Treść opublikowana przez sowiq
-
Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS
Nom. Jedyna różnica jaką zauważyłem, to że nie trzeba wybierać modelu auta przy skanowaniu błędów
-
Montaż pakietu wewnętrznego oświetlenia QQ1 w A4 B8
Ale pytanie jest pod które kable Jeden z nich to masa, drugi to zasilanie zapalniczki (tutaj +12V pojawia się po włączeniu zapłonu), a trzeci to podświetlenie gniazda zapalniczki (+12V pojawia się wtedy, kiedy podświetlają się przyciski w całym aucie, czyli np. po włączeniu świateł mijania).
-
Montaż pakietu wewnętrznego oświetlenia QQ1 w A4 B8
Podłączyłeś się do zasilania zapalniczki, czy do podświetlenia gniazda zapalniczki? Oczywiście powinieneś do podświetlenia.
-
Montaż pakietu wewnętrznego oświetlenia QQ1 w A4 B8
Dokładnie tak było. Skopiowanie starego kodowania do nowego sterownika to podstawa. Ja tego nie zrobiłem i musiałem jeszcze raz zdejmować boczek drzwi, bo wywalało mi jakieś dziwne błędy w różnych sterownikach... LINK DO MOJEGO POSTA Z OPISEM PROBLEMU ---------- Post dopisany at 10:11 ---------- Poprzedni post napisany at 10:07 ---------- Tak w ogóle to dobrym nawykiem jest kopiowanie i zapisywanie każdego kodowania, które zmieniasz, żeby móc je przywrócić w razie problemów. Więc kodowanie nowego sterownika również skopiowałbym przed jego zmianą...
-
Montaż pakietu wewnętrznego oświetlenia QQ1 w A4 B8
Jedni radzą do podświetlenia włącznika świateł, inni do podświetlenia gniazda zapalniczki. Ja wybrałem to drugie rozwiązanie.
-
B8 TrOOOOp
Skradzione B8, może komuś rzuci się w oczy... Wykop.pl - Zobacz: Potrzebny wykop efekt. Pomożecie? Skradziono auto. Więcej zdjęć: Na sprzedaż Audi A4 2010 - Sprzedajemy.pl
-
B8 TrOOOOp
To czemu w ELSA piszą, że trzeba wciskać tłoczki przy pomocy jakiegoś udziwnionego narzędzia? Tak czy siak dzięki za odpowiedź!
-
B8 TrOOOOp
Przymierzam się do wymiany klocków na tylnej osi. Co muszę wiedzieć, czego jeszcze nie wiem? Czy muszę mieć przyrząd do wciskania tłoczków, czy wystarczy użyć np. zacisku do klejenia drewna? Obejdzie się bez klucza dynamometrycznego? Klocki ceramiczne ATE to dobry wybór? Można je w ogóle stosować wymiennie ze zwykłymi, czy muszą być inne tarcze? (głupie pytanie, ale nigdy się tym nie interesowałem)
-
B8 TrOOOOp
Im bardziej skomplikowane systemy zainstalowane w aucie, tym łatwiej będzie to auto zhackować...
-
B8 TrOOOOp
Na przyszłość polecam ten temat - http://a4-klub.pl/audi-a4-b8-133/bezpieczniki-przekazniki-punkty-masy-umiejscowienie-sterownikow-284465/ Jest tam pokazane umiejscowienie wszystkich sterowników
-
B8 TrOOOOp
Przycisk do zdalnego włączania alarmu? Gdzieś mi się taki pilot już przewinął przed oczami...
-
B8 TrOOOOp
Line assist. Na fotce z przełącznikami widać, że ma zwykły tempomat i włącznik Line Assist przy dźwigience od kierunków.
-
B8 TrOOOOp
Jeśli chodzi Ci o MMI 2 BASIC (monochromatyczny ekran), to mogę dzisiaj podskoczyć do garażu i Ci przekopiować.
