Treść opublikowana przez lmarrio
-
Rozrząd, błędy 17930, 16815, 16399, 16409
W tym silniku wypadanie zapłonów na różnych cylindrach, zwłaszcza na zimnym silniku najczęściej spowodowane jest niesprawnym katalizatorem. Co do nastawników to najprawdopodobniej wystarczy wymienić elektrozawory (pomarańczowe zaznaczenie jest nie istotne), jak będziesz kupował to zwróć uwagę aby połączenie z elektrozaworami nie było rozbierane. Są tam jednorazowe zatrzaski i po rozłączeniu mogą się pojawiać kłopoty z kontaktem elektrycznym. Błąd nie pojawia się najczęściej na zimnym silniku? Można z tym jeździć, choć kontrolka wkurza :-) Co do spalania to sprawdź na początek szczelność dolotu wraz z podciśnieniami.
-
Rozrząd, błędy 17930, 16815, 16399, 16409
wszystkie twoje błędy od rozrządu, wskazują na niewłaściwe działanie faz rozrządu na obydwu bankach (pod warunkiem, że rozrząd jest dobrze ustawiony - a ustawienie 1,2,1,2 wskazuje, że jest ). Błędy te będą się pojawiały, kiedy będzie uszkodzony: fazator (wariator), nastawnik fazatora, przepływ oleju do nastawnika lub od nastawnika do fazatora jest zakłócony, ewentualnie usterka elektryczna "zasilania" nastawników lub czujników wałków rozrządu. Z mojego doświadczenia z tym silnikiem wynika, że jeżeli masz dobre fazatory, to następne są do sprawdzenia nastawniki a później kanały olejowe. Kolega waskivw ma w swojej stopce link do zdjęć z wymiany rozrządu ANSa. Spotkałem się z przypadkiem, że nastawnik działał ale nie do końca poprawnie -miał za mały skok i właśnie ten problem skutkował błędami 17930 i 16409. Po wymontowaniu go i testowaniu na stole słychać było inny dźwięk pomiędzy nastawnikiem wydechowym a dolotowym.
-
Rozrząd, błędy 17930, 16815, 16399, 16409
spectrum89 - szukałeś na forum? To są błędy, które występują od czasu do czasu w tym silniku. Jakie masz błędy po ponownym ustawieniu rozrządu i po "regeneracji" fazatorów?
-
Zapalająca się kontrolka ciśnienia oleju w Audi A4 B6 3.0 ASN
BeyerBrown poradziłeś sobie z zapalającą się kontrolką ciśnienia oleju?
-
Klapki kolektora ssącego w Audi A4 B6 3.0 ASN
Paweł Nadłonek, udało Ci się sprawdzić ten kolektor?
-
Klapki kolektora ssącego w Audi A4 B6 3.0 ASN
Jeżeli sprawne to było by fajnie
-
Klapki kolektora ssącego w Audi A4 B6 3.0 ASN
Witam, czy nie ma ktoś z Was na sprzedaż sprawnych "gruszek" kolektora ssącego? Bo u mnie połamały się cięgna
-
Check Engine pomocy
BeyerBrown błąd 18407 nie dotyczy czujnika wałka tylko nastawnika fazatora
-
Check Engine pomocy
Mundi2110 - niech mechanik sprawdzi nastawniki kół rozrządu na R-2 a zwłaszcza na wałku wydechowym, bo albo nie pracują, albo pracują nieprawidłowo. Można je wymontować po zdjęciu górnej pokrywy wałka rozrządu (najlepiej byłoby je podmienić z innego, sprawnego motoru).
-
ceramizer prawdy i mity
Ja wlałem do swojego silnia dwa opakowania ceramizera, bo miałem nadzieję na "uzdrowienie" stukającego popychacza. Niestety nic to nie pomogło - jak stukał tak stuka. Skutkiem ubocznym ceramizera był spadek zużycia oleju, żeby nie było zbyt pięknie tylko przez jakieś 10 tys. km. Czy poprawiła się kompresja - nie wiem, nie sprawdzałem. Ogólnie nie zauważyłem żadnej różnicy w pracy silnika.
-
cewki czy skrzynia?
Przy cewkach mrugałaby kontrolka, raczej wygląda to na skrzynię. Podjedź na diagnozę do dobrego warsztatu. Koszt naprawy nie musi być zabójczy. Poszukaj użytkownika Bart-S, on może Ci pomóc.
-
cewki czy skrzynia?
falowanie obrotów przy prędkości ok 50km/h, przy braku szarpania to początek problemów skrzyni multi. Nie masz lekkich szarpnięć przy ruszaniu? Jaki masz przebieg? Kiedy był wymieniany olej w skrzyni?
-
Tzw. Wariatory :)
Ja mam sprawne z poprzedniego silnika. Podaj numery starego.
-
problemy z silnikiem
Jak dymi tak po długim postoju, to ewidentnie wskazuje na "przepalenie" płynu chłodniczego.
-
3.0 błąd ESP
Proponuję sprawdzić białą kostkę za komputerem na podszybiu, z czterech kostek tylko ona śniedzieje.
-
generalny remont ASN
Jeżeli kapsel z oringiem był wymieniony, to pewnie przy demontażu pękła obudowa koła. Cena poszła na priv
-
generalny remont ASN
Jak dobrze pamiętam, to w środku są oringi uszczelniające. Widocznie któryś się uszkodził. Sprawdzałeś cenę nowego? Gdybyś potrzebował to mam 4 koła sprawne na sprzedaż.
-
Klapki kolektora ssącego w Audi A4 B6 3.0 ASN
to bardzo ciekawe co piszesz, możesz wrzucić zdjęcia?
-
problemy z silnikiem
uszkodzona (pęknięta) tuleja na R2
-
3.0 ASN - Wypadanie zapłonów na wszystkich cylindrach
Dobrze zrozumiałem, że gubi zapłony (trzęsie silnikiem) tylko na PB. Niezależnie czy ciepły czy zimny?
-
generalny remont ASN
skasuj i sprawdź. można sprawdzić rezystancję zaworów i koniecznie wiązkę od zaworów do ECU, można ją uszkodzć przy każdej pracy pod maską
-
generalny remont ASN
błąd 17927, jest stały czy pojawia się co jakiś czas? Najprawdopodobniej masz problem z nastawnikiem faz rozrządu, czyli czymś takim: http://www.directupload.net/file/d/4159/rrv84f3z_jpg.htm można to kupić od 250 do 350 i wymienić tylko zawory. Problem może jeszcze leżeć w wiązce silnika, trzeba ją sprawdzić.
-
Regulator napięcia
nap.0,2V mniejsze miałem w ECU. Jak będę musiał wyjąć alternator to dam go do firmy zajmującej się regeneracją i tam wymienę regulator, łożyska, pierścienie ślizgowe oraz sprawdą diody. Później podłączają alternator do testera i sprawdzaja nap. wyjściowe z różnym nap. wzbudzenia i pod różnym obciązeniem i nie ma bata, musi działć i mieć 13,9V do 14,4V. Byłem kilka razy w takim zakładzie i widziałem jak to robią. Pełna profeska - w 5 minut alternator sprawdzony i rozebrany na części pierwsze. Po godzinie odbierałem sprawny i wyglądający jak nowy.
-
Regulator napięcia
Nie wymieniłem regulatora z braku czasu, ale sprawdzłem ładowanie na aku. wynosi 13,9V do 14.05V , niezależnie czy silnik ciepły czy zimy ?, na vagu pokazuje około 0,2V mniej. podejrzewam, że czeka mnie poważniejsza regeneracja ?
- Regulator napięcia