Treść opublikowana przez Vii
-
[B6 BFB] Terkotanie przy odpalaniu po nocy (filmik)-PROBLEM ROZWIĄZANY
moze to być napinacz miałem podobnie, aczkolwiek u mnie Panie kolego to tak "rzeziło" ze nie szło słuchać.. szukałem wszystkiego, az wyszło ze to napinacz paska rozrzadu, dobrze ze szybko wyszło bo gdyby go strzeliło to by pewnie silnik strzeliło tez..
-
[B5 ADR] Dusi się, kaszle, nie ciągnie
filtr nowy, kable WN wymienione jakiś czas temu.. Kolega mówił, zeby szukać winy w przepływomierzu [ale kolega amator wiec nie wiem co o tym myśleć] brać to pod uwage? wiecej info? co moge powiedzieć to bywa ze chce ruszyć ze skrzyzowania, dam gaz a obroty spadaja, dopiero depne na maxa to sie kulnie...
-
[B5 ADR] Dusi się, kaszle, nie ciągnie
Witam mam taki problem. Auto dusi sie, kaszle, jest słabe.. ALE TYLKO CZASAMI. To nie ma znaczenia czy auto zimne czy ciepłe, jak napisałem wyzej dzieje sie to czasami. Co to moze być?
-
[B5 ADP] Wywala mi łożysko w kole prawym z przodu
jak nie :gwizdanie: chodzi pewnie koledze Vii o dokręcenie śruby przegubu Naturalnie, troche zle napisałem
-
[ALL B5] Szuranie w lewym tylnym kole
ja bym na Twoim miejscu przyjrzał sie dokładniej amortyzatorowi a i takze górnemu mocowaniu czyt poduszce.
-
[B5 ADP] Ogrzewanie
masz defitnitywnie jakiś problem z nagrzewnica. Jak trzymasz przy 5 tyś obrotów to wtedy cisnienie płynu jest spore i dochodzi Ci ciepłe powietrze, bo płyn dochodzi do nagrzewnicy, a jak nie to woda nie idzie w nagrzewnice. Zasyfiona nagrzewnica - wartta wymiany
-
[B5 AFN] Bagażnik zamarzł jak otworzyć?
jak masz garaż to garaż, jak nie to farelka być moze zaradzi w newralgicznych punktach gdzie mogł zamarznać, jak sie rozmrozi to wtedy taki silikon do uszczelek prosze kupić i wysmarowac tudziez spryskać
-
Paliwo w cenie 5zł/l - już niedługo na każdej stacji.
tak, tak, tak sie zaczyna dziać. U mnie na orlenie benzyna juz po 4,79. Paranoja? Ja rozumiem ze mogło by wszystko drożeć ale dlaczego nasze zarobki od x czasu nie rosna? Drozeje wszystko, po nowym roku dopiero zobaczymy jak to zacznie boleć kwestia vatu w góre...
-
[ALL B5] Dzwiny dźwięk podczas włączania sie ABSu.
Po mojemu masz wszystko dobrze, nie denerwuj sie.
-
[B5 AEB] Jak sprawdzić wtryskiwacze? Benzyna w oleju.
wez odpal auto i otwórz zbiorniczek wyrównawczy i zobacz co tam sie dzieje.. jak jakieś dziwne bulgotania bedziesz miał to no uszczelka.
-
[ALL B5] Dzwiny dźwięk podczas włączania sie ABSu.
dziwne dzwieki od ABSu oraz drganie pedału hamulca, czasem odpychanie nogi od niego to sa zdrowe objawy tzn ze ABS działa.. i tak jak kolega napisał wyzej jeszcze musi być podczas tego sterowność
-
[ALL] Pokrzywione felgi. Trzeba to robic?
nie mozna jezdzić na takich felgach, na takich jezdzi sie jak czołgiem. Głowne wibracje szły by od nich przy wolnych predkosciach. Prostowanie musi byc. Choć czasem po prostowaniu bywa róznie moga być "czarne" ślady po nagrzewaniu aby felga była plastyczna, w jakiś tam sposób plastyczna.
-
[B5 ADP] Wywala mi łożysko w kole prawym z przodu
moze nie to ze coś Ci sie stało tzn autu. Bardziej domniemywałbym za mocne dokrecenie owego łozyska przez co bardzo szybko sie zniszczyło..
-
[ALL B5] Dziwne odgłosy tylnego zawieszenia
No dokładnie, nastepne potwierdzenie, ze amory
-
[ALL B5] Dziwne odgłosy tylnego zawieszenia
no żeby diagnosta nie wiedział... Rzecz jasna, ze tłucze Ci któryś amortyzator tylni, tak czy siak oba do wymiany. Przerabiałem temat u siebie, który wyglądał tak samo.. Pozdro
-
[B5 ADR] Czy takie są objawy uszkodzonego amortyzatora?
czyli po prostu ziomek od geometrii chce zagarnać ode mnie 100 zł i posciemniać ze coś robi a nic nie zrobić? Ooo to jee**
-
[B5 ADR] Pasek klinowy, po czym chodzi?
