Treść opublikowana przez greg24
-
[ALL B5] Czy taki zestaw bedzie dobry ???
wiem jak odczuwalny jest Infinity Dualbass 2260w 2x30cm MDF 2400W a ma to okolo 600RMS nie wiem jak gra 350RMS w aucie bo w sklepie to nie to samo i to samo do 500...tez nie wiem to co slychac a to co czuć dla mnie jest roznicą
-
[ALL B5] Czy taki zestaw bedzie dobry ???
a wiec moj zestaw bedzie wygladal nastepujaco przód HERTZ DSK 130 tył CLARION SW3013B wzmacniacz CARPOWER HPB-1502 500rms jakiej grubosci kable potrzebuje i jakiej wielkosci kondensator 1 F starczy?? kierowac sie jakas firma czy to jest obojetne?[br]Dopisany: 14 Czerwiec 2011, 22:18_________________________________________________hahaha czytalem wlasnie ze ludzie maja pod wzmacniacz CARPOWER HPB-1502 500rms podlaczona skrzynie LANZAR MAX12 MAX 12 BassReflex Szczelinowy 500rms! a cena mniej wiecej ta sama co Clarion ale pewnie to bylaby juz przesada i pewnie bym tej mocy nie mial jak wykorzystac bo nie bylbym w stanie sluchac muzyki na max mozliwosci zbyt dlugo choc nie powiem ze nie przeszlo mi przez mysl kupno wlasnie tej skrzyni.. musze poszukac gdzies na car audio i zobaczyc jak gra
-
[ALL B5] Ori Concert a głośniki tył.
zeby grało bez wzgledu na to czy masz kluczyk czy nie to o ile dobrze pamietam do zółty wpinasz razem z czerwonym kabelkiem a co do obcji B to tez sie kiedys zastanawialem zeby tak bylo ale nie mialem czasu szukac
-
[ALL B5] Czy taki zestaw bedzie dobry ???
nawet ładna ten 4kanalowy wzmacniacz ale rozumiem ze CARPOWER HPB-1502 500rms odradzacie czy tez bedzie dobry?? bo moc ma i mysle ze nawet jesli takiej nie ma to Clariona 350RMS da rade rozkrecic
-
[ALL B5] Czy taki zestaw bedzie dobry ???
ten wzmacniacz ma 340 po zmostkowaniu?? czyli musze szukac czegos o podobnej mocy tak?? no i rozumiem ze proponujesz go pod Clariona ?[br]Dopisany: 14 Czerwiec 2011, 16:02_________________________________________________widze wlasnie ze ten wzmacniacz CARPOWER HPB-1502 500rms jest mega mocny ale podejrzanie tani... tylko 339zl ktos mi powie dlaczego? bo wychodzi na to ze jesli to dobry wzmacniacz to moge miec zestaw carpower + Clarion za okolo 700zl + kable itp no i pytanie ostatnie czy przy mocy okolo 350 RMS bede potrzebowal kondensatora czy nie?
-
[ALL B5] Czy taki zestaw bedzie dobry ???
clariona słyszalem w sklepie jak gra dlatego go tu zaproponowalem ale facet za przeproszeniem debil zaproponowal mi wzmacniacz który mial 120 RMS po mostkowaniu i pokazujac co potrafi glosnik co chwile sprawdzal jak sie grzeje co mnie zainteresowalo i po sprawdzeniu wzmacniacza zobaczylem ze chcial mi wcisnac gowno... dlatego pytam tuu bo ufam ludzia a nie sprzedawca... ten wzmacniacz do clariona podali pod samym glosnikiem tak jak i wlasnie pod JL (patrz w linku na prawie samym dole) proponuja to w zestawie a jak sie okazuje jest to za slabe moze byc uzywany ale bylebyl dobry prosze o pomoc
-
[ALL B5] Czy taki zestaw bedzie dobry ???
duzo sie dowiedzialem i wiem ze w przyszlosci musze pomyslec o wzmacniaczu na przod lub wymianie 2 na 4 kanalowy i jesli juz mam wybrac miedzy tylem (bo przod juz wybrałem) to co radzicie za wzmacniacz lub jaka skrzynie bo to mnie teraz najbardziej interesuje powniewaz do glosnikow z przodu nikt sie nie doczepil moja propozycja CLARION SW3013B a wzmacniacz JBL 75.2 zostala odrzucona dlatego teraz proponuje http://allegro.pl/jl-audio-12w1v2-nowosc-30cm-mdf-nowosc-wroclaw-i1655526879.html i czy ten wzmaczniacz bedzie dobry?? http://allegro.pl/carpower-hpb-602-gw-3lata-sklep-mlawa-promocja-i1650402981.html szukam czegos na tyl do 1000zl
-
[ALL B5] Czy taki zestaw bedzie dobry ???
