Treść opublikowana przez adam19-1990
-
Brak ładowania. Pomocy!
Witam, Zaczęło się od tego że padł mi alternator bosch 90A, kupiłem "nowy" (po regeneracji) prawie taki sam, prawie bo ma 120A i chwilę po wymianie wszystko było ok, kontrolka akumulatora zgasła zaraz po uruchomieniu silnika, ładowanie było. Następnego dnia kontrolka nie zgasła już tak ładnie i szybko, tylko dopiero po tym jak silnik osiągnie temperaturę "blisko" 90 stopni, wtedy dopiero alternator ładuje. Teraz nie wiem czy kupiłem wadliwy alternator, czy podczas montażu uszkodziłem któryś z dwóch niebieskich kabelków wchodzących do alternatora, lub czy są jeszcze jakieś inne możliwości? Pozdrawiam
-
[ALL B5] Wymiana łożyska koła tył modele oprócz quattro
też poproszę o fotki
-
Wymiana tarcz hamulcowych TYŁ
A jeszcze jakby mi ktoś doradził gdzie najlepiej kupić przez internet te części i jaką firmę wybrać to byłoby całkiem super
-
Wymiana tarcz hamulcowych TYŁ
Dzięki Władco Postów
-
Wymiana tarcz hamulcowych TYŁ
Witam, panowie czy przy wymianie tarcz z klockami z tyłu to jakaś trudna operacja? Czym się różni od wymiany przednich tarcz? pozdrawiam
-
[B5 AJM] Awaria układu chłodzenia. Uszczelka, głowica czy...?
Dzięki bediks to była pompa wody, o dziwo mechanik stwierdził że to jeszcze oryginalna, piszę o dziwo bo przebieg 250tys. Na szczęście nic więcej nie ucierpiało i po wymianie pompy, samochodzik jeździ jak należy:) pozdrawiam
-
[B5 AJM] Awaria układu chłodzenia. Uszczelka, głowica czy...?
Witam, od jakiegoś czasu mam problem z układem chłodzenia, zaczęło się od czujnika temperatury, a mianowicie odpalam samochód zimny rano i od razu na zegarach 120 stopni i ostrzeżenie o wysokiej temp lub niskim poziomie płynu. Oczywiście silnik lodowaty, sprawdziłem poziom płynu chłodzącego (w normie) czyli czujnik temp nawalił, zdarzyło mi się to wiele razy więc zacząłem ignorować te ostrzeżenia. Pewnego dnia ruszam w podróż 1600km... oczywiście sprawdziłem płyny itd i wszystko ok, podczas podróży zignorowałem komunikaty o temperaturze dlatego że wiedziałem że czujnik pokazuje błędne inf. Ale dojechałem do domu po tylu km i otwieram maskę a tam.... zbiornik w którym powinien być płyn chłodzący jest pusty . Teraz mogę się domyślać co się stało, ale pewności nie mam. O to co zrobiłem przy samochodzie i co sie dzieję: - zalałem płynem i odpowietrzyłem - płynu nie ubywa, ale brak ogrzewania - wymieniłem termostat - dlatego że dolny wąż wychodzący z chłodnicy i który prowadzi do silnika jest ciągle zimny (ten wąż który prowadzi do termostatu) i bez zmian, po wielu km jazdy przewód ciągle jest zimny a górny gorący i twardy. - wymontowałem termostat - i szok po przejechaniu 60km dolny przewód nadal chłodny ogrzewania nadal nie ma, odnoszę wrażenie jakby płyn stał w miejscu, bo nawet wąż przy nagrzewnicy jest gorący a drugi zimny... Co o tym myślicie? pozdrawiam
-
prosze ocenic logi
Witam, ja miałem i mam ten sam problem z tym że w tej chwili samochód przyspiesza normalnie ale wczoraj znów to się stało (drugi raz) samochód stracił na mocy tak jak piszesz do 1900rpm słabo, później normalnie i ja zrobiłem to samo co wcześniej przejrzałem wszystkie te wężyki gumowe w okolicy turba i filtra powietrza. za pierwszym razem znalazłem jeden z popękaną końcówką, nie wiem do czego to wchodziło, ale obciąłem 1cm założyłem i pomogło, wczoraj znów to się stało i znów znalazłem kolejny pęknięty, więc też obciąłem, założyłem i autko śmiga jak powinno mam nadzieje że to się już nie powtórzy chociaż wydaje mi się że będzie trzeba wymienić wszystkie te wężyki na nowe i wtedy będzie spokój, to jednak guma a wokół niej jest gorąco i z upływem lat pękają... Mam nadzieje że u Ciebie jest to samo, a nic poważnego, sprawdź dokładnie bo tego nie widać, ja nawet lekko podciągałem wężyki i jak któryś przy niewielkiej sile zleciał to znaczyło że już nie ma szczelności, bo one mają się trzymać dość mocno. pozdrawiam!
-
Ustawienie maglownicy, stuki w układzie kierowniczym
Dzięki wielkie, tego potrzebowałem
-
Wspomaganie - płyn G004000M2 to to samo co G002000?
A czerwony to znaczy że co? Nie mam pojęcia jaki ma być, samochód kupiłem nie dawno i takim jest zalany do teraz
-
Ustawienie maglownicy, stuki w układzie kierowniczym
Witam, kilka dni temu pewien majster zmieniał mi drążki z końcówkami, no i przy okazji powiedziałem mu że mam tak jakby lekki luz na kierownicy i słychać stukanie przy energicznym ruszaniu w lewo i w prawo, to on podkręcił mi śrubę tą taką od dołu maglownicy, widziałem że dość dużo ją podkręcił po czym podczas jazdy kierownica przestała mi odbijać (ale stukanie było nadal), wtedy majster ją poluźnił, i teraz mam wrażenie że stuka jeszcze bardziej. Chciałbym już tylko powrócić do początkowej pozycji tej śruby żeby była tak ustawiona jak na początku, albo lepiej, wie ktoś jak to zrobić? pozdrawiam
-
Wspomaganie - płyn G004000M2 to to samo co G002000?
