Treść opublikowana przez sowiq
-
B8 TrOOOOp
Bora dobre auto, też jeździłem Dzięki za poradę.
-
B8 TrOOOOp
Ja potrzebuję tylko na tydzień Jakbyś chciał się pozbyć, to daj znać ---------- Post dopisany at 16:37 ---------- Poprzedni post napisany at 15:34 ---------- Padła mi żarówka. Jakie kupić na wymianę? - Osram Night Breaker Unlimited - Philips Blue Vision (nie dają jakiejś tandetnej niebieskiej poświaty?) - Philips Xtreme Vision - jakiś inny wynalazek?
-
B8 TrOOOOp
Szukaj INTERPAKa. Czarny polysk, otwierany na obie strony. Albo THULE, ale to inna klasa cenowa... Ja mam Interpaka z kumplem do spolki i moge tylko polecic:wink: Cztery pary nart+ ekwipunek i nawet wyglada. Dzięki za info! Stwierdziłem, że w tym roku sobie wypożyczę. Zaklepałem Interpacka właśnie (model 6.6). Razem z belkami bazowymi za tydzień to koszt 250 zł (cena z Warszawy). Myślę, że na obecną chwilę to lepszy pomysł niż zakup, bo po zimie na Allegro mogą się pojawić tańsze sztuki. ---------- Post dopisany at 13:16 ---------- Poprzedni post napisany at 13:11 ---------- Jeszcze jedno pytanie. Jak jest z mocowaniem np. nart w takim bagażniku? Po prostu wrzucasz do środka i sobie skaczą na dołkach, czy są jakieś "szelki", żeby to wszystko jakoś przymocować w środku?
-
B8 TrOOOOp
Pany, może ktoś polecić jakiś ludzki bagażnik na narty (trumna)? Żeby nie wiało od tego tandetą, trochę się zmieściło i jakoś ludzko wyglądało na aucie
-
Montaż pakietu wewnętrznego oświetlenia QQ1 w A4 B8
Jeśli Wam źle doradziłem, to przepraszam. Skojarzyłem że wcześniej ktoś o to pytał, więc podlinkowałem. Ja zamiast pytać na forum to po prostu sprawdziłem i przetestowałem wszystko kilka razy przed podłączeniem
-
2.0TFSI - szarpanie, cewka?
Kolego, ja bym kupił jakąś używkę, ale ORI cewekę i wymieniłbym przy okazji wszystkie świece. Koszt nie jest jakiś duży, a z tego co piszesz to znów problem jest z tym samym. Gdzieś spotkałem się z opinią, że zużyta/zniszczona świeca może powodować uszkodzenia cewki. Więc może prewencyjnie spróbuj wymienić i to, i to?
-
Montaż pakietu wewnętrznego oświetlenia QQ1 w A4 B8
1 - masa, 2 - +12V
-
B8 TrOOOOp
Podam numer tutaj, może komuś się przyda. I tak jest ogólnodostępny. http://samko.pl/kontakt.html ---------- Post dopisany at 11:49 ---------- Poprzedni post napisany at 11:46 ---------- Jeszcze odnośnie tematu skrzyń. Znajomy mówił, że na 10 sztuk, które do nich przyjeżdżają, 9 jest z diesli a 1 z benzyniaka. Przy dieslowskim wyższym momencie obrotowym skrzynie po prostu szybciej padają. Jego rada na uniknięcie kosztów to automat tylko do benzynowego silnika
-
B8 TrOOOOp
Według mojego znajomego co 40 - 50 tys. km. Z tym, że to dosyć droga zabawa. Ja po cenie "żebyś nigdzie nie znalazł taniej" płaciłem 850 zł za olej, filtr i wymianę. I wbrew pozorom trochę czasu taka operacja zajmuje, bo filtr jest w trudno dostępnym miejscu.
-
B8 TrOOOOp
Kiedyś pojechałem do mojego dobrego znajomego, który ma warsztat zajmujący się wyłącznie automatycznymi skrzyniami. Zrobił mi jakieś diagnostyki, m.in. pomiar ciśnienia (oleju?). Powiedział przy okazji, że jak ciśnienie jest za niskie, to auto słabiej rusza albo w ogóle samo nie rusza na niższych obrotach. Analogicznie ze zbyt wysokim - bez dodawania gazu samo się rozpędza. Jak chcesz to dam Ci na priv numer tel i zapytasz co to może być. Ale raczej na serwis się do nich nie wybierzesz z Tczewa, bo to pod Warszawą [edit] A ty masz chyba źle wpisany rodzaj skrzyni w profilu, bo pod avatarem wyświetla manualną.
-
2.0TFSI - szarpanie, cewka?
