Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Mokro w aucie!


Arturo86r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem w mojej OOOO pod nogami kierowcy i pasazera rowniez z lewej strony jest dosyc mokro. Z tego co znalzlem na forum bede wiedzial za co sie zabrac

- kanaliki pod aku i pod serwem

- linka od maski (przez ktora mam przeprowadzony rowniez przewod do wzmacniacza i to podejrzewam w pierwszej kolejnosci chodz nie wiem co to ma do mokrej podłogi za fotelem kierowcy)

- gumowe korki na podwoziu (jednego nie mam wlasnie przy kierowcy z przdu)

Mam pytanie czy moge otwor w podwoziu po gumowym korku zatkac jakąs pianką montazowa lub czyms podobnym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- linka od maski (przez ktora mam przeprowadzony rowniez przewod do wzmacniacza i to podejrzewam w pierwszej kolejnosci chodz nie wiem co to ma do mokrej podłogi za fotelem kierowcy)

ja miałem to samo , leciało mi podczas deszczu przez dziure na kabel , zalepiłem silikonem i gitara :good:

Mam pytanie czy moge otwor w podwoziu po gumowym korku zatkac jakąs pianką montazowa lub czyms podobnym??

możesz :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź drozność kanaliku spływowego od klimatyzacji :gwizdanie: obstawiam że to on bedzie winowajcą :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź drozność kanaliku spływowego od klimatyzacji :gwizdanie: obstawiam że to on bedzie winowajcą :naughty:

Bardzo prawdopodobne. Od strony pasażera, na wysokości schowka, za tunelem środkowym wchodzi wężyk od klimy do przegrody - potrafi się lekko wysunąć i wszystko leci do środka.

Niestety nie zobaczysz go, ale wyczujesz ręką - trzeba wsadzić rękę pod tapicerkę: mniej więcej jak się kończy właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy nie przecieka Ci z okolic komputera.. (podszybie strona kierowcy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź drozność kanaliku spływowego od klimatyzacji :gwizdanie: obstawiam że to on bedzie winowajcą :naughty:

Wszystko fajnie ale nie mam klimy niestety :>

Podejrzewam ten kabel zasilajacy, bo wczesniej nic takiego sie nie dzialo. dam znac co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - dziś przy deszczowej pogodzie wchodzę do auta i odrazu oderzył mnie smród wilgoci. Odrazu zlokalizowałem mokre miejsce - pod dywanikiem kierowcy mniej więcej na środku mokre duże koło ( średnica 30-35cm) , a dookoła sucho. Czy stawiacie na gumowy korek w podwoziu ??? Czy jest do niego od spodu normalny dostęp czy trzeba coś odkręcać ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli dobrze sie schylisz pod autko to zobaczysz kilka gumowych zaslepek. U mnie jednego nie bylo. wszystko ladnie zalalem pianka montazowa i czekam aktualnie co sie bedzie dzialo

zaślepka w aso kosztuje ok 5 zł :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najłatwiej to sprawidzic kładąc na wycieraczce biały ręcznik papierowy albo chociażby papier toaletowy... u mnie na szczęście okazało się, że są to kanały spustowe, bo auto stało przez 2 dni jak padało i było mokro... a papier był .. biały. od przeczyszczenia kanałów sucho ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płynu mi nie ubywa . Jakie kanały spustowe macie na myśli ?? Można trochę jaśniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płynu mi nie ubywa . Jakie kanały spustowe macie na myśli ?? Można trochę jaśniej .

Kucnij przy aubie i zajrzyj pod podwozie. Wszystko będzie jasne Zobaczysz że są (powinny być) takie zaślepki o średnicy ok 5 cm kołnierz. Z przodu mniej więcej na długości początku drzwi przednich i z tyłu na długości siedziska kanapy. Jeśli którejś zaślepki nie ma to będzie dziura o średnicy ok 2cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płynu mi nie ubywa . Jakie kanały spustowe macie na myśli ?? Można trochę jaśniej .

Kucnij przy aubie i zajrzyj pod podwozie. Wszystko będzie jasne Zobaczysz że są (powinny być) takie zaślepki o średnicy ok 5 cm kołnierz. Z przodu mniej więcej na długości początku drzwi przednich i z tyłu na długości siedziska kanapy. Jeśli którejś zaślepki nie ma to będzie dziura o średnicy ok 2cm.

mangm a ta dziura to jest tylko jedna na wysokosci słupka tam gdzie zaczynają sie drzwi ( zdjęcie nr 1 i zdjęcie nr 3) czy to jest ciąg okrągłych dziur z gomowymi zaślepkami pod progiem ( zdjęcie nr 2) ??

Zdjęcie nr 1

e4fe181c2b5cfb62med.jpg

Zdjęcie nr 2

2ddff7953e6274acmed.jpg

Zdjęcie nr 3

74f406f37a2461fcmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płynu mi nie ubywa . Jakie kanały spustowe macie na myśli ?? Można trochę jaśniej .

jak wyciągniesz akumulator to będzie pod nim taka dziurka 5 cm z gumą na około, druga jest kawałek po prawej, pod servo..

ja miałem w nich pełno mokrego piasku-błota... wystarczyło wyciągnąć / przepchnąć i przeczyścić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciag dziur pod progiem,

W takim razie do czego jest okrągła pojedyncza dziura na wysokości przedniego słupka ( zdjęcie nr 1 i 3) ?? Identyczna jest na wysokości tylnych siedzeń ale w niej jest gumowa zaślepka z okrągłym kołnierzem średnicy około 5-6 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płynu mi nie ubywa . Jakie kanały spustowe macie na myśli ?? Można trochę jaśniej .

jak wyciągniesz akumulator to będzie pod nim taka dziurka 5 cm z gumą na około, druga jest kawałek po prawej, pod servo..

ja miałem w nich pełno mokrego piasku-błota... wystarczyło wyciągnąć / przepchnąć i przeczyścić..

Warto co jakiś czas zajrzeć tam i usunąć piasek liście nie powinno być problemu z wodą w środku chyba że przyczyna jest inna.Przeczyść i poczekaj na deszcz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płynu mi nie ubywa . Jakie kanały spustowe macie na myśli ?? Można trochę jaśniej .

jak wyciągniesz akumulator to będzie pod nim taka dziurka 5 cm z gumą na około, druga jest kawałek po prawej, pod servo..

ja miałem w nich pełno mokrego piasku-błota... wystarczyło wyciągnąć / przepchnąć i przeczyścić..

Warto co jakiś czas zajrzeć tam i usunąć piasek liście nie powinno być problemu z wodą w środku chyba że przyczyna jest inna.Przeczyść i poczekaj na deszcz

ja jakiś miesiąc temu przeczyściłem te kanały i ... przez jakiś czas było dobrze.

Kilka dni temu zauważyłem, że... podłoga znów mokra.. ;/

Tak więc muszę dalej szukać :( tylko nie mam kiedy i jak ...

Myślę czy jakoś przed podszybie mi nie leci.

a powinno byc 1? czy "nad" akumulatorem itp. też powinien byc jakiś plastik ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...