Treść opublikowana przez michall51
-
UPG czy Turbo
Sprawdzałem teraz na rozgrzanym silniku to płyn nie wracał tą rurką wcale, dopiero po naciśnięciu górnego węża który idzie do chłodnicy zaczynał lecieć płyn tą rurką cienką do zbiorniczka, ale tylko w trakcie naciskania. Jak powinno to wyglądać prawidłowo?
-
UPG czy Turbo
Czym nabić ciśnienie do układu i w którym miejscu najlepiej się wpiąć? ( mógłbyś to opisać ? ) Czy dobrym miejscem będzie ta najcieńsza rurka która wchodzi do zbiorniczka wyrównawczego, a jej drugi koniec łączy się z grubą rurą, która wchodzi górą do chłodnicy? Wstawić trójnik między zbiorniczek a ta cienka rurkę i tam nabijać ciśnienie? czy może wstawić manometr i sprawdzić do jakiego ciśnienia dojdzie w trakcie pracy silnika? Chodzi Ci o zaworek bezpieczeństwa w korku? Jeździłem przed chwilą, zrobiłem 30 km ogrzewanie przez cały czas było ( ukrop z kratek ) nawet przy zatrzymanym aucie na obrotach jałowych przez 5 minut. Temperatura rosła normalnie do 90 stopni, przy pałowaniu doszło do 98, a tak to 90-95 się trzymała. Górny wąż zrobił się trochę twardszy niż jak był zimny. Płyn zwiększył swoją objętość, ale nie przekroczył max, oraz nie wyrzuciło odpowietrznikiem. Zastanawiam się jeszcze czy nie spróbować zreanimować stary korek, lub jest jakiś sposób na sprawdzenie poprawnego jego działania? Czy da się jakoś go wyczyścić, rozruszać? Może stary jest jednak lepszy niż nowy z firmy Calorstat by vernet RC001 " 1.4 bar, 20 psi" Colorstat Lot 23l
-
UPG czy Turbo
Ogólnie to wyciągałem ten termostat , aby wymienić zaślepkę w bloku silnika która jest obok, bo tam mi przeciekało, przy okazji zastosowałem nowy oring pod termostat co by drugi raz nie rozbierać. Masa o którą pytasz, to pewnie pozostałość po mechaniku, który kiedyś tam grzebał, nie wiem w jakim celu dał tam tego sylikonu czy co to tam było, ale oczwyiście oczyściłem to i złożyłem. Jest szczelnie nic nie cieknie.
-
UPG czy Turbo
Filtr powietrza może być nowy i nie sprawny? czym się objawia? nie spotkałem sie jeszcze z takim ;o Mam kupiony właśnie zamiennik Mahle, niestety lokalnie kosztował 340 zł ;/ w dodatku ma naklejki made in CN = made in china ;/ ten co mam teraz w aucie również jest mahle, ale made in germany z 2016r. Zmieniać go? Wydaje sie na sprawny, ale kupiłem w razie w na wymianę tak, zaleca się wymianę całego z obudową. Wracając do problemu, ma ktoś jakieś pomysły, bądź jest w stanie odpowiedzieć na moje pytania z poprzedniego postu? pozdro
-
UPG czy Turbo
Robiłem dziś " trasę " 5 km w jedną stronę. Jazda spokojna do 3 k obrotów Klimatornik ustawiony na HI, letnie, ciepłe powietrze zaczynało lecieć już od 20-30 stopni płynu chłodzącego patrząc na odczyty w obd eleven, nawet stojąc dłuższą chwilę ja jałowych obrotach leciało cały czas ciepłe, czyli nie zapowietrzyła się, dzięki temu testu pompa wody wygląda na sprawną, ponieważ i na jałowych obrotach pompuje płyn, przy okazji widać ze układ nie zapowietrzył się ponieważ dolny wąż zasilający prowadzący do nagrzewnicy nagrzewał się, oraz górny powrotny Po 5 km przystanek sprawdzenie górnego węża chłodnicy, nie był twardy. Temperatura płynu doszła do 55 stopni więc i duży obieg nie otworzył