Treść opublikowana przez JFH
-
Pompa wody w A4 B9 2.0TFSI
-
Pompa wody w A4 B9 2.0TFSI
-
Pompa wody w A4 B9 2.0TFSI
Raczej nie czuje posmaku słodkości. Być może nagrzenica, nie mam pojęcia, nie znam się na samochodach. Umówiłem się z polecanym na tym forum mechanikiem, zobaczymy.
-
Pompa wody w A4 B9 2.0TFSI
Od kilku miesięcy mam problem ze smrodem w samochodzie. Zdarza się, że po dynamiczniejszej jeździe trzeba stanąć i wietrzyć auto bo nie da się wytrzymać. Rocznik 2017, gwarancja do maja 2021. Byłem w ASO z tym kilka razy. za 1 razem wyczyścili klimatyzację + wymiana filtra kabiny (odpłatnie) za 2 stwierdzili, że poluzowała się opaska zaciskająca wężyk obiegu płynu chłodniczego, płyn sączy się w tym miejscu za 3 razem ubytek płynu był już tak duży, że stwierdzili problem z termostatem który wymienili, podobno płyn kapał na rozgrzaną rurę wydechową i powodował smród. Chwilę po tym podjechałem jeszcze raz, bo płyn był poniżej minimum (pewnie zapowietrzony po serwisie), dolali ponad max Ostatnio auto przeszło bez błędów przegląd + (odpłatnie) została wyczyszczona klimatyzacja i ... Przejechałem trasę 200km i ... znowu smród nie do wytrzymania ... Autem jeźdzę od maja 2018, zrobione 19 700km Nie wiem co z tym dalej robić, zmienić ASO ?
-
Wymiana oleju w silniku A4 B9 2.0 TFSI
dochodzi jeszcze pytanie jaki olej wlać, VW zaleca 0W20 więcej w tym temacie: https://a4-klub.pl/topic/427419-jaki-olej-polecacie-20-tfsi/
-
Wasze spalanie w A4 B9 TFSI / Problem z wyborem silnika
252KM - głównie miasto
-
Jaki olej polecacie do Audi A4 B9 2.0 TFSI?
8k ... nie znam się na autach, przypadkowo trafiłem na info, że pierwsza wymiana powinna być 1-1,5k km czemu nie 0W20 ? chce auto na lata, a jeśli już sprzedać, to możliwie w najlepszym stanie, więc chce najlepszy olej dla tego silnika
-
Jaki olej polecacie do Audi A4 B9 2.0 TFSI?
Raczek standard całej marki - utrzymują gwarancję lub nie, w ASO powiedzieli, że do silnika 2.0 252KM leją 0W20 - 508 00
-
Jaki olej polecacie do Audi A4 B9 2.0 TFSI?
ktoś wie jaki leją w ASO ? znajomy poleca 0W30 - spełnia 504 00 ACEA C3 https://www.ravenol.pl/oleje-silnikowe-usvo/5282-RAVENOL-VSW-SAE-0W-30-USVO-1L-4014835842786.html Chce wymienić olej u znajomego, bo wiem, że zrobi to dobrze (juz nawet nie chodzi o koszt ASO), Do tego Ci chcą dopiero jak będzie przejechane 22500km. Nie chce tracić gwarancji na całość auta, pojadę z walniętym zawieszeniem, żeby nie wyskoczyli, że olej był wymieniany poza ASO = samochód nie jest na gwar. Nie chcę też mieszać różnych olejów, więc chciałbym teraz wlać taki, jak daje ASO, a na planowaną wymianę (jak będzię na liczniku 22500), pojadę do ASO.
-
Jaki olej polecacie do Audi A4 B9 2.0 TFSI?
pytanie jak jest z gwarancją przy samodzielnej wymianie oleju, filtr oczywiście ori + olej zgodny z normą
-
Jaki olej polecacie do Audi A4 B9 2.0 TFSI?
Jaki olej wreszcie ? 0W20 ? https://liquimoly.sklep.pl/pl/p/Top-Tec-6200-0W-20/294 Aprobaty: VW 508 00 VW 509 00 ? czy nie ma sensu dopłacać i wystarczy 5W30 https://liquimoly.sklep.pl/pl/p/Top-Tec-4200-5W-30-/55 VW 502 00 Zamierzam wymieniać olej do 10k - jest sens w takim razie kupować Long Life ? wlać np (niezalecany przez VW) np https://liquimoly.sklep.pl/pl/p/Special-TEC-V-0W-20/387
-
Jaki olej polecacie do Audi A4 B9 2.0 TFSI?
na płycie "A4 Onboard 8W0012788QG 09.2017" jest "Informacje na temat prawidłowego oleju silnikowego dla samochodu mogą Państwo uzyskać w specjalistycznym serwisie. Kiedy olej silnikowy musi zostać uzupełniony, należy stosować ten olej. Kiedy zalecany olej silnikowy nie jest dostępny, w sytuacji awaryjnej do następnej wymiany oleju wolno jednorazowo dolać maksymalnie 1,0 l następującego oleju: (Dotyczy: samochód z silnikiem benzynowym: ) norma VW 504 00, VW 502 00, VW 508 00, ACEA C3 albo API SN (Dotyczy: samochód z silnikiem wysokoprężnym: ) norma VW 507 00, VW 509 00, ACEA C3 albo API CK-4"
-
Montaż mocowania fotelika ISOFIX
Jaki jest rozstaw pomiędzy śrubami ? Mam dwie 'dziury' pod oparciem, nie jestem pewien czy to pod isofix
-
[ALL] Na jakim oleju silnikowym jeździcie ?
Mobil1 10W40 204tyś
-
[B5 ADR] Huczy w prawym przednim kole, to łożysko czy może...
pękła mi sprężyna w prawym przednim kole, trzeba wymienić też amortyzator ? ew. obie sprężyny z przodu + amortyzatory ? z tego co czytam, sprężyny muszą mięć taki sam kolor :>
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam, witam