Treść opublikowana przez dymian1
-
[B7 BPW] Niepokojący dźwięk-buczenie podczas zdejmowania nogi z gazu (spadku obrotów...)
Dobrze mówi ale sadze ze było by to tez zauważalne na zewnątrz samochodu.
-
[B7 BPW] Niepokojący dźwięk-buczenie podczas zdejmowania nogi z gazu (spadku obrotów...)
kwestie wałka rozrządu przerabiałem 3 tygodnie temu gdy zauważyłem dziwne dudnienie - wtedy wszyscy mnie straszyli wytartym wałkiem rozrządu, kóty okazał się OK a nie OK były w ten czas kołki (tzw broki)
-
[B7 BPW] Niepokojący dźwięk-buczenie podczas zdejmowania nogi z gazu (spadku obrotów...)
gdy będę miał możliwość to na pewno zrobię te logi.... Najdziwniejsze jest to że rano samochód był całkiem OK a w południe podczas powrotu z pracy wraz zauważyłem te buczenie. Mam wrażenie, że coś jak by się poluzowało, np poduszka silnika.....
-
[B7 BPW] Niepokojący dźwięk-buczenie podczas zdejmowania nogi z gazu (spadku obrotów...)
ważna jeszcze uwaga !!! na postoju zauważyłem drgania całej karoserii. Pprzed awarią tych drgań na pewno nie było. [br]Dopisany: 16 Luty 2012, 20:48_________________________________________________jutro nagram filmik więc bardziej zobrazuje tą dolegliwość
-
[B7 BKE] Dziwne buczenie
ja niestety mam takie zjawisko ale podczas odejmowania gazu
-
[B7 BPW] Niepokojący dźwięk-buczenie podczas zdejmowania nogi z gazu (spadku obrotów...)
no tak, zgadzam się ale w tym przypadku było by to zauważalne na zewnątrz samochodu oraz przy wzroście obrotów.
-
[B7 BPW] Niepokojący dźwięk-buczenie podczas zdejmowania nogi z gazu (spadku obrotów...)
witam wszystkich, dziś podczas jazdy zauważyłem dziwne buczenie. Następuje to tylko wtedy, gdy zdejmuję nogę z gazu (hamowanie silnikiem). czy ktoś z was spotkał sie z tego typu objawem ? Chciał bym zaznaczyć ze najbardziej jest to odczuwalne wewnątrz samochodu. Bardzo prosił bym o poradę....
-
[B7 BPW] Głośniejsza praca silnika (dudnienie)
ale strac ale stracha mogą narobić
-
[B7 BPW] Nr czujnika zderzeniowego - przód prawy
witam, czy mógł bym otrzymać oznaczenie (nr) przedniego prawego czujnika zderzeniowego ? oto VIN: WAUZZZ8EX6A088461
-
[B7 BKE] Kasowanie inspekcji po wymianie oleju.
wszystko robie tak jak jest przedstawione w instrukcji... nie wiem co jest nie tak :/ Co ci sie wyswietla teraz na liczniku ? po naciśnięciu przycisku z kluczykiem i przekręceniu stacyjki nadal sie pokazuje info SERWIS
-
[B7 BKE] Kasowanie inspekcji po wymianie oleju.
wszystko robie tak jak jest przedstawione w instrukcji... nie wiem co jest nie tak :/
-
[B7 BKE] Kasowanie inspekcji po wymianie oleju.
próbuje i próbuje .... i nie daje rady. Są jakieś inne sposoby oprócz Vaga ?
