Treść opublikowana przez skorpion190
-
[B5 ADR] Wyciekł cały olej z silnika.
no u mnie to samo po przejechaniu 1km wywalilo mi caly olej (a przypadek trafił że przed odpaleniem sprawdziłem stan- w normie) auto u mechanika na razie czeka na diagnoze bo sie bidula pochorowal jak dojdziemy co to to oczywiście sie podziele na razie stwierdziłem wyciek w okolicah filtra oleju (filtr i czujnik oleju był sprawdzany kilka dni wcześniej bo mialem niewilki wyciek spod niedokręconego filtra a czujnik był wymieniany po naprawie przejechane 300km bez grama oleju bo właśnie dlatego sprawdzałem stan) w całej tej historii niesamowity fart bo dzien przed wyciekiem ściezka 200km i mroz -13 :gwizdanie: lalka zechciala popsuć się następnego dnia pod domem i za to ją lubie he he [br]Dopisany: 08 Styczeń 2009, 19:56_________________________________________________no i okazalo sie że przyczyną wycieku jest czesc która mozna dostać tylko w serwisie jest to uszczelniacz chłodniczki oleju i kosztuje cale 6 zł :polew:także jak komuś zyga nad filtrem oleju to proponuje nie czekać aż się całkiem rozleci tylko wymienić niezwłocznie bo skutki mogą być o wiele kosztoniejsze w moim przypadku z olejem, filtrem ,płynem do spryskiwaczy i robozicną ok 200 zl. a niektórym moze przytrafić sie remont silnika ;(i to o całe 6 zł pozdrawiam...
-
Ile pali Wam gazu?
co do rozgrzewania się auta to jak nie ma minusowych temperatur to rozgrzewa się szybko weźcie pod uwage że jak jest mroz trzeba jeszcze ogrzac kabine i do 90 stopni przy -5 stopni na dworze moze wogóle nie dojść jeśli dmuchawa będzie dmuchać duzo ciepłego powietrza... [br]Dopisany: 01 Styczeń 2009, 22:31_________________________________________________ja mam ustawione na 35 stopni i przy -6 na dworze na biegu jałowym i przy wlączeniu dmuchawy na auto po 6 minutach przelącza mi się na gaz mniej więcej tyle samo czasu podczas jazdy czyli mniej wiecej 4 - 5 km zaznaczam ze dmuchawa działa na auto klimatron ustawiony jest na 20 stopni a spalnie w zimie do 12gazu (1.8T AEB) przy wyższych temperaturach przy np 10 na plusie 3 minutki albo niecałe 2 km i już jade na gazie spalanie nie większe niż miasto 11 trasa 9 ...
-
[B5 AEB] Dmuchawa raz dział, a raz nie
chybam trzeba bedzię wymontować schowek i spradzić miernikiem czy jest napięcie na silniku dmuchawy , i przy okazji sprawdzić szczotki jeśli wszystko będzie ok to będzie wina przekaźnika który kosztuje ok 100zł i trzeba go zamawiać w aso tylko jaki on ma kod?[br]Dopisany: 17 Grudzień 2008, 12:43_________________________________________________to jednak silnik szczotki się skończyły jak nie będzie działać proponuje stuknąć śrubokrętem przez kratke w nogach pasazera pod schowkiem w silnik dmuchawy jak zachula znaczy sie że jest to samo co u mnie a błędy miałem takie same raz 18.1 raz 18.3
-
[B5 ADR] Jak sprawdzić czy mam podgrzewane lusterka ?
a nie ma po prostu symbolu na lusterku takiego jak na wlączniku do podgrzewania tylnej szyby? [br]Dopisany: 27 Listopad 2008, 11:02_________________________________________________a nie ma poprostu symbolu na szybce lusterka takiego jak na włączniku podgrzewania tylnej szyby? gdzieś takie widzialem tylko nie jestem pewien gdzie...