widze ze musze sie okreslic raz a konkretnie wiec... sluchac mnie dokladnie po 1 gdybym nie mial problemow z glosnikami z prawej strony nie wymienialbym przodu wcale dlatego ze mam problemy klade tam cos mocniejszego ale rowniez 13 cm powniewaz to gra przyzwoicie, do tego dokladam wygluszenie po 2 chce wiekszego basu bo przeciez wiadomo ze 13 nie robi szalu dlatego skrzynia na tyl wystarczy mi dzwiek z przodu dlatego chce kupic wzmacniacz 2 kanalowy ktory bedzie zasilac tylko tyl po 3 zmieniam radio powniewaz nie mam mozliwosci sterowania subem a nie chce zeby glosniki z przodu byly ustawione jak ten z tylu prosze kierowac sie tym co napisalem [br]Dopisany: 14 Czerwiec 2011, 14:50_________________________________________________kolego kaczmar13 wiem wiem ile daje gwizdek bo z lewej mam sprawny i slychac roznice nie wiem czy naprawiac czy kupic te HERZE bo one sa glebsze i mocniejsze i mysle ze beda grac troszke lepiej jak seryjne no i na dodatek musze je zamontowac na płycie MDF co ma polepszyć dzwiek wiec mysle ze waro to zrobic
-
[ALL B5] Czy taki zestaw bedzie dobry ???
ja chcialem wymienic na 13 przod poniewaz uwazam ze ladnie graja i daja rade sobie 13... tylko moja lewa strona ( od kierowcy ) gra zdecydowanie ciszej i gwizdek praktycznie wcale.. gdy zrobie glosniej charczy wiec mysle ze do wymiany a prawa jak najbardziej wporzadku. dlatego nie chce bawic sie w przerabianie drzwi na 16.. meczyc zeby nie kolidowalo z szyba itp niestety z tylu w drzwiach miejsca na glosniki nie ma ale za to jak zrobie tyl mysle ze bass powinien grac nawet gdy bede grac radiem ciszej i to bedzie sprawialo ze scena muzyczna bedzie jak dla mnie za***ista.. grasz ciszej slychac bass, miekki cichy ale zdecydowanie mocniejszy jak z glosnikow z przodu od ktorych wymagam tego co bylo na seryjnych co do tego radia uwazasz ze jest lepsze? mam jvc ale bez mozliwosci sterowania subem dlatego chce zmienic no i nie mam mozliwosci sluchania z usb dlatego mam transmiter ale jakosc nie zawsze jest dobra gdy zrobisz glosniej slychac szum i to mnie drazni
-
[ALL B5] Czy taki zestaw bedzie dobry ???
kolego kaczmar13 1000zl prawda ale nie liczac w to radia wiec z radiem plus kable jakies 1500zl a co do wyboru miedzy 1, 2, 3... mi zalezy na dzwieku wytlumacze to tak... po co kupujemy glosniki 5.1 czy np 2.1 aby poczuc bass i dzwiek byl taki jaki powinien byc a nie po to aby nas sasiedzi slyszeli szczerze mam kumpla ktory wychodziz zalozenia ze musi byc go slychac na 2km mi na tym niezalezy moze nawet nie byc slychac wcale ale w srodku ma ladnie grac nie jeebac ale grac ladnym miekkim basem nie cieglee buuuuu buuuu i nic po za tym ze nie odroznie kiedy wchodzi kolejny bass mam nadzieje ze jakos to wytlumaczylem
-
[ALL B5] Czy taki zestaw bedzie dobry ???
ok dzieki bardzo za pouczenia i porady mam nadzieje ze gdzies dostane ten MDF
-
[ALL B5] Czy taki zestaw bedzie dobry ???
mam nadzieje ze moze ktos sie jeszcze wypowie na ten temat. ale widzialem ze wiekszosc jak nie wszyscy co zmieniali głosniki robili jak Forest. pozostaje tylko wybor odpowiedniego materialu do ktorego moznabyloby to przykrecic zeby po dostaniu sie dosy lub wilgosci material sie trzymal a nie rozklejal jak sklejka
-
[ALL B5] Czy taki zestaw bedzie dobry ???
co do wygluszenia ok ale mi chodzi o montarz glosnika zrobic to w ten sposob co Forest?? czy jakos inaczej?
