Iro111

• Dołączył

• Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Iro111

1. Witam wszystkich Klubowiczów i zachęcam do głosowania na ten film: http://www.mfestiwal.pl/mfilm/44 Jest to film robiony przeż chłopaków z klubu i myślę że damy radę. Można oddać jeden głos na dobę. Ale jak każdy z was roześle ten link do wszyskich znajomych to myślę że film będzie górą ! Licze na waszą solidarność i pomoc !
  2. Witam ! Powiem tak , że po wymianie plecionki było lepiej ale teraz jak się zrobiło cieplej to jest to samo. Strasznie mi drży kierownica góra dół widać to normalnie i czuć jak stoję na światłach. Myślę że, przyczyną jest dalej coś innego a plecionka nowa daje sobie radę tylko na początku. Plecionka w takim stanie nie da sobie rady. Wydaje mi się że, są to za duże wibracje silnika których nie da się zniwelować plecionką, tym bardziej że wstawiałem bossala. Przyczyna tkwi w silniku bądź w zawieszeni jego. Ja zacznę od sprawdzenia kompresji na poszczególnych cylindrach oraz dawkach potem zostaną mi już tylko poduszki.
  3. Witam ! Zuważyłem ostatnio że zbiera mi się coraz więcej oleju na pokrywie zaworów tuż pod korkiem wlewu oleju. Sprawdziłem korek jest dokręcony, czy to nie są objawy czegoś poważnego?
  4. Ja też wyciołem katalizator, wymieniłem plecionkę, ustawiałem kąt wtrysku teraz chyba kupi przewód do diagnostyki. Pytanie ma może ktoś z Olsztyna taki przewód, to może byśmy się stykneli i podpatrzył bym parę spraw.
  5. Magik zuważył to przy okazji i powiedział że będzie miał bardziej mięką pracę. Byłem u niego z powodu drgań silnika, kazał mi to wymienić to będziemy dalej sprawdzać.
  6. Witam ! Jak sprwdzić czy zepsuty jest EGR czy N18. Nie wiem od czego zacząć a magik powiedział mi żeby wymienić dwa elementy ! Przecież mało jest prawdopodobne, że dwi zepsuły się naraz. Zawór był brudny w srodku to go wyczyściłem ale nie wycieka z niego nic i jest czysty z zwnątrz. Kiedy ten zawór pracuje czy przy zwiększaniu obrotów czy w jakimś przedziale ?
  7. Miałem ten problem ale przed świętami wyciołem kata i zmieniłem plecionkę i samochód jest jak pszczułka- zero drgań w kabinie !!!
  8. Co może być przyczyną czarnych rur wydechowych na zewnątrz. Czyściłem te rury po wymianie rozrządu i myślałem, że po wymianie się już nie pojawią ale nadal te czarne obwódki się pojawiły. Czy to nie jest wina kończących się wtrysków ? Czy można to jakoś zlikwidować ?
  9. Iro111

[B5 AFN] Kąt Wtrysku

Cześć ! Czy kąt wtrysku ustawiany na pompie jest statyczny i dynamiczny ? Pytam poniewąż ostanio mechanik który mi ustawiał na zegarze w silniku AFN wartość na 70 a miałem na 85. Widziałem też w jego książce że ma być 70 +-0.02 W pracy nie zauważyłem zmian a nawet wydaje mi się że jest trochę słabszy na wyrzszych obrotach. Natomiast na forum pisze się że wartość ta powinna wynosić między 49 a 54. Czy kąt wtrysku ma znaczenie na to ile samochód pali ?
  10. Mam ten sam problem z tym , że buczy i drga na ciepłym silniku Wymieniłeś wszystkie poduszki z tymi pod skrzynią biegów ? Na forum można przeczytać że na niektórych poduszkach może być gorzej i trzeba brać orginały.
  11. Mam Audi A4 98r Avant TDI 110 PS od ponad dwóch lat. Mieszkam w Olsztynie i chętnie podzielę się swoimi doświadzczeniami i przygoami związanymi z moim samochodem.