Treść opublikowana przez wjot1
-
przepływomierz - pilne!
Filtr wymieniony tydzień temu. Założyłem ten temat, bo sam nie jestem pewien, ale kłóciłbym się z tym zgasnięciem silnika po odłaczeniu przpeływki. MOim zdaniem, jak odłączę przepływkę, to włączy się tryb awaryjny i będzie pobierac dane automatyczne, a nie z odczytu z przepływki. Pytanie tylko, jak to przeniesię się na jazdę, czy jak go odłączę, to oprócz trochę większego spalania powinno być wszystko ok ? ( oczywiscie zakladając, że przepływka jest uwalona).
-
przepływomierz - pilne!
Nie, tylko benzyna. Poproszę jeszcze kogoś o wypowiedzenie. Jakie będą konsekwencje odłaczenia przepływki. Wg mojego rozumowania : 1)włączy się tryb awaryjny(który będzie trzeba w póżniejszym czasie usunąc VAGiem 2) Jeśli to faktycznie PRZEPŁYWKA jest przyczyną falowania, to objawy powinny ustać? 3) JEśli dalej będzie się to samo działo, to należy przyczyny szukać gdzie indzie. Proszę o poprawienie mnie jeśli się myle. No i najważniejsze, czy jak odepnę przpeływkę to mogę spokojnie dalej jechac? Nie chce sobie teraz narobić kłopotów przed podróżą, że odłączę i np. nie pojadę dalej.
-
przepływomierz - pilne!
Witajcie, mam szybkie pytanie ponieważ muszę jechać zaraz w trasę. Obroty falują, tzn. może ine tyle falują co opadają czasami na biegu jałowym, przy staniu na światłach itd. i trzęsię autem. Komputer wykazał 1 błąd - przepływkę. Wymieniłem ją na używaną(wiem powinna być nówka), błąd wykasowany, a dalej dzieje się to samo. I tutaj moje pytanie, czy jak odepnę wtyczkę od przepływki (rozumiem, że włączy się tryb awaryjny), no czy jeśli to jest wina przepływki(to falowanie obrotów), to problemy powinny ustać? Pytam ponieważ mam do zrobienia 100km, a jazda z co chwile opadającą wskazówką jest nie do zniesienia. ---------- Post dopisany at 14:24 ---------- Poprzedni post napisany at 14:22 ---------- Dodam, że po wymianie przepływki i wykasowaniu starego błędu, nie miałem możliwości podłączenia ponownie pod VAG. Wiem, że potem będzie trzeba go podpiąć, żeby usunąć stan awaryjny. Jeśli odłączenie go zminimalizuje objawy(oczywiscie jesli to tylko przeplywka jest winna) oraz równocześnie powinno mi potwierdzić czy jest sprawna(jeśli po odpięciu dalej będzie sieę tak działo, to znaczy, że to coś innego?)
-
Światła do jazdy dziennej LED
Panowie, jakie światła do jazdy dziennej LED polecacie? Interesuje mnie montaż w B5 97r. zderzak przed liftem. Na allegro widzę najbardziej popularne typu : SWIATLA JAZDY DZIENNEJ LED DZIENNE AUTOMAT VAT (2684765874) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Takie droższe (podobno lepsze) : MOCNE SWIATLA JAZDY DZIENNEJ LED DZIENNE AUTOMAT (2725204465) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Czy może polecacie jeszcze jakieś inne? Pzdr
-
A4 B5 zerwane wężyki, chyba od odmy, PROŚBA O POMOC
Nie wiesz jaką ma średnicę i długość? Zastanawiam się, czy nie dać tego mechanikowi do wymiany, więc wypadałoby przyjść odrazu z odpowiednimi częściami na wymianę.
-
A4 B5 zerwane wężyki, chyba od odmy, PROŚBA O POMOC
Panowie, wymieniał ktoś odmę i wąż odmy u mechanika?> Ile może wziąć za takie coś? ---------- Post dopisany at 19:04 ---------- Poprzedni post napisany at 18:23 ---------- Druga rzecz, nie mają już tych węży do kolanka. Kolanko zamówiłem, ale węża nigdzie nie mogę dostać. Macie jakiś pomysł?