-
[ALL B5] Czy taki zestaw bedzie dobry ???
co sadzisz o takim montarzu?? http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=10011.0 niestety b5 ma malo mozliwosci co do przerabiania drzwi. musialbym przerabiac drzwi ale mi sie narazie nie chce. tak jak mowisz ze apatyt rosnie w miare jedzenia. dlatego uwazam ze zaczynajac od glosnikow pod samo radio plus dobry tyl w przyszlosci zamienie wzmacniacz badz dokupie kolejny 2 kanalowy i podepne przod ale wszystko powoli nie od razu Rzym zbudowano
-
[ALL B5] Czy taki zestaw bedzie dobry ???
jak proponujesz zamontowac te glosniki na przod? bo napewno nie w tapicerce co nie
-
[ALL B5] Czy taki zestaw bedzie dobry ???
ok wszystko zrozumialem ale mam propozycje poniewaz zastanawiam sie nad zmiana auta mysle ze moze za rok na a4 b6, nie bede ladowal w wzmacniacz 4 kanalowy jakos zadowole sie tym co bedzie pod radiem a bedzie zdecydowanie inaczej grac to wszystko gdy bedzie wygluszenie od glosnikow seryjnych znalazlem cos takiego http://allegro.pl/jl-audio-12w1v2-nowosc-30cm-mdf-nowosc-wroclaw-i1655526879.html i do tego wzmacniacz proponuja ten wiec http://allegro.pl/carpower-hpb-602-gw-3lata-sklep-mlawa-promocja-i1650402981.html co ty na to?
-
[ALL B5] Czy taki zestaw bedzie dobry ???
jasne nie obraze sie bo nie wiele wiem na ten temat czyli radzisz bym pojechal do car audio i oddal sie w rece fachowcow ktorzy mam nadzieje ze nie wcisna mi zadnego bubla no i zamontuja wszytsko na miejscu tak? aaa no i podaj mi nazwe tego JL AUDIO bo widze ze troche ich jest.. i ostatnie pytanie czy brac zamknieta czy BR skrzynie bo widze na forum ze sa podzielone zdania ale ja pytam co do audi a4 b5 byloby lepsze i dlaczego
-
[ALL B5] Czy taki zestaw bedzie dobry ???
myslalem o tym juz zeby to wszystko podpiac pod 4 kanalowy.. tylko jak? glosniki z przodu mialyby te niby 60 RMS x 2 i skrzynia z tylu kolo 300. wieksza moc na kanal tzn. np kanal ktory szedlby na przod i bylby wiekszy o wiele od mocy glosnika nie bylby problemem? ten twój sprzet gotowy jakie ma parametry? chodzi mi o moc... tak kupilem 2 maty o podanych wyzej wymiarach nie kladlem wiecej poniewaz maty zwiekszaja ciezar drzwi i niechcialbym miec w przyszlosci z tym problemow.. co do przodu: kupowac jakies dystanse czy formy w ktore wkrece glosnik czy samemu sie bawic? a do car audio pojade do wroclawia ale wolalbym juz cos miec wybrane bo jak wiadomo sprzedajacego celem jest sprzedanie produktu a jak ktos sie nie zna to moze wcisnac doslownie wszystko a tego chcialbym uniknac dlatego pytam WAS..
-
[ALL B5] Czy taki zestaw bedzie dobry ???
mam zamiar wymienic radio + głosniki na przod i to mnie wyjdzie juz kolo 600zl dlatego mysle ze max 1000zl ale nie wiecej. no i pytanie czy do tego wzmacniacza ktory zaproponujesz bedzie trzeba dokupic kondensator?? no i czy do tego 1000zl bedzie trzeba doliczyc cene kabli, kondensatora itp.. czy da rade sie zmiescic w tej cenie ze wszystkim ?
-
[ALL B5] Czy do przednich drzwi w miejsce ori da się wstawić głośniki 130mm bez przeróbek
i chcesz to przykrecic do tapicerki?? ogolnie niezly pomysl ale nie wiem jak bedzie z odsluchem. I mysle jak kazdy ze przy zmianie glosnikow warto wygluszyc drzwi. zobaczysz roznice
-
[ALL B5] Czy taki zestaw bedzie dobry ???
mam zamiar montowac głosniki z przodu na drzwiach jak reszta która wygluszala drzwi o tak http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=10011.0 a co do rodzaju muzyki powiem szczerze, że słucham trance, elektro a jak cos dobrego w radiu to i również eska itp. co do skrzyni i wzmacniacza. Co byc proponował?? tak do 300-350 RMS bo mysle, ze nie ma sensu kłasc wiecej. kumpel ma 600RMS i powiem tak... gra mega dobrze ale nie ma kiedy sluchac na maksa bo poprostu za dlugo sie nie wytrzyma xD
-
[ALL B5] Czy taki zestaw bedzie dobry ???
