Treść opublikowana przez Cayman
-
[B5 AFN] Naprawa po wypadku
Sprawca ma polisę w Allianz, z tego co czytałem dość szybko uwijają się z wypłatą pieniędzy. Czy ktoś ma doświadczenia z tą firmą?
-
[B5 AFN] Naprawa po wypadku
Szybciej chyba będzie gdy po prostu warsztat dokona pełnej naprawy i potem rozliczy się z firmą ubezpieczeniową. Ale wtedy nie ma szans na żadne "zaoszczędzenie"
-
[B5 AFN] Naprawa po wypadku
Równo za miesiąc wyjeżdzam w "małą" podróż - jakieś 8tys km i mam nadzieję że zdążę się ze wszystkim wyrobić...
-
[B5 AFN] Naprawa po wypadku
Dzisiaj moja niunia została uderzona w tył Widocznych uszkodzeń wielkich nie ma ponieważ mam hak, pęknięty i zarysowany zderzak, wygięty element do podłączenia elektryki przyczepy, wygięte końcówki rury wydechowej i zbiornika na koło zapasowe. Ale obawiam się, że przy takim uderzeniu w tył mogła ulec naruszeniu konstrukcja tylnej ramy i zawieszenia. Tylne lewe drzwi wyraźne odstają po zamknięciu (jest wyraźna szpara). Na co zwrócić uwagę żeby nie być oszukanych przez firmę ubezpieczeniową? Które elementy mogły ulec uszkodzeniu, jakie mogą być koszty napraw? Dziękuję z góry za pomoc
-
[1.9TDI AFN 110KM] chip - jednak nie w Poznaniu , pojechałem do Warszawy, WYKRES
Byłbym za, bo też mam wielką ochotę kolegę Rogala odwiedzić...
-
[B5 AFN] Dziwne odgłosy przy dodawaniu gazu
Ostatnio chciałem przysluchać się pracy silnika i przy dodawaniu gazu zacząłem słyszeć spod maski dzwięk jakby przesypujących się grudek piasku, kamyków :/ Pod maską nic nie widać. Ostatnio wycinałem kata (rurka) oraz odpinałem EGR. Czy może mieć to jakiś związek? Czy po prostu gdzieś mi coś ociera (wyraźnie slychać to w kabinie). Po przejechaniu kilkunastu km dzwięki zanikają.
-
[B5 1.8 ADR] Wymiana katalizatora na polski metalowy??
A może ktoś wie gdzie w Toruniu lub Białymstoku można takowy katalizator sprzedać, bo na Allegro to może troszkę potrwać
-
[B5 1.8 ADR] Wymiana katalizatora na polski metalowy??
...Panowie ile można żądać za taki katalizator na allegro ???...Oryginał (piękne VW OOOO na obudowie ), nic w środku nie lata, wkład jest pełny...
-
[B5 1.8 ADR] Wymiana katalizatora na polski metalowy??
Wczoraj wycialem katalizator (wstawili mi zwykłą rurkę) ale namęczyli się przy tym nieziemsko (ponad 4h i zapłaciłem 40PLN )...Ale katalizator jest w dobrym stanie (ori) także nie czuć "wzrostu" mocy. Za to co dziwne, jest ciszej niż gdy kat był...
-
B5[AFN] Przydławia się przy spokojnym przyśpieszaniu
Witam Ostatnio zaobserwowałem dość dziwne zjawisko w mojej Audiczce. Przy łagodnym przyśpieszaniu (głownie na 2 i 3 biegu) przy ok 1800/2000 obrotów następuje chwilowe przydławienie się autka, tak jakbym przy płynnym przyśpieszaniu na chwilę zdjął nogę z gazu. Na wyższych obrotach i przy gwałtownym przyśpieszaniu ten problem nie występuje. W czym może tkwić problem? P.S Uprzedzę odpowiedzi "zrób logi" Ostatnio byłem na diagnostyce (nie VAG bo w Toruniu nie mogę takowego znaleźć) i jestem po wymianie przepływki (innych błędów nie było)
-
1.9TDI - Temperatura silnika poczas jazdy
Ja muszę przejechać dobrych kilka km żeby się silnik nagrzał do 90 stopni. Jednak ostatnio jadąc przez Niemcy miałem dość dziwną sytuację...Mianowicie jak jechałem z włączonym tempomatem przez dłuższy czas ze sporą prędkością (powiedzmy 160km/h) to temp była ok, bo wyłączeniu tempomatu i spadku prędkości, temperatura spadała do około 85 stopni i potem znów wracała na 90... uzupełnij profil
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
Punkt Poboru Opłat
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
ostatnie wyniki po majowym wypadzie : niemiecko-francuskie autostrady przy 140-160km/h (czasem więcej) 4 os + bagaże + klima = 6l/100km, przy 130-140km/h z włączonym tempomatem 5,6l/100km, autostrada A2 pod Poznaniem 5 osób + bagażnik po brzegi 205km/h na wyświetlaczu analogowym i pojawił się PPO
-
[AFN 1,9 TDI 110KM] Brak mocy
...korci mnie żeby sobie jeszcze programik dorzucić, ale chyba na razie odpuszczę ciesząc się tym co mam ...dziękuję za pomoc, pozdrawiam
-
[AFN 1,9 TDI 110KM] Brak mocy
Wymieniłem dzisiaj przepływomierz...Dopiero po 5 miesiącach od zakupu samochodu poczułem co to znaczy 1.9 TDI...Nie miałem wcześniej pojęcia jak to powinno jeździć (toczyłem się Sieną z LPG więc i tak było o niebo lepiej), ale po wymianie przepływki jest to po prostu rakieta...W tej kratce starej przepływki znalazłem odwłok osy To pewnie przez to niunia mi muliła
-
[AFN 1,9 TDI 110KM] Brak mocy
Z tego co wyczytałem na forum, można po prostu rozruszać kierownice tym cięgnem, tylko musze je zlokalizować. Czy diagnostyka VAG-iem wykaże, że kierownice nadają się do czyszczenia?
