Treść opublikowana przez arczito
-
[ALL B7] 2.0TFsi świst, piszczenie przy przyspieszaniu
Aż do tylu Ci się kręci TFSI ??? To jest odgłos "wstającego doładowania" to jest dzwiek jakby rolka zaskrzypiala. cos takiego. wstajace doladowanie? nie sadze.
-
[ALL B7] 2.0TFsi świst, piszczenie przy przyspieszaniu
Witam, Odswierze watek. Mam to samo w mojej TFSI. Ten dzwiek jest dokladnie od 1700 obrotow do okolo 21000. Przy mocniejszym przyspieszeniu to slychac.
-
Jak sprawdzić wyposażenie auta po numerze VIN?
hej, potrzebuje wiedziec jaki mam rodzaj sprezyn u siebie. jest ktos mi to sprawdzic po vinie? bede bardzo wdzieczny.
-
[ALL B6] Kupno kół 18' wzór s line ale nie oryginalne
wnioskujac po fotce Twojej fury nie sadze ze ja mam zawias 1be, tak chodzi mi o wlasnie tego goscia. u niego wszyscy ktorzy jezdza autami na allroad wlasnie hartowaniem skracaja lub podwyzszaja sprezyny. a fura wyglada przednio na tych kolach...
-
[ALL B6] Kupno kół 18' wzór s line ale nie oryginalne
jesli znajde sprezyny od s line lub s4- jesli pasuja, to biore.
-
Zachodniopomorskie spoty 2010/2011/2012
jesli ta b6 2,0 multi jedzie, to ja tez lece swoja.
-
Zachodniopomorskie spoty 2010/2011/2012
bez obnizenia, niestety- traktor...
-
[ALL B6] Kupno kół 18' wzór s line ale nie oryginalne
zawias s line uzywany na dzis dzien nieosiagalny na stronach typu allegro.
-
Zachodniopomorskie spoty 2010/2011/2012
będzie dziwnie ale jak masz zawias 1ba reszta to już tylko lepiej wygląda, tez chętnie nabył bym 18" ale zniechęcają mnie wydatki na wahacz ;( szczególnie jak patrze na te nasze szczecińskie ulice i okoliczne drogi.... 1ba? co to? i czemu 18'' to od razu wydatek na wahacz?
-
Zachodniopomorskie spoty 2010/2011/2012
tez chetnie poznam, wlasnie przymierzam sie do kupienia alu 18'' i potrzebuje opinii jak sie maja 18stki do seryjnego zawieszenia. czy nie wyglada to zbyt nieestetycznie...
-
[ALL B6] Kupno kół 18' wzór s line ale nie oryginalne
znalazlem jeden post na forum bmw apropos prasowania i hartowania sprezyn. podobno bezpieczna metoda jesli robisz to u fachowca z prawdziwego zdarzenia. nie zmienia wlasciwosci sprezyny zbytnio jesli chodzi o komfort i stabilnosc, tylko lekko auto obniza. co myslisz? koszt 300zl za wyjecie, prasowanie i zalozenie.
-
[ALL B6] Kupno kół 18' wzór s line ale nie oryginalne
no nie wyglada to najgorzej. rozmawialem tez z kolega i powiedzial ze u nas w szczecinie jest gosc ktory cale zycie sie zajmuje sprezynami i moze je o 20-30mm zmniejszyc przez sprasowanie i zahartowanie tak ze bez obcinania to zrobi. co Ty na to?
-
[ALL B6] Kupno kół 18' wzór s line ale nie oryginalne
ciekaw jestem jak faktycznie samochod bedzie wygladal bez ingerencji w wysokosc zawieszenia... teraz to mnie najbardziej zastanawia. wiesz, sprezyny faktycznie mozna kupic zawsze, ale jak mysle dodatkowo o wydatku 1200zl razem z wymiana to srednio mi sie to widzi...
-
[ALL B6] Kupno kół 18' wzór s line ale nie oryginalne
wlasnie szukalem, nie ma nic obnizajacego wlasnie... boje sie teraz, ze faktycznie kupie te alu, zaloze i bedzie jak allroad wygladal...
-
[ALL B6] Kupno kół 18' wzór s line ale nie oryginalne
no tak, ale gosc te alu chce za 1600 oddac juz po negocjacji. tego sie obawialem wlasnie, ze bedzie problem z wysokoscia auta wtedy. a co Ty na obciecie sprezyn u kowala o te 20-30mm?
