Treść opublikowana przez sowiq
-
Montaż składanych i podgrzewanych lusterek w Audi A4 B8
Elektrycznie składane lusterka mają takie samo "sprzęgiełko" jak zwykłe. Jak trochę mocniej pociągniesz, to się złoży. Mi tak się często dzieje np. na myjni. Więc nie ma ryzyka uszkodzenia. A druga sprawa, że żeby z tego zakamarka wyjechać to pasowałoby odpalić silnik, a wtedy i tak lusterka się rozłożą
-
B8 TrOOOOp
Tak z ciekawości - jak steruje się tempomatem inaczej niż manetką? Na FISie tylko wyświetla się ustawiona prędkość, ale sterujesz manetką. Są jakieś inne sposoby ustawienia tempomatu?
-
Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS
Tutaj nie chodzi o zmianę na wartość 4C, tylko włączenie bitów 2 i 3 (bity liczymy od prawej strony, zaczynając od 0, czyli mamy: 7 6 5 4 3 2 1 0) W skrócie: 40 (hex) = 1000000 (bin) 4C (hex) = 1001100 (bin) 50 (hex) = 1010000 (bin) Więc żeby włączyć bity 2 i 3 powinieneś ustawić 5C, bo: 5C (hex) = 1011100 (bin) Jak nie przyjmuje kodowania, to albo za słaby sterownik, albo kabel.
-
Nie można otworzyć drzwi od zewnątrz
Rzuć okiem - mam identyczny problem: http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/problem-zamkiem-tylnych-drzwi-008-niezrozumialy-sygnal-321473/ Podpinałeś komputer? Masz jakieś błędy?
-
B8 TrOOOOp
Jakbyś zmienił zdanie i jednak zakupił piano, to jestem chętny na odkupienie szczotkowanego aluminium
-
Problem z zamkiem drzwi blad 02115 Niezrozumiały sygnał
Zamierzałem za jakiś czas założyć sobie lampki ostrzegawcze, może od razu spróbuję to zrobić. Dzięki za sugestię. A możliwe że to np. jakaś kostka nie łączy na którymś pinie?
-
Problem z zamkiem drzwi blad 02115 Niezrozumiały sygnał
Witam wszystkich, jakiś czas temu zauważyłem, że występuje u mnie problem z ryglowaniem tylnych drzwi. Czasami po otwarciu auta z pilota, drzwi te nie dają się otworzyć od zewnątrz. Muszę wtedy użyć klamki w środku i potem już jest wszystko normalnie - mogę je zamykać i otwierać z zewnątrz. Zauważyłem też, że po takim otwarciu tych drzwi od środka, po ruszeniu autem jest problem z automatycznym zaryglowaniem wszystkich drzwi. Niby po przekroczeniu 15km/h jest dźwięk blokowania, ale diodka na przycisku się nie zapala. Po zatrzymaniu i kolejnym ruszeniu drzwi próbują się ryglować ponownie - efekt ten sam. Cały czas powraca mi też błąd sterownika tych drzwi: Adres 62: Drzwi tylne lewe (J388) Plik etykiet: 8K0-959-795.clb Oznaczenie elementu SW: 8K0 959 795 A HW: 8K0 959 795 A Komponent: TSG HL H06 0170 Weryfikacja: Numer seryjny: 0000100163105 Kodowanie: 010002204000210001 Kod serwisu: WSC 06335 000 00000 VCID: 408FA1BDD3179A1ED43-8015 Znaleziono 1 błąd: 02115 - Jednostka zamykająca centralnego zamka 008 - Niezrozumiały sygnał Ramka zamrożona: Stan błędu: 01101000 Priorytet błędu: 3 Częstość błędu: 75 Wew.licznik błędów: 210 Przebieg: 87593 km Wskaźnik czasu: 0 Data: 2013.12.17 Czas: 20:10:56 Macie jakieś pomysły co to może być? 8K Türschloss 8J1837015A - Problem und Reparatur - audi4ever WWW.AUDI4EVER.COM Hallo! Fahrertür meines 8K2 hat nach 6 Jahren angefangen zu spinnen. Ich habe im NET gefunden, dass es ein häufiges Problem ist. Die Fahrertür war mindestens 1 mal am Tag nicht nach Betätigung der... UWAGA! Zawsze należy zakładać wszystkie spinki tapicerki drzwi. Pozostawienie dziury może spowodować, że podczas zderzenia nie zostanie aktywowany czujnik ciśnieniowy zamontowany w drzwiach, przez co mogą nie wystrzelić poduszki powietrzne! Spinki właśnie w tym celu są dodatkowo uszczelniane gumą.
