Treść opublikowana przez arczito
-
[B6 AKE] Zapalająca się kontrolka trakcji
a wiec zalezy Panowie... najczestsza przyczyna jest czujnik swiatel stop pod pedalem hamulca, ale zdarza sie tez wadliwe dzialania abs, i inne glupoty zwiazane z ukladem hamulcowym. mi np czasem sie tez zapali sie trakcja i gasnie dopiero jak zgasze go i odpale ponownie, tyle ze u mnie dzieje sie to najczesciej przy jechaniu na wstecznym i nikt nie wie o co chodzi....
-
[B6 ALT] Czy to normalne że 'zjada' tyle oleju ?
dla mnie mistrzowska informacja... dzieki kolego
-
[B6 AWX] Wymiana żarówki w przedniej lampie
najlepiej od zewnetrznej strony swiatla podwaz je czyms tak zeby cala lampa wychodzila rownomiernie z kazdej ze stron. te wciski puszcza jak je podwazysz. i nie proponuje krzyzaka tylko klucz nasadowy 10. latwiej wtedy srube wyjac tak zeby nie spadla.
-
[B6 AVF] Szarpanie przy hamowaniu w Multitronic
to juz nie podlega dyskusji ze to wina gazu. pierw wez sie za regulacje gazu i wymien filtr gazu, jak to nic nie da to wtedy kombinuj, w sumie najlepszym testem bedzie przelaczenie auta na benzyne i tak sprawdz. mysle ze tu nie ma winy skrzyni, predzej, swiece, gaz, itd. pierw posprawdzaj to.
-
[B6 AWX] Wymiana żarówki w przedniej lampie
przykro mi ale jest roznica, wg systemu aso trzeba zdejmowac zderzak natomiast asy z forum znalezli patent na obejscie tego. dlatego juz chodzi w eterze ze nie trzeba.
-
[B6 BFC] Wymiana akumulatora
Hehe niezupełnie. To była adaptacja czujnika kąta skrętu kierownicą. Ale jej się nie przeprowadza poprzez ruszanie z piskiem. a jak sie ja przeprowadza? bo ja tez musialem ruszyc z piskiem zeby mi zgasla
-
[B6 ALT] Czy to normalne że 'zjada' tyle oleju ?
Kurde nie meczcie chlopaka tekstami ze bierze mu za duzo.... macie totalnie inne silniki a sie wypowiadacie... te silniki biora olej bo sie w ten sposob dosmarowywuja(stad ich dlugozywotnosc). to norma i niczym sie nie przejmuj.[br]Dopisany: 31 Styczeń 2009, 14:25_________________________________________________tymbardziej przez gaz bierze, bo tam jakies gumy twardnieja(zapomnialem jak one sie nazywaja) i przez to bierze wiecej. nie masz sie czym przejmowac. mi bierze podobnie a mam 90tys przebiegu. nic nie zmieniaj w parametrach oleju. polecam Ci tylko olej Castrol Magnatec, bo bardziej sie wiaze z metalem w silniku i pomimo ze to syntetyk to troche uszczelni go. I pamietaj- nic zlego sie nie dzieje.
-
[B6 ALT] Wymiana popychaczy szkalnek zaworowych - problem z demontażem
dziwne i to bardzo dziwne, ze przy tym przebiegu masz problem z popychaczami... moze masz cos z cisnieniem oleju?
-
[B6 AVB] Kłopoty z rozmrażaniem przedniej szyby
pojedz do byle jakiego sklepu z czesciami, najlepiej do autoryzowanego audi i powiedz ze potrzebujesz te czujniki, tylko nie wiesz czy sie nie pomyliles z nazwami i ze jak pokaza Ci je na zdjeciach i powiedza dokladniej gdzie sa to bedziesz wiedzial czy to te. w taki sposob bedziesz mial namiary na nie
-
[ALL B6] Czujnik czystości powietrza
to tak jak koledzy radza... czujnik do wymiany
-
[ALL B6] Czujnik czystości powietrza
a wymieniales filtr kabinowy? bo to moze byc od mocno zabrudzonego filtra
-
[B6 AVB] Kłopoty z rozmrażaniem przedniej szyby
czujnik silownika klapy spietrzajacej prawdopodobnie padl przez klape zaporowa. powiedz czy po wykasowaniu bledow znow sie one pojawiaja, jak tak to sprawdz czy czasem ten drugi nie nawalil i ciagnie za soba inne bledy
-
[B6 AVF] Plama na tapicerce
VANISH do dywanow usunie kazda plame a jak pieknie wyczyscicie cale fotele to dlugi czas nie beda sie brudzic. teraz mam skory na fotelach ale u mojego kolegi w b5 to zdalo egzamin na piatke
-
[ALL B6] Brzdęknięcie w prawym kole przy ruszaniu
jedna jeszcze rzecz... brzdekniecie jest tylko jak odpalam auto i ruszam, i najczesciej jak wycofuje i ruszam do przodu. gdy ruszam ze swiatel nic takiego nie ma. [br]Dopisany: 23 Styczeń 2009, 15:38_________________________________________________nie ma nikogo kto moglby mi powiedziec co jest 5???
