Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BFB] Terkotanie przy odpalaniu po nocy (filmik)-PROBLEM ROZWIĄZANY


grzes1150

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

Jakiś czas temu wypluwało mi błąd 16395 (błąd kasowałem dwa razy i teraz niby nie powraca) tutaj było to opisane: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=170465.0

Lecz coraz częściej pojawia się dziwny odgłos tuż po rozruchu po dłuższym postoju :kwasny:

Nagrałem krótki filmik gdzie dobrze słychać to coś: http://www.fotosik.pl/video/1bfc47664977940b.html

Później auto pracuje ładnie (przyśpiesza, nie faluje).

Czy to będzie napinacz??? :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to być napinacz miałem podobnie, aczkolwiek u mnie Panie kolego to tak "rzeziło" ze nie szło słuchać.. szukałem wszystkiego, az wyszło ze to napinacz paska rozrzadu, dobrze ze szybko wyszło bo gdyby go strzeliło to by pewnie silnik strzeliło tez..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to być napinacz miałem podobnie, aczkolwiek u mnie Panie kolego to tak "rzeziło" ze nie szło słuchać.. szukałem wszystkiego, az wyszło ze to napinacz paska rozrzadu, dobrze ze szybko wyszło bo gdyby go strzeliło to by pewnie silnik strzeliło tez..

Ale ja tu bym prędzej podejżewał napinacz łańcuszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wariator :mysli: :gwizdanie:

Co to jest wariator??? Nastawnik wałka rozrządu??? czy jeszcze coś innego? bo nie kumam :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś miał podobne objawy u siebie to podpowie co nieco. Dodam tylko że czasami terkotanie trwa troszke dłużej niż na filmiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam identyczny problem, choć nie pojawia się każdego dnia...ostatnio już nie... Ale dźwiek identyczny. Problemu nie rozwiązałem. Chętnie posłucham podpowiedzi kolegów. Bo jak ma miec to wpływ na rozrdząd to nieciekawie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej rozmowie z mechanikiem doszliśmy do wniosku że to napinacz nie podtrzymuje oleju i łańcuch się luzuje.

Czeka mnie wymiana :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej rozmowie z mechanikiem doszliśmy do wniosku że to napinacz nie podtrzymuje oleju i łańcuch się luzuje.

Czeka mnie wymiana :gwizdanie:

A ten mechanik to jakiś dobry??żeby się nie okazało że nie potrzebnie zmienisz napinacz. Bo ja chciałem zmieniać ale w aso zmieniali dwa i te co przyszły chodziły gorzej niż ten co miałem także przynajmniej nie musiałem płacić. A co do napinacza i oleju to sprawdził bym tez przed wymianą czy pompa daję dobre ciśnienie oleju na górę skoro napinacz nie domaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej rozmowie z mechanikiem doszliśmy do wniosku że to napinacz nie podtrzymuje oleju i łańcuch się luzuje.

Czeka mnie wymiana :gwizdanie:

A ten mechanik to jakiś dobry??żeby się nie okazało że nie potrzebnie zmienisz napinacz. Bo ja chciałem zmieniać ale w aso zmieniali dwa i te co przyszły chodziły gorzej niż ten co miałem także przynajmniej nie musiałem płacić. A co do napinacza i oleju to sprawdził bym tez przed wymianą czy pompa daję dobre ciśnienie oleju na górę skoro napinacz nie domaga.

I jak się u Ciebie skończyła przygoda z napinaczami? Nowa pompa oleju rozwiązała problem?

Pompa oleju wraz ze smokiem ma 2000km. więc jest nowa. Napinacz na ciepłym nie grzechocze więc typuje że ciśnienie oleju OK.

Auto wcześniej jeździło na oleju 5w30 Long Life więc łatwego życia nie miało :no: Teraz jest Mobil I 5w50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to dłuższa historia :decayed: zaczynając od początku było tak: zauważyłem że czasami przy odpaleniu słychać dizla :disgust: i jak złapie 60*C coś wyraźnie klekocze w silniku później jak złapie 90*C klekocze już prawie nie słyszalnie. Diagnoza - wariator a że czekała mnie wymiana rozrządu w aso to i przy okazji chciałem wymienić ten wariator. Na forum wyczytałem że kosztuje ok 1500 pln :shocked: ale gość w serwisie (ten co zamawia części ) myślał że wariator to napinacz łańcucha i mówi że kosztuje 350 pln więc w ciemno zamawiam. Założyli, przyjeżdżam mówię że to nie ta część ale gość mówi że to jest to i woła mechanika żeby mi pokazał gdzie jest wariator a mechanik pokazuje tam gdzie i ja pokazałem a ten w garniturku na ten widok od razu gdzieś się ulotnił. Później mechanik podpiął auto pod kompa i mówi że wariator jest ok. No to się ucieszyłem ale zostało jeszcze to klekotanie które na tym nowym napinaczu było jeszcze głośniejsze i bardziej metaliczne. Zamówili jeszcze jeden napinacz i było ciut lepiej ale na tym który był w silniku chodził najlepiej więc wmontowali go z powrotem. Później mechanik jakimś długim śrubokrętem naciskał na popychacze ale mówił że są ok. No i w skrócie wygląda to tak że już mi się skończyły pomysły co to może być :( zrobiłem już prawie 10 tyś i nic się nie dzieje. Teraz zauważyłem że jak jest tak -6*C przy odpaleniu już nie klekoce już jak diesel :mysli:

