Treść opublikowana przez sowiq
-
Przycisk na konsoli głównej, od czego to dokładnie jest
Z niemieckim jestem na bakier, więc nie wytłumaczę, ale przez grafikę Google znalazłem to: 8E/B7: Frage zur Ausstattung: Taste mit unbekanntem Symbol [edit] Google Translate powiada, że: Więc dokładnie tak, jak napisali koledzy powyżej.
-
Automatyczne odblokowanie klapy bagażnika po otwarciu drzwi?
Myślałem, że chodziło o przycisk centralnego zamka. Miałem wcześniej Borę i tam właśnie tak to działało - przycisk na drzwiach blokował/odblokowywał wszystkie drzwi, łącznie z klapą bagażnika.
-
Automatyczne odblokowanie klapy bagażnika po otwarciu drzwi?
@emiliano12, dzięki za odpowiedź. W takim razie wychodzi na to, że jednak coś jest u mnie nie tak, bo przycisku na drzwiach kierowcy próbowałem na samym początku - bezskutecznie. Teraz nie mam tego za bardzo jak potestować, bo auto stoi na przeglądzie u mechanika, ale jak tylko je odzyskam to pobawię się dłużej. Pozdrawiam.
-
Uszkodzona klamka schowka. Jak go otworzyć? (+ opis demontażu klamki)
Bardzo dziękuję za linka. Nie odbierz mnie źle, ale sam potrafię korzystać i z Allegro, i z Google. Nawet zamówiłem już dzisiaj używany schowek. Ale tak czy siak (z ciekawości lub dla osób, które będą miały podobny problem w przyszłości) ponawiam moje pytania: - czy drzwiczki schowka są rozbieralne? Jeśli tak, to w jaki sposób to zrobić? - czy "niezależność" rygielków świadczy o uszkodzeniu mechanizmów zamka? Z góry dzięki za odpowiedź. ---------- Post dopisany 09-07-2013 at 23:44 ---------- Poprzedni post napisany 03-07-2013 at 23:36 ---------- Koledzy, zakupiłem na Allegro schowek, co całkowicie rozwiązuje mój problem. Ale chciałbym podzielić się doświadczeniami, bo o schowku w B8 nie ma na forum za dużo. Odpowiadając na pytanie, które zadałem wcześniej - tak, mechanizm zamka schowka jest uszkodzony jeśli rygielki drzwi są od siebie niezależne. Podczas wciskania jednego rygielka, drugi powinien również się schować. To z tego powodu miałem problem z awaryjnym otwieraniem - podczas gdy ręcznie wciskałem prawy rygielek, lewy wciąż blokował drzwi schowka. Zatem instrukcja awaryjnego otwierania schowka jest jak najbardziej poprawna również do B8. Jak wyjąć klamkę schowka w A4 B8: W odróżnieniu do wcześniejszych modeli, w B8 klamka trzyma się jedynie na dwóch zatrzaskach. Nie ma żadnych śrubek. Zatrzaski zaznaczone są na zdjęciu poniżej. 1. Zaczynamy od zatrzasku zaznaczonego na czerwono. Żeby go odblokować, trzeba w mały otwór znajdujący się z lewej strony otwartych drzwi (zaznaczony na zdjęciu) włożyć cienki śrubokręt. Trzeba go tak ustawić, żeby napotkać na sprężynujący opór. Po odgięciu w ten sposób lewego zatrzasku, delikatnie podważamy klamkę z lewej strony. 2. Odciągamy klamkę jak do otwarcia schowka i przez uzyskany otwór wciskamy z wyczuciem drugi zatrzask, jednocześnie wyciągając klamkę w swoją stronę. 3. To wszystko. Klamka powinna wyjść bez problemu. Należy tylko zwrócić szczególną uwagę, żeby wszystko robić z wyczuciem. Klamka lubi się połamać, a jak napisałem wcześniej - koszt nowej w ASO to ponad 250 zł. W razie pytań o schowek w B8, w miarę możliwości służę pomocą.