-
[ALL B6] Kupno kół 18' wzór s line ale nie oryginalne
Witajcie, Zastanawiam sie nad kupnem tych alu: http://allegro.pl/item1055196650_okazja_felgi_audi_a6_a8_s_line_18_cali.html Fele nie sa oryginalne, opony na nich to bridgestone potenza z 6mm bieznika. Zastanawia mnie czy to bedzie blad kupic takie alu, w sensie ze sie wyginaja jak plastelina czy pekaja przy mocniejszym uderzeniu. I czy w bez problemu wejda do a4 b6 z seryjnym zawiasem. Mam teraz 16'' alu fele ori letnie i zimowe, ale te letnie opony mi bucza jak poje...ane, stad decyzja o zmianie opon a zarazem kół na lato. Zimowki zostana na tych 16''. Wiec, biorac pod uwage, ze rocznie robie max 5tys km tym samochodem jest sens kupowac takie alu? Ponizej fota tych na ktorych teraz stoi gablota.
-
[ALL B6] Zmiana z zimowych na letnie - szumi jak diabli
u mnie to samo... dzis wymienilem opony na letnie i ewidentnie jest to szum/buczenie opon. nie wiem o co chodzi. to jest tak irytujace ze koniec. buczenie/ szumienie jest od najnizszych predkosci i wzmaga sie wraz z predkoscia. mam w aucie wszystko sprawne, takze szukam opinii kogos kto wie co moze byc z oponami u mnie. opony lezaly w parach, jedna na drugiej w piwnicy. opony sa po jednym sezonie. wczesniej ich nie mialem na felgach bo kupilem swoje a4 na zimowych. jutro mam trase 600km i jak pomysle ze mam to slyszec tyle kilometrow to juz mnie strzela... dodam ze maja okolo 6-7mm bieznika.
-
Zachodniopomorskie spoty 2010/2011/2012
W ZST taka naprawa to 15zl na wulkanizacji...
-
Naprawa przyczyny złego działania SERWO brak hamulców
... moze sie myle, ale w przypadku nieszczelnosci pedal chodzi jak noz w maslo i z braku odpowiedniego cisnienia idzie az do konca.
-
Naprawa przyczyny złego działania SERWO brak hamulców
tak
-
Naprawa przyczyny złego działania SERWO brak hamulców
jest jak najbardziej do dostania w ASO, ale od razu Ci mowie, ze to nie jest przyczyna twardego hamulca. min nieprawidlowe tarcie w ukladzie hamulcowym powoduje twardosc hamulca, a to moze byc spowodowane np. woda w przewodach hamulcowych. kto Ci wymienial plyn? moze jest cos nie tak zrobione.[br]Dopisany: 22 Kwiecień 2010, 16:45_________________________________________________dodam, ze sam przechodzilem nieszczelnosc tych przewodow, stad moja opinia. to wyglada tak, ze te powietrzne przewody sa od wspomagania hamulca, czyli lekko naciskasz hamulec a serwo mocniej wtlacza plyn do tloczkow. brak tego wspomagania powoduje wciskanie i wciskanie hamulca az do podlogi a hamulce ledwo co reaguja bo nie ma cisnienia. latwo sprawdzic nieszczelnosc: pompujesz caly czas hamulec i serwo w pewnym momencie powinno wystarczajaco dopompowac powietrza i przestac bzyczec i raz na jakis czas cos tam dopompowac, a gdy jest nieszczelnosc to serwo przy pompowaniu pedalem hamulca pracuje prawie caly czas probujac dobic do odpowiedniego cisnienia.
-
Naprawa przyczyny złego działania SERWO brak hamulców
Nie sadze. Bardziej zuzyty plyn hamulcowy, zapowietrzony uklad hamulcowy, etc. Jesli jest nieszczelny uklad, to pedal jest miekki i plynie do samego konca.
-
Zachodniopomorskie spoty 2010/2011/2012
z chęcią bym je kupił, ale inwestycja w opony za mocno by mnie zabolała.
-
Zachodniopomorskie spoty 2010/2011/2012
widzialem Cie dzisiaj na rogu wojska polskiego w strone AR
-
[B6 ALT] Bierze olej
Powtorze sie... Niech wypowiadaja sie osoby majace juz jakies doswiadczenie z tym silnikiem. Opowiesci o Kadecie GSI, czy czymkolwiek innym tu nie maja zastosowania... Na Boga, gdyby branie oleju bylo normalnoscia w innych silnikach nikt by sie nie pytal czy to zle ze ALT bierze iles tam oleju... Zrozumcie, ze ten silnik nawet jako nowy, ostro jezdzony cos bral oleju, takze przestancie pisac ze w moim 1,8t czy moim gsi nie bierze... Piszcie jesli cos wiecie o ALT i tylko o ALT w tym przypadku, bo o tym modelu jednostki napedowej tutaj sie rozmawia.