Treść opublikowana przez jaksebastian
-
[B6 AVF] Problem z zaworem egr
podłącz vaga grupa 003BS i słuchaj czy to na pewno EGR może to coś jednak innego
-
[B6 AWX] Brak mocy po wystrzeleniu węża z turbiny
silnik masz niedogrzany 68c trochę mało na diesel egr kiepsko zrobiłbym kąpiel w nafcie i czekamy na dynamikę
-
[B5 AFB] Kompletny brak mocy
podepnij vaga, sprawdź błędy i zrób logi u mnie tak było jak padała przepływka 2-3 przygazowania i powrót mocy
-
[B5 AFN] Kopci na bardzo wysokich obrotach
to czyli z moim jest coś nie tak śmigam około rok a widziałem dwa razy czarny dym jak padła przepływka i strzelił wąż do interculera
-
[B6 AWX] Brak mocy po wystrzeleniu węża z turbiny
po odłączeniu przepływki objawy są takie same + czarna chmura na większych obrotach musisz sprawdzić na nowej przepływce raczej ta jest padnięta postaraj się podmienić na chwilę od kogoś sprawdzoną
-
[B5 2.5 TDi AFB] - spadek mocy, konkretnie brak
na 100% to będziesz wiedział jak zrobisz podmiankę
-
[B6 AWX] Brak mocy po wystrzeleniu węża z turbiny
w moim przypadku po pęknięciu tego węża (chmura była czarna za mną) auto się tylko lekko przymuliło wystarczyło pocisnąć w małą trasę i wszystko wróciło do normy, mi też to wygląda na przepławkę ale zrób logi żeby nie tracić kasy na darmo
-
[B5 AFN] Notlauf, syczenie, przepływka...
zacznij od IC a z przepływką bym zaczekał
-
[B6 AWX] Turbina się wyłącza przy 120km/h
tu masz http://www.a4-klub.pl/smf/tdi_diagnostyka_aktualizacja_30_vii_2008-t18478.0.html
-
[B5 AVG] Demontaż turbiny
może wiesz z jaką siłą powinna być dokręcona ta śruba bo jedną ukręciłem z drugą byłem ostrożniejszy ale chyba się trochę poci w tym miejscu problem z kluczem rozwiązałem trochę inaczej zaklinowałem dwoma płaskimi śrubokrętami
-
[B5 AVG] Demontaż turbiny
panowie ładnie to opisujecie ale czy to ten wątek ( Demontaż turbiny)
-
[B5 AFN] Całkowity brak mocy, lepiej jeździ w trybie awaryjnym
jak będziesz czyścił kierowniczki będziesz widział łopatki w jakim są stanie od razu regenerować trochę kasy trzeba wybulić może niepotrzebnie
-
[B5 AFN] Całkowity brak mocy, lepiej jeździ w trybie awaryjnym
http://www.vw-passat.pl/index.php?op...=266&Itemid=11 robi się to tak pełne czyszczenie[br]Dopisany: 18 Sierpień 2009, 20:31_________________________________________________ nie wystarczy czyszczenie kierowniczek,rozbierał turbo sprawdzał łopatki są ubytki
-
[B5 AFN] Przestawiony kąt wtrysku
wiem że to będzie za dużo chodzi dosłownie o jakiś 0,3 mam którego już niemam a jak przestawie o ząbek myślę że w tej skali ustawienia będzie chyba że się mylę to proszę mnie poprawić
-
[AFB] Pierburg czy Bosch ?
poczytaj sobie trochę o przepływkach boscha a jest dużo w necie ja poczytałem i wybrałem pierburg od 5 miesięcy jeżdżę i oby jak najdłużej
-
[B5 AFN] Przestawiony kąt wtrysku
Gdzieś wyczytałem (niepamiętam gdzie)że przy źle ustawionym kącie wtrysku silnik ma większe drgania i przy gaszeniu może zatrząś budą mogę się mylić ja tylko tak wyczytałem ale głównie to problem z odpalaniem mi na zimnym łapie od razu na ciepłym musze przytrzymać 3 do 4 sekund 2 razy zdażyło mi się że do 15 sekund. Czyli zostawić rozrząd tak jak jest czy rozbierać i przesuwać pompę o jeden ząbek ?