się, ponieważ kilmatronik ustawiony na HI przez co trochę ciepła zostawało odebrane do kabiny. Po godzinie powrót jazda 1200-1400 obr/min, nadal ciepłe powietrze z nawiewów, ale znów krótki dystans i termostat się na pewno nie otworzył, bo doszło do 60 stopni, po dojechaniu na jałowych nadal ciepłe leciało z nawiewów. Płyn trochę zwiększył swoją objętość w zbiorniczku wyrównawczym, ale w granicach normy. Układ był porządnie odpowietrzony 2 dni temu po wymianie węży nagrzewnicy. Później zamierzam przejechać większy dystans tak, aby rozgrzać do temp roboczej, oraz żeby termostat się otworzył. ( zwrócić jeszcze na coś uwagę poza temperaturą płynu, powietrza z nawiewów oraz twardości górnego węża?) ( górnym wężem jest dopływ do chłodnicy, a dolnym powrót do silnika z ochłodzonym płynem?) I teraz pytanie przy jakich temperaturach płynu zaczyna otwierać się termostat? Rozumiem, że uchyla sie stopniowo? Po zalewniu płynu układem zauważyłem, ze gdy miałem odkręcony korek i na max nalane (wody przy płukaniu układu) to przy 68 stopniach zaciągnęło wodę, następnie dolałem do max, później przy 86 bodajże znów zaciągnęło płyn, przy 90 kilku i odkręconym korku zaczynało bulgotać, musiałem zgasić bo zaczynało wywalać wodę, po 5 sek zaciągnęło ze zbiorniczka, dolewka i zakręcenie korka rozgrzanie do fulla, aż do włączenia wentylatora, zgaszenie silnika po chwili znów zaciągneło wodę ( wtedy juz chyba powinna być w całym układzie.) odczekanie 5 min odkręcenie korka, spuszczenie wody. ( Pierwszy raz rozgrzałem na full płyn z dodatkiem do płukania, chciałem aby płyn zszedł z całego układu póki termostat się nie zamknie, nie odkręciłem korka zeby spuścić ciśnienie, poszedłem do kanału spuszczać płyn przy ponad 90 stopni, efek poprzenie prawej ręki ;/ I kolejne pytanie czy możliwe jest, aby przy porządnym rozgrzaniu, gdy termostat otworzy się na max to wtedy gdzieś zaciąga lewe powietrze, przez co układ po czasie się zapowietrza? ( np chłodnica? stojąc przodem do auta na jej prawym boku widać jakby trochę przecieków różowego płynu) Jak wspominałem mam termostat na wymianę MAHLE, mimo ze wygląda na to ze obecny pracuje dobrze.
-
UPG czy Turbo
Skoro turbo nie ma możliwości puszczania powietrza / spalin w układ chłodzenia , to powoli kończą się pomysły. I zostanie najgorsze czyli uszczelka pod głowicą, lub głowica, lub w skrajnych przypadkach blok. Króciec z tyłu silnika jest, o nim mówisz? 100% szczelny, wymieniony we wrześniu, do tej pory jest sucho. Kilka dni temu wymiana węży nagrzewnicy więc kontrola była. Są jeszcze jakieś inne newralgiczne miejsca w których może łapać lewe powietrze? Mam lpg, reduktor wymieniony tydzień temu na nowy Red stag. Wymieniony był z powodu puszczania gazu podciśnieniem w kolektor przez co po dłuższym postoju ciężko było odpalić silnik z racji dużej ilości gazu w kolektorze dolotowym. Po wymienianie ustąpiło. A problem z czasowym,brakiem ogrzewania oraz sporadycznym wyrzucaniu płynu odpowietrznikiem zbiorniczka, który występuje, występował przed i po wymianie reduktora. ;/ Jak można zmierzyć ciśnienie w układzie chłodzenia? Może w trakcie pomiarów wyjdzie jakaś dysfunkcja skorelowana z owymi dolegliwościami.
