Treść opublikowana przez MAx
-
[B5 2.8Q] konfigruracja zawiechy
Panowie bede sabotowal wszystkie proby pisania o tym ze podneisione auto na 17" wyglada komicznie!! Mi podoba sie samochod obnizony ale tak z wyczuciem ori zawieszenie wyglada zle i nie ma roznicy czy na felach 15" czy 17" W moim poście mozecie zobaczyc jak wyglada obnizony samochod z przodu mam sprezyny obnizajace o 50mm i samochod od ziemi do nadkola jest 63,5 cm tyl sprezyny 40mm ale to co widziec na fotach jest wiecej niz 40mm bo sprezyny sie skonczyly od zimi do nadkola 61cm. zjecia mojej fury w tym poscie http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=4283&start=0 Głownie zahaczam wydechem w okolicy srodka dlugosci samochodu. Z zahaczaniem da sie wy3mac trzeba odpuscic parkowanie na chodniku gdzie jest wyzszy kraweznik, i uwazac na te faktycznie duze dziury, normlany samochodem zwolnimy do 2km/h a tym trzemy podwoziem i zahaczamy.Na psowalniaczachach zawsze zwalniam i jeszcze nigdy nie zachaczylem.Na zwyklej polskiej drodze krajowej nie da sie leciec powzej 140 km/h bo fura strasznie telepie (trzeba zamykac szyberdach by sie nie katapultowac) Uwazam ze usztywnianie/obnizanie zawiechy robi sie po tp by fura dalo sie szyciej jechac a nei odwrotnie zamiast polepszac to pogarsza a nie o to w tym wszystkim chodzi, mni to nie kreci.( a jak widze gostak w astrze czy tez fiescie 1,4 D ktora siedzi jak citroen to mi sie na smiech zbiera. Amory mam firmy Koni z regulacja ale niestety nie wysokosci tylko odbicia albo dobicia chodza jak zloto Uwazam ze dla ludzi ktorzy na 1 miejscu sanochod ma jechac a na 2 wygladac to idelanie jest kiedy przod obnizy sie o 25-35 mm czyli wedlug mojego mierzenia od ziemi do nadkola. Czym nizej tym twardziej Zmierzcie swoje nadkola to bedziecie widzieli ile, zreszta jak zmierzycie to wpiszcie tu
-
[B5 2,8 QUATTRO] No nareszcie
kurde tez bym tak chcial ten moj jest (patrzac z gory) tak jak by pod abs,zbirnikiem wyrównawczym od chlodzenie, tak jak by pomiedzy wneka na kolo a silnikiem, zakonczony jest jak by tak wezownica.Tylko seledynowego pojecia niema skad do kad biegnei bo tam jest tak ciasno ze trzeba by ginekologa zatrudnic.
-
[B5 2,8 QUATTRO] No nareszcie
no nie tak do konca nie ktore opowiesci i zpaytania czy tez wolanie o pomoc brzmi niemilo i nic delikatengo nie wroza tym bardziej biorac pod uwage koszty czesci.Mi np poci sie przewod od wsp. ale jak kuknolem od spodu to niezabardzo moglem zlokalizowac ktory (strasznie ciasno w komorze silnika )nie wiem dokladnie skad do kad biegnie, pytalem w serwisie o cen to tak mniej wiecej w tym mijesc w kotrym znajduje sie przewod sa 2 i ja dokladnei nei wiem kotry sie poci 1 w serwiesie kosztuje ok 200 a drugi 600 :563: mam nadizje ze pada mi ten tansz
-
[B5 2,8 QUATTRO] No nareszcie
u mnie jak narazie jest pare dorbny chusterek pt "pocenie sie przewodu od wspomagania, bark podlogi silnika, prawe lusterko nie grzeje, i zimeringi przy moscie sie poca" jak na razie wszystko jest pod kontrola, usterki po malu bede musial usunac. Tylko powiem Ci Kunio ze normalnie jak przegladam tematy postow z usterkami i czytam jak tam komusc cos sie leje, stuka, puka to normlanie zaczynam lekow nabierac, kiedy cos u mnie wyskoczy
-
[B5 2.8Q] konfigruracja zawiechy
Hahah i pewnei jeszcze szybciej ja poddniesiesz :556:
-
[B5 2.8Q] konfigruracja zawiechy
nie zgadzam sie i w tej kwestii mam sowje zdanie.Npaisz/cie co tu zorbic bo by to podniesc bez wydawania wiejszej kasy
-
[B5 2.8Q] konfigruracja zawiechy
ej no nie rob ze mnie szopnfeldziarza 10 lat temu to ja sie kolego sciaglem na fiacie 126p i tez kombinowlaismy z zawiecha maluch byl zawieszony na bilstein to wowczas nikt nie wiedzial co to.A sprezyne uszczypnole doslownei by przypasowac ja do dolnego kielicha
-
[B5 2,8 QUATTRO] No nareszcie