-
Faluje przu wysprzeglaniu i na wolnych obrotach
Gdzie znajduje się dokładnie EGR w przepustnicy ?
-
Przepływka
Panowie dzięki za rady. Jest jakiś sposób na sprawdzenie szczelności dolotu oprócz wizualnego? Co do odmy, to ciężko coś dopatrzeć przez kolektor, koledzy pisali w innych wątkach, że albo przez demontaż przepustnicy, albo alternatora. Tak czy inaczej chyba wezmę się za wymiane odmy. Sonde lambda sprawdze robiąc logi podczas jazdy, tak ?
-
Przepływka
Ok, dzięki. Jutro podepne i zobaczymy. ---------- Post dopisany 25-10-2012 at 20:19 ---------- Poprzedni post napisany 24-10-2012 at 23:55 ---------- Błąd skasowany a obroty dalej falują... W pn zrobie logi, to zobaczę dokładnie jak pracuje "nowa" przepływka (czy przypadkiem też nie jest trefna). Macie ewentualnie jakieś pomysły, co to może być skoro pokazuje błąd przepływki ?> (oprócz przepływki).
-
A4 B5 zerwane wężyki, chyba od odmy, PROŚBA O POMOC
Pewnie masz racje, tylko mam niemiłe wspomnienia z demontażu przepustnicy.. tyle co ja sie namordowałem, żeby odkręcić 2 z tych 4 imbusów mocujących, do których dostęp jest okropny, to aż mi się coś robi jak sobie pomyśle o ponownym demontażu. A mógłbyś podesłać jakiegoś linka do tego oringu? Wymieniałeś jeszcze jakieś węże oprócz węża od odmy+kolanka?
-
A4 B5 zerwane wężyki, chyba od odmy, PROŚBA O POMOC
Czy jeśli chce wymienić odmę (nie wiem czy jest pęknięta, ale profilaktycznie) to potrzebuję coś jeszcze oprócz kolanka i węża? Jakieś uczelki,opaski czy coś co można zrobić przy okazji? Oddam to raczej mechanikowi, bo nie chce się brać za demontaż kolektora itd. Pozdrawiam
-
Wymiana filtra paliwa
Ok, dzięki. Czyli mam rozumieć, że żadnego paliwa mam nie spuszczać? Zleci tylko ta resztka, co jest w przewodach?
-
Wymiana filtra paliwa
Panowie jak wymienić samemu filtr paliwa ? Wiem, że znajduje się pod prawym nadkolem, może ktoś podpowiedzieć co będę potrzebował i mniej więcej krok po kroku co zrobić? Wiem, że jest to prosta czynność, aczkolwiek jak się człowiek nie zna, to nie chce spier**dzielić : ] Pozdrawiam:wink: ---------- Post dopisany at 15:02 ---------- Poprzedni post napisany at 14:54 ---------- czy taki filtr podejdzie ? FILTR PALIWA MANN AUDI A4 A6 FORD GALAXY 1.8 2.4 (2700394479) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
-
Przepływka
Nie wiem czy się zrozumieliśmy... Sprawdzić, to i tak sprawdzę, czy się więcej nie pojawi na innej przepływce. Chodzi mi bardziej o to, czy jest taka możliwość, że obecna przepływka jest jak najbardziej sprawna, ale przez to, że błąd siedzi dalej w komputerze ( z poprzedniej przepływki), to dalej występują objawy uszkodzonej przepływki. I dopóki nie usunę tego błędu, nie będzie wiadomo, czy obecna śmiga, czy też nie. Dzięki
-
Przepływka
Panowie, miałem uwalony przepływomierz - tak pokazało na kompie, obroty falowały itd. - zmieniłem przepływkę na inną. I teraz pytanie : czy powinienem teraz najpierw usunąc błąd z kompa, żeby zobaczyć ewentualne efekty? Bo nadal mam te objawy i zastanawiam się, że może się tak dziać dopóki nie usunę tego "starego" błędu ?
