Treść opublikowana przez nexusmax
-
2.0 tdi BLB Niedoładowanie POMOCY!
Może głupie pytanie, ale jak to najprościej sprawdzić?
-
2.0 tdi BLB Niedoładowanie POMOCY!
No to chyba okaże się że przyczyną będzie to, że ze zbyt dużą siłą napierałem na uchwyt gruszki, aby poluzować zapieczone śruby. Zanim zacznę regulować sztangą, sprawdzę jeszcze raz dokładnie wężyki podciśnieniowe, potem n75 a na końcu spróbuję dokonać małej korekty na sztandze. Zastanawia mnie tylko dlaczego na wyższych obrotach turbo bardzo dobrze reguluje sobie ciśnienie? Przy przestawionym ramieniu nie powinno być złych pomiarów w całym zakresie obrotów?
-
2.0 tdi BLB Niedoładowanie POMOCY!
Ustawieniami nie kręciłem, ale odkręcałem gruszkę od mocowania. Jest możliwe, aby przy montażu inaczej się ustawiła? Może uchwyt gruszki delikatnie zmienił położenie lub odkształcił się milimetr przy odkręcaniu zapieczonych śrub? N75 nie sprawdzałem, nie mam drugiego na podmiankę.
-
[BLB] Słabsze przyspieszenie po czyszczeniu Turbo
Dzięki, a gdzie mogę zlokalizować ten zawór jednokierunkowy przy silniku?
-
[BLB] Słabsze przyspieszenie po czyszczeniu Turbo
Nie w tej turbinie. Wybacz ale regeneruje turbiny i nie masz racji. Spróbuj przeregulować na aucie na gruszce. Problem tkwi w złym ustawieniu zmiennej geometrii. Dzięki za odpowiedź. Sprawa wygląda następująco: Odwróciłem pierścień na turbinie i dziwnym zbiegiem okoliczności logi delikatnie się poprawiły. http://vaglog.pl/log_210810.html Dzisiaj szukając dalej przyczyny dociskałem po kolei wężyki podciśnienia, poprawiłem gruby wąż od przepływomierza przy turbinie a także poprawiłem wąż przy IC. Dalej jest problem... Czy jest sens ruszać regulację sztangi jeżeli jest tam fabryczna farba? Inna sprawa, że odkręcałem gruszkę od mocowania, więc może inaczej się jakoś ułożyła?
-
2.0 tdi BLB Niedoładowanie POMOCY!
Witam Wszystkich, Walczę od kilku dni z Turbo i ręce opadają. Turbina zaczęła mi przeładowywać i podjąłem się czyszczenia kierownic spalin. Po złożeniu wszystkiego w całość pojawiło się niedoładowanie do 3500obr. Na forum doradzono mi, abym odwrócił pierścień sterujący kierownicami. Po wykonaniu powyższego niedoładowanie pozostało jednak tym razem do 2300obr. Logi blok11 przed czyszczeniem turbo: VAGLOG - share your VCDS/VAG-COM logs logi blok11 po czyszczeniu turbo ze źle założonym pierścieniem: VAGLOG - share your VCDS/VAG-COM logs logi blok11 po czyszczeniu turbo z odwróconym pierścieniem: VAGLOG - share your VCDS/VAG-COM logs Proszę o pomoc gdzie szukać problemu????
-
Niedoładowanie turbo. Ręce opadają...
Witam Wszystkich, Mam ten sam problem z turbo. Turbina zaczęła mi przeładowywać i podjąłem się czyszczenia kierownic spalin. Po złożeniu wszystkiego w całość pojawiło się niedoładowanie do 3500obr. Na forum doradzono mi, abym odwrócił pierścień sterujący kierownicami. Po wykonaniu powyższego niedoładowanie pozostało jednak tym razem do 2300obr. Logi blok11 przed czyszczeniem turbo: http://vaglog.pl/log_211037.html logi blok11 po czyszczeniu turbo ze źle założonym pierścieniem: http://vaglog.pl/log_210283.html logi blok11 po czyszczeniu turbo z odwróconym pierścieniem: http://vaglog.pl/log_210810.html Proszę o pomoc gdzie szukać problemu????
-
Rozłącza TURBO przy 3 tyś POMOCY
Witam, Czy ktoś z was posiada zdjęcie z poprawnie zamontowanym pierścieniem regulacji kierownic spalin w silniku 2.0 TDI BLB? Rozebrałem turbinę do czyszczenia i mam problem żeby poprawnie złożyć wszystko do kupy.
-
[BLB] Słabsze przyspieszenie po czyszczeniu Turbo
Czyli turbina ponownie do demontażu... Czy jest ewentualnie inna przyczyna niedoładowania? Po logach 11 widzę, że właściwe doładowanie auto osiąga dopiero powyżej 3600obr. Czy taki objaw może też się pojawić przy nieszczelnościach w układzie dolotowym?
