Treść opublikowana przez FANTOMAS
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Mówisz ....będzie się działo
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
niektórzy nie żałują na pedały miało być ...: pisz do Gruszki on zna wszystkich w CIA FBI CBA i UPC ale się już jak widzę sam ujawnił sobota wieczór ...otwórz wino...szepnij żonce coś romantycznego do uszka i może zapomni co jej przyrzekłeś na ślubie
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Pompka
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
A kto kręci śrubokrętem?
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
- SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
dokładnie dajcie Nawałce telefon do Gruszki on mu poda skład- SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
poszło Nawałka żółwiki poprzybijał i poszedł odebrać czek- SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
.....kochany klubie nasz......- SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
żesz qr** jego mać kaszana jak hu............- SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Polacy nic się nie stało- SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
i mówisz docierka a jutro bo ileż można wytrzymać bez mikrofibry- SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
eeee...nie kracz może będzie dłużej jeździć- SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Powiem Ci że przyglądnę się w łykend tematowi. Mam kolegę który robi różne sprężyny przemysłowe (na Blokowej) może coś podpowie w temacie ---------- Post dopisany at 22:31 ---------- Poprzedni post napisany at 22:28 ---------- a tak poza tym to nie wiem czy nie dało by się zamontować takich "długopisów" w tej pokrywie plastikowej klapy. Widziałem kiedyś u sąsiada Wąskiego (za nim jest taki duży sklep z akcesoriami meblowymi). To było to drzwiczek meblowych że je naciskałeś i się same dźwigały na teleskopie oglądałem je i pamiętam że były mocne i długie może coś takiego ?- SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
już jeblem pare słówek- Automatyczne ZDALNE otwieranie/zamykanie klapy bagażnika (avant)
Miałem kiedyś coś takiego w bejcy E46. Było to na zasadzie podobnej jak w tym golfie tyle że taki "długopis" wyskakiwał ze spływu błotnika i podbijał klapę czyli odwrotnie niż w tym golfie na filmiku. Były takie dwa siłowniczki które w środku miały sprężyny czyli podobne rozwiązanie. Generalnie patent jest prosty ale sprężyna gazowa musi mieć odpowiedni hamulec krańcowy czyli musi być taki efekt że na początku na maxa się rozpręża a potem pod koniec tłoczysko jest wyhamowywane co daje efekt że klapa zwalnia pod koniec unoszenia i tak to miałem w bejcy. To co widzę u kolegi który zainicjował ten temat to raczej kiepsko to będzie wyglądało jak przyjdzie lato i dogrzeje w teleskopy. Gaz będzie bardziej rozprężony i teleskop będzie dużo silniejszy niż teraz a widzę że jak się klapa otwiera to całą budę aż podrywa. Niestety temperatura ma duże znaczenie jeśli chodzi o pracę teleskopów. Teleskop który będzie podnosił kalpę w lecie może ją ledwo dzwigać zimą i dlatego w tym modzie duże znaczenie będzie miała sprężyna nie teleskop. Trzeba dobrać taką sprężynę która będzie potrafiła jak najbardziej energicznie i wysoko podbić klapę tak aby resztę zrobił już teleskop. Zwróćcie uwagę na ten filmik z Octawią . U gościa sprężyna ma bodajże 10 zwojów wasze mają chyba 6. Sprężyna w Octawi ewidentnie jest dłuższa przy spoczynku co daje lepszy efekt podbicia bo im wyżej podniesie klapę tym lżej będzie siłownikom. Trzeba szukać sprężyny która była by najmocniejsza i najdłuższa w spoczynku a jednocześnie mieściła się między główką siłownika a rurą tłoczyska gdy klapa będzie zamknięta i wtedy nie trzeba by zmieniać i kombinować z siłownikami bo to co widzę na filmie u autora to raczej może się okazać że za jakiś czas klapa pójdzie w kosmos bo podrywa ją 20KG więcej niż w nominale. Kombinujcie ze sprężyną nie z siłownikiem bo widać że jest za mocny a latem będzie jeszcze gorzej. A co do zamienników to ochłoncie z tym "ORI" Większość części jest robione przez zewnętrznych dostawców myślicie że AŁDI robi sobie samo takie bzdety. Jak dla mnie 100 razy wolałbym kupić nówkę sztukę zamiennik (tylko nie z kraju "maocetunga" ) niż używkę której stan wcale nie musi być OK bo wizualnie jest sucha.- SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
tati ?- SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
po co ?- SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Prawdopodobnie masz SKS Yyyy... Co to jest "SKS" Starość k**wa Starość Widzę że PAN od punktu G wie już coś na ten temat- SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Prawdopodobnie masz SKS- SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Dzięki za spota- SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Skoda Wiosna Co teraz łykłeś Skode- SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Jak byś się obudził w kojcu a na śniadanie dostał michę pedigry pall to też byś przestał.- SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Forma spada ? Hmmmm .........na BT to chyba już tylko potańczyć pojedziesz ?......... zwyczajnie chłopak zna swoje miejsce w domu Zuzia szybko poskromiła tygryska ciekawe czy karol pamieta wszystko co sie dzialo:whistling: ---------- Post dopisany at 16:18 ---------- Poprzedni post napisany at 16:07 ---------- Robimy jutro spota?? Coś wspominał że rano pupa bolała- SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Forma spada ? Hmmmm .........na BT to chyba już tylko potańczyć pojedziesz ?......... zwyczajnie chłopak zna swoje miejsce w domu Zuzia szybko poskromiła tygryska- SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Nie ma jak u siebie - SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!