Treść opublikowana przez wiury
-
[ALL] Duże ssanie korka oleju
Witam. Odpowietrzenie skrzyni korbowej znajduje się na górze pokrywy zaworów i włąsnie przej odpowietrzenie strasznie dmucha co powoduje przyssanie korka, a powietrze potem trafia do kolektora ssącego za przepustnicą co powoduje zwiększenie obrotów ponieważ łąpie lewe powietrze z pominięciem silnika krokowego. I teraz czym to jest spowodowane bo wczesniej tego nie było.
-
[ALL] Duże ssanie korka oleju
Witam. Mam problrm z ojca samochodem (niestety nie Audi ale może ktoś pomoże).Mianowicie silnik ma duże wolne obroty około 2000 i jak próbuję odkręcic korek oleju to jest on bardzo przyssany i ciężko go wyjąć a z odmy bardzo dmucha powietrze i to ono powoduje duże obroty. Czym może być spowodowane takie mocne przysysanie korka oleju. U mnie w A4 korek odkręcam bez problemu nawet porzy wyższych obrotach. Proszę o poradę.
-
[ALL B5] Instalacja tylnych głośników
Witam. wzmacniacz antenowy jest na tylnym słypku z lewej strony pod plastikiem. Trzeba ściągnąć cały plastik aby siędo niego dostać. Jest on wpięty na zatrzaski i wsunięty na zapinki. Ciężko schodzi i trzeba oparcie fotela zdemontować.
-
[B5 ADR] Co to za urządzenie (zdjęcie) ?
Witam. Jest to elektrozawór węgla aktywnego, który odpowietrza zbiornik paliwa i powoduje spalanie tych oparów. Jeśli cyka to bardzo dobrze.
-
[ALL B5] Ustawienie zbieżności Kielce
Witam wszystkich. Musze ustawić zbieżność w swoim autku. Poradźcie mi gdzie w Kielcach robią to fachowo. Byłem już u kilku i jakoś nie za bardzo im wyszło, albo mówią że im spojler pod zderzakiem przeszkadza.Chcę zmienić opony na letnie ale końcówka do wymiany i najpierw zbierzność. Dzięki
-
[ALL B5] Instalacja tylnych głośników
Teraz ciekawe, czy zostawić tak jak jest czy lepiej będą grały głośniki podłączone bezpośrednio do wyjść głośnikowych z radia(z pominięciem wznacniacza).
-
[ALL B5] Instalacja tylnych głośników
Witam. Już zrobione i wszystko gra. Jakoś źle mi się kable postykały i popaliło ścieżki w radiu i wzmacniaczu.Kolega już wszystko naprawił i teraz głośniczki grają. Mam tylko jedno dziwne spostrzeżenie, mianowicie jak Fader ustawiony jest na 0 to w ogóle nie słychać tych tylnych głośników.Mam Fader do 15 i dopiero od 13 się oddzywaja. Czy to normalne? Jak dla mnie to trochę dziwne.Może w tym wzmacniaczu jest jakiś potencjometr?
-
[ALL B5] Umiejscowienie zmieniarki
Witam Mam zamiar kupić zmieniarkę ori. Gdzie w sedanie była montowana zmieniarka? Czy była pod półką czy na jakimś specjalnym stelarzu? Proszę o jakieś zdjęcia? Dzięki
-
[B5 ADP] Falujace obroty
Witam Też miałem problemy z obrotami. I Okazało się że trzeba było przeczyścić silnik krokowy od gazu, przeczyścić elektrozawór. I jeszcze jedno podczas regulacji za pierwszym razem gazownik nie zapisał ustawień i komputer po każdym odpaleniu ustawiał się do rodzaju gazu i zawsze na początku obroty falowały strasznie. Dopiero za drugim razem zaznaczył w programie jeden kwadracik i komputer gazowy zapamiętał najlepsze parametry i falowanie ustało.
-
[ALL B5] Instalacja tylnych głośników
Witam Sprawdziłem i tam gdzie miała iść masa było połączenie z plusem.Pozamieniałem ale nadal nic nie gra.Teraz to nawet radio przestało grać. Coś dotknąłem i padło. Znaczy działa ale głośniki nie grają pewnie końcówka się zwaliła. Jedno pytanie czy wyjścia RCA powinny mieć napięcie tzn jak dotknę + i - to powinno wskazywać jakieś napięcie bo u mnie było zero po właczeniu radia?
-
[ALL B5] Instalacja tylnych głośników
Witam Zasilanie podpinam z kostki iso z radia.
-
[ALL B5] Instalacja tylnych głośników
No właśnie tak to zrozumiałem i wszystko popiołem wg schematu ale nic nie działa tylko pali bezpiecznik. Gdzieś mam zwarcie tylko nie wiem gdzie. Czy możliwe aby wzmacniacz przy głośniku robił zwarcie? Czy może jest za mały bezpiecznik?
-
[ALL B5] Instalacja tylnych głośników
Witam mógłbyś kolego sprecyzować to lustrzane odbicie, bo podłączyłem dzisiaj i nic nie gra tylko pali bezpiecznik.
-
[ALL B5] Problem z przełączeniem z benzyny na gaz
Witam. Nie wiem czy wam to w czymś pomoże bo ja mam instalację II generacji i też miałem tak że po nocy gdy przełączał się na gaz to gasł i okazało się że był brudny silnik krokowy od gazu i przeczyszczenie pomogło. Po prostu zbiera się tam taka maż która zamarza na mrozie i nie podaje paliwa na początku dopiero jak się rozrusza. Pewnie musicie coś przeczyścić. Pozdrawiam
-
[ALL B5] Maglownica nowa czy zregenerowana ?