-
UPG czy Turbo
Silnik się nie przegrzewa tak jak mówisz, ani razu nie złapał mi temperatury wyższej niż dopuszczalna ani na zegarach, ani na obd 105 max, bo teraz jeżdżę praktycznie cały czas z podglądam na temperaturę w obd eleven. A tak to trzyma 85-100 w zależności od stylu jazdy oraz prędkości. Nagrzewnica wymieniana rok temu w maju bo, mi pękła i płyn poleciał nogi. Więc wydaje mi się, że jest drożna, tym bardziej że układ płukany tak jak w poście wyżej opisałem. Dziwne jest to, że raz jest ogrzewanie na jalowych obrotach, a czasem znika przy czym temp płynu oczywiście jest ponad. 90.stopni. Nagrzewnica odpowietrzona. Zdejmując Górny wąż dziurka leci sam płyn czy to na niskich czy wysokich obrotach. Wydaje mi się, że zapowietrza się, a przy okazji rośnie ciśnienie w układzie tak jak u autora tematu raz na jakiś czas. ;/
-
UPG czy Turbo
Chodzi o powrót płynu tą najcieńszą rureczką do zbiorniczka wyrównawczego? Na 99% wraca przy temperaturze roboczej płynu czyli jak juz jest na maksa rozgrzany 90-100 stopni, aczkolwiek nie jestem pewny. Jutro będę jeździł to sprawdzę. A jak powinno być? Wydaje mi się, ze jak rozgrzewałem na postoju to wracał dopiero jak otworzył sie termostat i był w pełni rozgrzany. Kompletny rozrząd wraz z pompa wody wymieniany na początku 2019 r zaraz po zakupie auta przy 252 k km, aktualnie 340k km. Rozrząd INA, pompa wody nie wiem jakiej firmy mechanik wtedy zamontował, ale możliwe że też INA?
-
UPG czy Turbo
Witam. Przeczytałem cały temat i mam identyczne objawy jak kolega. "Chodzi mi głównie o to czy jest możliwość pompowania powietrza/spalin przez turbo w układ chłodzenia." czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć czy to możliwe? *Test na UPG wyszedł niebieski czyli brak obecności spalin w układzie chłodzenia. *Króciec z tyłu silnika ten gdzie jest czyjnik temp oraz wąż do zasilania nagrzewnicy wymieniony. *Zaślepka w bloku silnika obok termostatu wymieniona, oring pod termostatem również. *Układ chłodzenia płukany " Liqui Moly Kuhler Reiniger - Oczyszczacz chłodnicy 300 ml", następnie 3x woda demiralizowana / destylowana. Szlamu nie było, jedynie troszkę, bardzo mało czarnych/ rudawych drobinek *Korek zbiorniczka wyrównawczego wymieniony. *Węże przy temp roboczej lekko twarde, ale da się ścisnąć palcami Ostatnio wyrwało mi króciec węża zasilającego nagrzewnicę ( nie wiem czy ze starości czy dlatego, ze urosło ciśnienie w układzie i tam był najsłabszy punkt) węże zasilający oraz powrotny już wymieniłem. Termostat był wymieniany 2016 r. MAHLE TM3100. ( kupiłem nowy, ale jeszcze nie wymieniłem, wymienić zapobiegawczo?) ponieważ wydaje mi się na sprawny, na jałowych trzyma 90-96, przy pałowaniu do 100, oraz przy zatrzymaniu do 105, ale włącza się wentylator i zaraz temp spada. Ogrzewanie więcej czasu jest, zdarza się ze chwilowo jest słabsze na jałowych obrotach, a przy dodaniu gazu wraca. Odpowietrzane na powrocie z nagrzewnicy przy 3-4 k obrotów wielokrotnie. Tak jak u kolegi 3-4 dni jest dobrze po czym tak jakby znów sie zapowietrzał układ. 2-3 razy wywaliło mi trochę płynu odpowietrznikiem w zbiorniczku. Przed danym zjawiskiem ogrzewanie nawet na obrotach było słabsze. Następnie auto postało dolałem płynu i ogrzewanie wróciło nawet na jałowch obrotach. Pytanie gdzie szukać dalej? Mikropęknięcie głowicy? uszczelka? czy może jednak pytanie z początku wątku "Chodzi mi głównie o to czy jest możliwość pompowania powietrza/spalin przez turbo w układ chłodzenia." Czy można pominąć chłodzenie turbo płynem ( zaślepić zasilanie oraz powrót? ) dla testu żeby wyeliminować dmuchanie turbo do układu chłodzenia? Pozdrawiam
-
1.8T BFB Pytanie o korekty paliwa
tak na LPG, Jakie powinny być, aby było git?? Na PB będą inne niż na LPG?