-
2.0 TDI Prośba o analizę logów, Słabo przyspiesza po czyszczeniu Turbo
Witam, W ostatnim czasie jadąc do pracy poczułem, że auto całkowicie straciło moc. Przy dodaniu większej ilości gazu, skrzynia multitronic redukowała przełożenie a auto dalej nie chciało jechać. Przeszukałem trochę internet i znalazłem przyczynę takich objawów: Zacierające się kierownice spalin w turbinie... Zabrałem się więc za rozmontowanie turbo i czyszczenie wszystkich elementów z sadzy. Po jeździe testowej auto nie wchodzi już w tryb awaryjny, jednak niepokoi mnie słabsze przyspieszenie. Może to zwykły zbieg okoliczności z inną usterką, która pojawiła się dużo wcześniej. Wydaje mi się że w turbo wszystko zmontowałem jak należy. Prośba do wszystkich o analizę logów, które wykonałem na jeździe testowej. Proszę też o wyrozumiałość, ponieważ pierwszy raz wykonuje pomiary. grupa 008: http://vaglog.pl/log_210288.html grupa 004: http://vaglog.pl/log_210287.html grupa 023: http://vaglog.pl/log_210286.html grupa 001: http://vaglog.pl/log_210285.html grupa 010: http://vaglog.pl/log_210284.html grupa 011: http://vaglog.pl/log_210283.html
-
[BLB] Słabsze przyspieszenie po czyszczeniu Turbo
Witam, W ostatnim czasie jadąc do pracy poczułem, że auto całkowicie straciło moc. Przy dodaniu większej ilości gazu, skrzynia multitronic redukowała przełożenie a auto dalej nie chciało jechać. Przeszukałem trochę internet i znalazłem przyczynę takich objawów: Zacierające się kierownice spalin w turbinie... Zabrałem się więc za rozmontowanie turbo i czyszczenie wszystkich elementów z sadzy. Po jeździe testowej auto nie wchodzi już w tryb awaryjny, jednak niepokoi mnie słabsze przyspieszenie. Może to zwykły zbieg okoliczności z inną usterką, która pojawiła się dużo wcześniej. Wydaje mi się że w turbo wszystko zmontowałem jak należy. Prośba do wszystkich o analizę logów, które wykonałem na jeździe testowej. Proszę też o wyrozumiałość, ponieważ pierwszy raz wykonuje pomiary. grupa 008: http://vaglog.pl/log_210288.html grupa 004: http://vaglog.pl/log_210287.html grupa 023: http://vaglog.pl/log_210286.html grupa 001: http://vaglog.pl/log_210285.html grupa 010: http://vaglog.pl/log_210284.html grupa 011: http://vaglog.pl/log_210283.html
-
Nalot rdzy, co robić?
Czy nie macie może problemu z korozją w miejscach gdzie podkłada się oryginalny lewarek? U mnie zdarł się baranek i widac nalot rdzy na wszystkich czterech rantach.
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Ten objaw który opisałem występuje już długi czas, ale mam wrażenie że to "szuranie" częściej się pojawia. Czy to możliwe że łańcuch ślizga się na bieżni? A to szarpnięcie przy przyspieszaniu po hamowaniu jest denerwujące. Występuje w momencie kiedy czuje że skrzynia hamuje silnik przy zwalnianiu i gdy nacisnę nawet lekko gaz to jest szarpnięcie. Przy prędkościach powyżej 40, 50 km/h po dodaniu gazu objaw nie występuje i można swobodnie dodac gazu. Będę musiał podjechac w chwili wolnego czasu na ekspertyzę.
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Witam, Nie wiem czy temat był tu poruszany, ale mam następujący problem ze skrzynią multitronic w audi a4 b7 2006, 2.0tdi; Otóż gdy skrzynia się rozgrzeje, to podczas przyspieszania słychac "szuranie" w skrzyni tak jakby następował jakiś poślizg. Auto normalnie przyspiesza. Najgłośniej słyszalne jest to gdy przyspieszam i odpuszczam gaz. Druga sprawa, ponieważ jest to mój pierwszy automat więc nie wiem czy to zachowanie jest normalne. Gdy wyhamowuje auto do ok 20km/h i chce ponownie nacisnąc gaz żeby przyspieszyc to niezwykle ciężko jest to zrobic, żeby auto mocno nie szarpnęło.
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
O oleju pamiętam, wymieniłem zaraz po kupnie a4 . Obawiałem się tylko że po usunięciu wałków silnik może generowac zbyt duże wibracje, które przenoszą się na multi. Ale jak mówicie że jest wszystko OK to zaryzykuje i zainwestuje w przerobienie napędu pompy.
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
Witam. Czy likwidacja wałków w silniku 2.0 BLB połączonego ze skrzynią multitronic wpłynie negatywnie na pracę samej skrzyni? Mam przebieg ponad 150tys i zastanawiam się nad tą modyfikacją napędu, chociaż jak na razie silnik pracuje zadziwiająco dobrze w porównaniu z innymi BLB których miałem okazję posłuchać.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich forumowiczów