-
B8 TrOOOOp
Ja mam przedliftowego 1.8 TFSI i aż takiego apetytu na olej jak piszą w instrukcji (do 0,5l na 1000km) to on nie ma. Po wymianie dolałem z pół litra w ciągu 2 tys. km i póki co trzyma poziom od kilku tys. Więc nie wiem od czego to zależy - konkretnego egzemplarza?
-
Kto z was serwisuje samochód w ASO ?
Każdy mechanik przyjmie z pocałowaniem w rękę. W większości mają do ogrzewania warsztatów w zimę piecyki zasilane zużytym olejem.
-
B8 TrOOOOp
A to nie kwestia obecności systemu Audi Drive Select? Zamiast przełączać skrzynię w tryb sportowy, po prostu wybierasz taki tryb przełącznikiem na konsoli (Comfort/Auto/Dynamic/Individual). ---------- Post dopisany at 16:55 ---------- Poprzedni post napisany at 16:50 ---------- Jest tak jak napisałem. Na potwierdzenie wycinek z instrukcji:
-
Jazda na światłach cały rok
Ja jestem za włączonymi światłami 24/7. Ale światłami, a nie chińskimi popierdułkami 10 cm nad ziemią. Po pierwsze ledwo to świeci, po drugie jest za nisko, a po trzecie bardzo często migają albo połowa w ogóle nie świeci. Moim zdaniem światła mijania bardzo pomagają ocenić odległość aut jadących z naprzeciwka przed wyprzedzaniem. I nie porównujmy się do Niemiec, bo do ilości i jakości niemieckich dróg jeszcze trochę nam brakuje.
-
Montaż pakietu wewnętrznego oświetlenia QQ1 w A4 B8
No przecież na schematach masz... Przy każdej żarówce masz na schemacie 1) i 2) idące do masy +12V. Przy oświetleniu schowka kolejność nie ma znaczenia, bo jest tam zwykła żarówka (w ori). Przy oświetleniu nóg (LED) (1) to masa, (2) to +12V.
-
Montaż pakietu wewnętrznego oświetlenia QQ1 w A4 B8
To jest odniesienie do innego schematu. Zobacz sobie na obu, które wkleiłem.
-
Montaż pakietu wewnętrznego oświetlenia QQ1 w A4 B8
Podejrzewam, że we wtyczce T12k nie będziesz miał pinu 4, więc nie będziesz miał się do czego tam podłączyć. O ile masz w ogóle tę wtyczkę (u mnie nie było). A gdzie ona się znajduje to już Ci odpowiedziałem na priv. Idąc dalej, w T17g również może nie być pinu 11 (na 95% go tam nie będzie jeśli nie miałeś w wyposażeniu oświetlenia schowka). Tak więc jeśli chcesz zrobić tak jak w ori, to będziesz prawdopodobnie musiał poprowadzić wiązkę przez te punkty aż do sterownika instalacji elektrycznej - jak na schemacie.
-
Montaż pakietu wewnętrznego oświetlenia QQ1 w A4 B8
Są dwie szkoły. IMO nie robi to większej różnicy, bo obwód jest tak czy siak otwierany i zamykany. Rzuć okiem na dwa schematy. Jest tam opisana cała droga przewodu od lampki aż do modułu:
-
Montaż pakietu wewnętrznego oświetlenia QQ1 w A4 B8
Kolego, sporo by Ci dało, jakbyś przeczytał ze zrozumieniem pierwszego posta. Stoi tam jak byk: Oczywiście robisz to zgodnie z zamieszczonym opisem - przewód od masy idzie przez przełącznik zamontowany w siłowniku schowka (pokazany na zdjęciu w pierwszym poście).
-
Montaż pakietu wewnętrznego oświetlenia QQ1 w A4 B8
0.35mm to moim zdaniem wystarczający kabel dla zasilenia jednej diody LED. Pobór prądu jest tam znikomy.
-
B8 TrOOOOp
Ja mam 2G basic i mam to złącze, ale nie musiałem nic uruchamiać. Jest do wyboru w jednej z opcji menu, bodajże Media -> Source -> CD / AUX.
-
Montaż pakietu wewnętrznego oświetlenia QQ1 w A4 B8
Prawie dobrze. Ale pin 17, a nie 15