Treść opublikowana przez BarthPL
-
[B5] Wymiana dolnych wahaczy
Nie chce FEBI bo podobno jest FEBI i FEBI i nie chce trafic na to gorsze FEBI :biggrin: Kupilem LEMFORDERY. Dwa dolne lewe za 460 PLN. Cena moze nie jakas rewelacyjna ale jak za LEMFORDERY chyba OK. Poza tym chcialbym troche na nich pojezdzic wiec nie zaluje.
-
[ALL] Wytrzymałość przedniego zawieszenia
Jesli ten zestaw jest naprawde warty tego co o nim pisza to cena jest dobra, a laczniki dobrej firmy to koszt 50 PLN za sztuke.
-
"Pukanie" w prawym przednik kole... ?
Jakiej firmy ??? Ja po bardzo duzym upuscie zaplacilem 460 PLN za dwa dolne wahacze LEMFORDERA. Ale mam przynajmniej pewnosc ze troche na nich pojezdze. Takich za 120 PLN to chyba nawet do sprzedazy bym nie wlozyl bo mogly by sie na jezdzie probnej rozsypac :biggrin:
-
kierownica
To jakis zart??? Mozesz to "szerzej" opisac???
-
"Pukanie" w prawym przednik kole... ?
Uwielbiam takich mechanikow. Za takie diagnozy powinni chyba rozstrzeliwac. Tez ostatnio bylem w warsztacie bo cos "stukalo". Mechanik stwierdzil ze tak ma byc i mam jeszcze jezdzic. Zapytalem czy do momentu az sie cos urwie 200 km od domu a jego reakcja bylo wzruszenie ramionami. Rece opadaja.
-
[B5] Wymiana dolnych wahaczy
Dokladnie tak. Lepiej wymienic od razu przedni i tylny. Przerabiam wlasnie to samo u siebie. Tylko u mnie jeszcze dochodzi koncowka drazka i co sie z tym wiaze ustawianie zbieznosci. Wiec sam tego nie zrobie. Napisz jakiej firmy wahacze zakladasz i jaki koszt?
-
Legnica i okolice - Spot Info w pierwszym poście
Wiec moze ta sobota??? Legnica - lotnisko Godzina do ustalenia. Czekam na chetnych
-
Problem z ciągiem w TDI 90KM
Spoko ze fajnie sie skonczylo. Napisz jeszcze jaki koszt naprawy???
-
[ALL] Wytrzymałość przedniego zawieszenia
ja potrzebuje dolne wahacze i chyba nie wydaje mi sie zeby te byly ori niestety
-
Legnica i okolice - Spot Info w pierwszym poście
Wlasnie tez o tym pomyslalem. Moze Legnica zbierze sie o 15.oo i polecimy do Wrocka w pare autek. Co Wy na to???
-
Legnica i okolice - Spot Info w pierwszym poście
Ja jestem jak najbardziej ZA. Tylko praca trzyma mnie do 17.3o. Na 18.oo dalbym rade najwczesniej :confused:
-
[ALL] Wytrzymałość przedniego zawieszenia
Jesli chodzi o TRW to zgadzam sie ale moj mechanik od zawieszenia tez odradzal FEBI wiec moze cos w tym jest. Tylko z drugiej strony sporo osob jezdzi i nie narzeka wiec ciezko powiedziec. A cena jak za oryginaly chyba nie do konca taka bardzo wysoka. Za LEMFORDERY trzeba zaplacic jeszcze pare zloty wiecej. Chyba ze ktos ma tansze dojscie to chetnie skorzystam.
-
[ALL] Wytrzymałość przedniego zawieszenia
A co myslicie o tym: http://moto.allegro.pl/item167202389_wahacz_jedyny_oryginal_vw_audi_passat_a4_a6_a8_b5.html Kupowal moze ktos od tego goscia. Czy wogole warte to jest uwagi???
-
[A4 B5] Wahacze. Jakiej firmy, gdzie najtaniej???
Witam. Mam do wymiany dwa dolne lewe wahacze. Moze ktos z was ze spokojnym sumieniem :biggrin: polecic jaka dobra firme? Na allegro masa podrobek ale nic sensownego nie znalazlem. Moze ma ktos dojscie do tanszych orginalow ewentualnie dobrych zamiennikow. Jedyne co znalazlem na allegro warte uwagi to to: http://moto.allegro.pl/item167202389_wahacz_jedyny_oryginal_vw_audi_passat_a4_a6_a8_b5.html Kupowal moze ktos od tego goscia. Czy wogole warte to jest uwagi??? Pozdrawiam
-
A4 TDI 1Z
Jezeli wies ze masz 10w40 to takiego dolej i nie zastanawiaj sie dluzej bo zarzniesz autko.
-
Legnica i okolice - Spot Info w pierwszym poście
Ja jestem jak najbardziej ZA wiec podajcie jakis termin ktory wszystkim odpowiada. Moze wstepnie ostatni weekend lutego. Blizej terminu ustalimy szczegoly. Czekam na propozycje :biggrin: Bardzo nam milo ze mamy w swoich "legnickich" szeregach pania :biggrin: Pozdrawiam goraco.