Aha jakby coś to mam do sprzedania nowy łańcuch do tego napinacza :naughty: jak coś to na PW :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to dłuższa historia :decayed: zaczynając od początku było tak: zauważyłem że czasami przy odpaleniu słychać dizla :disgust: i jak złapie 60*C coś wyraźnie klekocze w silniku później jak złapie 90*C klekocze już prawie nie słyszalnie. Diagnoza - wariator a że czekała mnie wymiana rozrządu w aso to i przy okazji chciałem wymienić ten wariator. Na forum wyczytałem że kosztuje ok 1500 pln :shocked: ale gość w serwisie (ten co zamawia części ) myślał że wariator to napinacz łańcucha i mówi że kosztuje 350 pln więc w ciemno zamawiam. Założyli, przyjeżdżam mówię że to nie ta część ale gość mówi że to jest to i woła mechanika żeby mi pokazał gdzie jest wariator a mechanik pokazuje tam gdzie i ja pokazałem a ten w garniturku na ten widok od razu gdzieś się ulotnił. Później mechanik podpiął auto pod kompa i mówi że wariator jest ok. No to się ucieszyłem ale zostało jeszcze to klekotanie które na tym nowym napinaczu było jeszcze głośniejsze i bardziej metaliczne. Zamówili jeszcze jeden napinacz i było ciut lepiej ale na tym który był w silniku chodził najlepiej więc wmontowali go z powrotem. Później mechanik jakimś długim śrubokrętem naciskał na popychacze ale mówił że są ok. No i w skrócie wygląda to tak że już mi się skończyły pomysły co to może być :( zrobiłem już prawie 10 tyś i nic się nie dzieje. Teraz zauważyłem że jak jest tak -6*C przy odpaleniu już nie klekoce już jak diesel :mysli:

Aha jakby coś to mam do sprzedania nowy łańcuch do tego napinacza :naughty: jak coś to na PW :wink4:

Podstawowa uwaga: w ALT oprucz napinacza olejowego jest jakieś inne gówno z tyłu głowicy i to jest ten wariator a w 1.8T jest tylko napinacz łańcycha z wbudowanym zaworem elektromagnetycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam takie cos nie zawsze ale sie zdarza wiec eiece dokladnie co jest przyczyna???

pomocy

A błędu w sterowniku silnika nie masz?

Ja mam coś takiego:

16395 - Bank 1: Camshaft A (Intake): Retard Setpoint not Reached (Over-Advanced)

P0011 - 002 - Lower Limit Exceeded - Intermittent

:(

Jeszcze nic z tym nie robiłem.

[br]Dopisany: 28 Grudzień 2010, 13:02_________________________________________________No i jak ? dalej wam tak napierd..a przy odpalaniu??? U mnie po wymianie nastawnika wałka wraz z łańcuchem wszystko ucichło. teraz tyka jak ta lala i błędami nie sieje.

POZDRAWIAM!!!

WRC :notworthy::good::good::good:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ucichło terkotanie po wymianie samego łańcucha, był wyciągnięty o 3mm i wyginał się 10mm więcej niż nowy.

A w ASO jest teraz promocja na nastawnik wałka rorządu (napinacz łańcucha) - 1383PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni ocipieli chyba z tymi cenami...

Btw. u mnie zaczyna się dziać coś podobnego, jak silnik jest zimny to przez 1 sekundę jest taki głośny start jak w tym filmiku od ciebie, chociaż u mnie jest trochę ciszej i jest to mniej odczuwalne...

Dzieje się tak tylko przy pierwszym starcie na zimnym silnika, nawet jak zgaszę po tym i odpalę znowu to już tego dźwięku nie słychać, na ciepłym wszystko ładnie.

To na pewno będzie ten nastawnik?

Grześ, jakie było u ciebie rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu wymienił. Ale podobno nie u wszystkich wymiana pomagała. Warto sprawdzić cisnienie oleju i smok. A na jakim oleju jeździsz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statoil LazerWay LL 5W30 więc raczej dobry :)

Mi to jakoś specjalnie nie przeszkadza, ale czy nie ma to wpływu na silnik itp?[br]Dopisany: 12 Grudzień 2011, 20:35_________________________________________________Tak to u mnie wygląda po podpaleniu jak stoi dzień albo dłużej Nastawnik wałka rozrządu?[br]Dopisany: 19 Grudzień 2011, 22:27_________________________________________________Dalej nic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...