Treść opublikowana przez bigjasiu
-
Montaż i działanie asystenta zmiany pasa ruchu - Audi Side Assist w Audi A4 B8 2008-2012
Ja pytałem w Nowym Sączu i powiedzieli mi że owa kalibracja może kosztować nawet 600 pelenów , ale z powodu braku "przeszkolonego" personelu kazali mi podjechać do krakowa. U mnie po montażu jest wszystko git, przynajmniej tak mi sie wydaje , co do drugiego to może masz słaby kabel!?
-
A4 B8 LIFT 2014 QUATTRO S LINE EXTERIEUR CARBON MMI 3G+ SIM AKEBONO 370/330 mm 20" KW
Dzięki Ci panie za to kodowanie! W B7 miałem webasto które podgrzewało również silnik a w B8 już tylko sam środek, myślałem że tak już zostanie... Sprawdziłem kodowanie i mam już tak zakodowane jak napisałeś wyżej, przypuszczam, że wina leży po SILNIKU CAHA, tzn jego słynne niedogrzewanie. W B7 jak webasto miałem ustawione na 30 min, przy temperaturze -25 +- to temperatura płynu chłodzącego była powyżej 70 stopni, a w B8 nawet nie drgnie od minimum. pozdro
-
Jaki wydajniejszy Intercooler do 2.0 TDI CR
Witam forumowiczów. Czy któryś z was wymieniał intelcooler na większy/ wydajniejszy.. np: z 3.0 tdi ( jak w ogóle podejdzie) do 2.0 tdi. Czy jest jakiś sens, czy będzie jakikolwiek efekt... Proszę o info. pozdro P.S. Dla kolegów którzy będą chcieli mi doradzić wirusa, to na chwilę obecną nie wchodzi w grę! 3.0 TDI BITURBO 2.0 TDI vs 3.0 TDI http://www.audizine.com/forum/showthread.php/426556-B8-A4-intercooler-comparison-thread?s=e2d77bedb90923b6c103afeb122f9b81&p=9717413&viewfull=1#post9717413
-
System Homelink – otwieranie bramy wjazdowej i garażowej w Audi A4 B6/B7
Ten twój znajomy ma ładne paznokcie
-
[all b8] s4 2013
Wedle informacji ze stronki http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/audi/a4/b8/s4-limousine/ w/w auto posiada zbiornik 64 litrowy, 45 litrów to mój dziadek miał ale w astrze II
-
Skaczący Napinacz Mikro Paska! Help
Chłopaki dziś to już przeszło siebie, skakał jak poje.... chyba zrobię jak mówicie, kupie jeszcze jeden, ale obecnie mam z INNY... jaki kupić?? I "chyba" problem zażegnany!!! bo od dwóch tygodni nie było w/w objaw. Powód tych problemów był za długi pasek o ok 3cm, i dopiero trzeci zakupiony był o odpowiedniej długości co oni sprzedają w tych sklepach...
-
SPALANIE na postoju 1,1-1,3 l/h
Heh, to ja ostatnio w weekend to parę 0,5 widziałem
-
Kontrolka Niskiego Stanu Oleju
Witam, ostatnio chciałem sprawdzić poziom oleju w swojej B8 2.0 CAHA, z poziomu mmi i wyskoczył mi następujący komunikat zredukować poziom oleju w silniku ), sądzę że jest to wina "naszych" cudownych inżynierów, którzy wyposażyli nasze furki w DPF (filtr cząstek stały). Pewnie chciało się cudeńko wypalić a ja go wyłączyłem co w pewnym stopniu mnie poinformowało jak po zgaszeniu silnika wentylator włączył się na ok 5min, co już pisałem o co kaman z tym wentylatorem w innym poście.... resztka paliwa ściekła po gładzi cylindra do miski olejowej i pewnie stąd ten komunikat. Pytanie teraz koledzy czy wymienić olej który był wymieniany ok 3000 km temu, czy odessać ok litr i uzupełnić do maximum nowym...
-
Po wyłaczeniu silnika chodzi wentylator chłodnicy
a jak można sprawdzić ile jest sadzy w dpf-ie??
-
Po wyłaczeniu silnika chodzi wentylator chłodnicy
Hejka, komuś się udało z w/w problemem, bo mam te same objawy... niby nic, ale daje do myślenia. pozdro
-
SPALANIE na postoju 1,1-1,3 l/h
obroty niewiele ponad 900, ale jak kolega dawidg2 podpowiedział bym wyłączył klimę i spadło do 0,8-0,9 tak że ok, a tak z innej beczki czy to normalne ze jak zgaszę samochód po normalnej jeździe to mi się załącza wentylator i tak sobie chodzi ok 2min po wyłączeniu samochodu, nadmienię że po NORMALNEJ JEŹDZIE!!!!
-
SPALANIE na postoju 1,1-1,3 l/h
Witam, jak w tytule mam spalanie w przedziale 1,1-1,3 l/h, czy to normalne??
-
Montaż i działanie asystenta zmiany pasa ruchu - Audi Side Assist w Audi A4 B8 2008-2012
Poczyniłem według podpowiedzi, tzn. miernikiem sprawdziłem okablowanie, jak i również organoleptycznie ponownie wszystkie kostki. Wszystko jest OK. mam pytanko czy może to być spowodowane tym że nie mogę zakodować 3C??? albo ze moduł J769 jest uszkodzony....