-
[B6 AVF] Szarpanie przy hamowaniu w Multitronic
Amen [br]Dopisany: 25 Styczeń 2009, 02:57_________________________________________________p.s. na bank kobieta... inaczej byc nie moglo.
-
[B6 AVF] Szarpanie przy hamowaniu w Multitronic
hehehe szczerze mowiac temat skrzyn multi i tip zostal opisany chyba tak wyczerpujaco ze mozna juz na podstawie tego postu napisac kolejna czesc biblii lub nakrecic film dokumentalny ja bynajmniej wiem juz wszystko o swojej multi, wiem co i jak, co szkodzi, co jest jej wada, zaleta, a nawet kiedy ma okres gdy to jest zenska multi. pozdro i dzieki za ten post
-
[ALL B5] klimatyzacja - grzeje tylko z nawiewów środkowych
a co sie dzieje gdy wciskasz ogrzewanie tylko z kratek? wylacz nawiew gorny i na nogi i zobacz wtedy co sie dzieje.
-
[B6 AVF] Szarpanie przy hamowaniu w Multitronic
wszystko za***iście opisane, dzieki. nie mam jeszcze tylko informacji co do obslugi automata- kiedy wymiana oleju np. a w sumie tylko to zostalo niewiadomą ) QUBA1971 jeszcze raz dzieki za ten link, naprawde bardzo wartosciowy...
-
[B6 AVF] Szarpanie przy hamowaniu w Multitronic
kazdy automat audi jest jechany... takze tutaj na forum. wiec jesli ktos szuka roznic pomiedzy mluti a tip to niech w szukanie wpisze dwa hasla: multitronik tiptronik, wyskoczy mu chyba 3 od gory pieknie opisanie co i jak z kazda ze skrzyn. zaciekawila mnie tylko kwestia eksploatacji skrzyn w wersji bezstopniowej czyli multitronik (taka mam), jedni pisza ze trzeba wymieniac olej inni ze bron Boze. Nie wiem co i jak teraz. Prosilbym madra glowe o wypowiedz. Dodam ze mam a4 z 2003 roku 2.0 130km z przebiegiem 90tys km. interesuje mnie doslownie wszystko. czy powinienem juz jakos zadbac o nia? jak wyglada prawidlowa eksploatacja tej skrzyni itd. dodam ze nie katuje auta praktycznie wcale. raz na srednio tydzien dostaje kick downa na 20 sekund i tyle z katowania u mnie. sam stwierdzilem ze chyba ruszajac ze swiatel nie nalezy od razu po wycisnieciu hamulca wciskac gazu bo cos szarpie jakby sie bieg nie do konca zalaczyl- wniosek ze to chyba zajezdza skrzynie, slyszalem tez ze nie powinno sie na swiatlach lub w korku wrzucac luzu, bo to tez nie sluzy skrzyni. podobno sa tak zrobione ze stanie na swiatlach przez pare chwil ma byc tez na drive, bo tak to zostalo skonstruowane zeby nie bylo problemem. prosze o opinie i wyjasnienie. z gory dzieki
-
[B6 AVF] Szarpanie przy hamowaniu w Multitronic
ok dzieki. wazna informacja dla mnie. a powiedz mi czy ogolnie ta skrzynia jest dobra czy wadliwa.
-
[B6 AWX] Wymiana żarówki w przedniej lampie
hehehehehehe, kutfa:) ale porazka, soras za pomylke. mam kolezanke co na nia cuper mowimy:)
-
[B6 AWX] Wymiana żarówki w przedniej lampie
dzieki, teraz prawie wszystko wiem:) tylko gdzie dokladnie moge znalezc te dwie sruby z lewej i prawej strony zeby zdemontowac swiatlo... p.s. czy po stronie pasazera trzeba ten dolot demontowac tak czy inaczej?[br]Dopisany: 23 Styczeń 2009, 14:50_________________________________________________a ten torx to ma byc jako srubokret krzyzakowy czy nasadowy jakis klucz?
-
[B6 AVF] Szarpanie przy hamowaniu w Multitronic
przylaczam sie do tematu ze swoim problemem... mam a4 z 2003 roku automata z 6biegowym tiptroniciem bez S. przy hamowaniu do zera pod sam koniec mam tez lekkie, naprawde lekkie szarpniecie( tak jakby pod koniec sie 1 bieg wlaczyl na wypuszczonym sprzegle) i przy ruszaniu czasem mi szarpnie- szczegolnie jak od razu po wycisnieciu hamulca wciskam gaz. jak wciskam gaz po chwili(1-2 sek), tzn kiedy sie juz sprzeglo calkowicie zalaczy to rusza normalnie. czy tu jest jakis problem ze skrzynia? dodam ze mam przejechane 90tys km.[br]Dopisany: 23 Styczeń 2009, 14:44_________________________________________________dodam jeszcze ze silnik to 2.0 130km bez gazu
-
[B6 AWX] Wymiana żarówki w przedniej lampie
co to jest ten torx???????
-
[B6 AVF] Kontrolka ESP i światło STOP
a mozecie konkretniej gdzie to sie znajduje i jak sie to dokladnie wymienia? jestem wlasnie na etapie zlokalizowania tej usterki i jej wymieniania.