Dzieki Dzieki :mrgreen: 3 kkm jzu nawinolem i ciagle cieszy, i ciagle sie poznajemy :mrgreen:
-
[B5 2.8Q] konfigruracja zawiechy
nie przesadzaj te ori sprezyzny pewnie i tak mi sie na nic juz nie przydadza a nei chce mi sie bujac z nimi po allegro.Po 2 jesli uciolem 1,5 cm to nie ma to zadnego znaczenie, nie obcinalem ich bo byly za wysokie tylko dlatego ze pierwszy zwoj od dolu byl za ciasno zwiniety na samym konicu i niemogle przez to ich nasunac na amor. Jak bym mial cos kupowac to chyab kupil bym predzej sprezyny a nie amory bo te koni to gorna polka
-
[B5 2.8Q] konfigruracja zawiechy
Ratunku!! Jest tak, kupiłem fure obnizona troche posmigalem na tym niskim zawiasie i okazalo sie, ze do agresywen jazdy po miescie jest fajnie nawet wiecej niz fajnie. zawias 3ma okrotnie mozna agresywnie skrecac i trudno wyprowadzic fure z rownowagi tylko trzeba uwazac na dziury i wszelkiego rodzaju pierdoly, ktore wystaja wiecej niz wysokosc opony. Głownie zahaczam wydechem, gdzies w okolicy srodka samochodu(pomiedzy tylna kanapa a przednimi fotelami. natomiast na drodze krajowej jest juz nie tak kolorowo, ba jak lece na tych muldach naszych szybciej niz 120 to musze miec zamkniety szyberdach co by sie nie katapultowal z samochodu a fura skacze, moze nie jak ping pong ale jak pilka tenisowa i nie 3ma sie na tych wybojach dobrze, tak jak by byla za twrda. Wraz z samochodem dostalem karton po sprezynach, które byly zamontowane przy zakupie smochodu, na kartonie byl napis z ktorego wynikalo ze sprezyny obnizaja przod o 50mm a tyl o 40mm firma B+G, samochod zmierzylem ( do najwyzszego punktu krawedzi nadkola od ziemi) przod 63,5 cm tyl 61 cm, w kartonie natomisast znajdowly sie czarne sprezyny, ktore zainstalowane byly wczesniej. link do posta w kotry znajdziecei foty samochodu http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=4283&postdays=0&postorder=asc&start=0 Wymyśliłem, ze na zime i dla proby zaloze ponownie te niby ori sprezyny z kodow wynika ze zawias mam 1BE czyli sportowy.Zabrałem sie dzis za to i teraz co widze: po 1 zamontowane mam 4 żólte amortyzatory firmy KONI z regulacja, tylko nie wiem czy dobicia czy odbicia (amory chodza jak zloto nawet sprawdzalem je na trzepaku )a na nich czerwone sprezyny firmy jeszcze nie ustalilem po 2 ty niby ori sprezyny, niechca wejsc na te amory ostatno zwoj jes za cisano, nawieniety, wiec poleciałęm po bandzie i przyciolek je kilkadziesiat mm tak by weszla na amor na oko widac ze sprezyna nie jest tak stloczona ja ta czarna z karotnu. W efekcie koncowym tyl podnisl sie az o 1 cm ale stal sie deko jedrniejszy (miekszy), odniosłem wrazenie, ze to gnazdo w amorze na ktorym opier sie sprezyna jest zainstalowane nizej i dlatego samochod nie poszedl w gore. Przodu nawaet nie ruszałem. Co dalej zrobic z tym fanetm intersuje mnie jeszcze podniesienie tylu o jakies 2-3cm. i lekie zmikczenie przodu i ewentualne nieznacze go podnieniesie. I Czy wplesc te gumy do tylu, o ile moga podniesc w gore ? II Co zorbic z przodem czy probowac regulwoac te amory bo jesli tylne mialy regulacje to przednei tez winne ja miec. III Czemu nie pasowymi mi te sprezyny na amory? Sorry ze sie tak rozpisalem ale chcailem to jak najdokladneij opisac. Doradzcie prosze dzieki. P.S, Tylko nie piszcie bym zamotaowal reg H&R bo na to brak funduszu
-
POMOCY kolo zapasowe
Wielkie dzięki za fotki, mam pytnka: 1. do jakiej felgi jest to dopasowne, (ile cali )? 2. czy wystaje to ponad opne/kolo w kwesti wysikości, patrzac na lezace kolo z boku? 3. czy jesli wmontuje lpg we wneke a kolo bedzie latac w bagazniku czy ta wytloczka spelni swoja funkcje 4. czy chcesz to sprzedac, jak tak to za ile [ Dodano: 20-12-2006, 20:08 ] a i jeszcze jedno co w ta wneke wchodzi poza lewarkiem, kluczem do kol i tym wkretakiem smiesznym?