-
drgania napinacza nie pomogla jego wymiana i sprzegielka alternatora
dla potomnych: występowały dwie długości paska... wystarczyło założyć ten krótszy 1572mm i klikanie znikło... przez ten czas zdążyłem wymienić napinacz, sprzęgiełko alternatora, a na samym końcu pasek który był przyczyną ?
-
Napinacz paska alternatora ( klikanie na zimnym)
dla potomnych: występowały dwie długości paska... wystarczyło założyć ten krótszy 1572mm i klikanie znikło... przez ten czas zdążyłem wymienić napinacz, sprzęgiełko alternatora, a na samym końcu pasek który był przyczyną ?
-
twardy wąż górny od zbiorniczka płynu chłodzącego
Witaj. Było u Ciebie widać wyciek płynu ze zbiorniczka w miejscu rozszczelnienia / pęknięcia? , że zdecydowałeś się na wymianę? Czy po prostu wymieniłeś zapobiegawczo? U mnie problem taki, że górny wąż od chłodnicy robi się twardy, ale nie zawsze. Czasem wyrzuci trochę płynu przez odpowietrznik w zbiorniczku ten od dołu ( bardzo rzadko) korek zbiorniczka wymieniony. Termostat działa poprawnie, po na grzaniu do 100 stopni otwiera się i dolny wąż robi się ciepły, oraz wentylator się włącza. Problem jest taki, że czasem jest ogrzewanie normalnie na wolnych obrotach, a czasem dopiero przy 3-4 k obrotów. Dodam, że temperatura płynu na obd jest wtedy 90 stopni. Czasem jest tak, że zaczyna grzać normalnie od 40 stopni czyli płyn idzie na nagrzewnice oba węże się nagrzewają, a czasem tak że nawet przy 90 stopniach leci zimne, a dolny wąż zasilający jest gorący, natomiast powrotny praktycznie zimny. Dopiero przy obrotach 3-4 k zaczyna dmuchać ukrop.... Następnie zgaszę auto postoi z pół godziny i już jest ogrzewanie nawet na jalowych obrotach. Czasem jest, a czasem nie. Robiłem test z menzurka oraz płynem reakcyjnym i wyszedł niebieski więc bez obecności spalin w układzie chłodzenia... Powoli brakuje mi pomysłów. Króciec z tyłu silnika wymieniony, szczelny, nie widać żeby gdzieś gubił płyn. Wymieniona również zaślepka w bloku silnika ta obok termostatu. Ostatnio rozwaliło mi wąż zasilający nagrzewnice,. I pytanie czy rozwaliło go ze starości, czy dlatego że w układzie chłodzenia wytwarza się za duże ciśnienie? ;/ Na szybko zrobiony na opaskę ( na przystanku autobusowym w środku miasta, tak aby dostać się do domu) , jutro będę wymieniał zasilający i myślę żeby wymienić zapobiegawczo powrotny. Pacjent audi A4 b7 1.8t. Pozdrawiam
-
1.8T BFB Pytanie o korekty paliwa
jakie powinny być korekty paliwowe długie w bloku 032? tzn jakie wartości są dopuszczalne? bo wiem, ze najlepiej jak blisko 0% U mnie jest w pierwszej kolumnie, 2.4% , a w drugiej -4,7% to w normie? chyba tak skoro sterownik nie wywala błędu, ale też idealnie nie jest? wiem, że przyczyn może być wiele, ale czy te wartości są w miarę ok? 1.8t bfb
-
drgania napinacza nie pomogla jego wymiana i sprzegielka alternatora
Jak sprawdzić jaki rozmiar paska powinienem mieć po vinie?
