Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Dostaje się woda do auta :/


sayan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Mam ostatnio problem z deszczową pogodą... :( po każdym deszczu zbieram mi się woda w aucie a dokładnie w miejscu jak na zdjęciu... czy wiecie jaki może być tego powód? pozdrawiam!

03046819369936424624.jpg

ps. w miejscu zaznaczonym strzałką czerwoną zauważyłem ze właśnie z tego miejsca napływa woda. jeśli auto stoi na niewielkim wzniesieniu wody przybywa tak jakby spływała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wszedł pod auto i zobaczył, może tam jest odpowiedź :mysli:

albo wyciągnąć fotel, zdjąć tapicerkę i pod tapicerką szukać :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba nie będzie od spodu, gdyby tak było to woda nachodziłaby bardziej podczas jazdy w deszczową pogodę a nie jak auto stoi na deszczu. Woda może się chowac w szynie ale nie koniecznie tam będzie przyczyna, bo wątpię w to. Sprawdzałeś może boczne słupki? Czy są suche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 2 razy zalało samochód

Za pierwszym razem puszczała przednia szyba i po słupku się lało, lewa połowa auta po deszczach była zalana :-/ Znajomy blacharz przekleił szybę i było ok. Objawy były takie jak piszesz, woda jakby wylewała się gdzieś koło tej szyny.

Drugi raz okazało się, że zabrakło rynienki nad filtrem powietrza po prawej stronie pod szybą, i zalewało prawą stronę. Ale z tego co widać na fotkach, to druga możliwość odpada.

Sprawdź czy jak oblejesz auto z wiadra, czy po przednich słupkach woda Ci nie cieknie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedzi :) coś mi sie zdaje ze to szyba przednia lewa bo jak przekraczam 120km/h to strasznie huczy z tej szyby. zobacze i napisze czy zadzialalo :> pozdro

mi też huczy i nie mam powodzi w aucie więc wcale bym tego nie obstawiał, zresztą chyba byś zauważył, że Ci cieknie z drzwi no ale sprawdź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź odpływy wody - jeden jest pod aku drugi pod serwem. U mnie były zatkane i woda była właśnie w tym miejscu co u ciebie. Druga rzecz to sprawdź czy masz pod podwoziem takie gumowe korki po jednym z każdej strony mniej więcej na początku drzwi przednich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz tez miejsce pod maską gdzie linka z otwierania klapy wchodzi do samochodu tam często parcieje ta gumowa uszczelka....jezeli cos pomoze to miałem taki przypadek z Toledo,okazało sie że woda ''wpadała'' przez poparciałe uszczelki na drzwiach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się przyłączę, mam mokrą wycieraczkę pasażera :angry: po demontażu schowka zauważyłem, że kapie z tej gąbki :mysli:. Uszczelniłem ten plastik przy filtrze kabinowym silikonem, po złożeniu polałem wodą szybę (symulacja deszczu) wyjechałem coś załatwić na mieście i po powrocie zauważyłem, że znowu kapie :wallbash: .

jaka może być przyczyna, że leci woda???

tutaj zdjęcie zapożyczone od kolegi z forum

klima06bj7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaznaczone miejsce to odpływ wody/skroplin z obudowy nagrzewnicy, jak masz to zatkane to możesz mieć przeciek do środka, podjedź na kanał i dmuchnij z drugiej strony sprężonym powietrzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok thx Daimos :good:

Tylko czy możliwe, że naleciało tyle wody przez ten otwór , że przednia i tylna wycieraczka jest cała mokra? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegi, a macie pomysł skąd mam mokry bagażnik?

Podłoga bagażnika mokra od strony oparcia kanapy, wielki zaciek.

Antena telefonu (obecnie CB) szczelna, lampy szczelne, uszczelka klapy ok. Szybra brak...

Proszę o pomoc...

Samochód jak w profilu (sedan)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam Sayan znalazłeś powód? bo kurka u mnie jest to samo w tym samym miejscu :(

<a href=http://www.es.7searchsoft.com/ >programas descargar gratis</a>

Witam wszystkich! Mam ostatnio problem z deszczową pogodą... :( po każdym deszczu zbieram mi się woda w aucie a dokładnie w miejscu jak na zdjęciu... czy wiecie jaki może być tego powód? pozdrawiam!

03046819369936424624.jpg

ps. w miejscu zaznaczonym strzałką czerwoną zauważyłem ze właśnie z tego miejsca napływa woda. jeśli auto stoi na niewielkim wzniesieniu wody przybywa tak jakby spływała.

<a href=http://www.it.7searchsoft.com/ >scaricare programmi</a>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzcie filtr kabinowy ktory znajduje tuz przy podszybiu po prawej stronie. Po sciagnieciu obudowy gornej powinien byc widoczny filtr kabinowy a na nim specjalna rynienka ktora wlasnie woda splywa na zewnatrz, a jesli niema to do srodka auta - moze cieknac we wszystkie strony czy to z tylu auta czy to z przodu, jak i lewa i prawa strony!!!!! Naprawde na poczatek warto to sprawdzic, koszt maly, pracy malo a usterka niemila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...