Treść opublikowana przez mareko1
-
[ALL B6] Problem przy kilkakrotnym naciśnięciu hamulca
ok, dzięki. Z moją wiedzą mechaniki samochodowej będę i tak musiał pojechać do mechanika
-
[ALL B6] Problem przy kilkakrotnym naciśnięciu hamulca
Pikuś sam robiłeś czy mechanik ?
-
[ALL B6] Problem przy kilkakrotnym naciśnięciu hamulca
Witam, Mam taki problem; otóż podczas jazdy naciskając kilkakrotnie ( 4-5 krotnie pod rząd) dynamicznie pedał hamulca staje się on twardy i aby zahamować trzeba użyć zdecydowanie większej siły a hamowanie i tak jest słabe. Co to może być, a może tak jest i już. Ma ktoś jakiś pomysł ?
-
[ALL B6] Wibracja plastików
W każdym B6 jest ta srubka w kartce nawiewu, bo ją u siebie jej nie widzę a boję się coś urwać ciągnąć na siłę kratkę
-
[ALL B6] Wibracja plastików
Przyłóż rękę jak będzie drgało to zobaczysz. Jak rozwiazesz problem to daj znać. Pozdrawiam
-
[ALL B6] Wibracja plastików
A mi skrzypi kratka od nawiewu na szybę, ta która jest na środku podszybia, ale nie znalazłem jeszcze sposobu jak to zlikwidować. Sprawdz może u Ciebie jest to samo.
-
[ALL B6] Pytanie o bns
Powiedzcie mi w takim razie jeszcze czy trzeba robić adaptację vagiem jak w przypadku rns-e?
-
[ALL B6] Pytanie o bns
Witam, jak w temacie mam pytanie o bns, mianowicie czy mając w tej chwili kaseciaka chorusa a kupując bns-a wystarczy mi dokupić sam kosz 2 din czy muszę wymieniać cały tunel również?
-
[B6 AKE] Swiecące kontrolki ABS i ESP
OK, jutro jadę wymieniać to dokładnie wypytam przed wymianą i najwyżej powiem żeby wymienił wg Twoich zaleceń. Jak możesz to podeślij mi linka. z góry dzęki i pozdrawiam.
-
[B6 AKE] Swiecące kontrolki ABS i ESP
Przy wymianie nie widziałem, żeby wciskał hamulec stopu; z tego co widziałem to najpierw włożył czujnik stopu ( bez wciśnietego pedału hamulca) a dopiero pózniej nacisnął hamulec. Z drugiej strony nie chce mi się za bardzo wierzyć, aby w zakładzie, który serwisuje samochody z grupy VW nie wiedzieli jak założyć czujnik stopu. No nic, podjadę w poniedziałek i dokładnie się przyjrzę jak będzie zakładany nowy czujnik. Ps. Mój stary czujnik ma nr. 3B0 945 511A a został założony czujnik nr. 1K2 945 511 - może ten czujnik jest nie za bardzo do A4? Pozdrawiam I Jeszcze jedno; mianowicie po wymianie czujnika zauważyłem, że światła stopu nie reagują na delikatne naciśnięcie hamulca, dopiero po trochę mocniejszym naciśnięciu hamulca zapalają się; jak powinno być, czy nawet delikatne naciśnięcie hamulca powinno powodować zapalenie się świateł stopu?
-
[B6 AKE] Swiecące kontrolki ABS i ESP
Miałem ten sam problem, wczoraj byłem na komputerze i wykazało błąd czujnik stopu, mechanik wymienił mi ten czujnik na nowy ale dzisiaj odpalając samochód kontrolki abs i esp znów się zaświeciły, pojechałem odrazu do mechanika i na komputerze znowu błąd czujnik stopu. Niestety mechanik nie miał dzisiaj drugiego czujnika na wymianę i będę wymieniał go znowu w poniedziałek, jednak mechanik powiedział, że równie dobrze może być któryś z kabli uszkodzony albo że nowy czujnik się nie "zamknął" i dlatego wywala ten błąd ponownie. Co o tym sądzicie?
-
[ALL B6] System automatycznego testowania
Czyli nie mam się co martwić . Dzięku Panowie za odpowiedzi . Pozdrawiam
-
[ALL B6] System automatycznego testowania
Powiedz mi w takim razie czy w tej chwili następuje spradzanie parametrów przez system czy nie; i aby je sprawdzić muszę nacisnąć przycisk z kluczem? Dziękuję CI za odpowiedź
-
[ALL B6] System automatycznego testowania
Witam, Mam mały problem z systemem automatycznego testowania, otóż od jakiegoś czasu po włączeniu zapłonu po około sekundzie pojawia się odrazu napis OK a wcześniej miałem tak, że po włączeniu zapłonu systemem najpierw sprawdzał wszystkie parametry jak olej, hamulce itd.(trwało to ok 10 sekund) i dopiero po tym wyświetlił napis OK. Nie wiem czy ja coś namieszałem bawiąc się opcjami wyświetlacza czy coś się padło, czy wogóle teraz wszystkie parametry są sprawdzane ?. Może ktoś z Was miał taki problem i może mi pomóc. Z góry dzięki za pomoc.
-
[B6 AWX] Dziwny dzwięk przy odpalaniu
Odpalił, jeżdzi, ja zyję, nie jestem pogryziony przez grożne zwierzę więc wszystko niby ok. Jednak ciągle zastanawia mnie ten dzwięk
-
[B6 AWX] Dziwny dzwięk przy odpalaniu
Witam, Mam mały problem, otóż dzisiaj w mocno deszczowy dzień odpalając samochód słyszałem dziwny dzwięk z tyłu auta, coś jak by dzwięk "wybuchu" ewentualnie odetkania czegoś pod ciśnieniem (takie buum). Wie ktoś co to może być, bo pewnie to jakaś błachostka ale lepiej zapytać. Z góry dziękuję za podpowiedzi.
-
Świeci się kontrolka ESP
m_a_r_e_k a gdzie to robiłeś bo mam podobny problem a jestem z Lublina
-
[ALL] Jakie felgi
A czy rozwiązaniem byłoby dokupienie dystansów, jeżeli tak to jakich; chciałbym aby felgi ładnie się prezentowały na samochodzie tj. nie były strasznie schowane w nadkole. I czy jest w ogóle sens dokupywania dystansów czy lepiej w to się nie bawić.
-
[ALL] Jakie felgi
Witam, Jako, żw jestem zielony w sprawie felg mam do Was pytanie; otóż kupiłem opony 205x55 R16 do mojej Audi A4 i chciałbym dobrać do nich felgi. Patrzyłem na allegro oryginalne to mają następujący rozmiar: Średnica 16" Szerokość 7,5" Rozstaw szpilek 5x112 Osadzenie (ET) 42 CzytaŚrednica 16" Szerokość 7,5" Rozstaw szpilek 5x112 Osadzenie (ET) 42 Czytałem forum i dowiedziałem się, że zalecana szerokość to 6,5 - 7, ET 35 Doradźcie mi, czy te z allegro będą dobre czy szukać 7 calowych z ET 35
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam, mam na imię Marek, jestem posiadaczem Audi A4 z Lublina . Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.