Treść opublikowana przez jacek71
-
[ALL] Zapach
Robiłem taką próbę ,rozkręciłem ten plastik od filtra założyłem choinkę nówkę ,dmuchawa na obrociki ,a efekt tylko na początku trochę było fajnie czuć ,a póżniej to już lipa ,także odradzam chyba żeby coś tam zapachowego polać ,ale to chyba bezsensu żeby to ciągle rozkręcać,polecam coś fajnego jednak do środka audicy,a swoją drogą to u niektórych nieżle wali w autach i mają to gdzieś ...... ale to już ich sprawa
-
[B5 AEB] Coś huczy. Łożysko czy opona?
Pewnie mechanior coś spierniczył z czujnikiem ABS-u,sprawdż czy jest na swoim miejscu i czy aby nie brak mu kabelków ,a może się tylko wysunął
-
[B5 ADP] Vag com
Witam ,czy mógłby mi ktoś z Częstochowy podpowiedzieć gdzie mógłbym przetestować VAGiem swoją niunię ,bo mam ją od niedawna ,a nie chcę jeżdzić w ciemno po pseudo elektromechanikach ,z góry dzięki a browarkiem się odwdzięczę...................
-
[B5 ADP] Dziwne tarcie podczas hamowania
Wustyle ,czy łożysko w piaście może tak buczeć na zakrętach ,a nie mieć przy tym luzów ?
-
[B5 ADP] Dziwne tarcie podczas hamowania
Sory za te byki,w tym tarciu chodzi tylko o dżwięk,zero innych odczuć
-
[B5 ADP] Dziwne tarcie podczas hamowania
Zero luzików ,wczesniej pukało z lewej i były wymienione 2 tzw.kości górne i dolny wahacz iteraz nic nie puka.
-
[B5 ADP] Dziwne tarcie podczas hamowania
Mam dziwne tarcie w przednim kole prawym podczas hamowania ,rozebrałem już prawą ilewą stronę żeby zobaczyć czy może brak klocków ,albo zaciski może sie nie wysuwają ,czujniki ABS też ok ,oczyściłem je bo były zasyfiałe i jak trze tak tarło,tylko jak postoi :a4fan:to na początku mocno słychać tarcie a po paru hamowaniach to już ciszej .Sprawdzałem luzy na łożyskach ,i też nic nie czuć ,chociaż jest cos dziwnego bo jak wchodzę w zakręt w prawo to coś buczy jakby łożysko ,ale luzu nie czuć ,jak możeciekoledzy to cos poradżcie bo nie mam zamiaru w ciemno wymienić pół przodu.
-
[B5] Jakiej firmy kupic opony na zime?
195/95/15 kolego nie wyprodukowano jeszcze opon o takim rozmiarze ,rozumiem pomyłka ,ale ja polecam ci 195 /65/ 15 Uniroyal S 66 cena ciut wyższa ,ale polecam ,kupisz je na Jagielońskiej w Comers Gumie.
-
Jak ocenić stan używanej opony? Na co zwrócić uwagę?
