Treść opublikowana przez simonJVC
-
Tiptronic "regulacja linki"
Witam, mam pytanko do kogoś ogarniętego w temacie automatów. Od jakiegoś czasu mój 1.8t AEB tiptronik nie widzi [P] nie ma możliwości odpalić auta jak lewarek jest w pozycji [P] na tym wyświetlaczu nie podświetla się tylko P. Nie zrobiłem tego wcześniej bo ciągle nie było jakoś czasu. Dziś chciałem cofnąć ustawiam na [R] nie działa.. :-/ Gdzieś wyczytałem że podobno reguluje się jakaś linkę ? Jest za słaby naciąg i dlatego nie mam P a teraz już R... Czy to co gdzieś wyczytałem jest prawda ? i czy można ten linkę naciągnąć samemu w garażu czy to poważniejsza sprawa i powinienem szukać porządnego warsztatu od ASB ? Proszę o poradę..
-
Szarpie na niskich obrotach
Byłem u gazownika, listwa wtryskowa mi zdechła.. ;-/ (miałem jakąś która podobno była wadliwa) Wymienił mi na listwę lovato, koszt 400 zł (trochę drogo), ale wkońcu wszystko działa jak powinno, zapłon już nie wypada i nie trzęsie na wolnych obrotach.
-
[B5 AEB] Jak sprawdzić turbinę ?
to u mnie nie czuć.. :-/ cały czas tak samo przyśpiesza.. muszę się udać do jakiegoś ogarniętego gościa od turbo.. przynajmniej ja mam takie wrażenie.. nie mam porównania co prawda z innym 1.8T ale wydaje mi się że coś nie tak u mnie.. jeszcze piszecie że słychać.. ja ani nic nie słyszę.. hehe ani nie czuje.. a może jest tu na forum ktoś z okolic Głogowa w dolnośląskim i chciałby mi pokazać jak powinno jeździć zdrowe 1.8T
-
Szarpie na niskich obrotach
tak, takie założyłem.. nie wiem jak sprawdzić przewody.. wczoraj zamieniłem świece jeszcze z 1 na 3 i z 2 na 4 .. i na vagu: bark zapłonu cylinder 2.. tylko tak wczoraj mnie olśniło, że na benzynie wszystko jest ok.. jak nie używam lpg to problem nie występuje.. psują się czasem wtryskiwacze od gazu ? Może w tym jest problem..
-
[B5 AEB] Jak sprawdzić turbinę ?
a powinno być choć delikatnie czuć moment załączania turbo ? Bo mam wrażenie że u mnie nie dziala turbo jak powinno..
-
[B5 AEB] Jak sprawdzić turbinę ?
Kiedy powinno załączać się turbo ? Przy ilu obrotach ? Czy w zdrowym AEB 1.8T powinien byc wyczuwalny moment załączania turbo ? Ile powinno wynosić mimimalne ciśninie turbo ?
-
Szarpie na niskich obrotach
świece kupiłem NGK 160 zł komplet.. niestety nic to nie dało.. ale tym razem po podłączeniu pod VAG wyskoczyło - losowe wypadanie zaplonu - brak zaplonu cylinder 2 - brak zaplonu cylinger 1 błąd sporadyczny Zamienilem cewki z 1 na 3, i z 2 na 4 po podłączniu pod kompa: - losowe wypadanie zaplonu -brak zaplonu cylinder 2 -brak zaplonu cylinred 1.. Ktoś ma jakiś pomysł co dalej robić ? Jeszcze świece pozamieniam bo moze jakies wadliwe dostalem ? Ale jak to nie bedzie to nie mam juz pomysłów..
-
Szarpie na niskich obrotach
Witam, udało się rozwiązać problem ? podłącze się pod temat.. od dwóch dni na postoju szarpie mi na wolnych obrotach.. tyle że ja mam automat i jak jest na P to delikatne to szarpanie jest.. ale jak dam na D i jest obciażenie większe i stoję do normalnie całym autem trzęsie.. trzyma te 900 obr.. i jakby zrzucał na 850 na chwile.. Może ktoś ma jakiś pomysł ? Jak dobrze dobrać odpowiednie świece do mojego AEB 1.8T ? Na benzynie problem nie występuje.. Na VAG brak błędów Cewki niby dobre Niedawno czyszczona przepustnica + adaptacja świece zminilem z miesiac temu ale na jakies z allegro BOSCH SUPER PLUS +7 FR7LD dziwnie tanie 48 zł za 4 szt.. moze w tym jest problem ? Jak dobrać odpowiednie świece ?
