-
[ALL TDI PD] Zapowietrza układ paliwowy, problemy z odpalaniem
U mnie problem poniżej, chyba muszę spróbować. Witam, Autko odpala normalnie pochodzi na wolnych obrotach, zgaszę i tu pojawia się problem bo już sam nie odpali. Jak odpali, pochodzi i po czasie sam zgaśnie, wtedy w filtrze brak paliwa i bucha ciśnieniem. Pompa paliwa, paliwo podaje. W czasie jazdy chodzi elegancko, moc, hamulce wszystko śmiga, stanę na światłach i już czuć podrygiwanie auta jakby nie dostawał paliwa. Myślałem że to pompa paliwa - wymieniłem i nic. Metodą prób zauważyłem iż podczas pracy na wolnych obrotach ok900 w wężyku powrotnym paliwa do filtra idzie powietrze z paliwem powyżej 1500 obrotów samo paliwo. Czy to objaw Pompy Vcum czy coś innego
-
[BPW] Dymił przez zepsutą odmę - 2.0 TDI BPW - jak sprawdzić odmę
Wymiana turbiny na nową pomogła w zupełności.
-
[BLB] Niebieski dym/wolne obroty
wiadomo co było przyczyną?
-
Kopci na biało
Znana przyczyna objawów?
-
[BPW] Odma, pierścień olejowy, Zalegający olej
Dziś nie dałem rady zmierzyć za dużo spraw. Jeżdżę z odpiętym przewodem z uwagi na duże ilości wyrzucanego oleju przez odmę, który jest zasysany przez turbo.
-
[BPW] Odma, pierścień olejowy, Zalegający olej
Filmik z przedmuchów, na rozgrzanym 90 stopni. Zmierzyć postaram się wieczorem.
-
[BPW] Odma, pierścień olejowy, Zalegający olej
Postaram się wrzucić jakiś filmik jak to u mnie wygląda.
-
[BPW] Odma, pierścień olejowy, Zalegający olej
Nie mam pojęcia w takim razie gdzie zmierzyli te 2 MPa Ok już mam ? 29 bar na cylindrach każdym, Poprawka Ponad 3 bary na bagnecie, sorki za pomyłkę ale tak mi podali.
-
[BPW] Odma, pierścień olejowy, Zalegający olej
Co to za jednostka ciśnienia ??? MPa z tego co widziałem chyba na mierniku.
-
[BPW] Odma, pierścień olejowy, Zalegający olej
Było wypełnione ale widać się pokasowało
-
[BPW] Odma, pierścień olejowy, Zalegający olej
Witam, Ja już nie mam siły do mojego. Odpala od pierwszego, pracuje równo, nie dymi, jak zaczyna łapać temperaturę zaczyna kopcić na biało/niebiesko. Jazda ze stała prędkością ok 80-100 km/h nic nie dymi (a przynajmniej nic nie widać), postój na światłach i chmura za autem i jeszcze więcej jak ruszam. Ciśnienie pomierzone na cylindrach wszystkie po 29, turbo po regeneracji już 2 razy. Jak ściągnę przewód od odmy jest ulany olejem (obecnie puszczony pod silnik) aby nie brudzić turbo po ok 70 km ok 30 ml. Pomierzone ciśnienie na skrzyni korbowej ponad 0,2 mpa. Z odmy i bagneta leci dym. Co jest nie tak? Auto ma moc, tylko te kłęby przepalonego dymu za mną. Odma ? Pierścień olejowy? Zalegający olej po poprzedniej wymianie turbo? Dajcie jakąś radę...
-
[BPW] Dymił przez zepsutą odmę - 2.0 TDI BPW - jak sprawdzić odmę
Witam, Ja już nie mam siły do mojego. Odpala od pierwszego, pracuje równo, nie dymi, jak zaczyna łapać temperaturę zaczyna kopcić na biało/niebiesko. Jazda ze stała prędkością ok 80-100 km/h nic nie dymi, postuj na światłach i chmura za autem i więcej jak ruszam. Ciśnienie pomierzone na cylindrach wszystkie po 29, turbo po regeneracji już 2 razy. Co jest nie tak? Odma ? Pierścień olejowy? Dajcie jakąś radę.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam, Audi A4 Avant i robi się przestronno Pozdrawiam Wszystkich Audikowiczów
Aronio
Pasjonat - Nowicjusz
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta