Treść opublikowana przez jak28
-
Opinie na temat 1.9 TDI 116 KM.
Jak wsiadziesz do PD i do VP to sam będziesz wiedział. Znajomy ma golfa IV na VP i nie ma to porownania do PD. Ja mam na PD, jeżdżę już prawie rok, tankuje normalne paliwo i odpukac przez 30 000 km nic. Przebieg 280tkm, korekcja na wtrysku 0,2-0,3. Ważne, żeby lać dobry olej np. Motul 505.01. Ogólnie te 115KM pozwalają już w miarę fajnie jeździć A4, apetyt na paliwo tez w normie 5,5-5,8 l/100km klima ciagle na auto.
-
Głośna praca hydrauliki.
Dzisiaj byłem u znajomego zobaczyć o co chodzi. Pierwsze co sprawdziłem ciśnienie oleju-2bary na jałowch obrotach. Dalsze oględziny silnika dały mi odpowiedź. Pasek rozrzadu jest luźny, prawdopodobnie przeskoczył w weekend bierzemy sie za poprawki, przyczyna najprawdopodobniej będzie oszczędność kolegi i brak wymiany napinacza hydraulicznego.
-
Ciężko odpala od temp.0 stopni na dworze
Z tym iskrzeniem to chodziło koledze o iskrzeniu przy sprawdzaniu świecy.
-
Głośna praca hydrauliki.
Witam, problem dotyczy auta mojego znajomego. Jest to A6 C5 2.5 TDI 2000r. 150KM. W aucie wymienialiśmy kompletną hydraulikę. Wałki były już mocno zniszczone. Po wymianie silnik pracował cicho. Niestety pracował cicho...Zapaliło się ciśnienie oleju, hydraulika znowu pracuje głośno. Podejrzewam że układ smarowania został zanieczyszczony opiłkami z hydrauliki lub uszkodzone są zaworki zwrotne. Proszę o rady ) Jakby ktoś miał dostęp do schematów układu smarowania to też bym prosił.
-
Problem z szarpaniem???
Mogę jeszcze dodać że statycznych błędów nie było, jedynie testy dynamiczne wyklazywaly rozbieżności.
-
Problem z szarpaniem???
Bartollo moje AJM szarpało przy hamowaniu silnikiem gdy była rozwalona przepławka. Wyglądało to tak jakby podczas hamowania silnikiem dodawał nagle gazu na ułamek sekundy.
-
2.5 dlaczego krąży wokół tego silnika zła opinia?
Poczekam jak ktoś się wypowie kto używa tego silnika na co dzień.
-
2.5 dlaczego krąży wokół tego silnika zła opinia?
Podłącze się do dyskusji. Posiadam już teraz AJM w ośce. Jestem z niego bardzo zadowolony. Mam teraz okazje kupić 2.5 tdi w Quattro i skrzynia szóstka. Brzmi to pięknie. Auto stoi w Niemczech, sam osobiście bym je sprowadzał. Teraz jak je oglądałem chodzi bardzo dobrze, ale boje się co będzie się z nim działo. Napiszcie prawdę jak to jest z tym 2.5. Były ponoć też jakieś nowsze 2.5 które nie miały tych wad?
-
Spoty Puck i okolice - czwartek godz.18 (19 okres letni) parking koło McDonald's
No fakt, ja poznalem tamte Audi po ramkach.
-
Spoty Puck i okolice - czwartek godz.18 (19 okres letni) parking koło McDonald's
Takie małe wtrącenie. Pozdrowienia dla kierowcy z zielonego B5 Avant, chyba 30 kwietnia wyjechałem za Tobą w Starzynie i w ogóle często mijamy się rano
-
Podgrzewane spryskiwacze
Podepnę się pod temat. Mi ostatnio spalił się jeden podgrzewany spryskiwacz, poszło trochę dymu spod maski, trochę śmierdziało. Na szczęście nie zapaliło się nic innego. Po tym incydencie odłączyłem obydwie grzałki. Jeżdżę teraz bez i nawet przy mrozach po -10 nie czuje braku podgrzewania...myślę że to lekko zbędny gadżet.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam, jestem nowym użytkownikiem forum. A4 posiadam już od pewnego czasu. Znajomość z marką Audi mam od 2 lat, pierw jeździłem A3 1.8 20v AGN, teraz przyszedł czas na A4, kupiona ze względu na oszczędny silnik TDI AJM. A3 bardzo miło mnie zaskoczyła więc zdecydowałem się na zakup A4 i jak na razie jestem zadowolony. Pozdrawiam użytkowników forum ).