-
[ALL B5] Wymiana grafitowego wirnika w module centralnego zamka
Kilka dni temu centralny przestał działać Otwierały/zamykały się tylko drzwi kierowny z kluczyka. Pilot nie reagował.. Po rozkręceniu pompki okazało się że wirnik grafitowy rozpadł się na 4 kawałeczki.. Kupiłem wieć pompkę od VW Vento z 97r i założyłem sam wirnik grafitowy.. wszystko super działa 10 minut roboty.. Super pomysł z ta wymiana samego wirnika.. polecam wszystkim
-
Na zimnym pali z dotyku na ciepłym trzeba długo kręcić
Mam podobny problem, w mojej 1.8T AEB 98r LPG sekwencja, po nocy pali na dotyk, jak cieply kreci z 5-6 sekund zanim odpali.. mega wkurzające... :-/ wymieniłem czujnik tem. cieczy - było wszystko ok ! ale długo nie cieszyłem się "odpalaniem na dotyk" następnego dnia.. hehe znowu to samo.. masakra !! LPG ustawiona, na VAGu nic.. świece wymienione.. nie sprawdzałem jeszcze tego czujnika wału.. mam nadzieje ze to będzie to !! bo męczę się już 2 miesiące.. wystarczy wyczyścić czy wymienić ? ---------- Post dopisany at 16:39 ---------- Poprzedni post napisany at 16:32 ---------- http://a4-klub.pl/silniki-benzynowe-30/goracym-silniku-chce-odpalic-odpala-chwilowym-odczekaniu-241833/ niedawno byl podobny temat i tam jest fotka gdzie znajduje się ten czujnik
-
1.8t quattro tiptronic - tryb awaryjny
chętnie bym podjechał do jakiegoś ogarniętego mechanika ale u nas w Głogowie to ciężko o takiego..
-
1.8t quattro tiptronic - tryb awaryjny
Witam bardzo proszę o pomoc. Mam B5 AEB 1.8T 150KM QUATTRO TIPTRONIC. Zaczęło się od tego że podczas ulewnego deszczu wbijam wsteczny i nic.. jeszcze raz i nic auto nie jedzie.. za trzecim razem bylo ok.. Ale dziś wbijam wsteczny i na wyświetlaczu podświetlily sie wszystkie PRND432.. Na forum wyczytałem że moja skrzynia ma tryb awaryjny.. Podjechałem do mechanika na VAG, i wyskoczyły takie błędy: 1. 04a8 zmostkowanie przekładni za duża różnica prędkości 2. 46e8 tiptronic wyłącznik identyfikacja zwarcie do masy 3. 0125 czujnik położenia sygnał niezrozumiały 4. 020e wyłącznik świateł hamowania sygnał niezrozumiały Skasowane zostały wszystkie błędy.. i wszystko było ok do momentu ustawie skrzynia na R.. znowu tryb awaryjny.. Biegi zmienia podczas jazdy w miarę płynnie. 5 nie wrzuca... ale w trybie awaryjnym podobno tak jest.. i czuć mocne szarpnięcie jak na postoju dam na P. Czy ta skrzynia jest do d. ? Czy można cos z tym jeszcze zrobić ? Bardzo proszę o pomoc jak to naprawić, czy są to jakieś poważne błędy ? Można z tym jeździć czy nie za bardzo ? Mam to audi od 2 tygodni, jest to moje pierwsze audi.. Nie mam pojęcia jak sobie poradzić z tym problemem..
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam, Szymon z Głogowa. Kupiłem dwa tygodnie temu A4 B5 z 1998r. To moje pierwsze Audi... wcześniej śmigałem Primerką.. Moje Audi wymaga trochę mojego czasu i pracy bo jest lekko zaniedbane.. dlatego będę potrzebował pomocy jak co z czym gdzie się odkręca itp..