-
Nieznany błąd 03157
Witam kolego, poradziłeś sobie z błędem (03157 - Functionality limited due to Communications Disruption ), też mi wyskoczył ostatnio
-
Montaż elektrycznej klapy bagażnika w Audi A4 B8 Avant 2008-2012
Właśnie jestem po montażu nowego okablowania do przycisku! Z nadgorliwości wykonałem instalację w przekroju 0,5 CAŁĄ. Podpiąłem do kompa i nadal błąd... czy to możliwe ze mam walnięty nowy przycisk z ASO!!??
-
Parktronic PDC MMI 2G 3G wizualizacja CONCERT w Audi A4 B8 2007-2011
Heh, dobre. po prostu włączyłem przycisk, obskoczyłem samochód wokoło i nic... było już grubo po 1 więc dałem sobie siana. wczoraj wyjechałem i wszystko było ok.
-
Parktronic PDC MMI 2G 3G wizualizacja CONCERT w Audi A4 B8 2007-2011
Temat ogarnięty. Nie wiem czy to normalne, ale bez odpalonego silnika dźwięk nie działa!!! W B7 miałem inaczej... Pozdro
-
Parktronic PDC MMI 2G 3G wizualizacja CONCERT w Audi A4 B8 2007-2011
Jestem własnie po modzie, "wszystko" mi śmiga jak trzeba, tylko nie mam dźwięku akustycznego na przód i tył... w MMI jak chce zmienić tony czy głośność przedniego/tylnego brzęczyka jest wszystko ok!! tylko podczas cofania czy podjeżdżania brak dźwięku. SUGESTIE!!!
-
Montaż i działanie asystenta zmiany pasa ruchu - Audi Side Assist w Audi A4 B8 2008-2012
Tak, zakodowany lecz wyskoczył mi błąd (02849 - Control Module for Lane Change Assistance (j769).....
-
Montaż i działanie asystenta zmiany pasa ruchu - Audi Side Assist w Audi A4 B8 2008-2012
Tak, instalacja jest już położona, czujniki na swoim miejscu, Co do GATEWAY to mam z końcówką Q, według opisu Grzegorza to jest max
-
Montaż i działanie asystenta zmiany pasa ruchu - Audi Side Assist w Audi A4 B8 2008-2012
Pytanko chłopaki, czy jest możliwość przerobienia starych lusterek ( dołożenia lampek + wymiana obudowy) ?? bo mam lusterka "full" bez pamięci i w/w asystenta. ---------- Post dopisany 09-07-2014 at 19:10 ---------- Poprzedni post napisany 01-07-2014 at 18:27 ---------- Hej. Mam pytanko, bo napotkałem trudności przy kodowaniu!!! Na dzień dobry nie chce mi wejść do 3C-LANE CHANGE. Może ma ktoś pomysł...
-
Parktronic PDC MMI 2G 3G wizualizacja CONCERT w Audi A4 B8 2007-2011
Tylko pamiętaj, jak będziesz wiercił to "staraj" się trzymać prostopadle do zderzaka bo ci wyjdzie jajko jak u mojego znajomego
-
Parktronic PDC MMI 2G 3G wizualizacja CONCERT w Audi A4 B8 2007-2011
Hejka. Jaką średnicą wiertła robiliście otwory pod czujniki z gumkami?? ---------- Post dopisany 06-07-2014 at 21:20 ---------- Poprzedni post napisany 01-07-2014 at 11:43 ---------- Dla potomnych, jest to średnica 18mm, ja wierciłem "łopatką" do drewna, bo wiertło robiło straszne zadziory. pozdro
-
Montaż elektrycznej klapy bagażnika w Audi A4 B8 Avant 2008-2012
A czy "różne" siłowniki mogą mieć z tym coś wspólnego, chodzi mi o producentów! ---------- Post dopisany 27-06-2014 at 20:24 ---------- Poprzedni post napisany 25-06-2014 at 20:40 ---------- Hej. Wymieniłem dziś w/w przewód na 0,5 mm. Przeszczep nie przyniósł pożądanego efektu!!! może jakieś sugestie... P.S. Jaki jest numer siłowników do elektrycznej klapy, z tego co pamiętam to są o 100Nm słabsze.
-
A4 B8 LIFT 2014 QUATTRO S LINE EXTERIEUR CARBON MMI 3G+ SIM AKEBONO 370/330 mm 20" KW
Hej. Nie dalej jak trzy tygodnie temu odebrałem swoją od lakiernika. Wcześniej miałem B7 z korozją, a teraz mam(miałem) B8 z korozją... po prostu lipa na maxa z tymi błotnikami!!! (mój brejdak ma ZAFIRĘ A z 2003r i nadkole plastikowe nachodzi na owy rant i po problemie!! a tu w audiczkach za grubą kasę takie cyrki)) Lakiernik doradził mi "DOBRY" patent, na krawędziach błotnika nakleić taśmę 3M bezbarwną. Uczynił to u mnie zaraz po lakierowaniu. Po zabrudzeniu nie widać że jest tam coś naklejone!!!. Jak przetrwa zimę to będzie git ---------- Post dopisany at 18:59 ---------- Poprzedni post napisany at 18:51 ---------- A co do lifta, to mój funfel robił ostatnio w A5 i dowiedziałem się ze w 3.0 tdi maska i błotniki są w alu dla zmniejszenia masy, ale sadze że też będzie lipa przy lankach powyżej 235. Ja mam 255 i lanka kończy się na równi z błotnikiem ( owym rantem) i kamyki będą równo nadal sypały po rancie robiąc odpryski, ale przynajmniej nie będzie świecił się brązowy nalot yhy koszty wyszły go ok 13tyś :/ ale przyjechały części jak z ASO, zero rysek itp.