-
Parktronic PDC MMI 2G 3G wizualizacja CONCERT w Audi A4 B8 2007-2011
I musisz mieć wersję z kolorowym wyświetlaczem MMI
-
B8 TrOOOOp
Podnosi się, ale dopiero po osiągnięciu jakiejś tam prędkości (10 km/h?). Żeby nie musiało się podnosić i opuszczać kilka razy jak się poprawiasz przy parkowaniu Trochę lipna ta funkcja, bo np. nie działa tak samo dla lusterka kierowcy, chociaż sterownik drzwi kierowcy da się zakodować w ten sam sposób. No i lusterko pasażera zostaje zazwyczaj trochę niżej niż początkowo.
-
B8 TrOOOOp
Wracam do tematu PDC. Jak kupię czujniki w innym kolorze, to czy jest jakiś problem żeby je pomalować? Mogą np. przestać działać po spryskaniu farbą?
-
B8 TrOOOOp
imgur: the simple image sharer
-
B8 TrOOOOp
Dokładam się do pytania. Jakie są tak na prawdę różnice?
-
B8 TrOOOOp
No właśnie ja też nie mam S-line
-
B8 TrOOOOp
Warto tego brać? Zderzak przód przedni Audi A4 B8 S-line PDC 08- (3946871408) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Wygląda nieźle i w kolorze mojego auta.
-
B8 TrOOOOp
Planuję założyć czujniki parkowania na przód. Czy przedni zderzak do sedana i Avanta jest taki sam? Czy do grilla wystarczy założyć mocowania do czujników, czy też trzeba go wymienić?
-
Parktronic PDC MMI 2G 3G wizualizacja CONCERT w Audi A4 B8 2007-2011
Ja pisałem o czujnikach z przodu. Zobacz poniżej obrazek w lepszej jakości. Zaznaczone złącze T6v to nic innego jak połączenie wtyczki wiązki PDC z wiązką, która idzie od sterownika w bagażniku do przedniego zderzaka, a którą musisz sobie zrobić sam (@wrclaguna opisał w pierwszym poście). Czyli połączenie z przedniego zderzaka do sterownika z bagażniku masz praktycznie bezpośrednie. ---------- Post dopisany at 12:09 ---------- Poprzedni post napisany at 12:04 ---------- Do kompletu jeszcze wrzucę podłączenie przycisku w lepszej jakości:
-
Parktronic PDC MMI 2G 3G wizualizacja CONCERT w Audi A4 B8 2007-2011
A to nie jest tak, że czujniki podłączasz wiązką do sterownika w bagażniku (brązowa wtyka), a głośniczek i przycisk kolejną wiązką, do czarnej wtyki w tym samym sterowniku? Zobacz obrazek z pierwszego posta:
-
B8 TrOOOOp
Nie trzeba do tego nawet VCDS Poniżej cytat z instrukcji:
-
B8 TrOOOOp
Próbowałem Wszędzie mieli tylko te mniejsze, W5W.
-
B8 TrOOOOp
A ja dzisiaj szukałem żaróweczki świateł stopu. Zjeździłem chyba z 6 stacji benzynowych i nigdzie takich nie mieli. W końcu zamówiłem na Allegro. Te W16W są aż tak nietypowe? Bawił się ktoś z takimi wynalazkami? ŻARÓWKA LED W5W-BA9S lub W16W 12 SMD MOCNA (3990724223) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
-
Montaż oświetlenia zewnętrznego w obudowie lusterek bocznych
Ale podświetlenie ze złożonego lusterka nijak nie spełnia swojej roli. Jak dla mnie szkoda kasy na takie połączenie. Lepiej już wyrezać sobie coś bardziej pożytecznego
-
Montaż podświetlenia klamek zewnętrznych
Tam jest trochę więcej kabli niż 3 Ale na pewno kabel z napięciem od sterownika idzie oddzielnie.
-
Montaż podświetlenia klamek zewnętrznych
Lampka podsufitki? Światło zapala się po otwarciu auta z pilota, gaśnie po odpaleniu silnika, zapala się ponownie po zgaszeniu i gaśnie samoczynnie po zamknięciu auta. Hmm?
-
Montaż podświetlenia klamek zewnętrznych
Ale @ciubas ma rację - oświetlenie zewnętrzne montowane w obudowach lusterek gaśnie w momencie kiedy lusterka się składają. Jeśli oświetlenie w klamkach podepniemy w te same piny w sterowniku, to na logikę też będzie gasło. Czyż nie?
-
Montaż i działanie wewnętrznego lusterka fotochrom w A4 B8 2007-2011
Jak coś to mam do sprzedania lusterko z czujnikiem wilgotności. Oddam za 50 zł. Info na priv.