-
[ALL] Jakie wycieraczki polecacie BOSCH/VALEO/MOT-GUM
THX [ Dodano: 23-12-2006, 17:07 ] Wycieraczki do B5 mają mieć wymiary A) ori 2 x 53cm z tym ze prawa wycieraczka (pasazera )mus byc wygieta w delikatny łuk, patrzac na samochod od przodu to ona tak jak by sie uśmiechala lewa 53 cm a prawa 51(zwykła) Kupiłem zestaw B Valeo silencio, ciekawe jak sie spisze
-
POMOCY kolo zapasowe
Zioolko a mozesz rzucic fota tegoz plastiku jak to wyglada bo ja mam na zapasie fele 15" i tylko taka dupna szpilke fi ze 8 cm ktora przytwierdza ja do wneki i jestem ciekaw jak to wyglada moze ja se to sprawie bo lewar mam zawiniety w szmate i mi lata
-
[ALL] Jakie wycieraczki polecacie BOSCH/VALEO/MOT-GUM
Kiedys musiałem wyminic przednia szybe (otowrzyla mi sie maska pod czas jazdy) i zalozylem nowa szybe i championy wycieraczki smigaly poprostu palce lizac. Przed chwila sprawdziłem jakei mam obecnie Valeo z spoilerem ale nie wiem jaki model i jakie długie bo ćmaku niechciało mi się mierzyc [ Dodano: 19-12-2006, 22:06 ] No włąśnie jakie długie powinne być do B5 : a) 53 x 2 53 + 48 c) 55
-
[ALL] Jakie wycieraczki polecacie BOSCH/VALEO/MOT-GUM
no własnie jestem zmuszony wybrac wycieraczki to co polecacie, oczywiscie nie z marketu a tak nawiazujac do waszych postow to wydaje mi sie ze w duzej mierze jakosci wycierania szyby ma znaczenie sama szyby.
-
[B5 2,8 QUATTRO] No nareszcie
pet3r eeee to już chyba przesada by pociskac na monitorze jak bedzie wygladac 2 cm w gore a jak 2 cm w doł przecie na 1 miejscu jest to, jak to bedzie jechać a VT to fajna rzecz przy doborze np. felg do fury. Co do samej jazdy to powiem tak przed wczoraj strzeliłe opole - krakow - opole. musze przyznac ze fajnie 1,15h z opola do krakowa jakies 180km i tak na autostradzie miodzik fura przyklejona ale na zwykłej krajówce tragedia po przekorczeniu 120, 140 km/h fura strasznie trzepie na takich dluzszych nierownościach których przy wolnijszej jezdzie nie czuc, a fura na zwykłym zawiasie poporstu płynie.moze ma za twardo moze amory sie kończą?
-
[B5 2,8 QUATTRO] No nareszcie
czekaj czekaj a co to VT?
-
[B5 2,8 QUATTRO] No nareszcie
kod powinien być na naklejce we wnęce na koło zapasowe, albo naklejce w dokumentach. no wlasnie dekoduje kody znalazlem w ksiazec serwisiwej zawiecjhe w kazdym bardz razie mam 1BE co Wy na to jak bym podnsiosl tylko tyl???????????????piszcie masowo :mrgreen:
-
[B5 2,8 QUATTRO] No nareszcie
Ty wiesz ze moze i masz racje bo tak se wlasnie uzmyslowilem ze jak zachacza spodem to gdzies w okolicy tylne kanapy ewentulanie tam gdzie 3maja nogi siedzacy w tylu i tu sie nasowa pytanie : 1) czy ten kod jest bity na sprezynie bo oblukalem wlasnie swoje i na tylnych cos tam mam nabite ale bylo to tloczone a potem malowane na czarno i nie zabrdzo widze co to tam jest napisane pierwsza jak by "maluje" sie litera "H" a po tem juz nie widac moze to sa sprezyzna H&R? natomiast namalowna sa dwa oktogle kroki srednicy 10mm jedna cos jak by srebrna a druga zołta, natomiast na przednich nie znalazlem napisów jedynei jakies takie bardizje od kolek niechlujne paski malowne w podobnych kolorach 2) co by było jak bym wymienil tylko tyl
-
[B5 2,8 QUATTRO] No nareszcie
Dzieki Hhacek i Pet3r za foty. Zmierzyłem swoje nadkola i w najwyzszym punkcie przy krawedzi mierza od ziemi - przod 63,5cm a tył 61cm. Twoje Hhacku 66cm to jest z przodu czy z tyłu. Tak se mysle ze jak wrzuce ori sprezyno to chyba bedzie wyzej niz wasze, niewiem jak pod katem jazdy bo ta jest najwazniejsza ale wizulanie wydaje mi sie se idealnie bylo by cos w polowie pomiedzy Wami a moim zaiweszeniem. Pet3r a co to za oznaczenie 1BE?
