Treść opublikowana przez ?ukaj
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
cześć mam taka zapytancję Nie znalazłem nigdzie tego czego szukam więc , orientuje się może ktoś jakie powinny być wartości kondensatorów i rezystorów chodzi mi o wartości w nawiasach ) ja to sobie rozpisałem tak : rezystor 560k (0,25W ?) rezystor 5.1k (0,25W ?) rezystor 100k (0,25W?) kondensator 100uF (12V ?? ) kondensator 10nF (12V ?? ) Układ scalony NE555 tranzystor irf 530 N Oczywiście nawiązuje do emulatora oleju Czy to ma jakieś znaczenie czy obojętnie jakie wezmę ;>?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
cześć mam taka zapytancję orientuje się może ktoś jakie powinny być wartości kondensatorów i rezystorów chodzi mi o wartości w nawiasach ) ja to sobie rozpisałem tak : rezystor 560k (0,25W ?) rezystor 5.1k (0,25W ?) rezystor 100k (0,25W?) kondensator 100uF (12V ?? ) kondensator 10nF (12V ?? ) Układ scalony NE555 tranzystor irf 530 N Oczywiście nawiązuje do emulatora oleju Czy to ma jakieś znaczenie czy obojętnie jakie wezmę ;>?
-
Poziom paliwa sam się podnosi A4 B5 ADR Sedan
nie nie słychać żeby syczało tylko 1 raz jak tankowałem na odpalonym bo mi sie spieszyło to syknęło przy odkręcaniu okey poczytam jeszcze , sprawdze jak go sprawdzić i spróbuje go naprawić , jak są jeszcze inne sugestie chętnie też sprawdzę ---------- Post dopisany 25-01-2014 at 18:48 ---------- Poprzedni post napisany 24-01-2014 at 19:48 ---------- Znowu jakiś nowy objaw wskazówka była troszeczkę przed 1/1 zatankowałem za 50 zł oczywiście doszło do full ale po ok 20 minutach wskazówka zeszła do 1/4 baku zgasiłem silnik i po 5 minutach znowu zaczęła rosnąć ... mam pytanie czy to wciąż może byś przyczyna elektrozaworu ww. ?
-
Poziom paliwa sam się podnosi A4 B5 ADR Sedan
Witam mam pytanie do kolegów czy ktoś spotkał się z tym iż wskazówka poziomy paliwa sama się podnosi na początku miałem rezerwę zatankowałem za 40 zł i poziom wzrosnął aż za połowę po jakimś czasie doszedł do pełna dzisiaj przeczyściłem odpowietrznik przy klapce wlewu spadło do 3/4 ale po odpaleniu znowu wzrosnął do 1/1 a jestem pewny ze w tym momencie nie mam nawet połowy baku , podłączałem także fisa kolegi i to samo (zaznaczam że jakis miesiąc temu wkładałem fisa wcześniej miałem licznik z przedlifta 96r. ale po zmianie przez jakis czas wszystko chulało Ktokolwiek coś wie ?
-
Oświetlenie bagażnika
Nie wiem jak w avancie , ale ja w sedanie tez miałem problem z oświetleniem przerywało ,nie świeciło i w ogóle ... wiec rozebrałem na klapie bagażnika tę czarną osłonkę (ten meszkowaty materiał) żeby dostać się do zamka w klapie, wyjąłem przełącznik (to chyba był kulowy przełącznik w czarnej puszeczce nie pamiętam dokładnie bo to było z pół roku temu xde). musiałem popodginać sobie blaszki bo kulka nie stykała się i nie świeciło ale tylko mowie to był sedan z 96 roku xde
-
Proźba o analizę błędów
Mnie się wydaje że żaden z tych błędów nie jest winowajcą tylko podłączenie licznika a jak podpiąłeś licznik pod Vaga to robiłeś test liczników ?
-
Przekładka kierownicy przedliftowej na poliftową i problemy wynikające z wiązkami.
na wejściach w manetkach masz opisane np: 53 , 53a , 53b, int, itp ucinaj sobie kabelki pojedynczo (lub przekładaj obojętnie jak chcesz ) np: 53a utnij ze starej kostki i wepnij do nowej pod ten sam numerek powinno o ile dobrze pamiętam zgadzać się 5 numerków , kolory kabli chyba tylko w 3 się zgodzą i powinno Ci zostać 4 kabelki 3 o takiej samej grubości i 1 grubszy (+) pozostałe 3 są to prawy kierunek lewy kierunek oraz masa bodajże . + czyli najgrubszy kabelek ja u siebie zaślepiłem natomiast pozostałe podłączyłem z moim człowiekiem zychem ,konektorkami do "miedzianych drucików " które wystają z lewej manetki. Prawy kierunek miałem opisany na starej manetce R , natomiast lewy to L : View image: DSC00050 Teraz tak , patrząc na zdjęcie 1 od góry jest to lewy kierunek 2 od góry = masa 3 ten pojedynczy na dole to prawy kierunek .
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
To teraz jeśli wyskoczy ci inspekcja musisz poczekać i skasować dopiero przy zmianie ew. nie wiem czy to tak działa ale jak zrobisz jeszcze raz krok z kasowaniem inspekcji to może wyzeruje Ci mimo że inspekcji jeszcze nie było i będziesz miał teraz na równo a najprościej to Vag i tam pogrzebać Taka to moja rozkmina pisałeś że od 5 w góre są niedostępne a spróbuj tak : [17-Zest.wskaźników] -> [Adaptacja - 10] -> Kanał "02" ->[Odczytaj] - Jeżeli wartość zapisana jest różna od zera to w zestawie wskaźników widnieje prawdopodobnie informacja o konieczności odwiedzenia serwisu Teraz jako nową wartość należy wpisać: 0 (zero). ->[Testuj] (Upewnij się, że sterownik akceptuje wprowadzoną wartość.) ->[Zapisz]...i gotowe. - UWAGA: Po skasowaniu inspekcji, na wyświetlaczu w zestawie wskaźników zamiast aktualnego przebiegu może pojawić się coś podobnego do tego: "--/--". Jeżeli tak się stanie, należy przejechać pojazdem krótki odcinek drogi, po pokonaniu którego wyświetlacz powinien powrócić do "normalnego" trybu pracy.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
po co mam tutaj spamować na warsztacie cie wspomnę ^^
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Panowie zrobione ^^ wszystko działa łącznie z kierunkami jak porobię zdjęcia wrzucę to na warsztat ^^ :banan:
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
nie mam na razie multimetra to może być + tylko czy go gdzieś podłączać ? sprawdzone to oczywiscie jest plus ale nic mi to nie daje
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Co do mojego zapytania o "bolczyki" w manetce na poprzednich stronach, właśnie odkryłem ze służą one do kierunkowskazów zostały mi ze starej kostki 4 kabelki wiem iż 2 z nich to prawy kierunkowskaz orz lewy kierunkowskaz 1 z nich to masa oraz 1 najgrubszy nie mam pojęcia od czego jeżeli zetknie się któryś z kabli od kierunkowskazów z masa ten kierunkowskaz zaczyna mrugać zostaje tylko podłączenie do bolczyków ze starej(lewej) manetki do kabli z kostki na razie stanąłem w miejscu bo działa mi tylko prawy kierunkowskaz jak podpiąłem lewy pod prawy też działał ale pod lewą stronę nie działa żaden ;/ Aha co do najgrubszego kabla jeśli zetkniemy z nim któryś z kierunków swieci on cały czas bez mrugania
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
i to ma tylko wpływ na zmianę wskazania na liczniku ? nie ma nic wspólnego ze mianą mieszanki itp ?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
dobra Dziękuje za pomoc all:banan: na skrętkę nie trzymało przylutowanie pomogło widocznie coś nie stykało teram jestem wkor... bo przejechałem się koło 10 min i średnie spalanie pokazało 17 litrów ;/ a wcale jakoś dynamicznie nie jeździłem ;/
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Ja robie przed blokiem nie mam tak długiego przedłużacza jak bede miał garaż dostępny to na gotowo zrobię na razie skrętka i termokurcz dobra nic nie wykombinuje przed kompem idę porozkminiać przy aucie . Jak wymyśle coś to dam znać
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Jasne że jechałem ( przejechałem ok 20 km) myśle czy nie odkleić taśmy i sprawdzić czy coś z przewodem jest nie tak a nuż coś będzie .
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Cześć podpiąłem się własnie przed chwilą w cienki kabelek (żółty) w 2 kostce (żółtej) od PRAWEJ strony i dalej nic jest jeszcze zółto czarny w tej samej kostce tylko nie jest przy niebieskim kabelku jak na str3
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
tak tak ja już patrzyłem własnie . To jest na 3 stronie widziałem złoty kabelek, ja u siebie nie widziałem więc podpiąłem do zielono żółtego i nie miałem jak już pozmieniać bo już ciemno jak cholera na polu więc zapytać nie zaszkodzi Nie pamiętam jakie kolory miałem na tej 2 kostce od prawej , jutro rano od tego zacznę ale i tak jeszcze poszukam może znajdę konkret jakiś
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
horny devil Dzięki manetka działa tylko mam problem ze spalaniem ;/ po otwarciu pokrywy ECU zobaczyłem To : Ja podpiąłem się pod 1 kostkę z lewej zielono żółty przewód i nie działa . Czy podpinam się pod złą kostkę / zły przewód ?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
aaaaaaaaaaa dobra teraz rozkminiłem
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Kurcze troche mi szkoda bo już kupiłem manetke za 50 zł . ale zawsze można sprzedać xde Właśnie wiem dlaczego nie działało uświadomiłeś mnie że numer 1 jest w prawym dolnym a aja odliczałem od lewej góry Wielkie thx jak dzisiaj zdążę zrobić to się odezwę
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Dzień dobry Mam pewien problem gdzyż iż mam taki oto licznik Fis kostka na 20 pinów jest zaraz obok niebieskiej kostki u góry : piny(20) na liczniku są bez żadnych kostek typu czerwona jak widziałem na innych fisach Ja wziąłem i uciąłem kostkę z komputera do podłączenia do kostki w fisie : podłączam manetke wg tego " schematu " : ..." -pin nr 11 przycisk reset na manetce -pin nr 14 przycisk góra na manetce -pin nr 18 przycisk dół na manetce na koniec zostaje podłączenie do masy..."... i tutaj mam zapytanie czy powinno już działać ( bo oczywiście nie działa ) , czy coś jeszcze muszę polutować ?. Zauważyłem , że na starej manetce były miedziane bolczyki które łączyły się z lewą stroną matetki : w nowej manetce do fisa tych bolców nie ma . czy to też ma wpływ na działanie fisa ? ;>
-
Wymiana kierownicy czteroramiennej na poliftową
no używki okrągłe sa nawet po 40 zł w porównaniu to duzej to przepaść
-
Wymiana kierownicy czteroramiennej na poliftową
aha to dobrze skoro nie ma znaczenia to wezmę okrągłą bo na allegro nie znalazłem "kwadrata" Aha o kurcze faktycznie .. Dziękuje za linka .
-
Wymiana kierownicy czteroramiennej na poliftową
Cześć chciałem zapytać jaka jest różnica między okrągłą taśmą a kwadratową bo tylko taśmy jeszcze nie zamowiłem a nie mam pojęcia jaka założyć do 4 ramiennego polifta . Zgóry dzięki