-
[B5 AFN] Przestawiony kąt wtrysku
tylko jak jest ciepły ale nie duży[br]Dopisany: 17 Sierpień 2009, 11:37_________________________________________________przy gaszeniu potrafi zaruszać budą
-
[B5 AFN] Przestawiony kąt wtrysku
Sprawdzałem w swojej a4 kąt początku wtrysku jest opóźniony ale mieści się w normie(38,40) probowałem ustawić ale dalej nie pójdzie koniec regulacji przy wymianie rozrządu coś sknocili (wymieniany 3000 kl. temu) moje pytanie czy robić rozrząd z powrotem czy czekać do następnej wymiany czy może jest jakaś inna opcja ustawienia?
-
[B6 AVF] Dziwne wskazania temperatury płynu chłodzącego
podepnij VAGa zrób test wskaźników i porównaj temperaturę na VAGu i na liczniku
-
[B6 AVF] Dziwne wskazania temperatury płynu chłodzącego
Jak to nie sprawdzę? Własnie sprawdzałem i jedna jest gorąca (ta górna) a dolna praktycznie zimna. I ile miała stopni. Bez urazy, zaczął bym od czujnika tak jak napisałem u mnie przed wymianą też pokazywał różne temperatury czasem 70, czasem 80 nieraz wskazówka nie ruszyła się w ogóle po wymianie nagrzewał się do 75 i więcej ani rusz dlatego wymieniłem też termostat
-
[B6 AVF] Dziwne wskazania temperatury płynu chłodzącego
ręką nie sprawdzisz czy rura jest na tyle nagrzana żeby było 90 stopni ja miałem podobnie zacząłem od czujnika po wymianie pokazywało 75 stopni i wymieniłem termostat teraz jest ok 90 stopni ale przed wymianą czujnika też pokazywał różne temperatury
-
[B5 AHU] Jak się dostać do intercoolera?
ja u siebie wyciągnąłem bez demontażu jakich kolwiek innych części samochodu odkręciłem obiemki na wężach i zciągnąć je nadole jest wciśnięty jeden zaczep w gumową tulejkę lekko pociągnąć wyjdzie bez problemu później lekko podnieś do gury powinny wyjść z dwóch Górnych gum i przesunąć lekko w bok aby wyciągnąć gumy lekko podkrzywić tą bułkę na duł i powinien wyjść w duł mi pierwszy raz zajęło to 15 minut teraz robie to w 5 jest ciasno ale da się zrobić
-
[ALL] Sprawdzenie oryginalności przebiegu
Ja mam w VAG-PL 805 sprawdzanie przebiegu ale w mojej a4 nie da rady niemam dostępu do audi po 2000r żeby sprawdzić Podobno ta opcja może pomylić się do 5% powyżej jest już kręcony
-
[B7 BLB] Brak mocy
chodziło mi o przejście w tryb awaryjny ale już doszłem co to jest, kierowniczki zacinały się niebyły czyszczone a kase wybuliłem, teaz zrobiłem to sam i wszystko jest ok muszę jeszcze tylko iechać po zwrot kasy do mechanika
-
[B7 BLB] Brak mocy
dzisiaj chciałem trochę przepalić swoje a4 na 3 przy 3500 odcieło turbine oczywiście po wyłączeniu kluczykim i odpaleniu spowrotem wszystko było normalnie do 160 km bylo szybko więcej się bałem żeby znowu nie odcieło vag pokazał P1550 . mam nowy n70 przeiechane ok. 500km i g70 przepływkę ok.200km co może jeszcze być przyczyną http://www.multi-com.pl/index.php/pl_PL,details,id_pr,5674,menu_mode,categories,smenu,diagnostics.html czy może ktoś wie jak tym sprzętem zrobić logi[br]Dopisany: 09 Czerwiec 2009, 23:27_________________________________________________dodam że kierowniczki wyczyszczone ,olej wymieniłem filtr powietrza, rurę odmy ,n75 nowy, zawór egr po czszczeniu może to pomorze na jałowym nie odcina obrotów zamyka obrotomież