Treść opublikowana przez lmarrio
-
3.0 ASN kontrolka oleju "OLDRUCK"
Jeżeli ciśnienie jest OK (a co to znaczy? jaka wartość?, przy jakich obrotach i w jakiej temp. oleju? ). Czujnik ciśnienia wymieniony, to pomoże wymiana oleju, na Xw40, albo na Xw50 w skrajnym przypadku xw60.
-
Wypadanie zapłonu na biegu jałowym 3.0 ASN
Tutaj masz możliwe przyczyny powstania błędu 17930 (ze strony Ross-Tech) i to co na początek trzeba sprawdzić
-
Wypadanie zapłonu na biegu jałowym 3.0 ASN
Kiepsko widać, ale czy tam nie pojawia się błąd od czujnika wału korbowego? Najlepiej przepisz błędy.
-
Jeden błąd P0021
można sprawdzić czujniki z tyłu głowicy, jednak raczej problem leży w nastawniku faz rozrządu. Jeżeli błąd znika na jakiś czas to nastawnik pracuje, ale wadliwie. Spotkałem się z takim przypadkiem, że po podłączeniu napięcia działał tylko dźwięk z drugiego elektromagnesu był "głuchy" . Po wymianie błąd nie wrócił. A pojawiał się tylko na zimnym silniku. Ewentualnie uszkodzone fazatory lub problem z przepływem oleju.
-
ASN,BBJ 3.0 Jak wymienić SIATECZKOWY FILTR OLEJU w Głowicy a nie standardowy F.oleju
Tego filtra się nie wymienia. Jest on zamontowany w głowicy, zasłonięty przez przykręcony do głowicy nastawnik rozrządu. Jego zadaniem jest ochrona nastawników i fazatorów przed "syfem" pływającym w oleju. Można go wymontować (oczyścić) po zdemontowaniu fazatorów (kół rozrządu) i nastawników, czyli najczęściej przy regeneracji głowicy lub przy problemach z działaniem faz rozrządu.
-
17748 camshaft position sensor (g40) engine speed sensor (g28) incor. Correlation
A czy masz jakieś inne błędy, np. w liczniku? Błąd 17748 wskazuje na błędnie ustawiony rozrząd, albo na problemy z czujnikami wałków lub czujnikiem obrotów silnika, może też być problem z ciśnieniem oleju idącego do nastawników i fazatorów. Piszesz, że masz problem z obrotami więc najpierw sprawdziłbym czujnik obrotów silnika.
-
Czego dotyczy ten błąd?
Błąd 16399 raczej nie dotyczy czujnika wałka tylko informuje o tym, że zadane przestawienie wałka wydechowego nie został osiągnięte. Przyczyną może być zabrudzenie kanałów olejowych idących do wałka i fazatora, uszkodzony fazator, ale raczej stawiam na nastawnik wałka (zawór elektromagnetyczny), który steruje przepływem oleju do fazatora.
-
Pekniety Blok? 3.0 ASN
Objawy pasują do: pękniętej głowicy, UPG i do pękniętego bloku. Jak głowice sprawdzone, na uszczelce nie widać przedmuchu czy korozji to trzeba sprawdzić tuleje, powinno być widać pęknięcie. Niestety w tych silnikach się to zdarza. Poszukaj drugiego silnika, można znaleźć jeszcze zamontowany, odpalić i posłuchać jak pracuje. Koszt - 4000 do 5000, przekładka - różnie od 600 do 1500. Za części ze starego silnika powinieneś dostać od 2000 do 2500. PS. Delikatny "majonez" na korku w tym silniku to normalna rzecz zwłaszcza zimą, latem, wiosną. Takie objawy " płyn chłodniczy zaczął ubywać / zaraz po odpaleniu kopcił po chwili ustawało dymienie, wyczuwalny w spalinach był właśnie płyn chłodniczy" już nie są normalne
-
Losowe szarpanie auta.
W jakim sterowniku sprawdzałeś? Bo ja mówiłem o sterowniku od LPG.
-
Losowe szarpanie auta.
Niektóre sterowniki LPG mają funkcję kasowania błędów. Błędy powinny się zapisać.
-
Klimatyzacja działa ale nie chłodzi..
Podjedź jak najszybciej do serwisu gdzie robiłeś klimatyzację, najprawdopodobniej napełnili ją z kontrastem i teraz będą mogli sprawdzić gdzie jest nieszczelna. Niskie ciśnienie na 99% jest spowodowane ubytkiem czynnika.
-
Akumulator
Akumulator 74 Ah jest właściwy, na pewno nie ma on wpływu na zmienne fazy rozrządu.
