Treść opublikowana przez darek995
-
Ciągły problem z odpalaniem na zimnym silniku - Film i objawy - Reset ECU ? Jak?
Witam, moja a4 b5 ma ciągły problem z odpalaniem na zimnym silniku z benzyny, z gazu pali od strzała. Vag - 0 błędów, ostatnio wyciąłem katy bo okazało się że pod jednej stronie był pełny a po drugiej nie było i był wypukany ale nic nie dało. Na filmiku przepalony tłumik końcowy Nie wiem co już robić komp resetowany i nic. Czyżby to ciśnienie paliwa? raz udało mi sie odpalić od razu jak kilka razy pokręciłem rozrusznikiem pod rząd. Spalanie jest w normie miasto 14-15 - trasa 10L auto quattro - LPG, na benzynie nie parzyłem ale chyba coś szybko schodzi.
-
Co to jest przy zawieszeniu? wózku?
Dzięki wielkie panowie za odpowiedz bo myślałem ze to już coś czego nie ma uspokoiłem się.
-
Co to jest przy zawieszeniu? wózku?
Witam, dzisiaj wziąłem sie za wymianę spękanego już nadkola w mojej audi i moim oczom ukazał się dziwny widok a mianowicie jak by coś nie przykręcone i 3 elementy w powietrzu a na moje oko powinny byc razem, wiecie co to ?? Moja Audi to V6. <br /><br /> <br /><br />
-
[B5 ADP] Dziwny dźwięk po uruchomieniu zimnego silnika, czasem ustępuje po puszczeniu
A może to łożysko oporowe sprzęgła? miałem podobnie w starym aucie, a jak na ciepłym ?
-
[B5 ABC] Czasy wtrysków, błędy w Vag, cięzkie odpalanie na zimnym.
Narazie regulujemy Valteki bo były różnice w skokach wtryski wyglądają na zdrowe, powiedzcie jaki parownik Tu wrzucić ? bo wymienię nie mam żadnego stefanelli tylko jakiś mały esgi :/ Zavoli zeta s czy może scorpion st ? ten ac 01 sobie daruje. Dysze w tej instalacji mam 1.8 za mało co nie? gdy rozwierce np. na 2.4 to do to jakiś efekt?
-
[B5 ABC] Czasy wtrysków, błędy w Vag, cięzkie odpalanie na zimnym.
Bo w sumie auto na gazie teraz nie jeździ za super jako dupowóz tak ale jako oczko w głowie nie. Najpierw ogarne filtry, skalibruje wtryski zrobie remap i dam znac, jak cos to bede wymianiał tak jak kolega mówi. Gdybym ja zakładał gaz było by lepiej a auto kupione z gazem od tzw. "papraków" w tym tez użytkownik był winien. A co z tymi mapami? co załączyłem.
-
[B5 ABC] Czasy wtrysków, błędy w Vag, cięzkie odpalanie na zimnym.
A jak ustawic optymalną mape pod gaz? EDIT: chłopaki rzućcie okiem co nie tak
-
[B5 ABC] Czasy wtrysków, błędy w Vag, cięzkie odpalanie na zimnym.
No a widzisz samo kupno nowych Valteków to nie duży kosz ale zawsze trzeba wydac, narazie zobacze co i jak bo myśle ze wtryski wystarczy wyczyscic i ten gaz ustawic. Podczas jazdy mapa benzyny ma sie zmieniac?
-
[B5 ABC] Czasy wtrysków, błędy w Vag, cięzkie odpalanie na zimnym.
U mnie jak narazie silnik na gazie przejchał niecałe 15tys czyli nie dużo, no a co do lambdy to tak na LPG wyrzucał mi ich błąd a na PB nie. Co do Valteków tak troche klepią ale u mnie narazie nie głośno, bede czyścił i wymieniał filtry ale zastanawiam sie na Magic Jet bo narazie cieżko z $$$$
-
[B5 ABC] Czasy wtrysków, błędy w Vag, cięzkie odpalanie na zimnym.