-
[B7 BPW] Głośniejsza praca silnika (dudnienie)
nie przybywa ci oleju ??[br]Dopisany: 19 Grudzień 2011, 19:04_________________________________________________witam, temat można uważać jako skutecznie zakończony. Powodem głośnej pracy były tzw broki. Dzięki srb38vx
-
[B7 BPW] Głośniejsza praca silnika (dudnienie)
dudnienie wydobywa się z okolic filtra powietrza. mam jeszcze jedna ważna informację: przed chwilą sprawdziłem olej.... okazuję się, że mam trochę podwyższony poziom oleju. Więc widzę, że sprawa się trochę komplikuje
-
[B7 BPW] Głośniejsza praca silnika (dudnienie)
no widze ze nie zle "ubrudzony" ten EGR sprawdzę u mnie w jakim stanie jest (dużo z tym grzebania jest ? )
-
[ALL B6/B7] Znikające pliki mp3 (z karty SD) w RNS-E
ja po prostu zkracam nazwy pieśni i wszystko gra jak ta lala
-
[B7 BPW] Głośniejsza praca silnika (dudnienie)
witam wszystkich, od pewnego czasu zauważyłem (nie tylko ja) głośniejszą pracę silnika (dudnienie). Nie zależnie czy silnik jest ciepły czy zimny. Nie zauważyłem spadku mocy. Po przeczytaniu podobnych tematów nie potrafię nadal znaleźć przyczyny. Sprawdziłem układ wydechowy i jest ok. Później jeszcze sprawdzę poziom oleju. Dużo osób sugeruje, że może to być padnięty wałek rozrządu (dziwi mnie to mam zaledwie 14o tys km przebiegu) Czy ktoś z was miał podobny problem, który udało się już rozwiązać ? Jaki jest proporcjonalny koszt wymiany wałka rozrządu ? Z góry dziękuję za pomoc i ewentualne odpowiedzi.
-
[ALL B6] Szarpanie na drugim biegu - automat
witam, w samochodzie znajomego czasami zdarza się, że podczas jazdy na 2 biegu samochód zaczyna dziwnie szarpać. Uczucie podobne jak gdyby brakowało paliwa. Na pozostałych biegach jest wszystko OK. Spotkał się juz ktoś z takim czymś ? Nie jest to winna skrzynia ?
-
[B7 BPW] Niepokojący dźwięk
na pewno bede próbować to sam naprawic bo zawsze próbuje. Jesl ibede widzial jakies problemy to dam znajomego mechaniora
-
[B7 BPW] Niepokojący dźwięk
wątpie aby był to powód. W moim przypadku klima była używana naprawdę sporadycznie (mam tu na mysli ze bardzo zadko ja wlaczałem i wyłaczałem) Może powinna chodzic caly czas ?
-
[B7 BPW] Niepokojący dźwięk
chłopaki..... Temat możemy uważac za zamknięty. Spróbowałem to co zrobił kolega Marcin 28701 i przez owy sposób zdiagnozowałem wkurzające pstrykanie. Nie owijając w bawełnę to mam to samo co kolega Marcin 28701 czyli sprzęgiełko klimy. Aż mi ulżyło na myśl że to nie jakiś wałek .... Pozdrawiam wszystkich i przede wszystkim dziękuję za zainteresowanie tematem dzięki Marcin 28701
-
[B7 BPW] Niepokojący dźwięk
a podobne chociaz te pstrykanie jest do tego mojego ?[br]Dopisany: 17 Maj 2011, 15:56_________________________________________________ tez tak od czasu do czasu pstrykało ? i pod obciążeniem ? czy caly czas ?
-
[B7 BPW] Niepokojący dźwięk
trudno zdiagnozować miejsce ale na pewno nie z miski olejowej.
-
[B7 BPW] Niepokojący dźwięk
A mógł byś bardziej opisać twoją usterkę? Np. jak dokładnie zachowywał się silnik ? Czy odglos był słyszalny cały czas czy tylko okresowo ? Jak wyglądała sytuacja ze stanem oleju ? Jak w ogóle poradziłeś sobie z wymianą tego wałka ? wymieniałeś oprócz nie go coś więcej ? Z góry dzięki za jakiekolwiek informacje. Mam cichą nadzieje ze ta moja sytuacja to nic groźnego .....
-
[B7 BPW] Niepokojący dźwięk
przebieg:133 tys Gdy go osobiście sprowadziłem miał 101 tyś. Zaraz po sprowadzeniu wymieniłem rozrząd + resztę pasków i płynów.