Treść opublikowana przez Ralf_82
-
Jaki płyn hamulcowy do Audi?
Czy po otwarciu butelki z płynem można go zamknąć i przechowywać przez np.2 lata? Miałem kupione 2 litry i bez sensu otworzyłem oba w czasie wymiany, wystarczył tylko jeden..: :/
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe do Audi A4 B8?
Wiem, że nie maja homologacji na ulice jednak nie będę pierwszy który jezdzi na nich... Poza tym mam je już zakupione. Chyba nie można na oko strierdzic w razie „w” , że jest to klocek tylko do użytku na tor?
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe do Audi A4 B8?
Panowie,jakie tarcze wrzucić do zestawu z klockami ferodo ds2500 do mojej S4 B8? Czy z przewodami w oplocie jest jakiś problem w B8 bo mam wrażenie ze spotkałem się z taką informacją tutaj na forum. Z góry dzięki za odpowiedz.
-
3.0 TFSI znikający olej problem rozwiązany
Ja od początku leje 5w40. Do niedawna kupowałem Millers a ostatnio zalany został Motul i niestety ale tego ubywa więcej wiec wracam do Millersa.
-
3.0 TFSI znikający olej problem rozwiązany
Najważniejsze, że masz już temat ogarnięty i wszytko działa jak należy. Ps. Swoją drogą, to twój egzemplarz wyjątkowo mało oleju bierze, ponoć normą jest 0.3-0.5 litra na 1000km. Moja z wadliwą odma i ciężką nogą pije ostatnio pół litra na 1000km... Szkoda,że nie wiedziałem o tym problemie jak termostat się zesrał... Teraz znowu trzeba ściągać sprężarkę...:/
-
3.0 TFSI znikający olej problem rozwiązany
U mnie tez termostat był wymieniany razem z pompą wody i dało radę bez zdejmowania zderzaka ani odsuwania pasa przedniego. Pas przedni trzeba było jedynie odsunąć do zmiany kółka kompresora ale to było przy innej okazji.
-
3.0 TFSI znikający olej problem rozwiązany
Dlaczego byliście zmuszeni do zdejmowania zderzaka przy wymianie termostatu? O jakim silniku mowa, 3.0 TFSI z kompresorem czy turbiną?
-
Przednie hamulce SQ5 380/36mm do A4 B8 plus 356/22 mm na tył
Mając poprzednio A5 i felgi z takimi samymi wymiarami czyli 8.5j 19 ET32 koła były schowane i można bylo wsadzić 15mm dystans z tego co pamietam, teraz mam S4 i mam koła na równo z przodu, z tylu jest kilka milimetrów miejsca. Wydaje mi się ze to nie chodzi o to ze piasty są szerzej tylko buda w A5 jest szersza niż A4.
-
Przednie hamulce SQ5 380/36mm do A4 B8 plus 356/22 mm na tył
-
Przednie hamulce SQ5 380/36mm do A4 B8 plus 356/22 mm na tył
No zgadza się, im mniej tym bardziej do zewnątrz czyli lepiej. Czytałem na a5klub ze felga 9j ET38 i wszystko z luzem pasowało. Ja cały czas się łudzę, że u mnie to wejdzie bez dystansów bo z przodu koła są na równo z błotnikami i nawet 3mm dystans i już by wystawały na zewnątrz...
-
Przednie hamulce SQ5 380/36mm do A4 B8 plus 356/22 mm na tył
Uzupełnione. Jednak nie liczę na tyle szczęścia, żeby trafił się ktoś w mojej okolicy, mieszkam w Irlandii Północnej. @Gibons chodzi o ET moich felg czy ich kształt? edit ori felgi z SQ5 maja wymiary: 8.5j 20” ET33 więc to chyba nie o odsadzenie felgi chodzi...
-
Przednie hamulce SQ5 380/36mm do A4 B8 plus 356/22 mm na tył
Panowie, jestem na etapie zakupu kompletu z SQ5 na przód i muszę ustalić jedną rzecz, mianowicie mam felgi Ori z S5 o wymiarach 8.5j 19” ET32 i teraz pytanie-jak mogę się upewnić że zacisk będzie miał miejsce? Czy mam szukać kogoś w okolicy z żeby przymierzyć felgę..? Wymiana felg nie wchodzi w grę ani tym bardziej wtopienie 3k pln... ps. To te koła, może ktoś miał takie u sobie robiąc swap hamulców...
- S4 3.0 TFSI
-
Wyskakujący wsteczny bieg S4 3.0 TFSI
Czasami wyskakuje wsteczny bieg, zdarza się to tylko gdy wycofując auto pokonuje jakiś większy dystans 10-15 metrów, lub w czasie podjazdu pod wzniesienie. W czasie gdy bieg wypada słychać dziwny krótki hałas jakby przetarcie czymś o podwozie. Nie jest to typowy dźwięk tarcia skrzyni biegów. Od czego zacząć szukanie przyczyny? Pacjent to S4 z 2011 roku, przebieg 128 tys. km.
-
[B7 BKE] MANUAL PROBLEM
Podwojnie wysprzeglac? Chyba nie. Czekam na kolejne opinie i Panowie nie ociagac sie, bo niedlugo serwis a na pewno slono trzebaby bylo zaplacic, wiec wolalbym jakos taniej to zalatwic.
-
[B7 BKE] MANUAL PROBLEM
Witam Od jakiegos czasu mam problem z pierwszym i drugim biegiem. Ciezko wchodza oba-tak jakby sie blokowaly w polowie zmiany biegu. Co moze byc przyczyna? Z gory dziekuje za fachowa odpowiedz
-
[B7 BKN] Jakie klocki hamulcowe na przód?
Ja tez musze wymineic klocki Z przodu w moim aucie. Oto VIN : WAUZZZ8EX5A499602, jakie klocki polecacie? Czy zaraz po wymianie kontrolka zniknie?
-
[A4 B7 2005] Moje cacko
A po co..??? Mi sie podoba jak jest...
-
[A4 B7 2005] Moje cacko
Witam Panowie Ja chcialbym Wam pokazac moje Audi. Kupilem je ok 6 miesiecy temu i do tej pory nie moge sie nim nacieszyc Jest to moje pierwsze Audi ale napewno nie ostatnie Wyposazenie w nim jest calkiem ubogie ale z racji tego, ze budzet byl ograniczony wolalem kupic auto w dobrym stanie z nieduzym przebiegiem, niz lyknac jakiegos zajechanca S line z 200tys km na liczniku. Mody jakie wprowadzilem to felgi 18" R8 style (repliki) i zostal zamonowany podlokietnik - bo nawet tego nie bylo (moze ktos wie czemu??) Nic wiecej nie planuje-za okolo 2-3 lata planuje zmiane na B8 2.0 TDi ewentualnie jakis mocniejszy diesel wiec wole zaoszczedzic na nowa fure. A oto i moje malenstwo:
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich posiadaczy aut marki AUDI. Mieszkam w UK, od ponad roku jestem zakochany w tej marce a od pol roku jestem szczesliwym posiadaczem A4 2005 1.9TDi. Pozdrawiam wszystkich czlonkow NA forum [mod]*proszę czytać FAQ odpowiednich działów, bo nie stosujesz się do nich[/mod]