Reduktor jaki mam to Stefanelli BIG GEO z tego co wytyczałem to jest do 350KM ? A co do tego reduktora to w sumie masz racje tak rzuciłem bo ktoś mi tak polecił a potem jak mi napisałeś to poczytałem i rzeczywiście. Sekwencja ma przejechane niecałe 15 tys. km i ma niecały rok, poprzedni właściciel nie był na przeglądzie obowiązkowym i stracił gwarancje, mało tego nie był na żadnym przeglądzie wic i filtrów też nie zmieniał :/ Brat mi podsunał pomysł by obecnie da na 2óch weżach + 2 filtry + kompensacja dwóch listw było by lepiej bo teraz mam bez kompensacji, na jednym wżu z 1 filtrem czaja bibułkowy. Czy te Valteki powinny byc ustawione pionowo ? bo z prawej strony silnika są tak jakby na płasko. Wybaczcie za zdjcia ale było - 18'C i robiłem zdjecia ekranu fonem, dzisiaj dam screeny bo juz cieplej i rece nie beda sie przymarzały do touchpada http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c2b187652f1bb6d9.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/95e4fe65796edff6.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/166fa58dfade6b0d.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c87b58e72888a5eb.html
-
[B5 ABC] Czasy wtrysków, błędy w Vag, cięzkie odpalanie na zimnym.
Mam teraz chwile to odpisze, rzeczywiście mapa gazu za uboga i daleko było od benzyny, ale jechała do 4.5 tys ochoczo potem już mniej (na benzynie ok ), pojeździłem na PB z 150 km i podpinka pod kompa i ustawienie, mapa gazu zrobiona. Silnik odpala normalnie. ALE.. mam duże spadki ciśnienia na reduktorze i chyba te Valtek'i wtryski nie wyrabiają bo czasem przerywa. przedtem było mniej tego, na ciepłym jest lepiej ale nie wiem czym to idzie. Na początek wymienia filtry gazu i podkręcę ciśnienie na reduktorze to coś da? Mam ochotę wywalić te Valteki i założyć MagicJet + reduktor tłokowy MagicJet dobry zestaw ? - do tego na dwóch wężach z kompensacją ponoć mniejsze spadki ciśnienia czyż nie?
-
[B5 ABC] Czasy wtrysków, błędy w Vag, cięzkie odpalanie na zimnym.
Czyli wystarczy pojeździć na PB ? a co z mapą wtrysku potem ja od nowa adaptować?
-
[B5 ABC] Czasy wtrysków, błędy w Vag, cięzkie odpalanie na zimnym.
Witam wszystkich z Forum A4, cieszę się że mogę w końcu z niego skorzystać ale nie cieszę się z mojego problemu Tak jak wspomniałem ciężko odpala na zimnym, przewertowałem i zrozumiałem że problem tkwi w samym zasilaniu auta. Objaw: - rano długo kręcić trzeba, odpala tak jakby każdy cylinder po kolei (na lpg niema problemu) - stało się tak z czasem choć auto kupiłem nie dawno. Instalacja jest jaka jest wiem że nie najlepsza (ESGI 2 + Valteki czerwone). Po odpaleniu czuć mocno benzynę w spalinach i na samym biegu jałowym też - auto w ogóle dużo pali PB. Nie wiem czy mi się dobrze wydaje ale czyżby wtryski zalewały auto przy odpalaniu na zimnym? (ciepły od strzała) Ale do sedna jakie powinny być czasy wtrysków dla tego silnika? u mnie jak się podpiąłem pod sterownik lpg pokazało 7.5 ms dla PB o ile dobrze kojarzę. Druga sprawa da sie jakoś ustawić ECU silnika do stanu fabrycznego? Bo nie wiem czy czasem mapa się nie rozjechała, proszę o opinie i porady bo auto stoi i mnie denerwuje zamiast jeździć. Dysponuje VAG'iem i programem do gazu ESGI v4, V3.3. Dodam że sterownik gazu wyświetla "błąd z zasilaniem" od czego to? Vag problem z lambdami ze za ubogo. Lambdy sprawne. Kody błędów VAG'a to : 00537 i 00554 po skasowaniu jakiś czas spokój.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam jako stały użytkownik Audi, tym razem po przesiadce z forum/auta 90 na A4 klub