-
[B5 2,8 QUATTRO] No nareszcie
Antenka jest nawet z tak kuleczka tylko nie wiem na cholere ona bo radio i tak czasmi przerywa a z tego co wiem to ori antena jest w szybie to mozna przypuszczac ze ta od zestawu glosnomowiacego ale po takowym sladu nie ma jak to mozna sprawdzic by nie rozkowpywac polowy auta
-
[B5 2,8 QUATTRO] No nareszcie
Wielkie dzieki Pet3r i wszystkim pozostałym tylko bardzo Was prosze nie chwalcie juz moich lusterek - poprzedni wlaściciel mial swietny pomysl z tymi lusterkami i fatucznie skomponowaly sie ladnie z pozostalym chromem i alusami i ladnie kontrastuja z czernia szkoda tylko ze tak ladnie to wyglada na zdjeciu i z daleka bo z bliska te nakladki sa tak pomarszczone jak stary ziemniak z piwnicy na wiosne i "chrom" odlazi poprzedni wlasciciel mowil ze wyjechal w zimie z myjni na mroz i tak sie zrobilo, chyba pozostanie mi zamowic nowy komplet na allegro. Jesli chodzi o dystanse Pet3r to tez sie nad tym zastanawiam ale nie mam doświadczenia - a powiem ze samochod w lecie latal na 235 chyba 45 17" i blotnik jest podwniniety od srodka przez opone wiec chyba napewno dystanse nie pojda w parze z ta zawiecha i opona doradzcie prosze co o tym sadzicie, i jak szerokie na storne? jeszcze raz dzieki
-
[B5 2,8 QUATTRO] No nareszcie
a widzisz sek w tym ze mam ori sprezyny, dostalem je wraz z samochodem sa zapakowane w pudelku po tych sprezynach ktore sa zalozone, na pudelku jest opis ze obnizaja przod o 50mm a tyl o 40mm, kumpel ktory ma blade pojecie o obnizaniu stwierdzil ze przod faktycznie jest obnizony cos ok 50mm natomiast twierdzi ze tyl musial siasc ,ze sprezyny sie uklepaly i ze jest nizej niz 40mm. Nie mam porwnania jak prwadzi sie samochod na ori zaiwesze ale ten to faktycznie czarna mamba za kiere mozna szrapac na calego reaguje strasznie dynaicznie na takowe slalomy posluszna jest jak waz. wydaje mi sie ze idelanym rozwizaniem by nie szlifowac caly czas brzuchem a fura sie 3mala fajnei bylo by spuszczenie jej o jakies 20 - 30mm max. Jak by jakis posiadacz B5 w podobnej konfiruracji (2,8 Q) zechcial pofatygować i zmierzyc wysokość (chyba najlepiej od ziemi do najwyzszego punktu krawidzi nadkola to moze bym mial jakies odniesienie )
-
[B5 2,8 QUATTRO] No nareszcie
No własnie o tę zimę mi chodzi co by zdązyc z tą osłoną ponoć jak jej nie ma to woda z ta wspaniałą solą daje w kość paskom i innym podzespołom. A co do zasp to wleje do baku ze 2 Actimel`e i bedzie zaspo odporny :mrgreen:
-
JAKIE POWINNO BYć RADIO żEBY WYśWIETLAłO SIE STCJE NA FIS
ja mam zamontowane radio dleta w B5 z 1997 i na fis`ie podaje stacje i wiadomości z RDS`a a jak zapodam zminiare to nr Cd i tracku. zastanawiam si enad sprzedaża tegop zestawu