Treść opublikowana przez gr8
-
Skuter wodny - jaki?
Witam, Zastanawiam sie nad kupnem skutera wodnego i chcialbym sie Was zapytac o opinie, podpowiedz, ktory jest godny uwagi, a ktorego lepiej omijac szerokim lukiem. Nie mialem osobiscie stycznosci ze skuterami, a moze sa osoby na forum, ktore moglyby miec cos do powiedzenia w tej kwestii. Znalazlem w sieci tylko szczatki informacji i na dodatek sprzed 3-4 lat, a mnie interesuje raczej nowa maszynka. Ma sluzyc do wszystkiego - troche do rekreacyjnej jazdy prawo lewo, troche do jazdy na pelnym gazie, czasami kogos pociagnac za soba na desce czy nartach... nie musi byc najsilniejszy lub najszybszy obecnie na rynku, moge pojsc na kompromis i wziasc np. slabszego troche moca, ale lepiej prowadzacego sie. ... yamaha, sea doo, honda, a moze jeszcze jakis inny? Czekam na opinie.
-
Wesołych Świąt
Znowu ten przedswiateczny czas... Wesolych
-
Czy jest na forum ktoś kto zna się na złocie - złote monety?
Ja rowniez wiele sie z niego dowiedzialem, dlatego smialo moge go polecic
-
Czy jest na forum ktoś kto zna się na złocie - złote monety?
Monet srebrnych narazie nie podrabiaja, bo to sie jeszcze nie oplaca - oczywiscie mowie o tych wyzej wspomnianych (kiedys czytalem,ze podrabiali jakas chinska monete...) Ale kto wie co sie bedzie dzialo, jak cena srebra podskoczy jeszcze bardziej. A monety zlote to chyba najlepiej kupowac u sprawdzonych dealerow. Mozna oczywiscie samemu sprawdzic autentycznosc monet - ale o tym znajdziesz na blogu.
-
Czy jest na forum ktoś kto zna się na złocie - złote monety?
Jakis czas temu zainteresowalem sie tym tematem. Ogolnie jesli chodzi o inwestycje w srebrne i zlote monety, to najlepiej tzw. monety bulionowe, jak chocby juz wspomniany filharmoniker. Co do monet srebrnych, to najlepiej od razu kupowac o wadze 1 oz. (jedna uncja) - nie warto bawic sie w mniejsze. Co do monet zlotych, to tutaj warto zastanowic sie nad tymi mniejszymi takze. Oczywiscie warto tez kupic uncjowe, ale taka juz troszke kosztuje, a do tego za kilka ladnych lat moze sie okazac, ze latwiej np. sprzedac mniejsza/lzejsza monetke od takiej uncjowej. Nalezy jednak pamietac, ze monety mniejsze, sa odpowiednio drozsze, np. za 10 monet o wadze 1/10 oz. zaplacisz o wiele wiecej niz za jedna monete o wadze 1 oz. Co do rozpoznawalnosci, to najlepiej kupowac: Wiener Philharmoniker, Maple Leaf, American Eagle, Krugerrand (sa tylko zlote monety). Jest wiele innych, ale te sa najbardziej rozpoznawalne. Natomiast, jesli chodzi o najlepsze, a zapewne najtansze miejsce na ich zakup to polecam blog i forum: http://www.goldblog.pl/ Znajdziesz tam duzo odpowiedzi na pytania, ktore pojawia sie przed lub po zakupie monet. Ja moge natomiast polecic Ci prywatnie osoby/strony u ktorych znajdziesz dobre ceny ale to juz chyba na priv, chyba ze moge zrobic komus reklame?
-
[ALL B8] Wydobywający sie "gwizd" z nawiewu
Filtr kabinowy byl wymieniany tydzien temu
-
[ALL B8] Wydobywający sie "gwizd" z nawiewu
Zauwazylem, a raczej uslyszalem, ze gdy mam wlaczony nawiew, powiedzmy na "6" predkosc to wydobywa sie dziwny dzwiek, a nawet po prostu gwizdanie. Bez znaczenia, czy mam wlaczona klimatyzacje, czy tez nie. Jak calkowicie wylaczam nawiew, to dzwiek znika, wiec na pewno to musi byc cos z tym zwiazane. Ktos mial cos podobnego? Co to moze byc i jak to usunac? [br]Dopisany: 19 Kwiecień 2011, 16:54_________________________________________________ Dodam jeszcze, ze na trzech pierwszych predkosciach nie jest to slyszalne. Zaczyna "gwizdac" dopiero na czworce.
