-
Postów
38 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Forum
Manuale
FAQ
Galeria
Ogłoszenia
Sklep
Blogi
Treść opublikowana przez Galeon
-
Nie koniecznie kolego Pablo.Mam silnik BRE 2006r. i na trasie spokojnie można zejsc do 5,8 nie przekraczając 120 km/h. W mieście max 7,5l (chyba że stoisz godzinami w korkach to wiadomo że więcej). Średnie spalanie w-g fis ( i w rzeczywistości) to 6,5 l- z tym że wiekszosc jeżdżę na trasie.
-
A może w silniku nie ma już odpowiedniego ciśnienia sprężania.
-
Podłączę sie do tematu. U mnie BNS też hulał i zdechł.Ori płytę czyta bez zarzutu, nagrywanej nie chce nawet ruszyć.Powiedzcie proszę jak dotrzeć do soczewki lasera czytającego aby go oczyscić i czym najlepiej to zrobić?
-
Przebieg 222 tys-jak do tej pory żadnych awarii i usterek.Wszystko jest uzależnione od tego jak auto było eksploatowane przez poprzedników oraz od tego czy dostawało to co powinno (terminowe wymiany,dobra jakość materiałów eksploatacyjnych itp.)
-
Tak ma być.To co opisałeś jest jak najbardziej normalne i nie ma tu żadnych nieprawidłowości.
-
Kolego robert. nie do końca jest tak jak twierdzisz. Przykładowo- jeśli nie ma odpowiedniego ciśnienia sprężania w silniku, to w dodatnich temperaturach silniczek zaskoczy bez większego problemu .Natomiast na lekkim minusie zaczynają się już poważne problemy.Może mechanik użył takiego kolokwializmu mając na myśli przytoczony przykład. Ps: -tak na marginesie, przebieg 280 tys. przy aucie z 1996r. raczej mało prawdopodobny i nierealny ; -koledze dolff proponuję sprawdzić m.in. ciśnienie sprężania .
-
PRZECZYTAJ!!!! http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=167990.msg1991769#msg1991769
-
"Do 8L powinien spalić;7,5 L to max jak zimno by nie bylo"=to bzdury.Wszystko zależy od stylu jazdy, jak również od warunków na drodze.Jeśli poruszasz się w mieście używając 1,2 max 3 bieg i postój,to twoje spalanie jest jak najbardziej w normie.
-
Kolego tu nie chodzi o żadne świece tylko o prawidłowo działające ogrzewanie.
-
Niby skąd miał się tam znaleźć kamień??????? Otóż kolego, mam auto serwisowane od wyjścia z fabryki.Wszystkie wymiany przed czasem,płyny i części najwyższej jakości.Okazuje się jednak , że nie jest to bezwarunkowa recepta na zapewnienie bezawaryjności.Wszystko ma swój kres - drożność nagrzewnicy też.Zrób to co mówiłem wcześniej i nie dziękuj za efekty.
-
Poczytajcie.Może to rozwieje wasze wątpliwości. http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=167990.msg1991769#msg1991769
-
To, że temperatura spada w takich okolicznościach to normalne o ile nie jest to drastyczny spadek poniżej 70-75.
-
Oczyść specjalnym preparatem odkamieniającym nagrzewnicę a następnie przepłukaj ją pod ciśnieniem-powinno rozwiązać problem . Co do pompy wody- jesli nie skacze ci temperatura powyżej 90 to pompa raczej jest sprawna.
-
Układ raczej nie jest zapowietrzony , gdyż płyn był tylko dolewany a nie wymieniany w całości.Układ jest ciśnieniowy, więc szanse zassania powietrza mało prawdopodobne.Odrzucam pompę wody gdyż wtedy temperatura silnika poszłaby grubo do przodu (chyba ,że m123ek tak ma).Obstawiam na 90% zanieczyszczoną nagrzewnicę lub uszkodzony termostat.Proponuję zacząć od zakupu preparatu czyszczącego nagrzewnicę i porządne przepłukanie pod ciśnieniem.Jeżeli to nie pomoże, sugeruję wymianę termostatu.
-
[B6 AVF] Wskaźnik niskiego poziomu oleju - jak skasować?
Galeon odpowiedział(a) na Prz3m0_ temat w Audi A4 B6/B7
Nie wiem jak jest w B6, ale sądzę , że podobnie jak u mnie.Wystarczy otworzyć maskę i zaraz zamknąć.Czujnik powinien się zresetować automatycznie.Zresztą aby dolać olej musiałeś wykonać tą czynność, w związku z tym kontrolka powinna zgasnąć.Jeśli po uzupełnieniu oleju kontrolka zgasła a następnie po przejechaniu ok 10 km znów się zaświeciła , to problem może tkwić w nadal za niskim poziomie oleju.Jeżeli natomiast w ogóle nie zgasła ,to prawdopodobnym jest uszkodzenie czujnika. -
Mam wrażenie ,że mówimy o dwóch różnych rzeczach.Panowie Bieniek i yoda jeśli macie na myśli temperaturę na wyświetlaczu klimatronika, to pewnie macie rację skoro sprawdzaliście.Ja odnosiłem sie do temperatury zewnętrznej wyświetlanej na FIS (i co do tego jestem pewien, że mój opis jest trafny;chyba że obydwie metody dają ten sam efekt).