-
Klimatyzacja działa ale nie chłodzi..
spectrum89 napisał " Po napełnieniu czynnikiem uruchamia się... " więc być może układ załącza się prawidłowo jak ma czynnik, ale nie napisał czy po napełnieniu leci zimne powietrze i jaką temp. na wylocie zmierzyli podczas testu. Znając życie szczelność byłą sprawdzona tzw. 5min. próżnią. Podsumowując - oddaj samochód do zakładu, gdzie zajmują się kompleksowo klimatyzacją samochodową, Sprawdzą ciśnienia, temperaturę, szczelność (tak jak napisał romanzlasu), może napełnią z kontrastem, znajdą i usuną przyczynę awarii. Sam bez wiedzy, doświadczenia i sprzętu nic nie zrobisz. Tyle można Ci pomóc na forum. Napisz co było przyczyną niesprawności i ile musiałeś zapłacić.
-
Klimatyzacja działa ale nie chłodzi..
Klima była "nie nabita" bo jest nieszczelna. Poza tym jak klima nie chłodzi to nie działa. Najczęstszą przyczyną jest brak czynnika. Trzeba podłączyć maszynę do klimy i sprawdzić ciśnienia. Najczęściej uszkodzony jest skraplacz, później przewody albo parownik. Żadko zapchany dławik lub osuszacz. Jak będziesz miał pecha to będzie uszkodzony kompresor. Gdyby się okazało, że jest czynnik to trzeba sprawdzić czy dochodzi napięcie do kompresora. O ile dobrze pamiętam to vagiem też można podejrzeć brak ciśnienia czynnika.
-
Olej bez "normy"
Ja używam tego oleju, żadnych problemów nie ma, silnik jest cichy, rano też, bierze go tyle samo co 5w40, nie ma problemów z olejarką po długiej ostrej jeździe.
-
Rozrząd, błędy 17930, 16815, 16399, 16409
Podłącz pod 12V i sprawdź czy elektromagnes wciąga tłoki i z jaką siłą. Czy "klikają" tak samo. Jednak nawet taki test nie daje 100% pewności, że nastawnik jest sprawny. Spotkałem się z przypadkiem, że nastawnik "klikał" mniej metalicznie (a wszystko inne wskazywało, że jest OK) i to właśnie on dawał taki błąd - 16409.
-
Rozrząd, błędy 17930, 16815, 16399, 16409
błędy które cytowałem wskazują na błędne działanie faz rozrządu więc albo nie działa fazator albo źle działa nastawnik. Ja stawiam na nastawnik. Jak masz nastawniki "luźne" to podłącz do nich na chwilkę 12V i zobacz jak pracują. Jak nie działają zmienne fazy to przyspieszenie jest słabsze, ale tego nie czujesz bo nie wiesz jak było przed awarią. Prędkości nie sprawdzę bo mam multi.
-
Rozrząd, błędy 17930, 16815, 16399, 16409
te błędy wynikają z niewłaściwej pracy rozrządu, jak masz dobre fazatory, czyste kanały olejowe to problemem są nastawniki. Na początek kup i wymień na Banku 2, bo tam błąd jest stały.
-
Rozrząd, błędy 17930, 16815, 16399, 16409
spectrum89 - założyłeś inne nastawniki?
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
tak wiem, że mam ustawione światła Skandynawskie, bo sam je ustawiłem :-) Co do zmiany kodowania na 01001 to w moim przypadku jest to niemożliwe, sterownik nie przyjmuje takiego kodowania, pewnie dla tego, że nie ma czujnika światła. Zastanawia mnie to, czy CLH może działać bez zewnętrznego przełącznika, czy poprzedni właściciel coś zmodził? Jako ciekawostkę podam, że poprzedni właściciel podłączył odpalenie samochodu z pilota alarmu :-) Okazało się, że mam dołożony zewnętrzny moduł w którym poluzowała się wtyczka, mój moduł MCE jest z literą E i nie obsługuje CLH, chociaż w kodowaniu mogę ustawić czas świecenie CLH???
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Działał tak, że po wyjęciu kluczyka ze stacyjki zapalały się przeciwmgielne na około 30s. Miałem taż od czasu jak go kupiłem, czyli kilka lat. A kodowanie mam 00002
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
nie mam czujnika światła ani włącznika clh.
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Witam, od jakiegoś czasu przestał mi działać CLH. Sprawdziłem czy działają przeciwmgielne - OK działają. Oświetlenie wewnątrz samochodu, zamki - wszystko OK. Sprawdziłem błędy w sterownikach i żadnych nie ma. Podpowiedzcie, gdzie dalej szukać?
-
Nie działa CLH
akumulator naładowany, w stanie spoczynku 12,8V pod obciążeniem nie spada poniżej 10,4. Ale rzeczywiście dwa razy rozładowałem akumulator prawie do zera. Może sterownik zgubił kodowanie?
-
Nie działa CLH
Witam, od jakiegoś czasu przestał mi działać CLH. Sprawdziłem czy działają przeciwmgielne - OK działają. Oświetlenie wewnątrz samochodu, zamki - wszystko OK. Sprawdziłem błędy w sterownikach i żadnych nie ma. Co może być przyczyną?