Treść opublikowana przez Śmierć z nieba
-
[B7 BRD] Wymiana rozrządu, jakie materiały, koszta i co przy okazji.
Witaj kolego, koniecznie na częściach ori - na forum w dziale promocji na pewno dostaniesz dobrą cenę, zbierak to raczej też konieczność - ja tak zrobiłem i powiem ci że faktycznie imbusik już był troch wyrobiony,a przy okazji możesz wymienić uszczelkę pod pokrywa i wykąpać wtryski, pozdrawiam
-
[B7 BRD] Popsuty wtryskiwacz
Tak ale w serwisie VW bo u mnie w mieście nie ma audi, ale na wszystkie przeglądy jeżdżę do audi w toruniu, bo mam zaprzyjaźnionego mechanika i w sumie to on sam doradził bym zrobił to na miejscu i wziął FV bo jak padnie drugi to jest duża szansa że uda się to załatwić na gwarancje nowego
-
[B7 BRD] Popsuty wtryskiwacz
2800 to koszt całkowity razem z wiązką, śrubami, oringami i robocizną, jeżeli nie zależy ci na fakturze to można wyrwać nowy wtrysk BRD za 1200 zł, mi zależało na fv i zrobiłem wszystko oficjalną drogą.
-
[B7 BRD] Popsuty wtryskiwacz
wsadzili nowy wtryskiwacz od czwartku znowu jeżdżę autem zapłaciłem 2800 zł brutto (dobrze że auto mam na firmę to odejdzie vat a reszta w koszty)
-
[B7 BRD] Wyciąganie wtrysków
Mi zrobił to mechanik w aso "na boku" przy okazji servisu wtryski poleżały 24h w myjce a mu zapłaciłem 300 zł razem z oringami i śrubami
-
[B7 BRD] Wyciąganie wtrysków
Ja hamowałem pierwszy raz prz 86 tys. i miałem bardzo podobnie do ciebie ok 155 ps, po czyszczeniu na myjce wyszło 177ps i zrobiłem soft program na 192ps, a teraz przy 130 tys km padł 1 wtrysk. wydaje mi się że u ciebie czyszczenie powinno pomóc ale prędzej czy później tez czeka cię wymiana - mi po czyszczeniu wszystko pięknie chodziło 50 tys. km spalanie sr na kompie 6.5 l w trasie przy jezdzie tak do 110km/h bez problemu wychodziło 5,6l
-
[B7 BRD] Popsuty wtryskiwacz
Też racja, ale powiem ci że brat ma e46 2.0 z 2003 zrobione na 190ps i jak do tej pory chodzi jak marzenie 0 problemów, a tata X5 3.0sd 310ps i też bajka. Ogólnie to następny chyba na gasoline, diesel przestał już być ekonomiczny
-
[B7 BRD] Popsuty wtryskiwacz
O fu*k, ale żeś mnie pocieszył, już piszę pw do Toma77. Tak na marginesie za rok kończę leasing na a4 i chyba po 8 latach wierności AUDI przesiądę się BMW, AUDI podpadło mi strasznie. pozdrawiam c.k.
-
[B7 BRD] Popsuty wtryskiwacz
Witam wszystkich, dołączyłem do wszystkich szczęśliwych posiadaczy BRD którym padł pompwtrysk. Sprawa wygląda tak: jechałem sobie w niedziele spokojnie ok 110km/h i nagle ni stąd ni zowąd auta wpada w tryb awaryjny, po zgaszeniu już nie odpalił( auto 2007r 130 000,00 tys.km). Więc laweta i aso, dziś dostałem info że padł wtrysk nr 1 cena naprawy ok 2800,00 brutto z rabatem. Pierwsze o co spytałem to o "Dobrą Wole Producenta" - niestety audi nie stosuje tej metody w przypadku wtryskiwaczy siemensa, gdyby sytuacja stała się w Passacie to nie był by problemu. Byłem tak wk***i*ny na audi, że najlepiej podpaliłbym je i wjechał do salonu - niestety mnie nie stać. Postanowiłem odwlec zakup auta dla żony i naprawić a4 i tu moje pytanie jak duża jest szansa że w najbliższym czasie padnie kolejny wtrysk i czy jest możliwość podmiany zepsutego na gwarancję nowego ( czy każdy wtrysk ma unikatowy nr?).
-
[B7 BRD] Wyciąganie wtrysków
nie jestem specjjalistą, ale w Aso zapłacił byś pewnie z 1500 pln, pamiętaj że jak będzie ci mechanik wkładał po czyszczeniu to trzeba dać nowe śruby i oringi, a i trzeba je odpowiednio ustawić komputerowo, więc jeśli gosciu daje ci na to gwarancje to warto.
