Treść opublikowana przez manqm
-
[B5 ADR] Środek do odgrzybiania klimy
Mam taki sam prpzypadek, po nabiciu kilmy i ozonowaniu po 2 miesiącach gdy wyłączam klimę daje octem. Skąd może być ten zapach - z filtra kabinowego?
-
[B5 AFN] Wentylator klimy
Ja w sklepie auto elektryk płaciłem po 3,50 za sztuke, dobrałem odpowiednia twardość do wentylatorów.Szczotki od rozruszników są za twarde przez co szybciej zużyciu ulega komutator
-
[ALL B5] Klima głośno popiskuje
U mnie też piszczał pasek, naciągnąłem go ale dalej było to samo. Pomogła wymiana paska (mały koszt 25-29zł).
-
[ALL B5] Szaleństwo zegarów. Co jest grane?
prawdopodobnie procesor motoroli w zegarach, poczytaj było już dużo o tym...
-
[ALL] Napinacz paska od klimy
http://www.a4-klub.pl/smf/b5_ajm_wentylator_a_chlodnica_pytanie-t32218.0.html
-
[B5 AJM] Wentylator a chłodnica - pytanie
Szczotki dokupiłem w sklepie autoelektryk. Cena 3.50zł/szt. Wentylator zrobiony
-
[ALL] Napinacz paska od klimy
Klima chodzi na oddzielnym pasku. Po demontażu napinacza możesz sprawdzić w jakim jest stanie pasek (czy nie jest popękany itp.) jeśli jest to za jednym zamachem wymienić napinacz i pasek
-
[ALL] Napinacz paska od klimy
Pasek wymieniasz bez zdejmowania przodu. Odkręcasz pokrywę dolną silnika i tam masz dojście do tego. Dla łatwiejszego dojścia możesz też odpiąć dokladkę/hokej zderzaka, która jest na zatrzaskach.Odkręcasz albo luzujesz napinacz (śruba imbusowa chyba 6 albo 8) i zdejmujesz pasek
-
[B5 AFN] Wentylator klimy
świerzak gdzie kupiłeś te szczotki?
-
[B5 AJM] Wentylator a chłodnica - pytanie
Ok, udało się wyjąć wentylator. Okazuje się, że przyczyną są zawieszające się lub wypracowane szczotki - jak sie stuknie w niego to zaczyna się kręcić. Mam pytanie - od której strony lepiej rozebrać ten silniczek od strony śmigła wiatraka czy z drugiej tam gdzie są te 3 mocowania? Może ktoś może napisać wymiary szczotek, ewentualnie ich zdjęcie?
-
[B5 AJM] Wentylator a chłodnica - pytanie
Czy jak odepnę przewody zdejmując dolną osłonę silnika to bez zdejmowania pokrywy górnej silnika i odjręcenia rury od wlotu powietrza do filtra powietrza bez problemu wyję wentylator czy muszę to też odkręcić?
-
[B5 AJM] Wentylator a chłodnica - pytanie
Może ktoś w skrócie napisać jak wyjąć ten wentylator od klimy bo u mnie też po nabiciu klimatyzacji sprawdzili i powiedzieli, że nie kręci się wentylator (mierzyli opór). Silnik AJM 2001r. - czy trzeba zdejmować pokrywę silnika, czy potrzebny kanał żeby odpiąć przewody itp.
-
[B5 AFN] Po włączeniu klimatyzacji coś piszczy
kris071287 namierzyłeś problem? bo u mnie to samo. Dodam, że po jakimś czasie piszczenie ustaje.
-
[B5 AJM] Licznik Jager - złe wskazania poziomu paliwa
tu masz wątek o tym i zdjęcia tego procesora http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t96700.0.html;highlight=motorola
-
[ALL B5] Mokro w aucie!
Kucnij przy aubie i zajrzyj pod podwozie. Wszystko będzie jasne Zobaczysz że są (powinny być) takie zaślepki o średnicy ok 5 cm kołnierz. Z przodu mniej więcej na długości początku drzwi przednich i z tyłu na długości siedziska kanapy. Jeśli którejś zaślepki nie ma to będzie dziura o średnicy ok 2cm.
-
[B5 AJM] Zegary
Jak ma zegary jagera z małym fisem to na pewno nie było kombinowane. Ma po prostu miejsce na wskaźniki i od razu przygotowaną tarcze. Nie ma natomiast pozostałej elektroniki. U mnie w jagerze jak go rozebrałem też tak miałem. Dokładnie jest to tylko miejsce na dodatkowe zegary, bez mechanizmów i całej instalacji. Też w swoim tak mam
-
[B7 BPW] Odgłos drążka zmiany biegów
Też tak mam u siebie tyle że w B5, narazie przejechałem 10kkm i nic się nie dzieje. Kiedyś zadawałem pytanie na forum ale konkretnej odpowiedzi nie było. Daj znać jak ci się uda to namierzyć.
-
[ALL B5] Problem ze wskaźnikiem paliwa
sprawdź wtyczki od zegarów tam może coś nie łączyć, no chyba, że licznik kolegi też źle pokazuje.
-
[ALL B5] Późna rezerwa
prawidłowo "komornik" powinien się zaświecić jak wskazówka pokazuje pierwszą czerwoną kreskę od prawej strony
-
[B5 AVG] Wskaźnik paliwa , problem
Autoelektryk wymienił mi ten silniczek od wskaźnika paliwa i teraz narazie jest ok. Zobaczymy jak długo. Silniczek wyjął z renaulta laguny
-
[ALL B5] Dostaje się woda do auta :/
sprawdź odpływy wody - jeden jest pod aku drugi pod serwem. U mnie były zatkane i woda była właśnie w tym miejscu co u ciebie. Druga rzecz to sprawdź czy masz pod podwoziem takie gumowe korki po jednym z każdej strony mniej więcej na początku drzwi przednich
-
[B5 AFN] Puszcza sprzęgło ??? czy ślisko ??
Czy masz ASR? jakbyś wpadal w poślizg na zegarach by ci migała żółta kontrolka od ASR-a. Mógłbyś wtedy wykluczyć poślizg...
-
[B5 AHH] Olej trochę ponad max
albo wjedż na kanał jak masz gdzie i spuść troszkę przez śrubkę w misce olejowej. Sprawdź na bagnecie czy jest ok, jeśli nie to do skutku.Zrób to na zimnym. Powinno być odwrotnie. Na zminmym powinno pokazywać więcej bo wtedy cały olej scieka do misy olejowej.
-
[B5 AJM] Pisk podczas skręcania kierownicą
wpuść olej do gumy w końcówce drążka kierowniczego, powinno pomóc, daj znać czy jest poprawa
-
[B5 AJM] Pisk podczas skręcania kierownicą
U mnie też piszczało jak u Ciebie głównie przy skręcaniu. Dziś był zabieg=strzykawka+igła+olej. Wpuściłem trochę w gume od końcówki drążka i piszczenie ucichło. Z czasem muszę wymieniać końcówki.