Treść opublikowana przez ?ukaj
-
Jak wyjąć pływak ze zbiornika paliwa w quattro
A rozbierałeś już do miejsca gdzie odpiołeś wężyki i odkręciłeś nakrętke mocującą tą dużą ? Bo jeśli pływak Ci sie zaciął bądź coś jest z nim nie tak to najpierw sprawdź sobie wtyczkę , bo nie trzeba wyjmować pływaka wtedy. Ja miałem dzięki Bogu rozpieprzoną wtyczke w zbiorniku tylko i nic nie musiałem kombonować z wyjmowaniem musiałe ją tylko znajsc bo przewód spierprzył gdzieś na bok xD
-
a4 b5 Nie pokazuje temperatury zewnętrznej na wyświetlaczu (liczniku)
Jeżeli chodzi o ten wyświetlacz zaraz pod fisem , to ja też byłem przekonany że działa aż się nie zdenerwowałem i nie wyjąłem licznika i okazało się że nie ma tam tej "kosteczki" z wyświetlaczem, tylko była zaślepka włożona xD .d A na klimatroniku bankowo powinien pokazywać bo znajomy się tym ostatnio bawił i tam było w ciul tych opcji ale to w temacie klimatronika musiał byś poczytać xD
-
Podświetlenie zegarów
Ciężko powiedzieć ja rozbierałem już kilka licznikow b5 i w kazdym było kilka zmian w 96r. miałem żarówki a w nowszych z allegro już diody. Masz fisa ? jeżeli tak to raczej bankowo bedziesz miał diody.
-
[a4 b5 AFN avant] oswietlenie wnętrza
chodzi o oświetlenie na podsufitce z przodu ?? jeśli tak to zdjąć i sprawdzić musisz wtyczki które przychodzą do lampek i styki najlepiej bo ja miałem problem właśnie tam bo styki były zardzewiałe, z tym że ja miałem to w przed lifcie .
-
Boczki drzwi
Ja polecam również lakier/struktura z firmy BOLL to jest taki lekko chropowaty lakier w sprayu ja to pryskałem te właśnie boczki + lusterka.
-
Odchodząca tapicerka z słupków przednich
Kleić raczej musisz jakimś klejem w sprayu bo nie wyobrażam sobie żeby jakimś innym dało rade tak żeby materiał był równo bez wzgrubień.
-
Swieci sie ABS ESP
Okey dzięki dziś będę odpowietrzał hamulce to się tym zajmę . Dzięki za pomoc
-
Swieci sie ABS ESP
Skoro temat na tapecie to od razu zapytam czy ciężko (wymienić,przeczyścić,) czujniki ABS ? Bo doszły mnie słuchy że łatwo można uszkodzić coś tym bardziej że moje nie były ruszane od daaaaawna
-
[A4 B5 AFN] Auto zgasło i nie chciało odpalić
też tak miałem że zgasł i nie odpalał tylko że ja miałem coś pomodzone i wyszło że to immo dało w dupe do dziś nie wiem czemu nie odpalał a kompem nie sprawdzałem teraz chodzi bez problemu , może coś z immo się dzieje.
-
Zgrzyt przy wbijaniu 3 ;)
Ja do tej pory myslałem że castrol to dobra firma a jednak pisza ze nie wiec zmienie go na motula a co do skrzyni to poczekam na sprzeglo a potem najwyżej zregeneruje bo używke i tak bym musiał predzej czy puźniej regenerować
-
Zgrzyt przy wbijaniu 3 ;)
Aha to zamienię w sklepie bo mam taką możliwość i wezmę tego motul'a uszczelki już kupiłem teraz jeszcze coś do czyszczenia orzyganych miejsc i do dzieła
-
Zgrzyt przy wbijaniu 3 ;)
Najpierw wymienię sprzęgło jak napisali wyżej , zobaczę co tam się zmieni , i potem najwyżej coś podziałam , dzisiaj pytałem w sklepie o sprzęgło z dwumasą i koleś wyliczył mi ~ 1.300 za sprzęgło luk'a i dwumasę sachs'a bo podobno 2mas jest tańszy z sachs'a . I mam jeszcze pytanie odnośnie oleju mam przejechane już koło 300 tys. i koleś powiedział że najlepiej będzie lać do niego półsyntetyk więc zasugerowałem się że wie o czym mówi i wziąłem 10w40 z castrola so sądzicie o tym ? poprzednio był lany podobno syntetyk 5w40 ale nie wiem czy były wycieki bo komora jest bardzo orzygana i dopiero będę wszystko czyścił
-
Zgrzyt przy wbijaniu 3 ;)
Rozumiem że ten komplet jest razem z dwumasą ;>? ja znalazłem sprzęgła z obu firm sash'a i luk'a i ceny znalazłem od 1.500-1.700
-
Zgrzyt przy wbijaniu 3 ;)
..."rozpedz sie na jakiejs prostej drodze do 40-50km/h, wrzuc 5 bieg i gaz w podloge. jesli mocno telepie to raczej dwumas juz skapitulowal."... Telepie ale to bardziej wygląda jak krzywe tarcze hamulcowe , i nie pisałem o tym bo myślałem ze to na bank tarcze . Omg to chyba jednak dobrze mowisz Autem jeżdżę tylko jak muszę i robie tak ze na 2 sie rozpędzam do 2.5 tys. obrotów i wbijam z 2 na 4 . nie wiem czy można tak ale chwilowo tak robię :banan:
-
Zgrzyt przy wbijaniu 3 ;)
A skąd będę miał pewność że po tygodniu coś się nie spieprzy szkoda zachodu lepiej od razu zrobić porządnie Na razie kupiłem cały zestaw hamulców . i jeszcze kupie rozrząd a po 1 czerwca chcę kupić sprzęgło tylko chce się od forumowiczów dowiedzieć jakie konkretnie musi być i najlepiej żeby było jakieś porządne
-
Zgrzyt przy wbijaniu 3 ;)
Aha no to raczej na bank będzie to , bo mam jeszcze 1 objaw ale to pewnie dlatego że sprzęgło jest już bardzo zużyte otóż podczas ruszania strasznie go szarpie trzeba bardzo ostrożnie ruszać pod górkę nie ma szans ruszyć bez szarpania ale to raczej są 2 osobne sprawy więc wezmę się jutro za ten synchronizator i opisze co jest Thx all aha jeszcze pytanko jeżeli to jego wina czy ten by mi przypasował ;> ? SYNCHRONIZATOR AUDI A4 A6 A8 VW PASSAT 012311295F (4232523225) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
-
Zgrzyt przy wbijaniu 3 ;)
Cześć wszystkim . Od razu przejdę do rzeczy otóż kupiłem nie dawno audi a4 b5 1.9 tdi 98r. AFN Quattro i mam problem z wrzuceniem 3 biegu wszystkie inne działają prawidłowo ale gdy chcę wbić 3 to rzadko kiedy wbija się bez zgrzytu , nie wiem czy umiejscowienie 3 powinno być takie jak jest teraz czyli 3 znajduje się zaraz koło 1 biegu nie nad 4 biegiem lecz bardzo zbliżona do 1 biegu w poprzednim audi miałem centralnie nad 4 . I teraz mam pytanie co może być powodem zgrzytu i złego usadowienia się 3 . Proszę o sugestię
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
jestem w połowie drogi części już kupiłem ale zapieprzam po 12 godzin i nie mam czasu ;/ teraz mam ale ida ze światłami robić bo przestały świecić , ale to już na dniach będzie skończone wstawię na forum jak to zrobiłem bo już kilka osób też pytało
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Ciekawy jestem czy nóżki są jakoś podpisane typu 1,2,3 ? bo znalazłem opis i nóżki po kolei są to 1-Gate-Brama ( | na tranzystorze) 2-Drain-Odprowadzenie (tam gdzie strzałeczka z tranzystora) 3-Source-Źródło (Sygnał) Jeżeli są , to z podłączeniem będzie banał No ale cóż i tak trzeba swoje zrobić.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
aha czyli przedwczesny wybuch radości ale i tak spróbuje coś pokminić bo już się nakręciłem
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Proszę ale tutaj nie ma rozpisanych wartości , ale sprawdzić możesz http://s1.postimg.org/cqrursf6z/beztytuuyns.jpg http://s2.postimg.org/j8ldcf8hx/DSC01297.jpg zdjęcia wziąłem z tematu : Montaż licznika z FIS . Kolego, wczoraj Łukaj mi to ogarniał. Ja mam u siebie rezystory na 0,25W, a kondensatory na 16V i 25V. I niby jest poprawnie. Muszę jednak zmienić jeden rezystor, bo mi idota w sklepie dał 4,7k zamiast 5,1k. aha czyli wnioskuje że ta moja rozpiska jest dobra po za kondensatorami ale ja i tak oba spróbuje zlutować na 12V i zobaczę czy będzie git thx za info nie chciałem kupować na pale teraz cos podziałam
-
Manetka wycieraczek brak regulacji
wyobrażam sobie jak wielkie problemy by to stworzyło haha jak zwykła przekładka z audi do audi jest bardzo problemowa xde
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Proszę ale tutaj nie ma rozpisanych wartości , ale sprawdzić możesz zdjęcia wziąłem z tematu : Montaż licznika z FIS .
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
No nijak nikt nic nie wie... Dalej próbuje coś znaleźć ale nie mogę nigdzie tego wyczytać jak do końca tygodnia nie znajdę to kupie takie jak wypisałem i sprawdzę czy będzie działać
-
Problemy z ogrzewaniem (odpowietrzenie układu chłodzenia)
mam pytanko wszyscy piszą że im nie grzeje a ja mam wręcz odwrotnie , jeżeli włączę silnik rzecz jasna na temp.19 stopni wieje mi chłodne powietrze ale gdy silnik się już zagrzeje nawet na temp 19 stopni grzeje jak porąbany nie da się zmienić aby grzał chłodniejszym powietrzem od momentu zagrzania silnika grzeje tylko gorące powietrze regulować mogę tylko otwarciem i zamknięciem szyb Dodam tylko że kiedyś spaliła mi się wiązka pod deska i całą ją wymieniałem możliwe jest że coś w mechanice źle poskładałem czy coś z elektryka ;>?