Treść opublikowana przez lmarrio
-
Regulator napięcia
Sprawdzę u siebie we wtorek
-
Schematy połączeń wężyków podciśnienia oraz systemu powietrza wtórnego z ETKI
Przewód idzie w dół a później w okolice błotnika, bo tam jest akumulator podciśnienia. Jest OK
-
Katalizator - konkretnie, co jak i za ile
17927 - regulacja wałek rozrządu Bank 1: Awaria (nastawnik rozrządu, bank 1 - błędne działanie) 16395 - Bank 1 wałek wydechowy - opóźnienie nie zostało osiągnięte Opis obydwu błędów wskazuje na problem z zaworem N205 (nastawnik faz rozrządu) lub jego podłączeniem elektrycznym . A tu opis sposobu diagnozy: Possible Solutions Check Fuse(s) Check/Replace Camshaft Adjustment Valve Bank 1 (N205)Perform Output Test/Basic Setting Check Wiring and/or Connector(s) from/to Camshaft Adjustment Valve Bank 1 (N205) Check chain guides of Camshaft Adjuster Unit (N205) for wear Possible Solutions Check Camshaft Adjustment Valve 1 (N205) Check Fuel Pump Relay (J17) Check Mechanical Timing
-
Regulator napięcia
"słabe styki" to rzeczywiście najczęstsza przyczyna słabego ładowania po regeneracji alternatora. Po wymianie warto sprawdzić nap. na wyjściu alternatora i na zaciskach akumulatora, powinno być bardzo podobne. Jak ładowanie jest słabe to warto sprawdzić nap. wzbudzenia. Dodatkowo można spojrzeć na przewód masowy silnika. Doładowywanie aku. bez odpowiedniego ładowania niewiele pomoże na długość życia akumulatora - mówie o akumulatorze w samochodzie. We wtorek wjadę na podnośnik i zobaczę jak mi pójdzie
-
Regulator napięcia
Robero321 dzięki za potwierdzenie, że się da , "specjalna narzędzia" to jakieś "wynalazki" czy narzędzia które powinny być w porządnym garażu? Dziwne jest to co piszesz o napięciu regulatora Boscha, bo prawidłowe napięcie ładowania akumulatora to 13,9V - 14,5V, napięcia poniżej i powyżej tej wartości uszkadzają aku szybciej lub wolniej.
-
Regulator napięcia
Aku jest sprawny i ma 1 rok, Problem leży po stronie alternatora i teraz pytanie - czy będe musiał go wyjmować, czy nie? a jak się łatwo domyśleć wolałbym go nie wyjmować.
-
Regulator napięcia
Witam, mam słabe ładowanie 13,4V . Na początek chciałbym zaryzykować i wymienić regulator napięcia i tu moje pytanie - czy w ASN-ie da się wymienić regulator napięcia bez wyjmowania alternatora?
-
drgania na wolnych obrotach
a z której strony silnika ten dzwięk dobiega?
-
Parę błędów , szarpie przerywa 16684 16685
przełóż cewkę z 1-go, na inny cylinder i zobacz czy błąd "pójdzie za cewką"
-
Wymiana rozrządu - procedura
na filmie Kruk 89 gruszki są w prawidłowej pozycji, na biegu jałowym i średnich obrotach do około 4000 tłoczki są wciągnięte, po 4000 lub po zgaszeniu silnika tłoczki się wysuwają. Odłącz środkowy wężyk od trójnika przy pracującym silniku a powinny się wysunąć.
-
Czujnik położenia wałka rozrządu do wymiany
19759 - Czujnik położenia wałka rozrządu zaworów wydechowych Bank 2 (G301)
-
Czujnik położenia wałka rozrządu do wymiany
Bank1 jest po stronie pasażera, BANK2 od strony kierowcy
-
Problem przy dłuższym postoju
możesz zakręcić zawór na butli, lub zdjąć zasilanie z elektrozaworu. Póżniej trzeba odpalić silnik, przełączyć na LPG i poczekać aż się skończy gaz.
-
Problem przy dłuższym postoju
dymu nie było, a tuleja sama się nie "zaklei", ale warto to obserwować. A sprawdzałeś czy nie jest to wina LPG?
-
Problem przy dłuższym postoju
Envin chodziło mi o filmik pokazujący wydechy , przy odpalaniu i "telepaniu" silnikiem. Przy pękniętej tulei płynu może ubywać bardzo mało i silnik się nie przegrzewa. Objawy są tylko na zimnym silniku. Przeszukaj forum, było kilka postów o takim przypadku.
-
Problem przy dłuższym postoju
Nie jest to oryginał, ale świetnej jakości zamiennik (wygląda identycznie tylko brak numerów vag) Envin jak możesz to nagraj flimik z porannego odpalania z lekkim przegazowaniem
-
Problem przy dłuższym postoju
a jak dzisiaj odpalił? zawór o którym pisze BeyerBrown można kupić nowy firmie Aktyw za około 100
-
Problem przy dłuższym postoju
jak jest zimno to normalne, że lekko "dymi na biało", ale jak jest ciepło, tak jak teraz, to dymka nie powinien puścić. "Telepanie silnikiem" i biały dymek przy odpalaniu po dłuższym postoju oznacza, że w jakimś cylindrze lub cylindrach pojawił się płyn chłodniczy. Do cylindra może się przedostać przez uszczelkę pod głowicą, przez uszkodzoną głowicę lub pękniętą tuleję cylindra. Sprawdź rano czy dymi na biało.
-
Problem przy dłuższym postoju
Reduktory lubią "puszczać" gaz do kolektora ssącego przez podciśnienie, zdarza się również, że jakiś wtryskiwacz lpg nie trzyma ciśnienia. A sprawdzałeś czy przy odpalaniu rano nie dymi na biało lub niebiesko?
-
Problem przy dłuższym postoju
a sprawdzałeś reuktor i wtryskiwacze gazowe czy nie przepuszczają gazu?
-
a4 b6 3.0 asn multitronic + lpg brc
brak napięcia, sprawdź bezpiecznik i przekaźnik pompy paliwa, pompa paliwa, wtryskiwacze i kilka innych rzeczy jest tym zasilane
-
pompa paliwa
tak jak pisałem zaślepki mam, ale pod nimi nic niema, pewnie w Q jest inny zbiornik, bo przez niego przechodzi wał.
-
pompa paliwa
tylko plastikowa podłoga wchodzi we wnękę koła zapasowego a tam mam butlę
-
pompa paliwa
tak myślałem ?, w kole zapasowym mam butlę lpg?, łatwo nie będzie.
-
pompa paliwa
Witam, najprawdopodobniej umarła mi pompa paliwa. Czy ktoś takową wymieniał? Pod tylnym siedzeniem mam dwie zaślepki, ale pompy tam nie ma?