Treść opublikowana przez ajezier
-
Samoczynne załączenie wiatraka chłodnicy
czy ktoś wie jak sprawdzić czy moduł sterownika wiatraka działa? gdzie?
-
Samoczynne załączenie wiatraka chłodnicy
wracam na Waszą namową... sprawdziłem VAGiem. mam bład: Sterowanie wentylatora chłodnicy/zwarcie z masą kod: 05746 P1672 000 oraz mam inny (zakłądam ze związany z tą awarią): Napiecie zasilające nie osiagnieto granicy wartości sporadycznie kod: 00532 czy to jest moduł/czujnik sterowania wiatraków
-
Samoczynne załączenie wiatraka chłodnicy
Witam, wczoraj miałem po raz kolejny problem gdyż wiatrak musiał się ząłączyć i wyładował mi całkowicie aku. nie wiem co jest... tak jak radziliście za pierwszym razem podjechałem na sprawdzenie VAGiem i po resecie wszystko było OK. .... do wczoraj. czy to może być czujnik od wiatraka/wentylatora ? a może walniety jest czujnik temperatury?
-
Samoczynne załączenie wiatraka chłodnicy
Witam, co to może być że samoczynnie załącza mi się wiatrak od chłodnicy? Problem zauważyłem gdy któregoś razu podchodzę do auta i nie mogę odpalić - aku zdechło. Jakie licho myślę. Załączyłem inne (Nowe) kluczyki jeszcze w kieszeni a tu nagle załączył się wiatrak chłodnicy. No i aku całe zdechło od tego, ale czemu tak się dzieje. Dodatkowo nie było ładowania, zdechł też alternator - teraz jest już z nim OK ale wiatrak chłodnicy dalej się załącza. nie wiem jakie to licho, musze teraz za każdym razem wypiąć kostkę od wiatraka by nie stracić kolejnego akumulatora. moje podejrzenie jest że jest złe ustawienie kompa który steruje wiatrakiem - mam wycięty DPF i jest zrobione obejście w systemie, ale po osotaniej wizycie w ASO może miałem zrobiony reset i problem się pojawił... a może nie to... może czujnik? co Wy na to? Jaka radę możecie mi dać. ---------- Post dopisany 17-06-2012 at 00:16 ---------- Poprzedni post napisany 16-06-2012 at 23:48 ---------- ... a moze termostat?
-
[ALL B7] Kontrolka Kontroli trakcji
... i chyba bede musiał tak zrobić
-
[ALL B7] Kontrolka Kontroli trakcji
czujnik świateł stop wymieniony... kontrolka pojawia się nadal, muszę sprawdzić żarówki
-
[ALL] Czym usunąć rysy z karoserii??? Jaka pasta polerska?
junior_tdi, jak nie są głębokie to tak... a jak grubsza sprawa to nie załamuj się, sa różne sposoby. polecam, zerknij tutaj: http://forum.kosmetykaaut.pl/ tam goście mają bzika na punkcie czyszczenia, Twój problem to dla nich błahostka.
-
[ALL] Czym usunąć rysy z karoserii??? Jaka pasta polerska?
na mniejsze ryski możesz skorzystać z opcji tańszej: pasta Farecla lub droższej opcji to: seria past Menzerna; no i oczywiście polerka (nie koniecznie maszynowa) na grupsze ryski... tutaj bez foty to jak przedmówca stwierdził wróżenie z fusów
-
[ALL B7] Czujnik swiateł stopu
Witam, jak można sprawdzić czy czujnik świateł stopu działa poprawnie. światła działaja... zapala mi się po jakims czasie kontrolka kontroli trakcji i wyłączenie jej możliwe jest tylko po wyłaczeniu zapłonu.
-
[ALL B7] Kontrolka Kontroli trakcji
stało to się po wymianie żarówki STOP, więc pewnie to coś w tym kierunku...
-
[ALL B7] Kontrolka Kontroli trakcji
Witam, ostatnio pojawia mi się kontrolka ESP - kontroli trakcji; nie potrafię zdiagnozować po jakim zdarzeniu, jakim czasie czy przejechanych km... pewnie jest jakiś warunek na drodze gdzie komputer uruchamia ją i kontrolka ta już nie gaśnie. Reset komputera (wyłączenie stacyjki i jej ponowne włączenie resetuje usterkę)... co to może być, jak to leczyć... z góry dziękuję za odpowiedzi
-
[B7 BPW] Szarpanie w zakresie 1800-2220 rpm
Witam, mam podobne objawy, najlepiej słyszalne/odczuwalne jest przed zmianą na bieg "3", gdzie mam ok 2500obr, wtedy to dławienie i ten charakterystyczny dźwięk. czytałem, słyszałem że to może być zaworek N75 przy turbinie... ale czy to prawda, nie wiem... sam jestem obecnie poddenerwowany bo problem mam nie rozwiązany. pozdrawiam
-
[B7 BLB] Wymiana dwumasu
ja wymieniałem i zapłaciłem u siebie 2800PLN. części to ok.2000-2200PLN
-
[B7 BKE] Uszczelka pod głowicą ? - proszę o pomoc
MKASPERA, miałem dokładnie taki sam przypadek jak Ty i moi przedmówcy... problem jest taki że uszczelka jest do wymiany (...na 99% )... ja nie wymieniałem, obserwowałem co dalej... problem narastał i chyba zrobiłem gorzej bo poszły mi też szklanki (niektóre) - tutaj niestety wymiana kompletu. moja rada: wymień, nie czekaj. koszt: nie mały, zależy gdzie robisz i skąd masz części. Ja zapłaciłem ok.3tys (doszło kilka innych rzeczy) pozdrawiam
-
[B7 BPW] Dziwny dzwiek, spadek mocy, dławienie
gdzie szukać tego zaworka N75 w B7 ?
-
[B7 BPW] Dziwny dzwiek, spadek mocy, dławienie
a jak to sprawdzić - zdiagnozować ? czy sprawdzenie VAGiem - po odczycie z logów - coś da, pokaże... wolno spytać jakie koszty, jeśli turbina? [br]Dopisany: 19 Sierpień 2011, 22:27_________________________________________________słyszałem że może to być problem z zaworkiem N75 sterującym kierownicami w turbinie lub przepływomierz; pewnie VAG powiedziałby więcej...
-
[B7 BPW] Dziwny dzwiek, spadek mocy, dławienie
Witam, chciałbym się zapytać co to może być gdy podczas, dokładnie przed zmianą biegów z "2" na "3" (może przy innych również lecz nie zauważyłem/usłyszałem) słychać dziwny dźwięk - jakby ślizgało się koło - a i czasami czuć chwilowy spadek mocy, pojedyncze dławienie się. przypadłość tą zauważyłem gdy wchodzi na wyższe obroty chwilę przed zmianą biegów (ok pow. 2kRPM). obawiam się każdym nietypowym odgłosem gdyż jestem świeżo po wymianie uszczelki pod głowicą jak i koła 2masowego + sprzęgła. Moje obawy/przypuszczenia to wtrysk, cewka(?) co to może być?
-
[B7 All] Sprawdzenie w Łodzi
Witam, gdzie w Łodzi mogę podjechać i podłączyć się pod VAG z usługą analizy wyników?
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich na forum. ajezier A4, 2006, Avant, 2.0TDI