Treść opublikowana przez manqm
-
[B5 AJM] Dokładka/hokej zderzaka przedniego
a czy z I liftu podejdzie do II?
-
[B5 AJM] Dokładka/hokej zderzaka przedniego
Witam. Pytanie dotyczy właśnie tej dokładki (hokeja) - od jakiego rocznika tj. (przed liftem, I lift) będzie to pasować do rocznika II liftu bez rzeźby po prostu plug n play? Pozdrawiam
-
[ALL B5] Czy te felgi są oryginalne?
witam. pytanie jak w temacie http://moto.allegro.pl/item933493686_5x112_audi_a4_a6_oryginal.html oraz czy będą pasować rozmiarowo do B5
-
[B5 AVG] Wskaźnik paliwa , problem
Zrób na początek jak radzi kolega niżej. Jeśli to nie pomoże to przyczyną może być:procesor, zimne luty, sam wskaźnik (jest to taki silniczek z uzwojeniem), któryś z tranzystorków od wskaźnika. Daj znać jak naprawisz. Swego czasu też z tym walczyłem i znów będę walczyć (objawy były takie jak u ciebie tylko że ze wskazówką od temp., która podnosiła się do góry o parę mm jak tylko licznik dostawał napięcie) Pomogła wymiana tego silniczka z uzwojeniem(elektryk mówił że te silniczki się psują bo wypracowuje się tulejka w której jest iglica od wskazówki). Obecnie od paru dni mam to samo ze wskaźnikiem paliwa. Na forum nie było jednoznacznej instrukcji naprawy z uwagi na różne przyczyny. Jednak to co jest u ciebie na 100% związane jest z samymi zegarami a nie np. pływakiem czy czujnikiem w baku.
-
[B5 AFN] Notlauf - czy to wina zaworu N75 ?
śmiało można je zamienić. Gdzieś wyczytałem na forum że jedyną różnicą jest trwałość (materiały z których są wykonane, lub jakieś wzmocnienia), tzn. N18 jest mniej trwalszy z uwagi na to że pracuje znacznie mniej niż n75. I pewnie temu niektórzy nie radzą zamiany z uwagi że jak założysz n18 w miejsce n75 to zaraz go zajeździsz. Sprawdź jakiego kształtu masz wtyczkę okrągłą czy prostokątną bo te zaworki z allegro są takie i takie. Zebyś potem nie musiał robić rzeźby wtyczki.
-
[B5 AJM] Opinie o 1.9 TDi AJM i pompowtryskiwaczach
może i tak ale u mnie (u was pewnie też) na kanale 49 jest temp. cieczy chłodzącej a na 51 temp. silnika, chyba że się mylę także jak coś proszę o poprawkę. Wobec tego do którego kanału na klimatroniku należy się odnieść jeśli chodzi o jazdę do ok.2tys/obr. do momentu złapania temp. roboczej 90c?
-
[B5 AJM] Opinie o 1.9 TDi AJM i pompowtryskiwaczach
pioteres nie wiem o co Ci chodzi - kolega pytał czy może jeździc w przedziale 2-3tys/obr przy 70c. dla mnie chodziło, że jak jest jeszcze 70c to najlepiej nie przekraczać 2tys./obr,jak temp dojdzie do 90c można śmiało przycisnąć
-
[B5 AFN] Tryb awaryjny, a przepływomierz
ok. masz rację Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Tryb awaryjny, a przepływomierz
przyczyną może być przepływka, albo kierownice trubiny do czyszczenia
-
[B5 AJM] Wskazówka obrotomierza podnosi się po 2 sekundach
Dzięki za Wasze odpowiedzi , a już myślałem, że coś nie tak...
-
[B5 AJM] Opinie o 1.9 TDi AJM i pompowtryskiwaczach
Popieram, każdy ma inną trasę, korki, światła itp. Najlepiej jak na kanale 51 na klimatroniku będziesz miał 90C. Wtedy możesz dać ognia. PS. Nie jeden na forum co jeździ nawet dynamicznie pisał o zapieczonych kierownicach turbo. Także nie ma co tu pisać o PSJ i tym podobnych (no może po PSJ szybciej się zapieką) po prostu ten typ turbin tak ma...
-
[B5 AJM] Opinie o 1.9 TDi AJM i pompowtryskiwaczach
na niedogrzanym - chodziło mi o to, że w trakcie jazdy silnik nie zdąży złapać jeszcze temp.90c. Termostat jest ok.
-
[ALL B5] Skaczące wskazówki obrotomierza i prędkościomierza
prawdopodobnie procesor motoroli na płycie głównej mówi do widzenia...
-
[B5 AJM] Opinie o 1.9 TDi AJM i pompowtryskiwaczach
wg instrukcji spalanie: tryb mieszany 5.4 miasto 6.9. Nie wiem dlaczego takie wielkie zdziwienie, Dalej zostaje przy swoich 6l. Nie wiem jak ciężkie nogi macie, ile skrzyżowań, świateł po drodze, itd.- to wszystko wpływa na spalanie. Ja podałem na swoim przykładzie, że średnia wychodzi mi właśnie taka...
-
[B5 AJM] Opinie o 1.9 TDi AJM i pompowtryskiwaczach
jeżdząc w trybie miejskim na niedogrzanym silniku (do roboty 10km) w temperaturze minusowej też mieszczę sie w 6l.
-
[B5 AJM] Wskazówka obrotomierza podnosi się po 2 sekundach
witam. Ostatnio zauważyłem, ze po odpaleniu silnika (pierwsze poranne odpalanie) wskazówka obrotomierza podnosi się/wskazuje obroty dopiero po upływie ok 2 sekund od momentu odpalenia. Co może być przyczyną, czy ktoś miał podobny problem? Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Czy jest kontrolka przepalonej żarówki w a4 po IIlifcie ?
na 1/2 fis nie wyświetla komunikatu o przepalonej żarówce ani braku płynu do spryskiwaczy
-
[B5 AJM] Opinie o 1.9 TDi AJM i pompowtryskiwaczach
silnik ma moc 85kW czyli w przeliczeniu na konie mech. (1.359621 x 85) daje 115.567798 czyli w zaoklągleniu 116 koni mech.
-
[ALL B5] Zniszczone łożysko, przegub wewnętrzny FOTO
klucz do dostania praktycznie w każdym sklepie z takimi rzeczami...tylko poszukaj na forum jaki to jest rozmiar bo nie jestem pewnien czy to 8 Pozdrawiam
-
[ALL B5] Zniszczone łożysko, przegub wewnętrzny FOTO
do odkręcenia tego przegubu będziesz potrzebował klucza typu splin (nie torx) chyba nr 8 ale mogę się mylić
-
[B5 AFN] Jak dobrze odpowietrzyć układ chłodzenia
jak na polu zimno to normalne.po dłuższej jeździe temp. powinna wrócić do normy
-
[ALL B5] Bardzo cicha syrenka - dlaczego?
podepnę się pod temat. Jak aktywować vagiem sygnalizację dźwiękową syreny podczas zamykania z pilota-gdzie trzeba wejść w vagu. Obecnie mam tylko sygnalizację kierunkowskazami.
-
[ALL B5] Kierunkowskaz
sprawdź przycisk od awaryjnych, być może tu jest przyczyna
-
[B5 AFN] Układ chłodzenia a pasek rozdządu
a oleju nie ubywa?sprawdź korek od wlewu oleju czy nie ma masła
-
[B5 ALL] Wymiana podświetlenia deski rozdzielczej i zegarów
to chyba masz zegary od starszego modelu