-
drgania napinacza nie pomogla jego wymiana i sprzegielka alternatora
audi a4 b7 1.8t 2004 r z klimatyzacją. Aktualnie pasek pk1590, powinienem zmienić na 1570? Mam drgania napinacza, oraz ( klikanie ) na wolnych obrotach podsyłam link z opisem
-
Napinacz paska alternatora ( klikanie na zimnym)
Witam. Trochę to trwało, ale napinacz paska wymieniony na oryginał, rolka alternatora również INA, a dźwięk tego klikania jak był tak jest.... przy włączonych wszystkich odbiornikach mocy tzn, klima, radio, światła itp zaczyna drgać bardziej i przy okazji klikać ( duże obciązenie ) . ( stoi auto na wolnych obrotach, domykam szybę obroty silnika nieco spadają, dostaje obciążenia i w tym czasie zaczyna klikać i za chwilę przestaje. Chce wymienić jeszcze pasek, aktualnie mam 6PK 1590. Na etce znalazłem dwa rodzaje 1590mm, oraz 1572mm. czyli jakies 18 mm krótszy. Da się sprawdzić jaki powinienem mieć zamontowany? Wydaje mi się, że napinacz jest napięty do samego końca i po prostu stuka o swoją obudowę / ogranicznik . ( tak jakby pasek był za długi) i przy dużym obciążeniu ( np ruszanie bez gazu przy czym obroty silnika lekko spadają owe klikanie się nasila, ponieważ zaczyna bardziej drgać przez co dobija go do końca. Proszę o pomoc oraz porady Pozdrawiam
-
Wyciek płynu chłodniczego z okolic chłodnicy w A4 B7 1.8T
Witam. Auto a4b7 1.8t Zauważyłem dziś wyciek płynu chłodniczego z okolic chłodnicy. Stojąc przed samochodem po lewej stronie na dole za kratką wlotu powietrza. Czy oznacza to pękniętą chłodnice? Czy są tam może jakieś możliwe gniazda z oringami z których może ciec płyn? Dostępu za wiele tam nie ma. Chyba wypadałoby zdjąć zderzak i tam zajrzeć po prostu? Czy są jakieś inne mądre sposoby? Pozdrawiam
-
Prośba o analizę logów 1.8t, BFB " mieszanka uboga"
Witam, wrzucam logi statyczne na pb98 statycznie 032 PB98 logi 001+003 statycznie PB98 logi 002+033 statycznie pb98 błędów brak prośba o analizę na pb98
-
Prośba o analizę logów 1.8t, BFB " mieszanka uboga"
Właśnie też się zastanawiam skąd te rozjazdy się wzięły, bo poza wymianą wtryskiwacza nr 4, nic nie było dotykane. Kwiatki z błędami zaczęły się po kilkukrotnym rozładowaniu akumulatora tak jak pisałem w pierwszym poście, ale nie wiem czy to możliwe, żeby to było przyczyną....;/ wcześniej wszystko było okej, błędów o ubogiej mieszance nie było, oraz nie wpadała w tryb awaryjny na lpg. Nie słyszałem niepokojących dźwięków pochodzących z turbo ( jakie te dźwięki mogą być ?)? Jeżdże na PB98 od czasu kiedy tak poradziliście, żeby nie pogorszyć sytuacji.
-
Prośba o analizę logów 1.8t, BFB " mieszanka uboga"
Zrobiłem logi VCDS'em, przed każdym wykonanym logiem kasowałem błędy Dynamiczne LPG: 02+33 lpg 03+020 lpg 115+118 lpg Statyczne LPG: 032 lpg bezpośrednio po skasowaniu błędów 001+003 LPG 002+033 lpg statyczny na lpg po przejechaniu kilku km, około 3-4 km więc niewiele 032 lpg statyczny po przejechaniu kilku km na lpg Dynamiczne PB98: 002+033 pb98 003+020 pb98 115+118 pb98 Statyczne Pb98: 032 pb98 002+033 pb98 001+003 pb98 001+003+032 pb98 zanim zacząłem logi jadąc na miejsce docelowe ( na lpg) kilka razy na 3 biegu dałem gaz w podłogę i przy około 4-5,5 k obrotów odczułem szarpnięcia ( w sumie zrobiłem tak z 3 razy i za każdym razem były odczuwalne szarpnięcia) , dojechałem wykasowałem błędy i rozpocząłem logi na LPG i w trakcie ich wykonywania nie odczułem juz tych szarpnięć ani razu. Przed każdym logiem kasowałem błędy. Proszę o analizę i porady co dalej Pozdrawiam
-