Ja kupiłem używkę z literą B na końcu (nowsza wersja) z Allegro. Oryginał Bosch, takie jak idą na pierwszy montaż. Bardzo łatwo znajdziesz po numerze części. Nie wiem ile masz do pracy, ale ja na Twoim miejscu przejechałbym się raz autobusem. Szkoda auta i nerwów kierowców, którzy będą się toczyli za Tobą PS. Jak już się jednak zdecydujesz i komp odłączy jeden cylinder (kontrolka EPC), to zgaszenie i odpalenie silnika przywraca stan "normalności".
-
2.0TFSI - szarpanie, cewka?
Zerknij czy masz takie same objawy co ja w B8: http://a4-klub.pl/1-8t-228/silnik-przerywa-depnieciu-gazu-rozpoznane-wypadanie-zaplonow-306511/ Co do pytania 2. - szarpanie nie jest najlepsze ani dla silnika, ani dla całego samochodu. U mnie po jakimś czasie jeden cylinder został całkowicie odłączony przez komputer (zapaliła się kontrolka EPC) i praktycznie nie dało się już jechać.
-
B8 TrOOOOp
Sterownik tylnych drzwi, poza złączem lusterka, jest chyba taki sam jak przód od strony pasażera Łap dwa schematy - przełącznik lusterek z funkcją składania + oświetlenie tylnych drzwi.
-
B8 TrOOOOp
Nie miałem pakietu, zrobiłem sobie jak kupiłem te boczki. Nawet nie zamierzałem tego robić, ale skoro wiązki i lampki już były w boczkach Kodować trzeba. Wszystko masz opisane w tym temacie: http://a4-klub.pl/audi-a4-b8-133/all-b8-montaz-pakietu-wewnetrznego-qq1-oswietlenia-przestrzeni-nog-kratek-schowka-221474/
-
B8 TrOOOOp
Wydaje mi się, że wiązka kabli jest taka sama (4 kable) dla przełącznika "z" i "bez" pozycji składanych lusterek. Zerknij TUTAJ. Jeśli nie kupiłeś jeszcze lampek i tego przełącznika, to radzę poszukać na Allegro całego boczka drzwi. Ja kupiłem z całą wiązką kabli, czerwonymi i białymi lampkami, klamką z podświetleniem i przełącznikiem pod składane lustra za 120 zł
-
B8 TrOOOOp
@wrclaguna wrzucił schemat w temacie: http://a4-klub.pl/audi-a4-b8-133/all-b8-montaz-pakietu-wewnetrznego-qq1-oswietlenia-przestrzeni-nog-kratek-schowka-221474/ Wtyka 32-pinowa, pin numer 16:
-
Parktronic PDC MMI 2G 3G wizualizacja CONCERT w Audi A4 B8 2007-2011
Huh? Dobra, nie zajarzyłem na początku. Myślałem, że chodzi o pierwsze 2 znaki numeru części, a na obudowie serio jest oznaczenie 4K / 8K
-
Parktronic PDC MMI 2G 3G wizualizacja CONCERT w Audi A4 B8 2007-2011
Przecież wystarczy w necie poszukać :/ Cytat z Allegro: Więcej info: Parking module for rear camera and rear sensors only - A5_OC
-
Montaż pakietu wewnętrznego oświetlenia QQ1 w A4 B8
Mogę się nie znać, ale po moich przygodach ja bym dał stare + zakodował nowe funkcje. Porównaj nowe i stare kodowania i zobacz jak duże są różnice, może się okazać, że poza np. aktywowanym podświetleniem są identyczne
-
Montaż i działanie wewnętrznego lusterka fotochrom w A4 B8 2007-2011
Piny po taniości (klik)
-
Montaż pakietu wewnętrznego oświetlenia QQ1 w A4 B8
Ja na Twoim miejscu przeleciałbym przez kodowania i sprawdzil np. jaki typ czujnika zderzeniowego w drzwiach masz ustawiony. Np. u mnie w nowym sterowniku były ustawione jako Audi Q5 (jeśli dobrze pamiętam). Ma to wpływ na bezpieczeństwo, więc lepiej się upewnić...
-
Montaż i działanie wewnętrznego lusterka fotochrom w A4 B8 2007-2011
No przecież sam napisałeś :> Ciągniesz kable od pinów 4 i 5 wtyczki lusterka wewnętrznego do obu sterownikow drzwi... Cofnij się o jedną stronę - WRC wkleił schemat połączeń.
-
Montaż pakietu wewnętrznego oświetlenia QQ1 w A4 B8
- Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS
40 (hex) = 1000000 (bin) 4C (hex) = 1001100 (bin) Bity liczymy od prawej do lewej, zaczynając liczyć od '0'. Czyli wszystko się zgadza- Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS
Nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem. Ja mam ori VCDS od Adako, a jako 12.12 zrozumiałem wersję programu po aktualizacji. Na stabilność nigdy nie narzekałem. - Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS