Treść opublikowana przez gtados
-
[B5 1Z] Prośba o analizę logów
witam zrobiłem progress http://www.a4-klub.pl/smf/b5_1z_przeplywomierz_pierburg-t129700.0.html
-
[B5 1Z] Przepływomierz Pierburg
Witam Mam problem z przepływką, co mnie zdyskwalifikowało z wirusa w DF Wrocław . Podpiełem ostatnio 2'ie różne (podobno 100% sprawne), zdecydowanie młodsze od swojej i problemy były nadala. Swoją przepływkę wyczyściłem Air Sensor Clean i trochę pomogło. Zrobiłem logi dynamiczne swojej przepływki. Log (0 - 000,003,008) Log (1 - 000,003,011) Czy możliwe, że maf jest sprawny a problem twki gdzie indziej ? Trochę podkręciłem sztangę, ale nie łapie zonka. Dodam jeszcze, że zmierzyłem napięcie na wtyczce do maf i było napięcie +14,1 V i +5,0 V.
-
[B5 AFN] 100 km/h na 4 biegu i brak mocy-przyczyny?
przepływka ?
-
[B5 1Z] Kawałki gąbki wylatują z nawiewów
Witam Mam taki problem, otóż czasami jak włączę nadmuch na max to z kratek nawiewów potrafią wylecieć kawałki czarnej gąbki jak na zdjęciach. Nie wiem skąd one mogą pochodzić. Jakieś sugestie ? Pozdrawiam Znalazłem coś takiego: http://www.a4-klub.pl/smf/b5_wymiana_klapki_regulujacej_doplyw_powietrza-t11882.0.html;msg154927#msg154927
-
[ALL] Czy zapowiada się jakieś grupowe chipowanie na wiosnę (Wrocław) ?
i kicha Przepływka do wymiany - wirusa brak, aby do maja Chłopaki profesjonalnie podchodzą do rzeczy, wielki szacun
-
[B5 ALL] Czy pompkę centralnego zamka można podmienić na jakąś inną
dodam od siebie, że pompkę lepiej brać z takimi samymi oznaczeniami. Ja kupiłem i różnica była w ostatniej literce. Teraz oświetlenie wnętrza nie zapala się po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki i prawdopodobnie również przez to brzęczyk zapalonych świateł nie reaguje
-
[ALL B5] Co sądzicie o regenerowanych maglownicach??? naprawiać czy wymieniać?
Witam Ja od sierpnia jeżdżę z maglownicą regenerowaną i nie mam z nią problemu. Dodatkowo w zakładzie w którym ją kupiłem (a raczej wymieniłem uszkodzoną na regenerowaną) dostałem gwarancję na 2 lata. Pozdrawiam
-
[ALL] Czy zapowiada się jakieś grupowe chipowanie na wiosnę (Wrocław) ?
właśnie rozmawiałem z Patroxem i umówiony jestem na 10.04 na godzinę 14:00
-
[B5 1Z] Zakup Termostatu, proszę o Waszą opinię
Ja niedawno kupiłem coś takiego http://www.allegro.pl/item903227447_termostat_audi_seat_skoda_volkswagen_orginal.html i póki co jestem zadowolony z zakupu - 3-5 km i autko ciepłe. Z tego co się zorientowałem to jest termostat oryginalnie montowany w audi.
-
[ALL] Czy zapowiada się jakieś grupowe chipowanie na wiosnę (Wrocław) ?
jak ma to wyglądać, dzwonić do dynosoftu i powołać się na tę listę ?
-
[B5 1Z] Prośba o analizę logów
Jeśli chodzi o nieszczelności w dolocie to łącznik 4 lekko się poci od spodu i są niewielkie ilości oleju. Możliwa nieszczelność ?
-
[B5 1Z] Prośba o analizę logów
EGR nie jest zaślepiony. Sztangę jutro poprawię i postaram się pozostałe logi wrzucić. Dzięki za info
-
[B5 1Z] Prośba o analizę logów
Witam Zamierzam zrobić niedługo wirusa i wymienić wtryski, jednak zanim to nastąpi wolałbym się upewnić że wszystko u mnie gra. Na razie mam tylko logi statyczne i dynamiczne grup 000,003 i 011, proszę o opinie na ich temat. Statyczne Log (0 - 015) Log (1 - 003) Log (2 - 008) Log (3 - 001) Log (4 - 011) Log (5 - 009) Log (6 - 005) Log (7 - 000) Log (8 - 004) Log (9 - 010) Dynamiczne Log (0 - 000,003,011) Dzięki za pomoc Pozdrawiam
-
[ALL] Czy zapowiada się jakieś grupowe chipowanie na wiosnę (Wrocław) ?
Mi jak najbardziej pasuje 10 lub 17 kwiecień. Tylko chcę dodać, że oprócz wirusa wtryski będę chciał wymienić (DS muszą to chyba wiedzieć wcześniej)
-
[ALL] Czy zapowiada się jakieś grupowe chipowanie na wiosnę (Wrocław) ?
Witam Zdecydowany jestem na wirusa + wymiana wtrysków, jeśli mogę się dołączyć do tej grupy. Termin kwiecień jak najbardziej mi pasuje.
-
[B5 AHU] Co to za wyciek na fotkach?
Z tego co kojarzę to: górne przewody to paliwowe - zasilanie i powrót z baku, bynajmniej u mnie tak jest na dole masz dolot - olej w nim z turbiny mogę się mylić
-
[AHH/1Z/AFN/AVG/AJM/ANB/ATJ] Wymiana termostatu - fotostory
Hej Mógłby ktoś wrzucić fotki ? Zablokowali stronę[br]Dopisany: 18 Luty 2010, 15:59_________________________________________________właśnie jestem po wymianie termostatu. Autko odżyło i na blacie w końcu pojawiło się 90* zmotywował mnie ten wątek wielkie dzięki
-
[B5 1Z] Spalanie w grupie 15
Witam Logi dodam w niedługim czasie. Byłem w serwisie gdzie uszczelniali mi pompę i facet powiedział, że im większa wartość spalania to ogólne spalanie autka spada. Co o tym sądzić ? :gwizdanie:
-
[B5 1Z] Spalanie w grupie 15
Witam. Autko ostatnio dużo mi pali. Wiadomo mrozy i krótkie przebiegi mają na to wpływ, ale ponad 8l/100km w 1.9 90km to chyba przesada. Podłączyłem dzisiaj vag i w grupie 15 gdzie jest podane spalanie na godzinę mam na postoju 0,72l/h. Stosunkowo niedawno miałem uszczelnianą i wymienione sprężynki w pompie wtryskowej i z tego co kojarzę to wcześniej miałem o wiele mniejsze spalanie, rzędu 0,32l/h. Jak u Was w 1z wygląda ta wartość ? Dawka paliwa za duża ?? Pozdrawiam
-
[B5 1Z] Drgania karoseri przy 90km
Miałem to samo.Mi akurat pompa wtryskowa ciekła, ale miałem też zły kąt wtrysku. Po uszczelnieniu i ustawieniu kąta wszystko gra i teraz nawet na V biegu mogę jechać 90km, a wcześniej tragedia była. Zrób logi to zobaczysz. Pozdrawiam
-
[B5 1Z] Montaż halogenów
Witam Chciałem zamontować halogeny do mojej A4. Znalazłem na aledrogo coś takiego: http://moto.allegro.pl/item836731694_halogeny_lampy_dalekosiezne_audi_a4_1994_98.html Co sądzicie o tym, warto? Czy lepiej przerobić oryginalne zaślepki z halogenami po lifcie?? Pozdrawiam
-
[ALL B5] Montaż podświetlenia nóg po otwarciu drzwi
Witam Po przeczytaniu tego postaw też postanowiłem zrobić sobie taki bajer do podświetlenia nóg. Tyle, że zamiast żarówek zastosowałem diody o ciepłym świetle. Koszt 3 diód na jednym pasku 7zł. Zlutowanie i montaż banalny. Wpiąłem się w tą samą kostkę co kolega cerB, z tą różnicą że zasilanie mam tylko z niej: kabelek czerwono-niebieski i brązowo-biały. Efekt super Teraz tylko z tyłu coś pokombinować. Pozdrawiam
-
[INNE] Proszę o analizę logów C4 AEL
Witam Prosiłbym kogoś obeznanego w temacie o analizę logów któe wykonałem na audi a6 c4 2.5TDI R5 AEL. Autko należy do mojego brata i ostatnio gdy jechaliśmy trasą 3000 obr, 4 bieg i mół . Podejrzewam że nokaut, ale wolałbym poznać Wasze opinie na ten temat, może coś jeszcze wyjdzie. Dodatkowo pokazało błędy: 00550 - Start of Injection Regulation 17-10 - Control Difference - Intermittent 00575 Logi statyczne BS: Grupa 0 Grupa 3 Grupa 4 Grupa 11 Logi dynamiczne: Grupy 0, 1, 3 Grupy 4,8,10 Grupy 11, 13, 15 Pozdrawiam
-
[B5 1Z] Kodowanie pompka centralnego
Witam Wymieniłem ostatnio pompkę centralnego, bo stara nie domagała. Zakupiłem trochę inną. Wszystko gra oprócz brzęczyka przy zapalonych światłach i otwartych drzwiach oraz gdy wkładałem poprzednio kluczyk w stacyjkę to światło w kokpice się paliło aż do przkręcenia zapłonu a teraz gaśnie. Czy można jakoś przekodować tą nową pompke na poprzednika tryb? Pozdrawiam
-
[B5 1Z] Kilka pytań o lokalizację podzespołów pod maską
Witam. Szukałem opisów komory silnika 1z, ale z brakiem wyników.Może to banalne pytania,ale chciałem się upewnić zanim zacznę coś grzebać. Poprawcie jeśli się mylę. Na tym zdjęciu: 1.Zawór EGR 2.Odma silnika - ostatnio dolałem olej, bo wydawało mi się, że lekki ubytek był a teraz w tym miejscu pokazał się olej w niewielkiej ilości - możliwe że przez odme wypluł nadmiar? 3.Łącznik dolotu powietrza? 4.j/w 5. Zawór odpowiadający za pracę EGR i powinien być zamknięty na postoju silnika. 6. W tym miejscu powinienem założyć zaślepkę, żeby odciąć EGR? Na tej fotce jest zawór N75 ? (patrząc od przodu auta, zaraz przy wiatraku) Odpowiada za pracę turbiny. Tutaj zaznaczyłem łączniki dolotu. Z góry na opaskach niby wszystko ok, ale jak przejechałem ręką pod spodem to olej.Nieszczelny? Pozdrawiam