-
[ALL B8] Moja A4
Ano wlasnie... moja niunia jak narazie marzy o LED'ach
-
Rejestracja auta, a opłata skarbowa
Z tego co sie orientuje, to: - jesli sprzedawca jest osoba prywatna, to trzeba zaplacic 2% podatku - jest to podatek PCC - jesli sprzedawca ma swoja dzialalnosc gosp. i jest w stanie wystawic Tobie fakture, to nie musisz nic placic - tak samo chyba jest, jak kupujesz auto z komisu
-
[ALL B8] Gdzie wymienic szybke?
Znalazlem miejsca, gdzie moglbym dokonac wymiany szyby przedniej: Szczecin: http://www.auto-glass.pl/index.php http://www.autoszybyszczecin.pl/index.html Koszalin: moze ktos cos poleci? Gdzie i komu najlepiej zlecic wymiane szyby? W gre wchodzi Szczecin, Koszalin lub inna miejscowosc w zachodniopomorskim.
-
Dołożenie nawigacji do A4 B8
Ja rowniez szukam do swojej a4 b8 nawigacji. Jesli mozna, to poprosze wiecej szczegolow na priv odnosnie cen oraz miejsca ewentualnego montazu. [br]Dopisany: 15 Kwiecień 2011, 19:01_________________________________________________Znalazlem cos takiego: http://allegro.pl/show_item.php?item=1522592628 Po zdjeciach widac, ze w efekcie koncowym otrzymujemy panel sterujacy przystosowany do navi oraz (chyba) innych rzeczy (tv, kamera cofania, telefon) A moze zamiast tak przebudowywac, lepiej zainwestowac w cos takiego: http://allegro.pl/show_item.php?item=1521041916#gallery Jakies rady? Ktore rozwiazanie jest lepsze? Bo taniej wyjdzie chyba to drugie...?
-
[ALL B8] Jakiej firmy najlepsza przednia szyba?
Dzieki, w takim razie zdecyduje sie chyba na szybke Pilkington'a - znalazlem taka w moich okolicach.
-
[ALL B8] Jakiej firmy najlepsza przednia szyba?
Rozgladam sie aktualnie za szyba przednia z sensorem deszczu do mojej A4 B8. Rok produkcji 2008, ale jest to model na 2009 rok. Jaka marke szyby polecacie? Jakie od razu sobie odpuscic? A moze znacie orientacyjne ceny takich szyb i bardzo dobre miejsca, gdzie dokonaja wymiany szyby (raczej tylko woj. zachodniopomorskie)?
-
[B5 1Z] Czy po wymianie rozrządu trzeba uzupełniać czynnik w układzie klimatyzacji?
Niestety to nie jest wrazenie Dobrze pamietam, ze przed wymiana rozrzadu lecialo letnie/zimne powietrze przy 18 stopniach, a teraz juz przy 17 stopniach leci cieple i robi sie zaraz bardzo cieplo w aucie Moze to wina tego silniczka... czy mozliwe, aby w trakcie wymiany zapomnieli o nim? np. nie zostal podlaczony? EDIT: A moze to byc wywolane przez nowiutka pompe wody, ktora byla rowniez wymieniona podczas wymiany rozrzadu?
-
[B5 1Z] Czy po wymianie rozrządu trzeba uzupełniać czynnik w układzie klimatyzacji?
A ja mam troche inne pytanie, ale mysle, ze w temacie... Otoz, po wymianie rozrzadu zauwazylem, ze nawiew dmucha normalnie zimnym powietrzu przy ustawionej temp. na 16 stopni, ale jak juz podkrece o jeden do gory i chwile pochodzi na 17 stopniach to robi sie cieplo w aucie. Wczesniej jak mialemustawione nawet 18 stopni to dmuchalo raczej chlodnym niz cieplym powietrzem. Czy podczas wymiany rozrzadu zrobiono cos nie tak? Czegos nie podlaczono moze? Oczywiscie dodam, ze mowie o sytuacji bez wlaczonej klimatyzacji - wlaczony sam nawiew.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Bry dzien Milo mi poinformowac, ze stalem sie szczesliwym posiadaczem pieknej czarnej niuni