Witam, mam mały problem z moją A4, przy energicznym ruszaniu kierownicą słychać stukanie (tak jakby z maglownicy) układ jest zalany czerwonym płynem (nakrętka zbiorniczka jest zielona) czy możliwe że magiel do wymiany? Dzisiaj zmieniłem drążki z końcówkami, ale stukanie nie ustąpiło...
-
Jaki olej do 2.0 ALT?
Witam, panowie a coś takiego białego, widoczne po odkręceniu korka wlewu oleju, co to jest? Albo czym spowodowane, oczywiście mówię o silniku ALT pozdrawiam
-
Zużyte klocki hamulcowe?
No więc wydaje mi się że rozwiązałem problem... Sprawdziłem wszystko co pisaliście i nic, znajomy mówił coś o jakiejś kostce pod pedałem hamulca, jednak tego nie sprawdzałem. Problem prawdopodobnie sam sobie zrobiłem, kiedyś zaświeciły mi się te kontrolki i dolałem płynu hamulcowego - zgasły, ale... byłem pewny że dolałem go do poziomu "MAX", a okazało się że troszeczkę więcej mi się wlało, spuściłem troszkę płynu strzykawką poniżej poziomu "MAX" i kontrolki zgasły, póki co to cisza i bez choinki na zegarach. Dzięki wszystkim za pomoc! pozdrawiam
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Panowie flaszka się wam należy to ten czujnik otwarcia maski już się bałem że coś nie tak z silnikiem... Jeszcze raz dzięki pozdrawiam
-
stukanie w ukladzie kierowniczym i dziwne prowadzenie auta powazny problem
Witam, u mnie ten sam problem, stuki przy gwałtownym ruszaniu kierownicą w prawo i w lewo, ale panowie i panie jeśli nie drążki, zawieszenie to zostaje tylko magiel czy jest coś jeszcze? Bo dostęp jest tragiczny, z przodu przysłania go silnik a od spodu automat:kwasny: I czy jeśli magiel jest uszkodzony to ubywały płyn od wspomagania? Ostatnio zauważyłem że mam uszkodzoną osłonę pomiędzy drążkiem a maglownicą po lewej stronie.
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
dzięki za odp. Też podejrzewam czujnik oleju, chociaż raz zadziałał poprawnie, bo pewnego razu gdy się zaświecił i po ostygnięciu silnika okazało się że faktycznie jest min poziom, no ale wtedy dolałem tak do górnego stanu. Dla mnie dziwne jest to że ta informacja o poziomie oleju pojawia się podczas jazdy, przecież wtedy olej pływa po całym silniku... A jaki do tego silnika powinien być wlany olej?
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Witam, mam problem z kontrolką minimalnego poziomu oleju, często się zapala a olej jest w normie, silnik jest zalany Castrolem 10w40 w czym może być problem? pozdrawiam
-
Zużyte klocki hamulcowe?
jest, jeszcze nic z tym nie robiłem, ale zauważyłem że gdy temp jest na minusie, lub gdy w ogóle jest sucho na zewnątrz to jest ok, ale gdy pada deszcz lub umyję samochód to wtedy ten problem powraca. Tak jakby coś robiło zwarcie, może czujniki przy klockach hamulcowych?
-
Zużyte klocki hamulcowe?
Ok więc to sprawdzę, ale byłem przed chwilą odpalić samochód no i kontrolki się nie zaświeciły. Powiedz mi tylko czy możliwe żeby powodem były zużyte klocki hamulcowe? Czy kontrolki się nie zaświecają z powodu zużycia klocków?
-
Zużyte klocki hamulcowe?
Po tym zachowaniu ABS sprawdzałem go Vagiem i żadnych błędów błędów nie było, jednak wtedy też nie świeciły się żadne kontrolki na zegarach
-
Zużyte klocki hamulcowe?
Witam, zapaliły mi się dzisiaj kontrolki ABS i ASR oraz wykrzyknik na fisie wraz z sygnałem dźwiękowym. Czy to informacja że skończyły mi się klocki hamulcowe, czy może coś nawala? Dodam że kilka dni wcześniej pedał hamulca dziwnie się zachował, przez moment podczas delikatnego hamowania (na suchym asfalcie) włączył mi się ABS, tzn pedał hamulca zaczął "odbijać" tak jakbym wpadł w poślizg, co oczywiście poślizgu nie było... Płyn hamulcowy sprawdziłem i jest ok, klocków jeszcze nie sprawdziłem, a nie zdejmując koła nie widać. Pozdrawiam
-
Audi A4 b5 1.9 tdi 115km Ciężko odpala
Mam ten sam problem, którego jeszcze nie rozwiązałem, z tym że ja nie dodaję gazu tylko dłużej kręcę. Im zimniej tym większe problemy z odpalaniem, po odpaleniu jest ok i nawet po 5cio godzinnym postoju pali na dotyk, jednak na drugi dzień problem...
-
Promocyjne ceny na Motul, Liqui Moly, Valvoline. Części samochodowe najtaniej.
Profesjonalne podejście do klienta oczywiście po złożeniu zamówienia paczuszka dotarła następnego dnia:) polecam!
-
[B5 AJM] Wymiana oleju, proszę o wskazówki
Że na oleju motul chodzi głośniej? A jakim motulem masz zalany?