-
[AFN 1,9 TDI 110KM] Brak mocy
Zacząłem się zastanawiać czy jak na 110KM, moja niunia jest lekko leniwa. Szczególnie na wyższych biegach w granicach 2500-3000 obrotów czuć jakby słabiej przyśpieszała. Naczytałem się forum na temat przepływki, N75 i zapieczonych kierownic. Odłączyłem wczoraj przepływomierz i wtedy zaczął mulić niemiłosiernie (czyli nie jest do wymiany?) Wybiorę się w końcu na analizę logó'w jednak chciałbym wiedzieć w którym dokładnie miejscu znajduje się cięgno od turbo bo chciałbym sam na szybko przeczyścić kierownice. Najlepiej jakby ktoś wrzucił zdjęcie z zaznaczoną lokalizacją Dziękuję i pozdrawiam
-
[B5 AFN] Zabrakło paliwa, po uzupełnieniu nie można uruchomić silnika
zaciągnąłem do mechanika który był niedaleko, przeczyścił paliwem przewód paliwowy, odpowietrzył odpalił od drugiego akumulatora bo tamtem był padnięty i wszsytko OKI
-
[B5 AFN] Zabrakło paliwa, po uzupełnieniu nie można uruchomić silnika
...dokładnie tak zrobiłem (poza wciśniętym pedałem gazu) i niestety nie dało to efektu, jakieś śladowe ilości ropy tam były...
-
[B5 AFN] Zabrakło paliwa, po uzupełnieniu nie można uruchomić silnika
Wczoraj trochę mojej głupoty wyszło na jaw i na oparach ropki chciałem dojechać do stacji paliw, ale 500m od najwyraźniej paliwko się skończyło bo niunia zdechła...zalałem 5 litrów ale odpalić nie chce ...rzecz działa się wieczorem a musiałem lecieć do pracy, więc wróciłem do niej rano i dalej to samo ...rozumiem, że układ paliwowy się zapowietrzył, czy wystarczy jedynie zdjąć rurki wtrysków, zakręcić parę razy i to przywróci ją do życia? POMOCY, nie chciałbym wzywać lawety i denerwować się rachunkami P.S Dodatkowo klimatronic pokazuje mi na przemian dwa błędy 18.3 i 50.3 Czy ktoś może mi je wytłumaczyć? POZDRAWIAM [ Komentarz dodany przez: pre_pl: 26-03-2007, 20:31 ] temat dodany do FAQ
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
...skromne fundusze w dalszym ciągu nie pozwalają mi zatankować do pełna, ale ostatnio zalałem 30l przy głębokiej rezerwie...wskazówka pokazywała pół baku...przejechałem bardzo spokojnie (100km/h) i troszke po mieście 600km i jeszcze trochę bym przejechał...
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
...u mnie w dalszym ciągu 60% trasa 40% miasto i ok 5,5l/100km...
-
[B5] Rok produkcji a ustawianie zbieżności
Ostatnio robiłem sobie zbieżność w Norauto. Moja Audiczka ma wpisane w niemieckich papierach jakąś datę homologacji czy coś w tym stylu jako grudzień 1997, ale wszędzie indziej jako rok produkcji widnieje rok 1998 pierwsza rejestracja to marzec 03.1998. Przy badaniu zbieżności pytali o rocznik auta. Powiedziałem ze jest to rocznik 1998. Po pół godzinie zabawy przyszli z pytaniem czy na pewno jest to rok 1998. Wtedy powiedziałem że nie jestem do końca pewien w związku z tą wzmianką o hologacji, po czym stwierdzili że mają inny program do badania zbieżności dla roczników 94-97 i inny dla 98-...W narożnikach szyb mam oznaczenie ...8 (czyli wnioskuję że rok produkcji to 1998) Moje pytanie brzmi : Czy jeśli przy badaniu zbieżności użyto programu dla roczników 94-97 a samochód jest z roku 1998 możliwe są duże przekłamania? Wyniki były dość kiepskie i zaczałem sie obawiac ze samochód był mocno bity.
-
[B5 1.8Q] rzęzi przy + gazu ! (nie na wolnych obrotach)
Pikuś W Audiczce jest to praktycznie niesłyszalne...Być może to moje dziwne odczucie, ale w Sienie było to bardzo wyraźne, w Audi jeśli już coś rzeczywiscie dochodzi do moich uszu to również ma to miejsce w przypadku konkretnej wartośći obrotów...Coś ok 1600-1700...
-
[B5 1.8Q] rzęzi przy + gazu ! (nie na wolnych obrotach)
Pikuś, w Sienie mialo to miejsce dokładnie przy 1800obrotów nie zależnie od biegu chociaż na wyższych biegach bardziej odczuwalne pewnie dlatego że łatwiej jest na wyższych przełożeniach utrzymać obroty na tym samym poziomie...Po przekroczeniu wartości 1800obrotów i poniżej tej wartości ten dziwny efekt nie występował...Miałem wrażenie że to "drżenie" dochodzi z podwozia gdzies mniej więcej pod fotelem pasażera, czasem dało się wyczuć drżącą lekko podłogę...[/b]