Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rejestracja auta, a opłata skarbowa


deszczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakiś czas temu kupiłem auto. Opłaty skarbowej póki co jeszcze nie uiściłem.

Podczas rejestracji samochodu w urzędzie nie chcieli potwierdzenia wniesienia takiej opłaty, i obecnie jeżdżę na tymczasowym dowodzie rejestracyjnym.

Jutro mam zamiar odebrać już sztywny dowód rejestracyjny.

Moje pytania:

1. Czy upiecze mi się i nie będę musiał płacić opłaty skarbowej, czy też jutro nie dostanę dowodu rejestracyjnego bez potwierdzenia z urzędu skarbowego?

2. Jeśli by mi się upiekło, czy Urząd Skarbowy może ukarać mnie za nie wniesienie opłaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może dowalić karę od 100-5000 zł jeżeli dobrze pamiętam :thumbdown:

dziwne że nie musiałeś mieć świstka w momencie rejestracji :mysli:

nie ryzykuj, zapłać tą skarbówkę :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzy mi się, że jak rejestrowałem pierwszy samochód to rachunek był obowiązkowy.

Teraz jednak nawet na tablicy obowiązkowych dokumentów nie widniało potwierdzenie opłaty skarbowej jako obowiązkowe.

Może prawo nam się zmieniło i opłata jest "dla chętnych" ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, a losowanie kto ma dostać karę odbywa się w środy i soboty na tv Trwam o 21:30 :kox::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki a jak kupie juz auto na PL blachach to co trzeba zapłacic oprócz zmiany blach 260zł jeśli sie nie myle, do skarbówki jakies wzbogacenie tez trzeba zapłącić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki a jak kupie juz auto na PL blachach to co trzeba zapłacic oprócz zmiany blach 260zł jeśli sie nie myle, do skarbówki jakies wzbogacenie tez trzeba zapłącić??

+ 2% do skarbowego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Tylko koszty przerejestrowania samochodu czyli 260 zł :hi:.

Jeśli kupisz auto w kraju to opłata skarbowa jest nieobowiązkowa??

No ja właśnie kupiłem krajowy, nawet blach nie zmieniałem bo z okolic..

I co, skarbówce wogóle nic nie muszę płacić?

O, widzę że jednak ktoś poprawił na 2% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MUSISZ!

a co lepsze masz na to 2 tygodnie!

jeżeli cena jest zaniżona, to oni lecą według katalogu carfaxu i od tej sumy obliczają 2%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak na umowię wpisze ze auto kupiłem za 50 tys to zapłacę 1000zł podatku, a idzie zaniżyć cenę czy czepiaja się?? albo maja jakies książki i sprawdzaja ze takie i takie auto z danego rocznika jest warte przykładowo 80000 tys i od tego trzeba zapłacic 2% podatku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra a jak jest jeżeli kupiliśmy auto w PL ( zarejestrowane) i nie przerejestrowujemy go ? Podobno przepisy się zmieniły i wystarczy że się zrobił właśnie opłatę skarbową i nie trzeba przerejestrowywać :hi: Ostatnio mnie policjant z drogówki zatrzymał to jak podawałem mu polisę to powiedział że mu nie potrzebna do niczego :polew: Dla mnie bomba :D I nawet nie wspomniał że auto nie przerejestrowane a było ich 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze słysze :mysli:

wiem, że rejestracje możesz zostawić taką z jaką kupiłeś :)

ale to co piszesz jest dla mnie obce :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic Wam nie da zanizanie wartosci, zawsze patrza do katalogu i wg tego jest placony podatek. zawsze 2% od wartosci RYNKOWEJ!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak kupujemy auto od kogoś z PL które jest zarejestrowane w PL i nie musimy przerejestrowywać na siebie?Wystarczy zapłacić podatek? Mieć ważne oc i badania techniczne które możemy zrobić na tym samym dowiedzie? :blink: Dziwne to :P A jak rozliczają z fotoradarów hehe poprzedni właściciel musi się fatygować i iść na policję i pokazać umowę ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic Wam nie da zanizanie wartosci, zawsze patrza do katalogu i wg tego jest placony podatek. zawsze 2% od wartosci RYNKOWEJ!

Byłem wczoraj jednak tą opłatę wnieść.

Żadne katalogi, wpisałem cenę (nieco zaniżoną ) 10000 zł i od tego poszło 200 zł podatku, po żadnych katalogach nikt tam nic nie szukał.

Czyli tak kupujemy auto od kogoś z PL które jest zarejestrowane w PL i nie musimy przerejestrowywać na siebie?Wystarczy zapłacić podatek? Mieć ważne oc i badania techniczne które możemy zrobić na tym samym dowiedzie? :blink: Dziwne to :P A jak rozliczają z fotoradarów hehe poprzedni właściciel musi się fatygować i iść na policję i pokazać umowę ? :P

Podobno właśnie przerejestrowywać nie trzeba. Robią tak jeśli kupują auto na parę miesięcy i chcą potem sprzedać.

Zamiast Audi miałbym teraz Toledo :), gdyby nie fakt, że w dowodzie tego Seata było inne nazwisko niż na umowie. To odstrasza ludzi bo boją się przekrętów, odstraszyło i mnie. Ale postępowanie takiego właściciela pojazdu nie jest niezgodne z prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...