Treść opublikowana przez gudi
-
Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)
Silnik
-
Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)
Witam wszystkich. Po przeczytaniu instrukcji postanowiłem również zamontować tempomat. Kupiłem moduł kiery z literką Q wraz z manetką tempomatu, manetkę do pełnego FISa już miałem. Sam montaż poszedł bez większych problemów jak również po kodowaniu udało się pousuwać wszystkie błędy. Niestety tempomat nadal nie działa. Pierwszy problem pojawił się przy adaptacji w grupie 16 - Steering wheel. W grupie 81 nie udało się zapisać wartości 00111 - BUS ERROR (czy jakoś tak) Oczywiście wykonałem aktywację tempomatu w 01- Engene jednak po tym pokazały się następujące błędy: 2 Faults Found: 18097 - Powertrain Data Bus: Implausible Message from Elect. Load Controller P1689 - 35-10 - - - Intermittent 17977 - Cruise Control Switch (E45): Implausible Signal P1569 - 35-10 - - - Intermittent Dodam jeszcze, że w sterowniku 16 - Steering wheel tempomat działa i przesuwając go w różne pozycje w VAGu pojawiają się odpowiadające danemu położeniu funkcje. Czujniki sprzęgła i hamulca również sprawdziłem VAGiem i wskazania były jak najbardziej poprawne... Próbowałem ponownie przechodzić całą procedurę ale za każdym razem efekt był dokładnie taki sam. Ja niestety jestem zielony w temacie, gdyż mam ten samochód od niedawna. Dlatego też zwracam się do Was koledzy o pomoc.... ;(
-
[B6 AWX] Work in progress...
Bynajmniej nie jestem ekspertem ale rozmiar felgi w tym wzorze mógłby być chyba o cal większy... No nie wiem tak czy siak furka świetna, sam szukałem w takim kolorze bo bardzo mi się podoba!
-
[B6 AVF] Moje pierwsze Audi
To prawda, że na takie mody trzeba mieć trochę dudków ale z drugiej strony myślę sobie, że lepiej te pieniądze przeznaczyć właśnie na to aniżeli stać przy budzie z piwem No i ta satysfakcja, że coś się tworzy.... bezcenne Ruszają też pierwsze modyfikacje tj. montaż tempomatu. We wtorek powinny dotrzeć potrzebne części (Wielkie dzięki dla kolegi czaki22).
-
[B6 AVF] Moje pierwsze Audi
Witam wszystkich! Mam oto przyjemność zaprezentować pierwsze Audi w mojej karierze: silnik to poczciwe 1,9 TDI 130 km Wyposażenie: -4x el. szyby -el. lusterka -skórzana tapicerka -fotele przednie z pompowanym odcinkiem lędźwiowym -dwustrefowa klimatyzacja -6 biegowa manualna skrzynia biegów -bi-xenon -radio concert -standardowe nagłośnienie (8 głośników) -pakiet oświetlenie (oświetlenie przestrzeni nóg przód+tył, oświetlenie w drzwiach przód+tył) Przy aucie jest trochę do zrobienia. Muszę wymienić moduł komfortu ponieważ pokazuje otwarcie tylnych drzwi jedynie kiedy mu się zachce . Nie ukrywam również, że autko miało lekkiego dzwona dlatego też mam w planie zakup zderzaka z otworami na spryskiwacze i odtworzenie całego układu zmywania. Oglądając Wasze furki doszedłem do wniosku, że i mojej przyda się kilka modów : -dołożenie tempomatu -zamontowanie kierownicy multi -podniesienie mocy -alu 17 -rns-e -wydech od 2,5 TDI -przedni zderzak s-line -tylni zderzak z otworami na dwa wydechy (najlepiej taki jak w 1,8T) Będę bardzo wdzięczny za Wasze wszelkie wskazówki i sugestie co do samochodu i modów. Pozdrawiam wszystkich!
-
[B6 BEX] Audi A4 Avant 1.8T (190) Quattro S-Line
Super kolor! A i silnik ciekawy. Na pewno musi mieć niezłe kopyto... No i oczywiście Q. Super fura
-
[B6 AWX] Rozładowuje akumulator. Pomocy.
Witam! Miałem podobny problem tzn rozładowany akumulator wymieniony na nowy a po kolejnej nocy znowu problem z odpaleniem. Problemem okazał się czujnik pedału hamulca... Sprawdź czy w zamkniętym, stojącym sobie spokojnie samochodzie nie zapalają się same z siebie lampy stopu (po 2-3 godzinach, nie ma zasady). U mnie wymiana czujnika rozwiązała problem z rozładowującym się akumulatorem. Pozdrawiam.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich członków forum! Bardzo mi miło do Was dołączyć. Mam nadzieję, że znajdę tutaj wiele odpowiedzi na swoje wątpliwości. Dopiero co zakupiłem swoje pierwsze Audi dlatego też podejrzewam, że na początku będę miał więcej pytań jak odpowiedzi. Jednocześnie mam nadzieję, że wraz ze wzrostem doświadczenia będę w stanie pomóc innym osobom w rozwiązywaniu problemów i niejasności. Do zobaczenia na forum lub na drodze!