Prośba o analizę logów 1.8t, BFB " mieszanka uboga"
okej, tylko tym razem chce zrobić vcds'em, a chwilowo walczę z laptopem :/ mam nadzieję, że zaraz to ogarnę i uda się zrobić dziś
-
Prośba o analizę logów 1.8t, BFB " mieszanka uboga"
Dziękuję za odpowiedzi Dokładnie tak jak pisze @soul87 gdy kupiłem auto, nie było w nim instalacji gazowej, Ale w podkreślonym tekście który zaznaczyłeś czyli " Na pierwszy błąd nie patrzcie bo wywala go od kiedy piłem auto ... " chodziło mi o pierwszy błąd, ale ze screena w pierwszym poście tematu czyli " przekaźnik główne przerwa, brak sygnału/ komunikacji" - ten błąd mi wywala od zawsze, czyli od czasu zakupu auta. Przepraszam, źle się wyraziłem w pierwszym poście. a błąd P1128 właśnie wyrzuca na LPG. A ostatnio zrobiłem trase 250 km w całości na pb i nie wyrzuciło błędów, ubogiej mieszanki Ale tak jak mówisz, na lpg nie zrobiłem żadnych logów. Najpierw chciałem sprawdzić czy na pb jest wszystko ok, żeby wyeliminować czy błąd nie pochodzi z pb. Więc proponujesz zrobić logi statyczne i dynamiczne na lpg, żeby określić gdzie tkwi problem? Tak jak piszesz, na PB nie wyrzuciło błędów przez 250 km, a na lpg kasowałem co kilkadziesiąt km więc pojawiał sie dość często. Czyli według Ciebie również muszę zrobić logi na LPG, żeby dało się określić dlaczego wyrzuca błąd p1128 tylko na lpg?
-
Prośba o analizę logów 1.8t, BFB " mieszanka uboga"
Rozumiem, czyli na gazie jest bardziej wrażliwy i wtedy pokazuje błąd ubogiej mieszanki, a na benzynie nie? Czy jak to rozumieć? czujnik ciśnienia ps 04 jest sprawy patrząc na moje zdjęcia oraz filmik? Gdzie zacząć szukać przyczyny wysokich korekt na Pb?
-
Prośba o analizę logów 1.8t, BFB " mieszanka uboga"
Witam. Zrobiłem trasę 250 km w całości na pb98, błędy się nie pojawiły. Zrobiłem wszystkie logi (obd eleven) od nowa na benzynie 98 statyczny 032 statyczny 02+33 statyczny 01+03 dynamiczny 115+118 lekka jazda 90+93 dynamiczny 03+20 ( spalanie stukowe zniknęło :O ) dynamiczny 02+33 Po powrocie z trasy i ostygnięciu maszyny podłączyłem interfejs i ciśnienie gazu 0.09 bara ( zdjęcie w załączniku ) Następnie spuściłem ciśnienie gazu za reduktorem i pokazało się 0.00 bar, a za chwilkę 0.01 mrugało na zmianę z 0.00 ( wstawiam filmik) Czy to oznacza padniety PS-04? czy da się go jeszcze w jakiś sposób sprawdzić? filmik - ciśnienie gazu po odłączeniu rury za parownikiem.mp4 Po odpaleniu normalnie przełączyła się na gaz, ciśnienie urosło, po zgaszeniu 1.26 Zanim zaczął się problem z błędem po dłuższym postoju długo kręciła żeby zapalić ( nie zawsze), więc przypuszczam, że któryś wtrysk do końca się nie zamyka i puszcza gaz w dolot, stąd problem z odpaleniem? Gdzieś we wrześniu też miałem takie problemy, że długo kręciła aż w końcu w trakcie jazdy jeden wtrysk otworzył się na maxa i lał gaz na fulla, także silnik pracował bardzo nie równo. Owy wtrysk został wymieniony i wszystko śmigało do tej pory i problemy z długim kręceniem też się na tamten moment zakończyły. Od miesiąca sporadycznie się zdarzało, ze czasami dłużej trzeba było pokręcić, ale tak jak piszę podłączałem interfejs po dłuższym postoju to ciśnienie było prawie 0. Doszedł problem z ubogą mieszanką , o który głównie się rozchodzi ps. był błąd "32772: (2)" w błędach i komunikatach sterownika gazowego, lecz nie wykasowałem go wtedy po przebojach z padniętym aku. Teraz już go skasowałem. Po włączeniu programu stag wyskakuje info " dostępny jest nowy firmware sterownika - proszę zakutalizować" wykonać akutalizację, czy zostawić?