-
Wekeend majowy w Berlinie
No słuchaj polecić jeszcze nic nie mogę bo jadę pierwszy raz, ale ja zarezerwowałem tu http://www.deraghotels.de/pages/KL.htm
-
Wekeend majowy w Berlinie
Witam wszystkich, taj jak w tytule w długi wekeend majowy wybieram się z żoną do Berlina, spędzimy tam 3 noce- 1 dzień poświęcamy na tropikalna wyspę a na zwiedzanie 2 pozostałe. Noclegi już zarezerwowane- co możecie polecić do zwiedzania w dwa dni. pozdrawiam
-
[B7 BRD] Z wydechu wydobywa się biały dym
ja bym podjechał pod vag, sprawdził dpf i go wypalił jam mam przebieg 132tys i narazie nie zauważyłem takiego dymu, turbo narazie wytrzymuje przy normalnym użytkowaniu o stary ty to masz pecha, ja mam ten sam motor i jak na razie złego słowa nie powiem, kiedyś dałeś mi namiar do krzycha z aso i cały czas serwisuje mi auto, prawdopodobnie w następny weekend zostawie mu auto na serwis i wymiane oleju - jak bys miał czas to może podjedziesz do aso i wymienimy poglądy o autach i je porównamy bo może z moim tez jest coś nie tak tylko nie jestem tego świadomy. pozdrawiam
-
Skradzione
W nocy z 10 na 11 lutego 2011 w Brodnicy woj. kuj-pom sprzed domu ukradli Golfa V moje żony (obok stało moje audi). Auto z roku 2005, co do szczegółów to: -Golf V z 2005r 3-drzwiowy, -Kolor szary metalik, -VIN WVWZZZ1KZ5W134297 -Auto posiada rysę przez cały bok od strony pasażera, -Na tylnej klapie brak oznaczenia modelu,a po lewej stronie emblemat auto expo -Nr rej CBR79WX
-
[ALL] Tydzień w Zakopcu
kuźwa, szkoda że tak późno właśnie wróciłem do domu (prawie 9h jazdy) wieczorami musiałem żonę zabierać do barów, no nic zgłoszę się następnym razem, pozdrawiam
-
[ALL] Tydzień w Zakopcu
Witam wszystkich, ruszam na krótki urlop zimowy,a z racji że żonka pracuje w szkole w grę wchodzi tylko okres ferii. Więc ruszamy trochę pośmigać na nartach do Zakopca. Będę tam w okresie 30.01 do 5.02 więc jak ktoś z klubowiczów będzie w Zakopanem to niech się odezwie to może umówimy się na jakąś wódeczkę albo góralski szpirytus. Jest tylko jedno ale-z braku Q w moim audi jadę BMW X5 3.0sd Pozdrawiam klubowiczów i zyczę udanych urlopów.
-
[ALL B7] 18" do b7
Tak, to felgi z A3, czyli ma dobrać dystanse 20mm z rantem?, a może ma ktoś jakiś namiar na sprawdzone dystanse, cena specjalnie nie gra roli, mają być dobre i bezbieczne
-
[ALL B7] 18" do b7
Witam, to ja się podepnę : Mam pytanie do znawców, na lato chcę założyć bo b7 brd 18" ronala rs6, felgi te maja ET 54 i tu pytanie jaki dystanse założyć żeby wszystko grało i nic nie ocierało, może polecacie jakieś konkretne dystanse? dzięki za odp.
-
[B7 BRD] A4 B7 2.0 tdi BRD 2007 - Zbyt duże spalanie?
ja na baku zawsze robię między 1000 -1100 km przy jeździe mieszanej, kiedyś na baku zrobiłem 1300km jak jechałem do niemcowni z tatą odebrać nową x5 z salonu, dużo zależy od stylu jazdy - ja jeżdżę raczej spokojnie choć jak jadę autostradą to zdarza się 240km.h p.s. dbaj o auto to na pewno będziesz z niego zadowolony
-
[ALL B7] 2.0 tdi Bpw ,czy to juz koniec dpf
witaj, koniecznie podjedź pod vaga, ja obstawiam że padl dodatkowo jakiś czujnik
-
[B7 BRD] Telepanie przy odpalaniu delikatnie przerywa jak zimny
Do mnie dzwonł właśnie znajomy z ASO w Toruniu i mówił że załatwił mi nowy egr i z wymianą i ustawieniem wyjdzie mnie to 700 zł, na wymane jade w poniedziałek w ięc dam znac czy pomogło
-
[B7 BRD] Telepanie przy odpalaniu delikatnie przerywa jak zimny
witaj, co do tego wachnięcia przy niskich obrotach to u mnie to samo, sprawa dzieja sie na 2 i 3 biegu jak delikatnie daje gazu, między 1500 a 2000 obr jakby delikatne kichniecie- ja (i myśle że ty też) podejrzewam EGR, znajomy w serwise już sprawdza za ile może mi załatwic nowy i jak wymienie to dam znać, pozdrawiam
-
[B7 BRD] Chip by Masters
No, wyszło dość ładnie, widze że kolega ten sam motor co ja i jak ja podobny program lajtowy, tylko ja zostawiłem DPFa - na razie zero z nim problemów. Tak na marginesie na pewno spadnie ci spalanie, ja przez 4 mc jazdy na fikołku zjechałem z globalnego 8,2 na 6,5 i to w zime, pozdrawiam
-
BRD Po fikołku u tunera z rodzimego miasta
Fakt seria taka sobie i nie wiedzieć czemu, przed softem zrobiony long serwis plus czyszczenie wtrysków, no i robiona diagnoza silnika zarówno w ASO jak i tunera - wszystko było ok, za 15tys mam wymiane rozrządu i wtedy każe posprawdzać wszystkie zawory ( n75 i całą resztę), a narazie pośmigamy zaobczymy
-
BRD Po fikołku u tunera z rodzimego miasta
Witam postanowiłem podzielić się swoim wykresem, może nie ma szału ale chciałem naprawdę delikatną modyfikacje, a przy tym spalanie na bardzo przyzwoitym poziomie - na trasie w przedziale 100 -120 km/h bez problemu ponozej 6l. A w przyszłym roku jak będzie mało wywalę DPF - na razie zero problemów.