-
Oszczędna eksplatacja turbiny-dwa pytania na przykładach.
Moze niech ktos kumaty to w koncu podsumuje :biggrin: Ja odbieram to tak. Jesli zle to poprawcie: 1) Ruszanie na zimnym - praktycznie bez znaczenia jest czy czekamy chwile czy nie. 2) Po ruszeniu nie przekraczamy ok. 2ooo obr/min do momentu rozgrzania do okolo 70 st. 3) Po rozgrzaniu wskazane jest wydmuchac turbinke spokojnie krecac ja do 35oo obr/min i wiecej. 4) Po dojezdzie do celu czekamy na parkingu z wlaczonym silnikiem ok. 1-2 min., a moze wystarczy ostatnia minute przejechac na 2 biegu majac 15oo obr/min. (ja wjezdzajac na swoja dziurawa ulice zanim dojade pod blok spokojnie tocze sie przez ok. minute) Czy to wystarczy? Czy mimo wszystko musze jeszcze odczekac? A tak na marginesie zgadzam sie z wczesniejsza opinia ze nasze auta w zdecydowanej wiekszosci nigdy nie zaznaly uczucia "chlodzenia" turbiny bo w Niemczech uzywane byly jako "konie" do pracy a nie zabawki dla duzych chlopcow o które sie dba lepiej niz o zone :biggrin: Jeszcze raz prosze kogos kumatego o podsumowanie.
-
Legnica i okolice - Spot Info w pierwszym poście
Panie i Panowie, jako że spoty Audi w naszym mieście to dość uboga sprawa, razem z kolegą Mongolski postanowiliśmy po raz kolejny spróbować rozkręcić temat. Fajnie by było gdyby odbywały się one co miesiąc w tym samym miejscu. Daty spotów postaram się pisać w nazwie tematu. Spot odbędzie się na bocznej drodze wyłączonej z ruchu, przy ulicy Gniewomierskiej (niedaleko ronda przy ulicy Jaworzyńskiej). Na dole dołączam mapkę aby każdy trafił, czerwona strzałka oznacza miejsce spota. Google maps: Gniewomierska - Mapy Google Ruszyliśmy również z forum: Audi Dolnośląskie • Strona główna forum Fotki z poprzednich spotów znajdziecie na facebooku: https://www.facebook...di.dolnoslaskie Pozdro! 12.10.2014 godz.14.00 ZAPRASZAMY
-
[B5 1Z] Zaślepienie egr'a w 1Z
Czyli w sumie to nienajgorszy pomysl Ja tam lubie cieply klimat
-
[B5 1Z] Zaślepienie egr'a w 1Z
Nie wiem czy to takie proste i oczywiste. Po cos ten EGR zostal wymyslony i wsadzony do autek. Nie sadze ze ot tak mozna go sobie "wylaczyc".
-
olej mineralny - pomocy!
I to jest niestety najlepsza odpowiedz na Twoje pytanie. Tylko jesli wszystko jest OK na minerale to po co chcesz zmieniac. Przeciez mineralny wcale nie znaczy gorszy a od polsyntetyka osiagi sie nie poprawia wiec chyba bez sensu to zmieniac. pozdrawiam
-
[A4 B5] Przekladka silnika, ewentualne problemy?
a jakies szczegoly??? jaki silnik na poczatku a jaki teraz? czy cos sie psuje co moze byc zwiazane z przekladka? i ogolne wrazenia?
-
[A4 B5] Przekladka silnika, ewentualne problemy?
Witam! Ogladalem wczoraj ze znajomym A4 B5 Avant z 1998 roku. Mial wsadzony silnik 130KM od Passata B5, a w orginale byla to 150KM benzyna. Jesli ktos zna podobny przypadek to prosilbym o wskazowki wszelkiego typu. Chodzi mi czy latwo jest zrobic taka zamianke, jaka jest szansa ze cos sie bedzie co chwila sypalo i jakie jest wasze ogolne podejscie do tego typu podmianek. Tak na moje oko robota wyglada fachowo ale to sie okaze dopiero jak zajrzy do niej moj fachowiec.
-
Serwisy.Te dobre i te złe
POLECAM DIESEL SERVICE Jezierzany/k Legnicy Warsztat prowadzi ojciec z synem. Bardzo fachowa robota, zalezy im na dobrej opinii. Sporo moich znajomych tam serwisuje i do tej pory wszyscy zadowoleni na 101%. Jak pojechalem sprawdzic auto to podlaczyl do VAGa, powiedzial co i jak (wszystko bylo w porzadku ) i nawet grosza nie wzial bo stwierdzil ze wolalby zebym w zamian za to przyjezdzal do niego w razie czego a nie jezdzil po innych warsztatach. POLECAM W 100%
-
Jak się rusza Dieslem FWD?
Seat Leon 1.6, Fiat Punto, Skoda Fabia i jeszcze pewnie pare innych.