Witam. Miałem problem z maglownica jakieś 2 lata temu. Kupiłem regenerowaną maglownice właśnie z Kożuchowa. Kosztowała mnie 500zł. Sam sobie wymieniłem. Od dwóch lat nie ma żadnych problemów. Przejechałem na niej już jakieś 30 tyś i wszystko jest w porządku. Wcześniej kupiłem maglownicę używaną ze szrotu za 300zł i pochodziłą miesiąc i była do śmieci.
-
[B5 APT] Cena pompy wspomagania
Witam. Też kiedyś miałem problem z maglownicą i pompą. Pompę kupiłem na allegro, nową i już chodzi u mnie 1,5 roku i wszystko z nią w porządku. Zapłaciłem za nią 300zł. Pompa taka jak ta: http://www.allegro.pl/item550282436_pompa_wspomagania_audi_a4_a6_a8_nowa.html Pozdrawiam
-
[B5 ADR] Chłodzenie przepustnicy - wycieki
Dzięki Jutro muszę to dokładnie obejrzeć. Może to z przewodu. A jeśli z tych króćców to czeka mnie troszkę pracy. [br]Dopisany: 22 Maj 2008, 20:22_________________________________________________Okazało sięze pękło kolanko . zakupiłem nowe wymieniłem i już jest w porządku
-
[ALL B5] Brak mocy na LPG
Już naprawione. problemem okazał się silnik krokowy od gazu. Popropstu zawieszał się i należało go przeczyścić. Zamykam temat.
-
[ALL B5] Gaśnie przy odpalaniu jak postoi
Naprawione. Okazał się zabrudzony silnik krokowy od gazu. rzeczyszczony i już wszystko dobrze. zamykam temat
-
[ALL B5] Brak mocy na LPG
Witam wszystkich. Czym może być spowodowany brak mocy po pierwszym przełączeniu na gaz? Problem pojawia się po dłuższym postoju (np.noc). Rano po odpaleniu i przejechaniu kilku kilometrów silnik nagrzewa się i przełącza na gaz i wtedy ( zależy od temperatury powietrza) albo zgaśnie albo brakuje mu mocy (tzn wciskam gaz a tu nic się nie dzieje tylko obroty rosną a ja prawie stoję). Musze wtedy przełączyć na benzynę i z powrotem na gaz i już jest dobrze. Miałem wymieniony filtr gazu, czyszczony elektrozawór i coś tam robione w ustawieniach. Mam instalację II generacji bo taki kupiłem. Proszę o jakieś sugestie odnośnie problemu. Na gazie przejechałem już 50 tyś.
-
[B5 ADR] Dziwne piszczenie, odbój silnika
Witam wszystkich. Nigdzie nie znalazłem podobnego tematu więc zakładam nowy wątek. Problem polega na dziwnym piszczeniu (jak w starym fiacie) podczas ruszania ,zmiany biegów i hamowania silnikiem. Najlepiej to słychać kiedy na postoju zostawię samochód na biegu(bez ręcznego) i popycham go do tyłu to wtedy jak silnik się porusza dochodzi taki dziwny pisk z przodu silnika. Wszystko wskazuje na odbój przedni silnika. Czy miał ktoś taki przypadek? Czy to prosto wymienić? Proszę o informację Dzięki Pozdrawiam Czy ktoś wie jak należy ustawić ten odbijak z przodu, bo podobno trzeba go jakoś ustawić?
-
[ALL B5] Instalacja tylnych głośników
ok dzięki Teraz to już wszystko rozumiem. Biorę się do podłączania
-
[ALL B5] Instalacja tylnych głośników
Ok wszystko rozumiem tylko prosił bym bardziej dokładnie. Kostka głośnika ma takie wejścia: 1-masa z kostki mini ISO 2-RL z mini ISO 3-prawy głośnik 4-RR z mini ISO 5-prawy głośnik 6. plus po włączeniu radia z mini ISO 7-masa 8-stały plus Teraz pytanie? Skąd dokładnie wziąć te przewody skoro nie mam kostki mini ISO? Czy ja dobrze myślę że z radia będzie podpięty tylko jeden kanał głośnikowy? Czy będzie działał podział prawa i lewa strona w radiu? Proszę o pomoc? Dzięki
-
[B5 ADR] Prośba o analizę błedów
Witam. Już naprawiony elektrozawór i samochodzik nie ma żadnych błędów. Kupiłem drugi zawór ale jak go podłączyłem to nadal wyskakiwał błąd i coś mnie tknęło że to niemożliwe żeby były oby dwa zepsute. Wziąłem się za sprawdzenie przewodów i okazało się zę jeden był przerwany w dość niedostępnym miejscu. Teraz mam zawór na zbyciu. Pozdrawiam
-
[ALL B5] Instalacja tylnych głośników
Witam. Z radia mam kostkę ISO więc wiem co gdzie jest .Są też dwa wejścia RCA. Chodzi o połączenie głośników bo nie mam do nich kostek. Znalazłem takie coś: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b0b7babd2a638722.html i teraz pytanie: Nie mam poprowadzonej instalacji i sam muszę to zrobić a na zdjęciu jakieś miniiso. Poradźcie jak i co gdzie ma iść.