-
[B5 AEB] Silnik 1.8 T i gaz
Pomimo spadających cen benzyny(przy czym ceny gazu też spadają) i stosunkowo krótkich tras w mieście do ok roku (ok 15000km) od czasu montażu instalacji koszty tego przedsięwzięcia sie zwrócą . Mówimy o sekwencji o kosztach do 2500zł. natomiast ekonomia silnika jest powiązana ściśle zarówno jeżeli chodzi o jazdę na benzynie jak i na gazie, jeżeli jest inaczej to albo kiepska instalacja albo kiepska diagnostyka instalatorów. Różnice nie mogą być większe niż 20%,a w większości przypadków jest to ok 10-15% większe zużycie gazu. Jeżeli chodzi o AEB to jestem bardzo mile zaskoczony jeżeli chodzi o ekonomie tego silnika. Brat w silniku 1.8 (125KM) w toledo przy identycznej instalacji zużywa średnio o 2-3 litry gazu w mieście i pomad 1 litr na trasie (jechaliśmy razem ok 500km) więcej na setkę , ale to miało takze odzwierciedlenie w zużyciu paliwa gdy nie jeźdźił jeszcze na gazie.Co do problemów z instalacją albo uniedogodnień to jak do tej pory a jeździmy już rok na instalacjach gazowych to jesteśmy po jednej regulacji i nic się nie dzieje. Ze swojej strony polecam instalacje sekwencyjną firmy zenit do sliników AEB 1.8T bo jest ok .
-
[B5 AEB] Dmuchawa raz dział, a raz nie
witam mam taki problem ze czasami nie dziala dmuchawa, a jeśli dziala to bez zarzutu rowno i intensywnie i to powoduje ze podejrzewam przekaźnik odpowiadający za prace dmuchawy a nie szczotki. ponadto jeśli nie działa i za pomoca przyciskow +- wlaczam na 1 poziom i wyłączam dmuchawe słychać cpykanie w schowku nie zaobserwowalem tego gdy dmuchawa działa poprawnie. kiedyś ruszylem przekaźnikami na tablicy za bezpiecznikami i zaczeła dzialac ale mysle że to przypadek bo robiłem tak później i nic bezpiecznik oczywiscie dobry. czy ktos sie orientuje jaki numer(3 cyfrowy napisany na grzbiecie przekaźnika na biało) ma ten przekaźnik i w którym miejscu dokłądnie się znajduje zeby mozna go było podmienic i sprawdzić czy to to?[br]Dopisany: 23 Listopad 2008, 22:02_________________________________________________chodzi oczywiście o dmuchawe nawiewu wewnętrznego klimatron i reszta dziala bez zarzutu[br]Dopisany: 23 Listopad 2008, 22:06_________________________________________________mały przełom w diagnostyce wszedlem w kody klimatronica sygnalizuje bląd 18.3 (napięcie silnika swierzego powietrza sporadycznie) a sprawdzałem pod 18 napęcie na silniku 10.8V gdy nie hulał silnik. oczywiście dmuchawa znow zaczęla dzialać ciekawe na jak dlugo??? miał ktoś podobny problem? i czy to przekaźnik bo taki trop dal mi elektryk ktory na codzień zajmuje się audziankami i vw[br]Dopisany: 24 Listopad 2008, 22:09_________________________________________________a może to jednak szczotki skoro napiecie na silniku rzekomo jest bo miernikiem nie sprawdzałem tylko przez klimatronik.
-
[B5 1Z] Problem z immobilizerem
jeśli nic nie pomoze ja bym odłączył , bo mialem już te przemyślenia na ten temat na przejeździe kolejowym kilka razy nie mogłem odpalic.
-
Instalacja gazu w 1.8T i "świecąca turbina"
ja mam sekwencje zenita za 2500 w 1.8t i pali mi do 12 i fruwa ok nie narzekam
-
[B5 1Z] Problem z immobilizerem
moja a4 gasła zaraz po odpaleniu elektryk z ASO powiedział że jak miga kluczyk to pada immo i jest bagno polecił żebym odłączył ale do tego potrzebny magik koszt ok 200zł, jednak u mnie nie migał kluczyk tylko przepustnica prawdopodobnie do przeczyszczenia
-
[B5 AEB] Silnik 1.8 T i gaz
jak najbardziej warto mam ten sam silnik spalanie w miescie do 12 trasa 9 różnica w mocy nieodczuwalna wszystko działa ok sekwencja włoska zenit[br]Dopisany: 24 Listopad 2008, 13:27_________________________________________________ja mam temperature 35 i jest ok
-
Ile pali Wam gazu?
1.8T AEB sekwencja w mieście do 12l trasa 9l zima 13l + benzynka do pogrzania silnika do 35 stopni pół na pół z klimą bo rano nie włączam jak jest chłodno styl jazdy umiarkowany
-
Instalacja gazu w 1.8T i "świecąca turbina"
ja jeśli mam zamiar się ganiać przełączam na benzynę mniejsza temperatura spalin a o turbinke tak czy siak trzeba dbać wycięcie kata daje kilka koni i pare groszy zostaje w kieszeni :>
-
Nowicjusz - wątek powitalny
cześć mam na imie robek posiadam audi a4 1.8t z 96r pozdrawiam wszystkich