-
Jeżeli ty lub porzedni właściciele montowali alarm (mam na myśli alarm niefabryczny) to obstawiam na 99% wadliwe poprowadzenie instalacji przez gródź oddzielającą komorę silnika od wnętrza auta.Otwór w grodzi jest nieodpowiednio uszczelniony.Z biegiem czasu nawet przez na pozór niewielką szczelinę potrafi uzbierać się pokaźna ilość wody w korytkach pod wykładziną(tak jakby było podwójne dno) .Miejsce które robi sie wilgotne znajduje sie na wysokości prostokątnego otworu do tego "podwójnego dna".Nawet jeśli uda ci się wysuszyć wierzchnią warstwę wykładziny to gąbki wygłuszające są tak mocno nasiąknięte ,że nawet nieużywając auta wilgoć i tak podejdzie do góry.Im bardziej gwałtowna jazda (ostre przyśpieszanie i hamowanie tym szybciej pojawi sie wilgoć ,gdyż woda z korytka przelewa się przez ten otwór.To najbardziej prawdopodobna przyczyna twoich problemów pod warunkiem oczywiście montażu alarmu-99%.Wiem to za autopsji.Przerabiałem ten temat kilka m-cy temu.Jeżeli mam rację to pozostaje ci tylko demontaż foteli oraz całej tapicerki podłogowej do blachy.W upalne dni, suszenie całości zajęło mi prawie tydzień.Jeżeli oddasz auto do profesjonalnego warsztatu, to licz sie z kosztem ok.1000zł.
-
Otóż wszyscy Panowie którzy twierdzą, że diesle tak mają, nie mają racji.Oczywiście przy niskich temperaturach na zewnątrz,intensywnym ogrzewaniu wnętrza, jeździe na tzw.luzie, czy też wreszcie długotrwałym postoju z włączonym nawiewem ciepła, temperatura może spaść o kilka, no w extremalnych warunkach powiedzmy max.20 stopni.Jeżdżę 8-mym z kolei dieslem i nigdy jeszcze temperatura nie obniżyła się poniżej 75-80 .
-
Na 99% pompa wody !!!!Proponuję szybko wymienić, dopóki nie ma poważnieszych konsekwencji.
-
Krzy0 to prawdopodobnie instrukcja do B5 .W B7 i na 99% w B6 nie można tego zrobić za pomocą przycisków klimy a jedynie za pomocą manetki , jak opisał to Cuber.Pozdrawiam. PS:Dwukrotnie należy przycisnąć RESET a następnie (o ile dobrze pamiętam) wybrać UNITS .Pod tą pozycją powinna być zamiana km na mile i Farenheitów na Celsjusze.
-
Kolego sprawa jest bardzo prosta.Zmianę jednostki temperatury na Celsjusze masz w opcjach komputera.Sterowanie masz w prawej manetce (tej od wycieraczek).Przy kolejnych naciśnięciach pokazują się na wyświetlaczu Fis różne opcje do ustawienia, między innymi prędkość w mph//km/h ;przebieg mile/km ;temperatura F/C i inne.Informacja na 100% pewna-kilka dni temu bawiłem się tymi parametrami.
-
[ALL B7] Zimny silnik i ciężko wchodzi 1 bieg
Galeon odpowiedział(a) na rakud29 temat w Audi A4 B6/B7
Kolego jeździsz B7 a szkoda ci kilkadziesiąt złotych na wymianę szybką i bezproblemową w warsztacie?Im zajmie to 15 min.Gdy się sam za to weźmiesz czas ten ten prawdopodobnie kilkakronie sie wydłuży.Nie wspomnę już o tym, że jest potrzebne odpowiednie miejsce i klucze.Pozatym jeśli coś spartolisz,urwiesz lub coś w tym rodzaju, to będziesz miał kolejny problem.Jeżeli coś podobnego przydarzy się w warsztacie to oni ponoszą odpowiedzialność za wszystko co sie wydarzy po drodze. -
[ALL B7] Zimny silnik i ciężko wchodzi 1 bieg
Galeon odpowiedział(a) na rakud29 temat w Audi A4 B6/B7
Zacznij od wymiany oleju w skrzyni biegów. -
Kolego hager84 - nie mam na myśli dygotania tylko to niskie, głębokie jednorazowe zadudnienie.I jeszcze jedno, Panowie nie łudźcie się, że to paliwo w zbiorniku.Najprostszym sposobem aby to sprawdzić jest zalanie zbiornika pod korek i sprawdzenie czy objawy ustały.U mnie -NIE. Ps: lukaszrud ile kosztowało cię to łożysko+ robocizna ? Pozdrawiam.
-
Witam Mam identyczny problem.Zawieszenie sprawdzane było na wszystkie możliwe sposoby.Żadnych luzów.Nie wiem na ile jest to prawdą ,ale jako prawdopodobną przyczynę wskazano początek końca koła dwumasowego.