witam wszystkich planuje kupić co nie co do swojej A4 i zastanawiam sie czy dobrze planuje. Mam już upatrzony zestaw na przód i tył oraz nowe radio, a mianowicie radio jvc kd-r411 -MOS-FET 4 x 50W -24-bitowy przetwornik DAC -3-pasmowy korektor parametryczny iEQ -Port USB na przednim panelu (MP3/WMA) -Odtwarzanie plików MP3/WMA ze znacznikami ID3/WMA (CD/USB) -Tuner radiowy RDS -Tuner HS-IVi -Regulacja Loudness -2,5V poziom wyjścia liniowego i wyjścia subwoofera -Terminal wyjścia RCA (tył/subwoofer) -Sterowanie subwooferem -Wejście AUX na przednim panelu -Możliwość współpracy z fabrycznym sterowaniem audio przód HERTZ DSK 130 Dane techniczne. -Rodzaj: głośniki 2 drożne odseparowane -Rozmiar: woofer-130 mm, tweeter-20 mm -Moc Max: 120 W -Moc RMS: 60 W -Skuteczność: 93 dB!! -Impedancja: 4 ohm -Pasmo przenoszenia: 60 - 21.000 Hz -Głębokość montażowa: 52 mm tył CLARION SW3013B Skrzynia bass-reflex z głośnikiem 30 cm Moc maksymalna 700W Moc ciągła RMS 350W Pasmo przenoszenia 28 Hz - 2000 Hz Maksymalne wychylenie Xmax 12 mm Sprawność 89 dB Polipropylenowa elektronicznie pokrywana aluminium nakładka przeciwpyłowa Konstrukcja stożka z włókna szklanego/papieru Zdolne do dużych wychyleń gumowe zawieszenie z kauczuku nitrylowego Podwójne magnesy z ferrytu strontu Zaawansowany wentylowany nabiegunnik Chłodzenie technologią Spider exhaust (s.e.t.) Podwójnie pozłacane złącza Liniowy element gwiaździsty (spider) z polibawełny z wbudowanymi żyłami szychowymi Wyciskany stalowy kosz lakierowany proszkowo 50 mm cewka Impendancja 4 omy Rozmiary: 38,5 (wysokość) x 48 x 41,5 (dolna podstawa) Cm Waga: 17 kg wzmacniacz pod tył JBL 75.2 RMS Power Rating: 4 ohms: 75 watts x 2 chan. 2 ohms: 110 watts x 2 chan. 4ohms: 260W RMS bridged mono Max power output: 220 watts x 2 chan. LED power and protection indicators Tuned Bass EQ (0-12 dB bass boost) Preamp RCA outputs Cast-aluminum heatsink Variable high-pass filter (32-320 Hz, 12 dB/octave) Variable low-pass filter (32-320 Hz, 12 dB/octave) CEA-2006 compliant amplifier Frequency response: 10-100000 Hz Dimensions: 12-1/4"L x 10-3/8"W x 2-1/8"H no i to tyle... wiem, że musze kupić jeszcze kondensator. wybrałem HERTZ na przod 130mm ponieważ nie planuje nic przerabiać mam nadzieje ze głębokość montażu tych głosników nie bedzie kolidować z szybą no i zapomniałem napisać, że razem z tym wszystkim wygłuszam drzwi czym jeszcze nie wiem ale napewno bez tego nie ma sensu wymieniać przodu. A teraz pytanie do was. Czy taki zestaw jest dobry? Czy radio da sobie rade z Hertzami bez wzmacniacza? Co byście zmienili? Chętnie się dowiem gdyż to moje pierwsze car audio i wolałbym wiedzieć chociaż coś zanim kupie i sie rozczaruje. [br]Dopisany: 09 Czerwiec 2011, 21:13_________________________________________________zakupiłem dziś maty Tytan 10mx10cm dwie sztuki. Mam nadzieje ze na pare drzwi starczy :> co do tego zestawu. Czy ktoś może coś napisać?? Czy kupować w ciemno bo nikt swojej opinii nie zamieści??[br]Dopisany: 10 Czerwiec 2011, 16:16_________________________________________________napisałem cos nie tak, że nie otrzymałem jeszcze ani jednej odpowiedzi??
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam serdecznie fanów Audi Mam na imię Grzegorz od ponad roku jeżdżę Audi A4 b5