Pasek wieloklionowy napędza alternator, wisko ( wentylator), pompe wspomagania. Pasek klinowy 1 - napędza pompe wody z pompy wspomagania Pasek klinowy 2 - napędza spreżarke klimy z koła pasowego. a koło pasowe moze wydawać z siebie w/w dzwieki??
-
[B5 ADR] Czy takie są objawy uszkodzonego amortyzatora?
nie ma? Kąty tylnie przecież ulegną zmianie? Zgłupiałem...
-
[B5 ADR] Pasek klinowy, po czym chodzi?
dzieki. Czyli Panowie, jeśli dźwiek nie idzie z alternatora ani z pompy wody ani z wentylatora ani z pompy wspomagania ani z sprezarki klimy to musi to być ten napinacz, tak?
-
[B5 ADR] Czy takie są objawy uszkodzonego amortyzatora?
Tak to na pewno amortyzator miałem to samo. Amortyzator po wyjęciu sprawdziłem go , rozciągałem go na maksa i ściskałem i tylko przy końcu puszczał i to właśnie waliło a na przeglądzie pokazało 80 % skuteczności i co tera wyjąłem sprawdziłem sam a tu zonk . Po wymianie amortyzatora wszystko jest cicho i jest ok. Chłopie wymieniaj bo i tak to cie spotka, albo głośno muzyka i heja ( oczywiście z muzyką to żartuje) Pozdrawiam , mi wymian amortyzatora z jednej strony zajęła jakieś 30 minut. i po kłopocie . dzieki kolego Ci! Nie bede na tym mrozie sie z tym meczył. Kolega mechanik wymieni mi za 40 zł oby 2a .. Gdzie normalnie obcy mechanik chciał 100 zł za 2a LOL Geometria obowiazkowo po wymianie?
-
[B5 ADR] Pasek klinowy, po czym chodzi?
Po czym chodzi pasek klinowy w audi A4 1.8 ADR, prócz alternatora? I ponizej tam chodzi jeszcze jeden pasek [przy dole chłodnicy] co to za pasek ? Bo jest ten klinowy i jeszcze jakiś drugi .. Gdzieś coś mi tak skrzypi i skrzeczy proboje dojść do tego co to ... ten drugi to pasek pompy wody? Bedzie ktoś tak dobry i poda mi wszystkie elementy po czym te 2a paski chodza oraz co moze skrzeczeć i skrzypieć jakby sie miało zatrzeć? myślałem ze to rozrząd - to nie rozrząd ...
-
[B5 ADP] Czy to właściwe spalanie ?
a myslisz ze diesle teraz mało pala? to tylko mity ich uzytkowników kumplowi diesel 110 KM latem 6 litrów. Teraz? 9-10L .. Diesel jeszcze dłuzej sie nagrzewa niz benzyna
-
[B5 ADP] Czy to właściwe spalanie ?
1.6 nie jest ekonomiczny nawet latem gdy szybko sie nagrzewa. A teraz to juz wogole, myśle, ze ma prawo spalać w tych granicach w tych warunkach atmosferycznych. 1.8 ADR pali mi koło 16nastu. Zalałem 10 litrów przejechałem 2a razy do pracy - bak pusty. Nie martw sie kolego - przetrwać zime nam pozostaje
-
[B5 ADR] Czy takie są objawy uszkodzonego amortyzatora?
Daj spokój, badałem je 2a miesiace temu na stacji diagnostycznej miały oba 80% zywotności i rzeczywiscie trzymały piekne.. Nagle zima, mróz z dobrych amorów zrobiły sie skonczone buble.. Wspolczuje Ci kolego tak samo jak i sobie, głownie wydatku 300 zł + wymiany + geometri czyli praktycznie 500 zł
-
[B5 ADR] Czy takie są objawy uszkodzonego amortyzatora?
Koledzy nadeszły mrozy i nagle zaczęło mi coś MEGA mocno walić w tylnym prawym kole, wali tak jakby zaraz miało odpaść albo wbić sie do bagaznika.. Co to bedzie, co moze być? Amortyzator ? jego górne mocowanie? Połozyłem łąpy na bagaznik i zaczałem bujać autem i rzeczywiscie slychać stukanie [tylko prawa strona] .. Jak dojść co to moze być? Dodam, ze nie sa to zadne piski, skrzypienia czy chrobotania to jest WALENIE!