Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Trzęsie silnikiem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich!

Dzieje się tak: po uruchomieniu silnika przy delikatnym naciśnięciu gazu czuć spory "ruch" silnika - wygląda to tak że silnik drgnie wyczuwalnie w prawo, drganie przenosi się na budę. Dodatkowo w zakresie obrotów ok 2000-2200 słychać dość uciążliwe buczenie silnika, powyżej tej wartości jest ok. Był ostatnio zmieniany dwumas i sprzęgło - myślałem że takie ruchy spowodowane są podjechanym dwumasem, no i oczywiście nowy dwumas już nie zakłóca całości, no ale zostało to co wyżej. Były wymienione poduchy pod silnikiem.

I co tam jeszcze może niefajnego tkwić? :wallbash:

Opublikowano

Witam wszystkich!

Dzieje się tak: po uruchomieniu silnika przy delikatnym naciśnięciu gazu czuć spory "ruch" silnika - wygląda to tak że silnik drgnie wyczuwalnie w prawo, drganie przenosi się na budę. Dodatkowo w zakresie obrotów ok 2000-2200 słychać dość uciążliwe buczenie silnika, powyżej tej wartości jest ok. Był ostatnio zmieniany dwumas i sprzęgło - myślałem że takie ruchy spowodowane są podjechanym dwumasem, no i oczywiście nowy dwumas już nie zakłóca całości, no ale zostało to co wyżej. Były wymienione poduchy pod silnikiem.

I co tam jeszcze może niefajnego tkwić? :wallbash:

jakiej firmy zalozyłes poduchy??jak inne niz lemforder lub ori to czasem nowe sa gorsze od starych.

jest mnóstwo na forum o drganiach silnika wpisz w wyszukiwarce :wink4:

Opublikowano
  • Autor

Mechanik twierdzi że oryginalne. Tyle że podstawowym problemem jest ten dziwny "skok" silnika przy dodaniu gazu - tzki jakiś "nienaturalny":-( Mech twierdzi że możnaby spróbować założyć poduchy od AJM rzekomo lepiej tłumiące drgania. Przewertowałem forum naprawdę sporo razy, i nie znalazłem podobnego do mojego przypadku...

Opublikowano

jeszcze masz poduchy pod skrzynia....

Opublikowano
  • Autor

Zgadza się, Mech twierdzi że jest w stanie OK, więc jej nie zmieniał. Na próbę były też wstawiane wtryski z innego AFNa i też nic nie pomogło...

Opublikowano

spróbuj VAG-eim zdiagnozowac bledy. a jak z moca, zuzyciem paliwa itd?

na moj gust problem z poduchami. niech mechanik pokaze rachunek co zakupil.

Opublikowano
  • Autor

Właśnie moc i zużycie paliwa OK. Jak pisałem występuje mocny skok silnika, taki bardzo nienaturalny. Poduchy owszem, powinny zamortyzować drgania,ale ten skok jest moim zdaniem sporo za duży...

Opublikowano

Ja bym poluzował wszystkie poduszki i kilkakrotnie zapalił i zgasił silnik. Po czym skręcił wszystko i zobaczył czy będzie efekt. Być może przyczyna tkwi w tym że zespół napędowy nie leży swobodnie na poduszkach.

Opublikowano

no ja mam podobnie i mój mech podejżewa pompe i kazał ją spr ale na razie nie mam kiedy jechać ale na dniach muszę bo to denerwujące jak będę po to napisze co i jak

Opublikowano

no ja mam podobnie i mój mech podejżewa pompe i kazał ją spr ale na razie nie mam kiedy jechać ale na dniach muszę bo to denerwujące jak będę po to napisze co i jak

Pompe masz dobrą to steronik pompy padł
Opublikowano
  • Autor

tomaszv8 uważam że ta próba byłaby adekwatna w przypadku, gdyby cały czas trzęsło. A tak jak u mnie to raczej wpierw trzeba by było wyeliminować to coś co powoduje "skok" silnika, i dopiero ocenić wytłumienie przez poduchy. To normalnie optycznie widać jak staniesz przed podniesioną machą że takie "hyc" mu się dzieje:-(

mł.kwiatek ok, no to czekam na info jakieś. Organizuj czas i zapodawaj. :th:

Opublikowano

sprawdz te poduchy na wolnych moze byc ok ale jak obciazysz silnik moze zaczac go zucac jak nieleza poprawnie,a jak w czasie jazdy jest?czujesz jakies szarpania przy przyspieszaniu?

Opublikowano

no ja mam podobnie i mój mech podejżewa pompe i kazał ją spr ale na razie nie mam kiedy jechać ale na dniach muszę bo to denerwujące jak będę po to napisze co i jak

Pompe masz dobrą to steronik pompy padł

Chcialbym sie dowiedziec jak uszkodzony sterownik pompy wplywa na drgania silnika.

Opublikowano
  • Autor

krzysiek23 w pierwszym poście masz dokładny opis co się dzieje. To nie jest tylko moja opinia że ten skok przy dodaniu gazu jest nienaturalny. Na starych poduchach działo się tak samo, i podejrzewam że mogły sie wytłuc w dużej mierze od tych skoków, bo finalnie było czuć większe "latanie" silnika przy hamowaniu. Przy przyśpieszaniu nic nie szarpie.

Opublikowano

sonnen_x czy to Twoje autko jest bezwypadkowe?

Opublikowano

no ja mam podobnie i mój mech podejżewa pompe i kazał ją spr ale na razie nie mam kiedy jechać ale na dniach muszę bo to denerwujące jak będę po to napisze co i jak

Pompe masz dobrą to steronik pompy padł

Tak ze chodzi nie równo i w czasie jazdy szarpie mistrzu juz to przerabiałem w 1Z-cie

Chcialbym sie dowiedziec jak uszkodzony sterownik pompy wplywa na drgania silnika.

Tak ze chodzi nie równo i w czasie jazdy szarpie mistrzu juz to przerabiałem w 1Z-cie. Nie mowie ze tu to moze byc bo mogą byc poduchy

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.