Treść opublikowana przez deszczyk
-
Jaka wódka na wesele ?
Ja mam za parę miesięcy i postawiłem na Żubrówkę. W zasadzie to chyba jednak dlatego, że akurat w Makro była w promocji.
-
Rejestracja auta, a opłata skarbowa
Kojarzy mi się, że jak rejestrowałem pierwszy samochód to rachunek był obowiązkowy. Teraz jednak nawet na tablicy obowiązkowych dokumentów nie widniało potwierdzenie opłaty skarbowej jako obowiązkowe. Może prawo nam się zmieniło i opłata jest "dla chętnych" ?
-
Czy ktoś z forumowiczów ogarnia programowanie w C++?
Gdyby chodziło o Javę to jakoś byśmy się dogadali. C++ było dawnoo.. Jeszcze na studiach. A co masz do napisania?
-
Rejestracja auta, a opłata skarbowa
Witam Jakiś czas temu kupiłem auto. Opłaty skarbowej póki co jeszcze nie uiściłem. Podczas rejestracji samochodu w urzędzie nie chcieli potwierdzenia wniesienia takiej opłaty, i obecnie jeżdżę na tymczasowym dowodzie rejestracyjnym. Jutro mam zamiar odebrać już sztywny dowód rejestracyjny. Moje pytania: 1. Czy upiecze mi się i nie będę musiał płacić opłaty skarbowej, czy też jutro nie dostanę dowodu rejestracyjnego bez potwierdzenia z urzędu skarbowego? 2. Jeśli by mi się upiekło, czy Urząd Skarbowy może ukarać mnie za nie wniesienie opłaty?
-
[B5 AHL] Sprężarka klimatyzacji, jak sprawdzić czy pasuje od Seata Cordoba
Rzeczywiście są różnice. A tłumaczył mi gość, że są takie same.. No nic, w każdym razie dzięki za info.
-
[B5 AHL] Sprężarka klimatyzacji, jak sprawdzić czy pasuje od Seata Cordoba
Witam Moja sprężarka klimatyzacji nie działa. Mam możliwość załatwienia sprężarki od Seata Cordoby 1.6 1996r. za 120zł. Jak mógłbym sprawdzić czy będzie ona pasowała do mojego Audi A4 B5 1.6 1997r?
-
[B5 ADP] Dziwne i dość głośne stukanie przy filtrze powietrza
Dziś zauważyłem, że zawór ten mam odłączony (od zakupu samochodu). Wpięłem go jak być powinien, ale z wpiętym zaworem silnik co kilka minut gaśnie. Po chwili można go spowrotem odpalić ale po kolejnych kilku minutach znów gaśnie. Dwa razy zgasł mi dziś w ten sposób w centrum miasta, to odpięłem go z powrotem. Czy prócz gorszego wpływu na środowisko, ma to wpływ np na spalanie? Czy jazda z odpiętym zaworkiem wogóle jest bezpieczna dla auta?
-
[ALL B5] Jakie są objawy zużycia górnych wahaczy???
Byłem dziś na przeglądzie. Na lini przed zakupem auta poprzedni mechanik mówił o zniszczonych dolnych wahaczach. Dziś byłem u innego i po rozebraniu okazało się, że dolne są w porządku, natomiast wszystkie górne są do wymiany (rzuciłem się i kupiłem TRW). Wszystkie były Lemfordera i z tego co mówił po męcę z rozebraniem zawieszenia wynika, że były tu od nowości! Przebieg auta to ponad 220 tyś! Zastanawiające iż cała góra leży, a dół w porządku. Zatem może jednak Lukaszxxx jest jakaś reguła
-
[ALL B5] Jakie są objawy zużycia górnych wahaczy???
5 tyś to chyba przesada.. Ale wracając do pytania, co cześciej Wam pada, górne czy dolne wahacze przedniego zawieszenia?
-
[ALL B5] Jakie są objawy zużycia górnych wahaczy???
Witam Jutro jadę na przegląd zawieszenia. Wstępnie wiem, że do wymiany będę miał ze 3 wahacze (2 dolne i jeden górny). Powiedzcie z doświadczenia jak to jest z wahaczami, które częściej padają, góra czy dół, jesli dół to tylni czy przedni? Zastanawiam się gdzie warto dać lemfordera a gdzie można wstawić coś słabszego. Nie chciałbym wydac majątku na oryginały bo nie jeżdżę dużo (10 tyś rocznie). (usp, nie do tego wątku dodało mi posta, jesli tak to proszę przenieść)
-
[B5 AHL] Związek wentylatora chłodnicy z klimą
Fakt, obecnie jest dość zimno, kilka stopni, więc może się klimatyzacja nie załączać z powodu temperatury co by tłumaczyło stały brak śnieżynki. Jakoś mam przeczucie, że wentylator chodzi na skutek moich "zabaw" klimatyzacją. Może na dniach się nieco ociepli to będę mógł coś więcej powiedzieć jak po testuję w normalnych warunkach pracy. Dzięki za pomoc.
