Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

lmarrio

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez lmarrio

  1. lmarrio odpowiedział(a) na lmarrio temat w 3.0
    Sprawdzę u siebie we wtorek
  2. Przewód idzie w dół a później w okolice błotnika, bo tam jest akumulator podciśnienia. Jest OK
  3. 17927 - regulacja wałek rozrządu Bank 1: Awaria (nastawnik rozrządu, bank 1 - błędne działanie) 16395 - Bank 1 wałek wydechowy - opóźnienie nie zostało osiągnięte Opis obydwu błędów wskazuje na problem z zaworem N205 (nastawnik faz rozrządu) lub jego podłączeniem elektrycznym . A tu opis sposobu diagnozy: Possible Solutions Check Fuse(s) Check/Replace Camshaft Adjustment Valve Bank 1 (N205)Perform Output Test/Basic Setting Check Wiring and/or Connector(s) from/to Camshaft Adjustment Valve Bank 1 (N205) Check chain guides of Camshaft Adjuster Unit (N205) for wear Possible Solutions Check Camshaft Adjustment Valve 1 (N205) Check Fuel Pump Relay (J17) Check Mechanical Timing
  4. lmarrio odpowiedział(a) na lmarrio temat w 3.0
    "słabe styki" to rzeczywiście najczęstsza przyczyna słabego ładowania po regeneracji alternatora. Po wymianie warto sprawdzić nap. na wyjściu alternatora i na zaciskach akumulatora, powinno być bardzo podobne. Jak ładowanie jest słabe to warto sprawdzić nap. wzbudzenia. Dodatkowo można spojrzeć na przewód masowy silnika. Doładowywanie aku. bez odpowiedniego ładowania niewiele pomoże na długość życia akumulatora - mówie o akumulatorze w samochodzie. We wtorek wjadę na podnośnik i zobaczę jak mi pójdzie
  5. lmarrio odpowiedział(a) na lmarrio temat w 3.0
    Robero321 dzięki za potwierdzenie, że się da , "specjalna narzędzia" to jakieś "wynalazki" czy narzędzia które powinny być w porządnym garażu? Dziwne jest to co piszesz o napięciu regulatora Boscha, bo prawidłowe napięcie ładowania akumulatora to 13,9V - 14,5V, napięcia poniżej i powyżej tej wartości uszkadzają aku szybciej lub wolniej.
  6. lmarrio odpowiedział(a) na lmarrio temat w 3.0
    Aku jest sprawny i ma 1 rok, Problem leży po stronie alternatora i teraz pytanie - czy będe musiał go wyjmować, czy nie? a jak się łatwo domyśleć wolałbym go nie wyjmować.
  7. lmarrio opublikował(a) temat w 3.0
    Witam, mam słabe ładowanie 13,4V . Na początek chciałbym zaryzykować i wymienić regulator napięcia i tu moje pytanie - czy w ASN-ie da się wymienić regulator napięcia bez wyjmowania alternatora?
  8. lmarrio odpowiedział(a) na Kranczer temat w 3.0
    a z której strony silnika ten dzwięk dobiega?
  9. przełóż cewkę z 1-go, na inny cylinder i zobacz czy błąd "pójdzie za cewką"
  10. lmarrio odpowiedział(a) na lukisz temat w 3.0
    na filmie Kruk 89 gruszki są w prawidłowej pozycji, na biegu jałowym i średnich obrotach do około 4000 tłoczki są wciągnięte, po 4000 lub po zgaszeniu silnika tłoczki się wysuwają. Odłącz środkowy wężyk od trójnika przy pracującym silniku a powinny się wysunąć.
  11. 19759 - Czujnik położenia wałka rozrządu zaworów wydechowych Bank 2 (G301)
  12. Bank1 jest po stronie pasażera, BANK2 od strony kierowcy
  13. lmarrio odpowiedział(a) na Envin temat w 3.0
    możesz zakręcić zawór na butli, lub zdjąć zasilanie z elektrozaworu. Póżniej trzeba odpalić silnik, przełączyć na LPG i poczekać aż się skończy gaz.
  14. lmarrio odpowiedział(a) na Envin temat w 3.0
    dymu nie było, a tuleja sama się nie "zaklei", ale warto to obserwować. A sprawdzałeś czy nie jest to wina LPG?
  15. lmarrio odpowiedział(a) na Envin temat w 3.0
    Envin chodziło mi o filmik pokazujący wydechy , przy odpalaniu i "telepaniu" silnikiem. Przy pękniętej tulei płynu może ubywać bardzo mało i silnik się nie przegrzewa. Objawy są tylko na zimnym silniku. Przeszukaj forum, było kilka postów o takim przypadku.
  16. lmarrio odpowiedział(a) na Envin temat w 3.0
    Nie jest to oryginał, ale świetnej jakości zamiennik (wygląda identycznie tylko brak numerów vag) Envin jak możesz to nagraj flimik z porannego odpalania z lekkim przegazowaniem
  17. lmarrio odpowiedział(a) na Envin temat w 3.0
    a jak dzisiaj odpalił? zawór o którym pisze BeyerBrown można kupić nowy firmie Aktyw za około 100
  18. lmarrio odpowiedział(a) na Envin temat w 3.0
    jak jest zimno to normalne, że lekko "dymi na biało", ale jak jest ciepło, tak jak teraz, to dymka nie powinien puścić. "Telepanie silnikiem" i biały dymek przy odpalaniu po dłuższym postoju oznacza, że w jakimś cylindrze lub cylindrach pojawił się płyn chłodniczy. Do cylindra może się przedostać przez uszczelkę pod głowicą, przez uszkodzoną głowicę lub pękniętą tuleję cylindra. Sprawdź rano czy dymi na biało.
  19. lmarrio odpowiedział(a) na Envin temat w 3.0
    Reduktory lubią "puszczać" gaz do kolektora ssącego przez podciśnienie, zdarza się również, że jakiś wtryskiwacz lpg nie trzyma ciśnienia. A sprawdzałeś czy przy odpalaniu rano nie dymi na biało lub niebiesko?
  20. lmarrio odpowiedział(a) na Envin temat w 3.0
    a sprawdzałeś reuktor i wtryskiwacze gazowe czy nie przepuszczają gazu?
  21. brak napięcia, sprawdź bezpiecznik i przekaźnik pompy paliwa, pompa paliwa, wtryskiwacze i kilka innych rzeczy jest tym zasilane
  22. lmarrio odpowiedział(a) na lmarrio temat w 3.0
    tak jak pisałem zaślepki mam, ale pod nimi nic niema, pewnie w Q jest inny zbiornik, bo przez niego przechodzi wał.
  23. lmarrio odpowiedział(a) na lmarrio temat w 3.0
    tylko plastikowa podłoga wchodzi we wnękę koła zapasowego a tam mam butlę
  24. lmarrio odpowiedział(a) na lmarrio temat w 3.0
    tak myślałem ?, w kole zapasowym mam butlę lpg?, łatwo nie będzie.
  25. lmarrio opublikował(a) temat w 3.0
    Witam, najprawdopodobniej umarła mi pompa paliwa. Czy ktoś takową wymieniał? Pod tylnym siedzeniem mam dwie zaślepki, ale pompy tam nie ma?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.