-
A4 B5 zerwane wężyki, chyba od odmy, PROŚBA O POMOC
Panowie, jako, że słabo znam się na samochodach, ciężko mi na 1szy rzut oka wypatrzeć pewne rzeczy. Czy w ADR da się tą odmę jakoś wypatrzeć/obmacać czy nie ma dziur, bez zdejmowania całego kolektora? Pzdr
-
przepływomierz powietrza - jaki?
Wiem,że najlepiej byłoby kupić nówkę ORI, niestety nie mam tyle kasy na ten moment... Wyczytałem, że lepiej kupić używkę ORI niż jakąś nówkę zamiennik - , że audi ciężko znosi takie zamennniki i ogólnie paść totalny. Dlatego jeśli ktoś miałby używaną ORI - oczywiście sprawną na rozsądne pieniądze, to byłoby to najlepsze wyjście jak dla mnie.
-
przepływomierz powietrza - jaki?
Właśnie w tym miejscu gdzie podajecie, jest cały pusty plastki, z jakimś malutkim logo na środku - mam to na telefonie, troche nieczytelne - coś w stylu dvo, czy dvb. W kazdym razie na pewno nie ma takich oznaczeń jak na zdjęciach, Czyli wychodziłoby, że jest to jakiś zamiennik chiński (potwierdzałoby to uwaloną przepływkę). Tak? ---------- Post dopisany at 16:42 ---------- Poprzedni post napisany at 16:41 ---------- Jaką przepływkę byście zatem polecali? Na co patrzeć przy zakupie? Interesuje mnie używka ori. Brać Bosh'a czy Hitachi? Do jakiego przebiegu? Pzdr
-
przepływomierz powietrza - jaki?
Witam, najprawdopodobniej mam padnięty przepływomierz powietrza. I mam dylemat co do firmy mojej obecnej przepływki. Nr jaki na niej widze to >PBT-GF40< Zdjęcia : Wiem, że najlepiej by było kupić go w ASO, ale ze względu na finanse, chciałbym kupić jakąś ORI używkę. BOSH/HITACHI to jedyne oryginalne ? Wg jakich numerów szukać?
-
problem z obrotami - przepustnica?
Ok, a więc z pomocą forumowego kolegi Siemiana, wyszło po podłączeniu pod kompa - błąd przepływomierza. I w sumie nic poza tym. Więc jutro zabieram się za czyszczenie. Natomiast mam jedno pytanie : Dzisiaj zauważyłem, że obroty na biegu jałowym spadają do 300-400 itd. tylko jak silnik jest nagrzany (90st.), na zimnym nic się nie dzieje (oprócz lekkiego drgania wskazówki). Jak to sie ma do ew. zapchanego przepływomierza? http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/all-b5-wymiana-filtra-powietrza-czyszczenie-przeplywomierza-fotostory-13828/ Mam takie coś, tak samo będzie w ADRce? Pozdrawiam
-
Spoty Bielska Białej i okolic. Każda środa godz.18-ta Nałęże przy grillu
Dzięki koledzy na pomoc, w szczególności Siemianowi za pomoc z Vagiem
-
Spoty Bielska Białej i okolic. Każda środa godz.18-ta Nałęże przy grillu
Nie mam pojęcia kim jest 'Wojtek' itd. Jeśli ktoś mógłby pomóc, to proszę o jakiś kontakt do siebie. Jeszcze jak na złość leje i nic nie moge obczaić przy aucie:wallbash:
-
problem z obrotami - przepustnica?
Panowie, a czy jakaś nieszczelność w ukladzie wydechodwym (środkowy lub końcowy tłumik) może powodować falowanie obrotów?
-
Spoty Bielska Białej i okolic. Każda środa godz.18-ta Nałęże przy grillu
Nikt w Bielsku nie ma Vag'a ?
-
problem z obrotami - przepustnica?
O, dzięki wielkie za foto. A jak ten cały kolektor zdemontować? Szukajka nie pomaga..