-
Automatyczne odblokowanie klapy bagażnika po otwarciu drzwi?
No właśnie z tym jest mały problem. Mam instrukcję do B8 pobraną z forum (zdjęcia robione na trawie). Jest w niej odniesienie do strony 38 instrukcji MMI, ale w wersji, którą posiadam (również zdjęcia robione na trawie) brakuje stron 24-29. Szukałem w internecie innej instrukcji, ale nie udało mi się znaleźć po angielsku/polsku. Mam co prawda niemiecką wersję, ale nic nie rozumiem Żeby nie było - metodą prób i błędów sprawdziłem już (chyba) wszystkie możliwe kombinacje ustawień i zawsze musiałem otwierać klapę bagażnika pilotem.
-
Automatyczne odblokowanie klapy bagażnika po otwarciu drzwi?
Koledzy, mam pytanie odnośnie klapy bagażnika. Niektórym pewnie wyda się ono głupie, ale jestem mocno świeżym posiadaczem A4. Mam w opcjach MMI ustawione, że drzwi mają się automatycznie blokować po rozpoczęciu jazdy. Wszystko jest OK do momentu, w którym chcę się zatrzymać i wyjąć coś z bagażnika. Pomimo tego, że wszystkie drzwi odblokowują się po otwarciu jednych z nich, klapę bagażnika muszę otwierać pilotem. Jest to mocno uciążliwe, bo muszę najpierw zgasić silnik i wyjąć pilota ze stacyjki. Czy jest w MMI jakaś opcja, której ustawienie pozwoli otworzyć klapę bagażnika bezpośrednio po otwarciu drzwi? Z góry dzięki za odpowiedzi.
-
Demontaż schowka pasażera
Dzięki wielkie. Czekam na nowy schowek, wyjmaki i biorę się do roboty. Swoją drogą, wrclaguna, wielki szacunek dla Ciebie za to co robisz na tym forum. Wydawać się może, że A4 znasz do najmniejszej śrubki Tylko ta "laguna" w Twoim nicku jakoś mi nie pasuje Jeszcze korzystając z okazji dopytam. Czy drzwi schowka w B8 są rozbieralne? Wydaje mi się, że padł mi mechanizm ryglowania, bo działa tylko lewa strona, ale nie mam tego jak sprawdzić/naprawić, bo nie potrafię dostać się do środka.
-
Demontaż schowka pasażera
Dzięki. Rozumiem, że pakuje się je w te otwory? Właśnie znalazłem na Allegro. Cena jak za zboże
-
Demontaż schowka pasażera
Koledzy, możecie podpowiedzieć w jaki sposób wyjąć zmieniarkę/napęd CD dla nawigacji? W pierwszym poście krok ten nie został opisany. Z góry dzięki.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Motul, Millers, Amsoil, Liqui Moly Dzięki za odpowiedź Szczerze mówiąc spodziewałem się, że Castrol albo Mobil1 znajdą się w tej czołówce. Ale zaufam bardziej doświadczonemu koledze
-
Uszkodzona klamka schowka. Jak go otworzyć? (+ opis demontażu klamki)
@wrclaguna, dzięki za poradę. Chyba jednak na razie daruję sobie zabawę z tak newralgicznymi częściami wyposażenia Kontynuując wątek. Wyjąłem klamkę (później porobię kilka fotek z opisem, bo nie widziałem na forum instrukcji do B8), rzeczywiście okazało się, że ma złamane cięgno. Ale martwi mnie co innego. Przy "ręcznym" otwieraniu zamka (śrubokręt w miejsce cięgna), odsuwa się tylko rygiel po lewej stronie. Prawy zachowuje się jakby zupełnie nie był połączony z tym mechanizmem. Chętnie bym sprawdził co się tam stało, ale nie mam zielonego pojęcia jak rozpołowić drzwiczki. Czy one w ogóle są rozbieralne? Dzwoniłem też do dwóch różnych ASO w Warszawie. Sama aluminiowa klamka do mojego modelu, jak na zdjęciach powyżej, kosztuje 250-260 zł (!) i musi być sprowadzona z Niemiec. Podsumowując, dwa pytania: - czy oba rygle drzwiczek powinny być ze sobą połączone tak, że po wciśnięciu jednego, wciska się drugi? Jeśli nie, to w jaki sposób odblokowuje się prawy? - jak rozpołowić drzwi schowka, żeby dobrać się do mechanizmów zamka? Z góry dzięki za wszelkie porady.