-
[B5 AHL] Związek wentylatora chłodnicy z klimą
Śmiesznie to u mnie wygląda. Kiedy wciskam ten przycisk to na moment śnieżka wyświetla się na wyświetlaczu, jak puszczam to gaśnie. I patrząc po wyświetlaczu, to nawet nie wiadomo jaki jest obecny stan klimy, działa czy nie działa. Tak to powinno działać czy mam coś nie tak?
-
[B5 AHL] Związek wentylatora chłodnicy z klimą
Dzięki za informację. A jakbym zechciał wyłączyć climatronic, to jak tego dokonać? Bo nie widzę nigdzie nic w stylu ECON..
-
[B5 AHL] Związek wentylatora chłodnicy z klimą
Witam Zakupiłem wczoraj auto i po zakupie nie rzucił mi się w uszy intensywny szum wentylatora pod maską. Wieczorem pobawiłem się jeszcze trochę ustawieniami klimy bo do tej pory nie miałem pojazdu z takim wynalazkiem. Dziś rano po odpaleniu silnika, wentylator natychmiast zaczął manifestować swoje możliwości. W tej chwili przy kazdym odpaleniu silnika natychmiast dumnie szumi mi pod maską. I nie wiem czy tak być powinno, czy może coś przestawiłem.. Może mi ktoś jakiś pomysł podrzucić czemu od razu chce mi chłodzić kiedy wszystko jeszcze zimne?
-
Jaki polecacie i z jakiego korzystacie programu do obróbki zdjęć ?
GIMP, GIMP i jeszcze raz GIMP! Zrobisz tam niemal wszystko to co w komercyjnych kombajach.
-
Komputer + problem ze wzrokiem + kontrola czasu przebywania
Jest w wieku kiedy ograniczanie go i kontrola nie pomogą mu, co najwyżej ocalą wzrok, ale kosztem relacji z młodym. Osobiście proponuję takie proste ćwiczenie, aby co 15 min (można ustawić mu budzik żeby nie zapominał ) oderwał wzrok od monitora i spojrzał w najodleglejszy kąt pokoju i popatrzył tam przez 2 minuty. Wyschnięte od wpatrywania się w monitor gałki oczne znów się trochę nawilżą i oko nie będzie tak nadwyrężane. Wielu ludzi ma wzrok bardzo podatny na działanie kompa i systematycznie będzie się pogarszał. A jeśli całkiem oślepnie, proponuję pobrać z sieci film: "Joga dla twoich oczu." [autor: Meir Schneider], który chyba nawet był na youtube.com
-
[Plextor 740A] nie widzis płyt potrzebna pomoc
1. Jeśli wsadzisz płytę CD, masz komunikat "G:\ nie jest dostępny."? 2. Jeśli wsadzisz płytę DVD, masz komunikat "G:\ nie jest dostępny."? 3. Jeśli nie wsadzisz żadnej płyty, to czy w folderze Mój Komputer / Komputer (nazwa foderu za leżności od wersji Windowsa) cały czas masz ikonę swojego dysku G i ona nie znika nie wyrzucając żadnego komunikatu o problemie? Jeśli 1 i 3 jest tak, lub 2 i 3 jest tak, częściowo uszkodzony laser w napędzie optycznym (można jechać, ale części płyt nie będzie już czytał). Jeśli 1 i 2 i 3 jest TAK, napęd optyczny do wymiany. Jeśli 3 jest NIE, proponuję przeinstalować Windows, możliwe, że napęd jest sprawny i jest to wina systemu operacyjnego (czyt. błąd w sterownikach Windowsa).
-
Jest jakaś mądra głowa od laptopów na forum??
Uszkodzona płyta główna. Prawdopodobnie mogło się tak stać po awarii wentylatora, kiedy to temeratura z wnętrza laptopa nie została otpowiednio odprowadzana na zewnątrz. Co teraz zrobić? Potrzebujesz wymienić płytę głowną najlepiej na taką samą. Nie wiem ile lat ma Twój sprzęt, ale możliwe, że taniej będzie Ci kupić następny laptop.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam, To mój pierwszy samochód tej marki (poprzedni to VW Polo), zatem macie kolejnego forumowicza, który pewnie nie raz zaskoczy Was swoimi niesamowitymi pytaniami.