Moim zdaniem patrz przedewszystkim na kod rocznika (wiesz te cyferki zboku) bo ciężko zajechać oponę roczną czy dwuletnią oczywiście liczy się efekt wizualny ,ale te ''piękne''10 letnie tojuż swoje przeszły ,udanych zakupów
-
[B5 ADR] Zbyt wysoki poziom oleju
Ja do 1.6 ADP zalałem równo 3 literki chociaż w/g książki wchodzi 3,5 l sprawdzałem kilka razy i jest pół stanu czyli ok,także nie zawsze co pisze książka to ntak ma być ,lepiej to sprawdzić w praktyce niż póżniej uszczelniać silnik ,bo ja jak słuchałem ''mądrych '' mechaników to w poprzedniej :audi:80 jeżdziłem z dodatkowym litrem oleju przez miesiąc .bo mądrala powiedział że spali czy cos tam ,dopiero pojechałem odciągnąć do innego, iprzez prawie 3 lata od wymiany do wymiany nie dolewałem ani grama,lać oleju więcej to sobie można było dawniej do malucha czy poloneza.pozdro
-
Felgi stalowe - zabezpieczenie przed zimą
To trudny temat z tym odnawianiem ,najlepiej kupić niezardzewiałe i napewno wytrzymają te 2-3 zimy apotem to albo odnawiać albo pchnąć dalej z autkiem ,a jak już odnawiać to zainwestował bym raczej w sposób droższy ale efekty byłyby widoczne parę lat ,czyli piaskowanie i malowanie elektrostatyczne ,i mamy fele jak nowe .pozdro jacek71 :th:
-
[B5 ADP] po odpaleniu kontrolka oleju nie zgasła
Narazie nie panikuję jak się to powtórzy to wtedy zobaczymy swoją drogą to kojażę że był to najmrożniejszy poranek w jaki do tej pory go odpalałem i zapaliła mi sie kontrolka ale nie wiem czy temperatura niska ma jakikolwiek wpływ bow poprzedniej :audi:80 przezprawie 3lata użytkowania miałem z cztery takie przypadki i to zawsze było w upalne lato,zobacze jak będą mrozy czy coś sie będzie dzilo czy to tylko jednorazowy icydent-oby ,bolubie spać spokojnie oczywiście z kobietą :tongue4:pozdro
-
[B5 ADP] po odpaleniu kontrolka oleju nie zgasła
Witam ,wczoraj palę audika a tu brzęczek piszczy myślę przecież tankowałem atu patrzę kontrolka oleju się świeci ,zgasiłem jeszcze raz odpał i wszystko dobrze piewszy raz tak miałem od prawie 3 miesięcy co to może być olej zmieniony filter też czy juz ktoś coś takiego miał
-
[B5 ADR] Dlaczego silnik głośno chodzi po przekroczeniu 3000obr/m???
podobnie jest u mnie w 1.6 ADP ipoczątkowo myslałem że to taki urok ktoś nawet pisał że przydał by sie 6 bieg ale teraz myslę czy to nie sprawa tych poduch bo za każdym razem jak odpalam niunie to gdzieś z okolic silnika dochodzi taki dziwny lekki stuk ,ile jest tych poduch ijak to sprawdzić czy one są zużyte
-
[B5 ADP] koła i opony 185 55 15
Witam temat sie zdeaktualizował bo zajezdżam dzis do gostka a on mówi ze już sprzedał-swoją drogą słowny gość ale nic to juz znalazłem fele po 60 -ładne ,jutro znimi jade po oponki nowe i zima może nacierać ,biorę te frigo 2 jak pojeżdże to opisze wrażenia pod warunkiem że coś spadnie z nieba w najbliższym czasie dzięki za wszystkie dotychczasowe rady :oklaski:pozdro wszystkim
-
[B5 ADP] koła i opony 185 55 15
W poniedziałek jadę je przełożyc i zobaczę jak będzie to wyglądać,czy nie będzie duzej luki między oponą a nadkolem , bo jak to ma wyglądać śmiesznie :polew:to niewiem ,chociaż może by to wziaść dla samych fel stalowych bo dobra cena za komplet 400zł a oponki super i roczne ,zawsze mogę sprzedać same opony ,a na stalówki zarzucić takie jak chce ,myslałem o naszych frigólcach 2 :th:
-
[B5 ADP] koła i opony 185 55 15
chciałem założyć stalowe felgi z zimóweczkami,myślałem o używanych felach i nowych oponach,znalazłem używki całe koła fele mysle że dobre 6J*15H12 ET 38 tylko te opony 185 55 15 -ten rozmiar ,czy to nie będzie dziwnie wyglądać,mogę dodać oponki roczne stan malina ,co o tym sądzicie
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich klubowiczów ,audi mam od 2 miechów narazie super,wcześniej ujeżdżałem audi 80 ,kocham :audi,pozdro dla wszystkich ,i całej częstochowy