-
Uszkodzona klamka schowka. Jak go otworzyć? (+ opis demontażu klamki)
Już poprawiłem temat - dzięki za zwrócenie uwagi. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że występują takie różnice pomiędzy wersjami. Jeszcze odnośnie schowka. Na niektórych zdjęciach oraz w instrukcji użytkowania widziałem, że w schowku znajduje się wyłącznik poduszki powietrznej pasażera. U mnie tego wyłącznika nie ma, więc rozumiem, że była to dodatkowa opcja. Czy jest zatem jakiś inny sposób na jej wyłączenie? Czy np. z góry odpada ewentualne wożenie fotelika dla dziecka z przodu?
-
Uszkodzona klamka schowka. Jak go otworzyć? (+ opis demontażu klamki)
Kolego, dziękuję za poradę. Niestety w dalszym ciągu nie udało mi się dostać do wnętrza schowka. Udało mi się odblokować rygiel po prawej stronie (śrubokrętem przez otwarty boczek), ale drzwiczki od schowka zachowują się tak, jakby były jeszcze trzymane przez coś po lewej stronie. Nie wydaje mi się, żeby były dwa rygle. Czy ma znaczenie to, że mam klamkę na kluczyk? ---------- Post dopisany at 23:33 ---------- Poprzedni post napisany at 09:37 ---------- Schowek otwarty. Niestety musiałem użyć metody typowo siłowej (lecz z wyczuciem). Okazało się, że drzwiczki mojego schowka mają dwa rygielki - po prawej i lewej stronie. Tak więc "awaryjne otwieranie" opisane w innych wątkach nie zadziałało w moim przypadku. Załączam zdjęcia dla potomnych.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Koledzy, wybaczcie że nie przekopię się przez 107 stron tematu Krótka piłka - według Waszego doświadczenia, którego producenta najlepiej wybrać? Czy przy dzisiejszej technologii wytwarzania oleju ma to jakiekolwiek znaczenie? Podejrzewam, że niezależnie od producenta i nazwy, wszystkie oleje o tej samej gęstości mają bardzo zbliżone parametry. Nawet ceny są bardzo podobne. Więc może nie ma o co bić piany i brać którykolwiek z jednej z wymienionych niżej firm? Tak więc: Castrol, Mobil1, Motul, Valvoline, a może jeszcze coś innego?
-
Uszkodzona klamka schowka. Jak go otworzyć? (+ opis demontażu klamki)
Drodzy forumowicze, poza przywitaniem to mój pierwszy post i od razu mam problem, z którym nie mogę sobie poradzić Klamka schowka pasażera odczepiła się od jakiegoś cięgna zamka, w wyniku czego nie mam możliwości otwarcia schowka. Żeby za dużo nie opisywać, wkleję zdjęcia, bo będą one chyba lepsze niż 100 słów. Próbowałem śrubokrętem dłubać w okolicy klamki, ale nie wyczułem niczego, co mogłoby być cięgnem zamka. Zacząłem już nawet próbować rozwiązania "na chama" odginając drzwiczki z prawej strony (tam gdzie jest rygielek), ale odpuściłem bojąc się, że w końcu coś połamię. Z góry dzięki za wszelkie rady.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam serdecznie wszystkich szczęśliwych posiadaczy A4